Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 197131 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #105 Dátum: 2011. Május 21. - 10:11:32 »
Még a témához annyit: viccelődni lehet egy ilyen szituáción, de tény, hogy van létjogosultsága az eldobhatóknak is. Főleg akkor, ha az ember utazik.

Bölcs kijelentés, de ezek szerint itt mindenki mindig utazik.. ;D A világ borotva mennyiségének 90%-a volumenre az eldobható, áh... valahol 0,00001% a DE :-) Valaki erősítse meg inkább, hogy a DE-nek van-e létjogosultsága?!  ;D

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #106 Dátum: 2011. Május 21. - 10:18:48 »
Szerintem van.  :borz1:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #107 Dátum: 2011. Május 22. - 07:52:17 »
Az iment en is beraktam a kosarba egy ilyen Aldis csodat. Intim borotvanak remelem jo lesz (DE arrafele nem kenyelmes). Olcsobb, mint M3t tolteni.
Nalunk (Bp16) mondjuk 1200 volt es a lesz e patron kulon kerdese egy hatarozott, de nem tul biztato, bar legalabb oszinte "nem tudom" volt a valasz.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #108 Dátum: 2011. Május 24. - 19:49:51 »
Na Úrak, Kötelességből én is ránéztem egy ilyen ALDIs sajátmárkás "csodára" és objektíve próbáltam pártatlanul megvizsgálni.
Először is, ez a "csoda" semmi újdonságot nem hordoz a hátán, ugyanaz az élprofilja, mint a Dorco koreában gyártott készülékek többségénél, leszámítva a Sky, WIN3, Touch3 és társai butított változatait, amit viszont kínában gyártanak és elég gyengék. Szóval ez egy középkategóriás használható készülék, és meg kell, hogy mondjam, hogy csodálkozom, hogy velosolex-nek ez az etalon, az én (mi) szerény véleményünk szerint valahol a G-M3, Wilkinson, sőt még a BIC hasonló 3 késes változatai mögött kullog majdnem minden tekintetben. Az amcsiknál gyártott M3-ról nem is beszélve...
A Dorco-k egyébként alaposak, kicsit agresszívek, de hordoznak egy kis "karcot" is magukban, ami egyébként pl. a LORD eldobhatókra és készülékekre nem jellemzőek ( a jobban lekerekített él miatt) azonban ezt a "karcot" a második borotválkozásnál már jobban éreztem, úgyhogy úgy döntöttem nem nyúzom tovább és nem vizsgálom meg mennyit bír, de szerintem hozná a szokásos "adagomat".

Ez a "karc" lesz egyébként a felelős a kipattogzásért az érzékeny bőrüeknél, mivel véleményem szerint nagyon a véglponton vág a tartományban, ezért az él jobban kiemel és könnyebben vág, ami alaposabb, de sérülékeny és "benövéses" állapotot idézhet elő. Ugyanez az él egy DE-ben viszont jól muzsikálna, csak ki tudja meddig...     
 
Egyébként irritációt nem tapasztaltam, kivörösödés sem volt jellemző ( tán egy picit), ha éppen van 1200 Ft-om és nincs borotvám, lehet megvenném én is, azonban ha így osztályoznom kéne ezt a készüléket a pengével a "jó" alá minősítést kapja, de semmi extra, azért jóval elmarad az amcsi M3 feelingtől...     

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #109 Dátum: 2011. Május 26. - 14:41:14 »
A multkori sikertelen Arko fozes okan elmentem kedven 100 forintos boltunkba, ahol 110 az Arko. Egybol vettem kettot, hogy legyen mivel kiserletezni, de maradjon beretvalkozni is  :evil:

De, hogy ontopic legyen a hozzaszolas. Ezt talaltam:



Derby open comb eldobhato (test) borotva. 35 HUF.  :borz2:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #110 Dátum: 2011. Május 26. - 15:24:18 »
Ebben hol a penge? Egyáltalán , milyen penge kell bele?

FBP

  • Vendég
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #111 Dátum: 2011. Május 26. - 15:29:24 »
Ebben hol a penge? Egyáltalán , milyen penge kell bele?
Derby  :crazy:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #112 Dátum: 2011. Május 26. - 17:34:12 »
Egypenges, eldobhatos, nem cserelheto fejes.
A marketing: "to elaminte undesired hairs on your body"  ;D
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #113 Dátum: 2011. Május 26. - 17:41:47 »
Egypenges, eldobhatos, nem cserelheto fejes.
A marketing: "to elaminte undesired hairs on your body"  ;D

35HUFból ennyire futotta :)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #114 Dátum: 2011. Május 26. - 18:11:16 »
Off: Milyen a Lenovo-d?

A multkori sikertelen Arko fozes okan elmentem kedven 100 forintos boltunkba, ahol 110 az Arko. Egybol vettem kettot, hogy legyen mivel kiserletezni, de maradjon beretvalkozni is  :evil:

De, hogy ontopic legyen a hozzaszolas. Ezt talaltam:



Derby open comb eldobhato (test) borotva. 35 HUF.  :borz2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #115 Dátum: 2011. Május 27. - 05:36:00 »
Ebben hol a penge? Egyáltalán , milyen penge kell bele?

Szetszedem. Egy felbevagott, jelzes nelkuli DE penge van benne, amire furtak 4 lukat (godolom a gyarban), azon keresztul van, muanyag szegecsekkel osszefogva.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

FBP

  • Vendég
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #116 Dátum: 2011. Június 14. - 14:27:18 »
Egyébként irritációt nem tapasztaltam, kivörösödés sem volt jellemző ( tán egy picit), ha éppen van 1200 Ft-om és nincs borotvám, lehet megvenném én is, azonban ha így osztályoznom kéne ezt a készüléket a pengével a "jó" alá minősítést kapja, de semmi extra, azért jóval elmarad az amcsi M3 feelingtől...     
Penge!
Annyi jót írtál már az amcsi M3 pengéről...hogy lehetne ilyenhez hozzájutni? Nekem jó tapasztalataim vannak a hazánkban kapható M3 pengékkel is, bár igazából fogalmam nincs, hogy ezek valójában hol készülnek, és hogy melyek az úgymond "eredetiek", és melyek a koppintások. De jó volna megtapasztalni a különbséget eredeti és eredeti közt!
Amit hivatalosan veszek bármely nagyobb cégnél (DM és társaik) azok mennyire lehetnek "eredetiek", és mondjuk amiket a Vaterán árulgatnak (ilyen helyről még nem vettem) egyesek, azok mennyire hamisítványok? És lehet-e a "hamis" jobb, mint az "eredeti"?
Meddig szokás egy fejtípus "életben tartani" a Gillette-nél? Gondolok arra, hogy Sensor fej még a mai napig kapható (ez legalább 15 éves modell), de nyél az már nem igazán. Azért is érdekelne, mert - bár k.drágák, de - szemezek egy gusztusosabb M3 nyéllel...de ha már csak 1-2 évig lesz hozzá fej, akkor kiverem a fejemből.
Na, jó sokat kérdeztem, elég lesz, ha csak a 99%-ra adsz választ  ;D

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #117 Dátum: 2011. Június 14. - 15:13:05 »
Megpróbálom akkor azt az 1%-ot ;D

Annyira nem akarom sztárolni az M3-at, csak sokan írták, hogy nem bírja a bőrük, vagy, hogy nem viszi a szőrt stb, ebből a szempontból akartam reagálni. Azért pedig kifejezetten haragszom rájuk, hogy gyengébb piacokra, gyengébb minőséget gyártanak. Ez rengeteg termékkel így van, nem korrekt, hogy legtöbbször mi kapjuk a szemetet, ugyanabban a körítésben. A LORDnál biztos vagyok, hogy mi is ugyanazt kapjuk minőségben, mint ami amcsiba megy, csak hát ez meg kit érdekel?!  ;D

Szóval M3, a hiper/szuper/drogéria vonalon a PG a beszállító, ott biztosan az 'eredeti' pótfej kapható és szerintem még 10 év múlva is kapható lesz az M3 rendszer.. hozzá a  pótfej biztosan. Utána elképzelhető, hogy jön egy jóval újabb rendszer és szép lassan kifuttatják..

A vaterán és a piacokon már lutri, én ott semmi pénzért nem vennék, ha nem ismerős az árus, nem akkora az árkülönbség, mint a rizikó. Ha mégis jóval olcsóbb, az lehet egy indikátor, hogy hamis. Egyébként érdekes módon ránézésre a legtöbb fake-nek a csomagolása kidolgozottabb, igényesebb, szebb a dombornyomása, precízebb a dombornyomat festése, tehát innen is lehet látni, hogy más. Rengeteg szériát láttam még anno. Persze először mellé kell rakni egy eredetit, hogy milyen különbségeket is keressen az ember. Aztán kibontva, láttam olyat is, amin nem volt élszalag ill. kiestek a pengék a helyükről... és olyat is, ami egész jól borotvált, de csak pár húzásig. Az egyik cimborám úgy szokott át a LORDra, hogy egy ilyen M3-at, készülékestül kihajított az ablakon ( lakótelep 8-ik emelet ) kuncogtunk is rajta rendesen a cégnél... ;D
 
Amcsi M3-at fogalmam sincs, hogy hol tudnál beszerezni ezen a kontinensen, én pár dobozzal ajándékba kaptam és sajnos nem valószínű, hogy ilyen szerencsém lesz még... csak úgy tudom elképzelni, hogy ha ismerős megy ki, ultimátumban kell rögzíteni neki, hogy enélkül nem jöhet haza!  ;D
   

FBP

  • Vendég
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #118 Dátum: 2011. Június 14. - 15:20:09 »
Kösz Penge az infókat, benne volt a 99%-ban  :sör:
Elképzelhető, hogy egy osztrákiában vásárolt M3 fej már különb egy fokkal, mint a hazai? Vagy esetleg egy svájci?
Má' csak hogy ne kelljen ámerikáig menni ilyen szerkezetekért.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #119 Dátum: 2011. Június 14. - 15:40:36 »
Amerika eladotol, mondjuk az ebayen lehet, hogy amerika penge jonne.
(Az mondjuk durva, hogy kb annyi a posta, mint az parton...)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici