Minden, ami hagyományos borotválkozás > Kozmetikumok, kiegészítők

Egyéni receptek

<< < (141/141)

pazzo:
Nem vált be. Maradt a testszag.
Bár azt olvastam valahol, hogy kell egy kis idő, míg átszokik a szervezet.

szekelya:
Jah, es gondolom hinni is kell benne. Nem ezoterikus dezodort akarok csinalni, jo, hogy ezt elmeselted, koszi.

lszeman:
Sziasztok!
Ma nekiálltam elkészíttetni a Longball féle preshave kenőcsöt. Az első patikában először receptet követeltek, majd miután meggyőztem a hölgyet, hogy egyetlen vényköteles összetevő sincs benne, közölte, hogy anionicum különben sincs raktáron - szerintem csak nem akartak foglalkozni vele. Második helyen ugyanez, de mivel itt már nekiálltam erősködni, hogy akkor rendeljenek, végül elvállalták. (Érdekes, hogy annak ellenére hogy az anionicumot elvileg rendelniük kell, holnap reggelre mégis kész lesz.)
A második helyen érdeklődtem, hogy hogyan adódik ki a magisztrális díj. Azt mondták, hogy jogszabály határozza meg a mértékét, kenőcsnél 100 grammig 263 Ft, utána minden további megkezdett 50 gramm 132 Ft. Mivel Longball receptje 202 gramm, így az utolsó 2 gramm miatt 250 gramm magisztrális díját kellett volna kifizetni. Végül úgy döntöttem, hogy kipróbálásra elég lesz a 100 gramm is, így a recept a következőre módosult: Ungentum Hydrophilicum Anionicum 75g, Aqua purificata 24g, Levomentholum 0,5g, Camphora racemica 0,5g. Az alapaanyagok ára 391 Ft, a magisztrális díj 263 Ft, a 150g-os tégely 63 Ft volt, így összesen 717 Ft-ot fizettem a kenőcsért.
Mivel már holnap reggel szeretném kipróbálni, kénytelen leszek reggel borostásan lemenni a patikába. Még szerencse, hogy a maszk odabent úgyis eltakarja:-).

astra501:
Jó cucc, nálam mindig van itthon. Nem csak preshave-nek jó. A téli megfázás után az orrfújás miatt kipirosodott felületre kentem belőle és gyorsan rendberakta. Receptre azt hiszem féláron van.

lszeman:
Használom pár napja a Longball féle kenőcsöt. Bevált, hosszú távon is használni fogom, viszont nekem - a többséggel ellentétben - úgy kellemesebb, ha pár perc után leöblítem, és utána jöhet a hab.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése