Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 193665 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #75 Dátum: 2010. Június 01. - 11:21:35 »

Kifejezetten a Flexifrontot nem ismerem (higgyünk gasnak és Personna), azonban vizsgálódhatunk. Szerintem egy borotválkozás erejéig nyugodtan kipróbálhatod Te is, a véleményünk pedig valószínüleg hasonló lenne: használható, de nem a tuti. Ha pedig mégis kínai replica lenne, ( azt is simán el tudom képzelni ) akkor pedig az ingyenes klubtagságod fejében, le fogja nyúzni az arcbőröd, és sűrű szitkozódások közepette fog landolni a cucc a kukában :-) Általában ez a két variáció létezik az ilyenekkel... Arra a nemelképzelhető helyzetre pedig, ha ez a cucc mégis a 'spanyol viasz' lenne, akkor pedig a késeid fognak hasonló sorsra jutni!  ;D ;D

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #76 Dátum: 2010. Június 01. - 11:41:02 »
Arra a nemelképzelhető helyzetre pedig, ha ez a cucc mégis a 'spanyol viasz' lenne, akkor pedig a késeid fognak hasonló sorsra jutni!  ;D ;D

Ebben az esetben szívesen elszállítom a "szemeted"...  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #77 Dátum: 2010. Június 01. - 11:41:30 »
Arra a nemelképzelhető helyzetre pedig, ha ez a cucc mégis a 'spanyol viasz' lenne, akkor pedig a késeid fognak hasonló sorsra jutni!  ;D ;D

No, ettől nem félek!  :borotva:

Egyébként én is arra gondoltam, hogy egy fejet elhasználok, egyet adok Neked vizsgálódás céljából, a maradék kettő meg vagy megmarad Asszonypajtásnak (ha használható), vagy váll fölött nem hátranézve nagy ívben repül....
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #78 Dátum: 2010. Június 08. - 19:53:30 »
mry- elfelejtettünk ránézni a Flexifrontra...  :crazy: Remélem nem vesztettünk semmit!  :evil:  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #79 Dátum: 2010. Június 08. - 21:03:08 »
igen, akartam is mondani/írni, hogy tegnap reggel direkt azzal borotválkoztam, hogy be tudjak számolni róla!  ;)

Szóval, ami elsőre feltűnt, hogy elég nehéz a nyél! Emlékeim már megkoptak, de mintha ezek a sokpengés reluxák, és nyeleik full műanyag, pillekönnyű cuccok lennének! -kivéve mondjuk vibrátoros Gillette-et, mert abban ugye ott a 2 elem/akksi...

Szóval maga a szőraprítás nem volt olyan vészes dolog, elég élesnek tűntek a pengék, de ugye 1 alkalom nem annyira mérvadó, a napokban tervezek egy második próbát tenni!

Ami a gyártást illeti, kicsit jobban megnéztem a csomagolást, és az van ráírva, hogy a fejek az USA-ban készültek... (Ami persze nem szentírás... ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #80 Dátum: 2010. Június 23. - 07:31:30 »
Update!

További három borotválkozáson vagyok túl a FLexifronttal. Az eredmény kissé vegyes érzelmek, érdekes megfigyelések!
A fej kb. 3 és fél borotválkozást bírt... A tegnapi negyedik végére már nem volt az igazi! Húzni nem húzott, de több pontvérzés, sok irritáció (az áll alatti, illetve a toka részen még mindig sajog a bőröm... :( )
Ami érdekes: Az utóbbi két borotválkozásnál több napos borostát választottam le az arcbőrömtől (némileg szándékosan), és azt vettem észre, hogy nem tömődik el a penge! Szóval erre nem (vagy csak kevésbé) vonatkozik, hogy max. 1-2 napos borostát lehet vele csak eltávolítani! Véleményem szerint ez azért lehet, mert kicsit nagyobb a hézag a pengék között!
A krémező csíkok még bírják a gyűrődést, bár a felső csíkon már látszanak a használat nyomai.

Összegezve: Aki mindenképp eldobhatót keres, és lusta elmenni a boltba, annak ez a termék lehet a megoldás. Mivel házhoz jön, és a cég honlapján mindenki beállíthatja magának, hogy milyen időközönként jöjjön a csomag, ez egy kényelmes megoldás. Az ára is elfogadható, nincs olyan magasra pozicionálva, mint a vezető termékeké. A fejek elég jó minőségűnek tűnnek, elvileg az USA-ban készülnek.
A nyél meglepően nehéz (legalább is amennyire homályos emlékeimben kutatva bízhatok) a többi rendszerkészülékhez képest, a felfüggesztés/fejmozgató mechanizmus normál használat mellett valószínűleg sokáig bírja majd.

További kérdésekre szívesen válaszolok (ha lesznek... :P).
Akit esetleg érdekel, itt tájékozódhat bővebben.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #81 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 13:30:52 »
Újabb ökörség az amerikaiaktól: http://www.rollingrazor.com/
Majdnem frászt kaptam, amikor néztem a videókat...
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #82 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 15:23:26 »
Újabb ökörség az amerikaiaktól: http://www.rollingrazor.com/
Majdnem frászt kaptam, amikor néztem a videókat...

azoknak akik nem jöttek rá hogy kell megfordítani a patronost? azért megnézném mit csinál akkor, ha szőre is van neki amit le kell szedni - két fejből vakarni a nyesedéket, megőszül a végére  :evil:

Nem elérhető Bubba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 283
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #83 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 22:15:49 »

Hehe!

Ekkora lámákat.  ;D ;D ;D

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #84 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 03:14:02 »
A FAQ-ban találtam az RR oldalán. Na ez a kiakasztó, a többi egy jó marketing húzás, de semmi több. És vajon ki gyártja a fejeket?

Q:-Are any animals harmed or used in experiments by Rolling Razor?
A:-ABSOLUTELY NOT! We know other razor manufacturers have used animals to test their blades; however, at Rolling Razor we have never and will never condone such practices.

Aki nem értené a lényeges!!! kérdést, hogy állatkisérleteket végeztek e a termék fejlesztésénél??? VAZZE!  ;D Rendkívül fontos, hát tudni akarjuk!
V: Nem mi abszolúte nem, de tudjuk, hogy más borotvagyártó állatokon tesztelte a pengéit... HUHÚÚÚ. VAZZE
Na ezért a dumáért már lehetne perelni! Elképzelem az egyiptomiakat, amint tevén, illetve a koreaiakat, amint madárpókon nyomják... :-)))
Pedig ott tényleg jobban működne a kétfejű..  ;D











 

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #85 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 03:35:56 »
A FAQ-ban találtam az RR oldalán. Na ez a kiakasztó, a többi egy jó marketing húzás, de semmi több. És vajon ki gyártja a fejeket?

Q:-Are any animals harmed or used in experiments by Rolling Razor?
A:-ABSOLUTELY NOT! We know other razor manufacturers have used animals to test their blades; however, at Rolling Razor we have never and will never condone such practices.

Aki nem értené a lényeges!!! kérdést, hogy állatkisérleteket végeztek e a termék fejlesztésénél??? VAZZE!  ;D Rendkívül fontos, hát tudni akarjuk!
V: Nem mi abszolúte nem, de tudjuk, hogy más borotvagyártó állatokon tesztelte a pengéit... HUHÚÚÚ. VAZZE
Na ezért a dumáért már lehetne perelni! Elképzelem az egyiptomiakat, amint tevén, illetve a koreaiakat, amint madárpókon nyomják... :-)))
Pedig ott tényleg jobban működne a kétfejű..  ;D

Valamivel csak meg kell győzni a nagyérdeműt...

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #86 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 03:38:34 »
Azért a humorért kapnak egy jó pontot tőlem. Ha más nem is, de nagyon jó a médiás csapatuk.
http://www.rollingrazor.com/   Videos    /   User Submitted Videos    /   Shaving Your ... um...Dog   (Flashben van, nincs direkt link)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #87 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 03:46:17 »
Azért a humorért kapnak egy jó pontot tőlem. Ha más nem is, de nagyon jó a médiás csapatuk.
http://www.rollingrazor.com/   Videos    /   User Submitted Videos    /   Shaving Your ... um...Dog   (Flashben van, nincs direkt link)

Na csak van álatkísérlet...  :crazy: Még a konnektor is döbbenten nézi a történéseket (pl. 0:26nál)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #88 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 03:50:44 »
Azért a humorért kapnak egy jó pontot tőlem. Ha más nem is, de nagyon jó a médiás csapatuk.
http://www.rollingrazor.com/   Videos    /   User Submitted Videos    /   Shaving Your ... um...Dog   (Flashben van, nincs direkt link)

no azért van még egy pozitívum - Woman's nightmare c. példánynál - kis helyen elfér, viheti magával a lány a ridikülben, elfér a rúzs meg a lakáskulcs mellett...

Nem elérhető Penge

  • Témamoderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #89 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 03:57:40 »

Igen, így van, de ha megfigyeled, a csajok, csak az egyik fejet használják a kettőből, szóval ezzel az erővel egy rövid nyél is megtenné, az is elférne a ridikülben. Az én kíváncsiságom inkább arra terjed ki, hogy ki gyártja nekik magát a pengét. ( Továbbra is az a kulcspontja egy borotvának) Nincsenek sokan gyártók... Az is érdekes, hogy többféle pengét árulnak, mindenféle bőrtípushoz. Ezt vajon különböző élgeometriával, vagy a penge pozicionálásával oldják meg?! Nem hiszem, hogy lenne mit tanulni tőlük a konfigurációt illetően, de lehet ráveszem magunkat, hogy rendeljünk a pótfejekből 1-1 csomagot. 

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici