Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 196959 alkalommal)

Nem elérhető Katona Soldat Gábor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #180 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 17:42:51 »
A felvetéskor igazából erre gondoltam:
http://barbasol.com/product/non-aerosol.aspx

Azt gondoltam, hogy ezt csak egyféleképpen lehet felvinni: kinyomom és felkenem. De nem tudom, mert még soha az életben nem használtam ilyet.
Ez akkor eltömíti vagy nem?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #181 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 18:03:03 »
A felvetéskor igazából erre gondoltam:
http://barbasol.com/product/non-aerosol.aspx

Azt gondoltam, hogy ezt csak egyféleképpen lehet felvinni: kinyomom és felkenem. De nem tudom, mert még soha az életben nem használtam ilyet.
Ez akkor eltömíti vagy nem?
Ha ez egy nem habzó (brushless) borotvakrém, akkor jó eséllyel sűrűbb, mint a habzó krémek, szóval lehet, hogy eltömíti.  Úgy tudod megmondani hogy kipróbálod.

Nem tudom miért annyira releváns a kérdés amúgy.  Ha az USA-n kivül vagy, akkor pont ezért a krémért SZVSZ kár törni magad tengerentúli rendeléssel.  Ha az USA-n belül, akkor minimális erőfeszítéssel 100+ jobb krémet/szappant találsz, ami jóval kisebb eséllyel tömíti el, csak a brushless krémeket kerüld ha ez szempont.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #182 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 08:34:25 »
:o

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #183 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 08:48:02 »
Fonti, ez nagyon férfias!
Tervezel közös beszerzést?
 ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #184 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 08:58:58 »
Hehe, jó, ezt lopom!

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #185 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 10:26:05 »
Amikor megtértem a hátam közepére sem kívántam a sokpengés, eldobható vacakokat.
Akkor úgy voltam vele, hogy akkor lássam őket, amikor a hátam közepét. Vagy még akkor se.
Ahogy haladtam előre a DE-s borotválkozós vonalon, néha-néha visszakacsintottam az eldobhatósokra is, hogy lássam mennyit fejlődtem, illetve, hogy lássam, a hagyományosnak nevezett "szoftverek" mennyivel másabbak a falkkonos, hajtógázasokhoz képest.

Azt hiszem most elmondhatom, hogy kibékültem az eldobhatós borotvákkal, mert alapjaiban véve annyira nem rosszak, csak azoknak is van technikájuk, azokkal is meg kell tanulni borotválkozni. Sokat számít az a renget tanács és tapasztalat, ami itt összegyűlt! Ezt csupán azért írom le, mert nem biztos, hogy aki olvas is bennünket, az meg is akar térni hozzánk. Igaz, hogy nagyszerű élmény kipróbálni más és más DE-ket, borotvakéseket, (a birtoklásukról már nem is szólva), de nem biztos, hogy másnak is van rá igénye.
Na a lényeg, hogy csupán bátorítani szeretném azon megtévedt Urakat, akik maradnának az eldobhatósok világában, mert annyira nem rossz az, csak mint mondtam, azt is tanulni kell.

Borotvakrémekkel és szappanokkal szoktam tesztelgetni az eldobhatósokat és az eredmény nemhogy nem vészes, hanem jó.
A tapasztalatom az, hogy igenis rengeteget számít az általunk hagyományosnak nevezett krémek és szappanok használata. Mint tudjátok kevés irritáció, sőt, esetleg felfrissült, egészségesebb arcbőr. Szerintem flakkonosokkal ilyen nem lesz, azt érdemesebb cserélni.

Ui:
A fentebb látható 82 pengés csoda csak haladóknak való  :D
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #186 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 11:10:57 »
az eredmény nemhogy nem vészes, hanem jó.
Peti is így van vele rég óta, de én sosem hittem neki... ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #187 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 11:14:33 »
az eredmény nemhogy nem vészes, hanem jó.
Peti is így van vele rég óta, de én sosem hittem neki... ;)
Hja... Nála a sorrend: kés, cserélhető fejes, DE. Ahogy érzi mindenki. Attól még nem veszek eldobhatót, hogy csapkodhassam a kagylóhoz. Majd egyszer, ha még jobban meghülyülök. :crazy:
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #188 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 11:38:16 »
Cserélhető fejes mellé kell egy RazorPit. ;-)
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #189 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 11:42:56 »
Semmit nem csapkodunk a kagylóhoz!  :)

Gyakrabban öblögetem a fejet (ideális lenne minden lehúzás után) és nincs eltömődés.  :sör:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #190 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 15:03:54 »
Semmit nem csapkodunk a kagylóhoz!  :)

Gyakrabban öblögetem a fejet (ideális lenne minden lehúzás után) és nincs eltömődés.  :sör:

Na, azért ha nem másnapra, hanem harmad-, negyednapra borotválkozol, plusz még a borostád is sűrű, egy húzásra is simán eltömődik.

Amúgy meg nyilván stílus, hangulat és szükség/praktikum kérdése, azaz összetett dolog, és persze, hogy működik, azért milliárdnyi férfit huzamosan nem lehet becsapni valamivel, ami egyáltalán nem működik. Van létjogosultsága, ahogy a Fornetti pogácsának is van, éhhalál ellen éppenséggel pont megfelel. A gond akkor van, ha elhisszük, hogy az a gasztronómia csúcsa.  :)

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #191 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 15:15:43 »
No igen, a fornettis kaja...  :)

A mai világban ennek is van létjogosultsága, persze nem a megváltó kánaán.
Ahogy hangsúlyoztam is, nem a mi köreinkben kívántam népszerűsíteni az eldobhatósat, hanem inkább azokéban, akik nem kívánnak váltani, de olvasnak minket, mert a borotválkozás kín nekik (mint anno nekem). Ebből a kategóriából is biztos sok van.
Az eldobahtósokkal is el lehet érni jó borotválkozást, akinek éppen ez kell, csak technika és inkább előkészület, meg hagyományos krémek, szappanok kellenek/kellenének hozzá a hajtógázas zselék helyett.
Persze mi megyünk tovább a hedonizmus felé a borotválkozás rögös útján és egyre több DE-t és borotvakést szerzünk be!  :thumbup:
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #192 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 15:20:05 »
Nekem nem volt bajom a Contur Plus-szal, és a Mach3-mal, csak az ára!  :jajne:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #193 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 15:22:06 »
Az eldobahtósokkal is el lehet érni jó borotválkozást, akinek éppen ez kell, csak technika és inkább előkészület, meg hagyományos krémek, szappanok kellenek/kellenének hozzá a hajtógázas zselék helyett.

Én is gyakran javaslom a kérdezőnek, hogy első körben nyugodtan hagyja meg a borotvát, de vegyen pamacsot meg szappant/krémet, és ha ennyiben marad, már azzal is sokat lépett előbbre.

Csak ugye az eldobhatót a legkönnyebb stigmatizálni, kínálja is magát a mindig eggyel több pengés fejlődéstörténettel, így ez lett a pellengérre állítva, pedig a műkozmetikumok sokkal többet ártanak.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #194 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 16:00:34 »
Hozzá kell tenni, hogy amikor megtértem, nem szerettem volna mást, csak egy nyugodt, normális borotválkozást, nem pedig egy tortúrát.
A reklámokban láttam, hogy hogy húzzák-vonják a borotvát az arcukon, ami sima, nem piros, nem irritált, stb... Meg a hangzatos szlogenek, hogy a gyors és kíméletes borotválkozás. Hát peeeersze!
Én meg nem értettem, hogy nekem miért kín, amikor nekik nem.

Szóval nem szerettem volna mást, csak tényleg egy normális borotválkozást, amit megtérésem után meg is kaptam. Szerencsére nem álltam meg itt, hanem mentem tovább, és mára már egy nyugodt borotválkozás nem elég! Legyen élmény a borotválkozás!   ;)

De aki nem élményt keres, hanem csak a "megteszi" is elég neki, akkor jó a patronos borotva, de bizony azt is tanulni kell.
Lajong és bolotvál! ;-)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici