Szerző Téma: Kövek  (Megtekintve 318300 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kövek
« Válasz #855 Dátum: 2013. Február 03. - 19:22:51 »
Köszi szépen  :sör:

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Kövek
« Válasz #856 Dátum: 2013. Február 05. - 22:49:43 »
Sárga Belga követ használ e valaki. Mi a vélemény?
Üdv:
Apa8

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #857 Dátum: 2013. Február 06. - 12:39:41 »


Használtam. Nekem tetszett.
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #858 Dátum: 2013. Február 06. - 12:53:10 »
Salmo, mint Haidu-ismerő, szerinted konyhakések nagyolásához milyen követ vegyek, HCB 280-ast vagy 400-ast?
Az 1200-as Bestert használom, ami Jenes doktor szerint kb. ugyanaz, mint egy 1000-es kő. Csorbát nem lehet vele kiszedni, ahhoz túl finom.

Amúgy eddig azt hittem, ezek ugyanazok a finomsági jelölések, mint a csiszolópapírokon, de mint kiderült, nem: http://www.fine-tools.com/G10019.htm

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #859 Dátum: 2013. Február 06. - 12:54:17 »
Sokan használtak/nak sárga belgát, az emberek döntő többsége szereti. Én azon kisebbségbe tartozok aki vagy soha nem tanulta meg használni, vagy nem talált fogára valót, vagy csak simán az az él nekem nem elég, de majdnem 10 belgám volt, mindet eladtam idővel.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #860 Dátum: 2013. Február 06. - 12:56:23 »
Salmo, mint Haidu-ismerő, szerinted konyhakések nagyolásához milyen követ vegyek, HCB 280-ast vagy 400-ast?
Az 1200-as Bestert használom, ami Jenes doktor szerint kb. ugyanaz, mint egy 1000-es kő. Csorbát nem lehet vele kiszedni, ahhoz túl finom.

Amúgy eddig azt hittem, ezek ugyanazok a finomsági jelölések, mint a csiszolópapírokon, de mint kiderült, nem: http://www.fine-tools.com/G10019.htm

Nem Tibi az egyetlen Haidu ismerő errefele  ;D

Nagyoláshoz 280 a király, azt vegyél, 400 oda kevés lesz, és értelme sincs ha nagyolni kell. Tolhatod neki izomból, úgy lehet vele haladni szépen, az ezres valóban nem hibajavításra van.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #861 Dátum: 2013. Február 06. - 13:22:32 »
Jóvanna! Csak vele már beszéltem Hajdúékról, veled meg nem...  :D

Köszönöm a választ, persze! : )

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Kövek
« Válasz #862 Dátum: 2013. Február 06. - 13:29:24 »
Salmo, mint Haidu-ismerő, szerinted konyhakések nagyolásához milyen követ vegyek, HCB 280-ast vagy 400-ast?
jenessanyi tanácsára vettem anno 280-ast, ugyanerre a célra, nagyon bevált.  Én HCA-t vettem, gyorsabban haladok a nagyobb kövön.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #863 Dátum: 2013. Február 06. - 13:54:33 »
Hm, ez jó tanácsnak tűnik... kösz!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #864 Dátum: 2013. Február 06. - 14:00:31 »
A Haidu oldalán ez szerepel az említett kőnél: HCB280    (Fepa F280/JiS 360)

A belinkelt táblázatban a Fepa 280 a Jis 400-500 közé esik. Akkor most ez hogy van?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #865 Dátum: 2013. Február 06. - 14:56:57 »
A FEPA 280 az JIS 360-nak felel meg, nincs elírva:

http://www.evenfallstudios.com/metrology/grit_size_comparisons.html

Egyébként eléggé össze-vissza használják a gyártók ezeket a számokat, úgyhogy csak 1 gyártón belül jelent valamit hogy 1000 vagy 1200-as finomság, gyártók között csak tájékozódó jellegű. Pl. A norton 8000 köve 3 micronos, míg a Shaptonnak 1,2 micronos a 8 ezrese, és papíron ugyanolyan a finomságuk.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Kövek
« Válasz #866 Dátum: 2013. Február 06. - 15:36:18 »


Ha sok időtök van buziskodni, nagyoljatok kővel. Nekem nincs, gyémánttal nagyolok.....


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Kövek
« Válasz #867 Dátum: 2013. Február 06. - 15:41:04 »
Én 80-as kerámiás szalaggal, de el ne mondd senkinek mert szívrohamot kapnak  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kövek
« Válasz #868 Dátum: 2013. Február 06. - 16:10:07 »
Nyolcvanassal a parkettát nem csiszolnám, vazz!   ;D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kövek
« Válasz #869 Dátum: 2013. Február 06. - 18:46:07 »
Sanyi, a különböző gyártók, különböző adatait értem. Ezen a linken viszont megint mást mutatnak a számok. Akkor egyedül a szemcseméretre lehetne hagyatkozni, ha tudnánk pontosan.
Én gagyi háromszínű barkácsáruházas gyémánttal nagyolok, vagy köszörűkővel.  ;)

Ja, és szerintem is a kés/borotva készítésre kialakított szalagcsiszoló a végállomás.

Másik, megfigyeltem, ha valaki minél több kést készít, javít, felújít, és minél gyakorlottabb annál jobban durvul (szalag, kő, gyémánt stb.).  :fetreng:

Köszi!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici