Szerző Téma: nandiboy  (Megtekintve 4923 alkalommal)

Nem elérhető nandiboy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
nandiboy
« Dátum: 2009. November 25. - 21:05:00 »
Sziasztok.

Magam is már jó ideje vizslattam a "borotválkozás jó barát" fórumot, s így egyenes út vezetett eme fórumhoz, mely létének nagyonis örülök.

A rituáléról és felszerelésről:

-Előkészítés: forró fürdő (ez főképpen télen járható út) vagy tusolás után és egyéb helyzetekben forróvizes törcsi. Időpontilag a reggel szigorúan tabu, inkább este, hétvégén meg amikor már biztosan felébredtem agyilag is.
-Rendszeresség: heti 1-ről nemrég a 2 alkalomra át tudtam szokni de sűrűben már nem tolerálja a bőröm. Ennél többet nem is igényelek.
-Borotva: kezdetekben vala a "sokpengés" bestia (valami kétpengés wilkinson FX diamond) melyet egy húzás után fél óráig takarítottam hogy folytathassam. Aztán kezembe került egy DE tákolmány mely több készülékből épült fel mégis engedte sejtetni hogy ez a helyes út. Ezt követte egy török gyártmányú HÜR DE mely uralkodása csak évekkel később idén nyáron végződött midőn megvettem a Merkur C15-öt. S mellé társult még két LORD a p1822 és p122. Jelenleg a Lord 1822 a favorit.
-Penge: az évek alatt csak Wilkinsont használtam, most pár hónapja Lordot használok nagy előszeretettel.
-Pamacs: van néhány kopottabb no name meg egy Balea. Namost én az utóbbit használom kizárólagosan.
-Hab, krém: Dovo szappant használok. Tetszik a retro illata viszont a habzás hiányzik kicsit. Pontosabban lehetne komolyabb habja is.
-After: L'oreal Menexpert. Bejön az illat, állag, hatás.

Amit szeretnék:
Egy hajszállal komolyabb habosítás és pamacs. Valamint az előkészületi fázisban némi segédeszköz kemikália formájában (olaj, krém). A nagy áttörés majd az lesz ha végre megtudom venni a szükséges köveket és élet tudok varázsolni a birtokomban lévő '56-os szovjet gyalogsági borotvakésnek (örökség, nem vásárolt. Saját kútfőből nem vettem volna azért ilyet). Jóideje készülődik már a kés mert elég rossz állapotban volt. Viszont végső elképzelésem hogy késsel borotválkozom. Persze azért a DE-t sem feledem de nekem az a csúcs.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:nandiboy
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 25. - 21:13:34 »
...melyet egy húzás után fél óráig takarítottam hogy folytathassam.

Üdv itt, nandiboy!

Hehe, erre emlékszem, amikor az eldobhatót a nyél végén fogva verem a mosdó széléhez, hogy kijöjjön a pengék közül a többnapos borosta... ;D

Számomra ez is fontos eleme a DE, és még inkább a késes borotválkozásnak: a szabadság, hogy nem kell csak azért borotválkozni, mert ha hosszabb lesz a borosta, már vagy nem vakarod ki, vagy később meg már le sem szedi...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:nandiboy
« Válasz #2 Dátum: 2009. November 26. - 07:56:01 »
Üdv Nandiboy!

Esetleg tudnál egy képet dobni arról a késről?
(Érdekelnek az orosz vasak is, van otthon egy "csorba", illetve nagyon sajnálom, hogy volt egy szép darab a vaterán, amiről lecsúsztam...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető nandiboy

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:nandiboy
« Válasz #3 Dátum: 2009. November 28. - 14:24:15 »
Imhol vala:







« Utoljára szerkesztve: 2009. December 04. - 18:15:39 írta nandiboy »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici