Szerintem ez is mint minden más növényfüggő. Senki nem mondja egyébként, hogy ne egyél húst. Sőt! Ez a paleo-elképzelés pont erről szól. Nem vagyok közel sem elhízott, gondolom ezt a 188/76 igazolja, de érdekes módon ezzel a módszerrel (bár közel sem tartom be mindet, mert eszek cukrot is, ha arról van szó, vagy hüvelyeseket is stb, mindent kivétel búzát és társait, + tejet is kerülöm, mivel attól fáj a fejem mint rájöttem kb 15 távatából mindenféle orvosi vizsgálat eredménytelensége után), nem kell éhezni, annyit és akkor eszel amennyit akarsz.
Nem figyókúra közel sem, de azt mondom, hogy aki rendelkezik túlsúllyal, és kipróbálja ezt, tuti fogy tőle, amig be nem áll egy szintre a testsúlya. És semmi kalóriaszámlálgatás, koplalás, este 6 után nem evés stb nem kell hozzá.
Ez a paleo röviden erről szól:
-ne egyél gabonaféléket (kivétel zab, rizs)
-ne igyál tejet
-ne egyél ha lehet hüvelyeseket
Minden helyett van valami más. Panír helyett ugyanaz kukoricából, kenyér helyett már említettem mi, tészta helyett is van normál tészta fél kg kb 330 Ft os áron, teljesen ugyanolyan ízzel. Pizzát ugyanolyat csináltam zab, kukorica és rizslisztből.
Mindent meg lehet csinálni, maximum nehezebben és egy kis gyakorlással.Szerencsére nem vagyok lisztérzékeny, de pl testvérem felesége igen, szegénynek ennél 10 * jobban figyelni kell, hogy mit eszik.
De egyébként végig gondolva azt, hogy mennyi a rákos eset, mennyi az elhízott ember, mennyi a cukorbeteg, és mennyi ilyen volt nagyanyáink idejében, nem lehet nem észrevenni, hogy ezt a töménytelen szénhidát fogyasztás jelentősen befolyásolja.
Régen, ha volt kenyér, azt biztos nem dobták ki. Manapság ha kicsit kemény a kenyér megy a kukába, megy a pazarlás. Jólét van , sok a választék a boltokban. könnyen lehet édességet venni, mozgás lecsökkent, tized annyit vagyunk a napon (nem kapunk elég D-vitamint, amit csak a bőröd tud előállítani a napsugárzás hatására, ami persze nem is vitamin hanem hormon).
Sog függ a napon töltött időtől is. Pl az északi országokban ahol kevés a napfény, vagy fél évig nincs is, ott kiugróan magas a vastagbélrákosok száma.
Nagyon sok minden van, amiről lehetne beszélni, amit könnyű kikerülni, vagy megrántani a vállunkat. De én azt mondom, hogy nem véletlen az, hogy a nagyszüleink meddig éltek, és hogy mi vár ránk... (egyik dédszülőm 96, másikuk 92. életévében halt meg, másik "ágon" szintén azt hiszem 88.ban).
Még egy mondat a tejről: nem véletlen, hogy nem ajánlják a kisbabáknak sem a tejet. Nem véletlenül van tejallergia sem. Az új nézetek szerint ha jól tudom vagy 1 vagy 2 éves koráig nem is javasolnak tehéntejet. A tehéntej a borjúnak való, neki vannak benne azok az anyagok, amik megfelelő tápanyaggal és vitaminnal látják el.
Az is érdekes, hogy most mennyit ad egy tehén naponta (30-45 litert), és mennyit adott mondjuk 100 éve.
Áhh, hosszú lenne a sor, hogy erről beszéljünk.
Tudom, hogy manapság nehéz eligazodni abban, hogy mi a jó és mi nem...
Álljon itt egy utolsó példa a mikróról:
http://kodpiszkalo.blog.hu/2012/10/20/artalmas-e_a_mikrosuto