Gprinz> az élettartam növekedése nagyban az orvostudomány fejlődésének köszönhető, nem a Coca colának és a McDonaldsnak.
Amiben 50-100 éve belehaltak, abba ma nem feltétlen stb stb. Ebben látod biztos nincs igazad.
Sajnos abban sem, amit a búzáról és a tejről írsz. Éppen ezzel kezdődik a könyv is (teszem hozzá jogosan, ha végiggondoljuk), hogy az ember, mint faj kifejlődésének az idejéhez képest hány ezer éve termesztünk gabonaféléket.
Az ember kialakulása :
"A tudomány aktuális állása szerint az emberré válás folyamatában először a testi adottságok, anatómai jellemzők változása következett be. Az Australopithecus afarensis ismert egyedei (Lucy, AL 444-2), valamint egy még ezeknél is korábbi nyomfosszília, egy 3,6 millió éves lábnyomai elárulják, hogy őseink már akkor két lábon jártak, amikor agytérfogatuk még semmivel sem volt nagyobb a mai csimpánznál".
(
http://hu.wikipedia.org/wiki/Emberr%C3%A9_v%C3%A1l%C3%A1s)
De előember 8 millió éve is volt már.
Ezzel szemben a búza termesztése:
"A legidősebb régészeti csupaszbúzaleletek Törökország déli részéből származnak (pl. Çatal Hüyük), továbbá Izraelből, Szíriából és Irakból, a kőkorszaki települési rétegekből. Mindez a Kr.e.VII évezredre tehető. Közép-Európában a legidősebb csupaszbúzalelet szántóföldi művelésből, a szalagkerámia-kultúrából csak szórványosan mutatható ki, pl. Göttingen környéki leletekből. Az első tisztán csupaszbúza-tenyészet mai ismereteink szerint Kr.e. 3600-ból, Magdeburg környékéről került elő. (a rösseni kultúrából). Kellő bizonyossággal nem állapítható meg, hogy termesztett búza vagy esetleg a keménybúza alakkörébe tartozó leletekről van-e szó.
Az i. e. 2. évezred kezdetére már mindenhol általánosan elterjedtek a búzafélék. "
(
http://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%B6z%C3%B6ns%C3%A9ges_b%C3%BAza)
Tehát mondjuk van a búza 9 ezer éve. Elterjedve 4000. Az akkori búza terméshozama minimális volt, csakúgy mint a termesztett terület és a technológia. A mai agyonmódosított gyomírtózott (pl : Roundup, ennek érdemes utánanézni! :
http://www.welldorado.com/rovatkak/369-milyen-a-roundup-szinted) sok hasonlóságot nem mutat azzal a búzával.
Akkor osszuk le az ember fejlődését és a búza termesztését.
Még mindig úgy gondolod, hogy alapélelmiszer volt?
Ahhoz, hogy valamihez hozzászokjon a szervezet, nagyon sok idő kell. A tüdő sem egyik pillanatról a másikra alakult ki. Amióta van gabona, azóta (is) történik (ezzel kapcsolatos) természetes szelekció. Aki régen tej/gluténérzékeny volt, azzal nem tudtak mit kezdeni, mivel nem ismerték fel. Folyamatos rosszullét, bélbolyhok elhalása stb, folyamatos hasmenés, legyengülés, halál. Nyilván ez kevésbé öröklődött. De mivel annyira megnőtt az elmúlt 50-60 évben a gabonafélék és tejtermékek fogyasztása, ismét növekszenek ezek az autoimmun betegségek.
Nem akarom az észt osztani, de nekem az a szimpatikus a Szendi féle könyvekben, hogy ő nem akar semmi eladni. Nem egy norbi update vagy hasonló,hogy van egy saját terméke, vagy vitaminja, vagy bármi kencefencéje, ami csodaszer. Egyszerűen próbál ráébreszteni arra, hogy valami nem stimmel a világgal, és ez valószínüleg a kajában (is) keresendő.
Písz.