Minden, ami hagyományos borotválkozás > Kozmetikumok, kiegészítők

Egyéni receptek

<< < (2/141) > >>

longball:
Az összetevők a számla szerint alig 400 Ft-t tesznek ki. A többi a munkadij meg a tégely. Amugy a dolog ugy született, hogy amikor leborotváltam a szakállamat, kicsit érzékeny volt az arcom,  elmentem az ismerős gyógyszertárba, elvittem a Proraso pre-shave maradékot és a gyógyszertárossal kitörpöltük ezt. Érdekelte a dolog mert láthatóan erős szőrzettel és viszonylag vékony arcbőrrel volt megáldva. Ez lett belőle.. után(elő)zsiroz, hidratál, kicsit hűsit...egyszerű, de bevált.

zolio:
Ha jól tudom akkor ezeket a gyógyszertári tégelyeket meg üvegecskéket vissza lehet vinni és akkor lehet spórolni rajta valamennyit.

longball:
Hát...a számla szerint a műanyag tégely volt -39  Ft...hm...kimosni visszavinni...nem is tudom...:D

zolio:
Nekem alkohol van a gyógyszertárból, annak az üvegcséjével lehet többet lehet egy kicsivel spórolni. Ne de ki a kicsit nem becsüli... ;)

Penge:
Ma volt egy kis időm délben és összedobtam longball receptjét, igaz picit dúsítottam rajta, legyen egy kicsit még zsírosabb hatású. Mentol hiányában  mentalevéllel próbálkoztam, de hát az csak és kizárólag frissen tépve ér valamit, (a fagyasztóból nem jó) úgyhogy egy adag ment a kukába. 5 csepp glicerint, 1 csepp szójaolajat és egy kis lemon illatot kapott még a mosdókenőcs, az egész pedig meleg vizzel hígítva landolt az arcomon. Két percig  masszírozás, majd lemos. Fürdő után úgy néz ki ez magában is nagyon hatásos, olyan nyári feelingje lett tőle a bőrömnek, de azért (be)lehúztam és megborotválkoztam DE-vel. Mivel maradt a krémből és nem akartam sem elrakni sem kidobni egy újabb perces masszáz majd úgy döntöttem, hogy nem rakok sem aftert, sem krémet, nézzük meg mi lesz. Most 23h van és nagyon köszöni, jól érzi magát a bőröm. Megerősítem longball receptjét és a mosakodókenőcsöt, ha másra nem is, de pre- és after- célra, utánzsírzásra is kiválónak tűnik. ( persze, csak ha holnap mégsem lennék tök kiütéses...  ;D de nem hiszem.

       

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése