Freddy- kicsit így torz infó is lejöhet a képből. Vannak fenntartásaim...
A kép alapján pár dolog állapítható meg biztosan. Az "elvékonyodó" szőrszálvégűeknél 1. életlen, hibás volt valamelyik kés és "elhasalt és háncsolt" 2. rossz volt a mozdulat vagy 3. éppen nem volt ideális a szőrhossz és el tudott feküdni vágás közben (túl kicsi nyomás esetén a többkésesnél, valamelyik a bőr felett siklik, így is tud hosszában vágni, de ez is összefügghet a kés "életlenségével"). Azonban a képen látható állapot reprodukálható DE-vel, többkésessel, STR8-késsel is, rossz szög, mozdulat és nyomóerő esetén.
Kifogástalan él, normális technika esetén nem így néz ki egy levágott hosszabb szőrszál sem készüléktípustól függetlenül.. ( forrás: saját szemem, nagyító, mikroszkóp ) és ebből kell kiindulni.
Egyébként a kép alapján honnan lehet tudni, hogy melyik szőrszál volt elvágva éppen melyik rendszerrel?
Két külön képsor meggyőzőbb lett volna, ahol a levágott szőrszálak nincsenek keverve, akkor lehet kiderült volna, hogy az eset éppen tök fordítva van! :-) és a DE-vel sikerült ilyen eredményt elérni. Az sem mindegy milyen élgeometriájú DE, de nagy általánosságban ezt az eredményt ( hosszanti szőr hasítás) egy DE-vel rossz szögben ( túl nagy, illetve túl kis szögben is) tartva és több hetes borostával sokkal könnyebb reprodukálni, mint egy "éles" Mach3-al. (forrás: tapasztalatom)
A többkésesnél kérdés még, hogy van e éppen hibás, vagy sérült penge a kések közt vagy éppen valamelyik penge a sokból, miért nem fekszik fel teljesen a bőrfelületre? Mi a pontos ok a nem teljesen átmenő vágásokért? És innentől így már megint szubjektív a dolog és nem szabad általánosítani, mert több összetevős!
Mivel a többkéses borotvák szalagvastagsága vékonyabb, élszögük "hegyesebb", a pontosabb keresztvágás ezeknél a valószínűbb normál szőr vagy méretű borosta esetén ( max 3-5 napos szőr, amekkora szőrhosszra lettek a fejek optimalizálva).
A lényeg, mindkét típusu borotvaeszköznél lehet ilyen vágást reprodukálni, tehát nem kell ráhúzni, hogy pl. a Mach 3 másként vág. Ugyanúgy vág! Ami a két rendszer közti nagy különbség: a szőr kitámasztása, illetve a szőrvégen megjelenő vágás szöge ami más, a többkésesnél az éppen a vágás fázisában levő penge is ad egy kitámasztást a következő pengének, amitől a levágott szőrvég nem lesz egyrészről annyira tűhegyes, másrészről mivel a vágás fázisban lévő penge kiemeli a szőrszálat a következő pengének, így ebből alaposabb borotválás lesz. A begyulladt pórusok pedig nem a szőrszálak "tűéles" kikandikóló vékony szőrcsonkjai miatt keletkeznek, hanem mert a delikvens a szőrrel együtt a pórusszélt is megvágta (pontvérzés) ami utána elfertőzödött. A benőtt szőrszál lehetőségét meg pont az arra ideális szőrvég, annak szöge és az egyén adott szőrtípusa, bőre fogja eldönteni. Az alátámasztott tény, hogy ennek a benövésnek az egykésesnél kisebb az esélye, mivel a "beteg" szőr eleve hosszabb mérettel indul. Mindenesetre ezt a két állapotot (begyulladt, benőtt) sem kell egy kalap alatt kezelni, nem készülék, rendszer függő, inkább borotválkozási technika és eszköz-,bőr-,szőr- állapot kérdése mindkettő.
Érdekességként viszont nagyon jó a kép.