Szerző Téma: Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok  (Megtekintve 258537 alkalommal)

Nem elérhető MaciBacsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 176
    • Start'EmUp
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1650 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 06:41:01 »
Nekem a HTC a favorit. Tokeletes a sense rajta. Mondjuk en mar akkor htc-re vagytam, amikor meg az okostelefonokat pda-nak hivtak... :)
Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1651 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 07:01:58 »
Egyeseknek már a fingáshoz is app kell?  :crazy:
Tudom, hogy elsőre azt mondtam, a tepsi méret kizárt, de szemezek a GalaxyS3-al... Hogy rohaggyak meg papírzsákban...

S3 nem rossz, de ott van már az S4 és S5 is. Az S4-et megnézheted élőben is csütörtökön.  :) Szeretem, de nem vagyok tökéletesen elégedett így cégesnek inkább iphone-t kértem  ;D

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1652 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 07:39:38 »
Egyeseknek már a fingáshoz is app kell?  :crazy:
Tudom, hogy elsőre azt mondtam, a tepsi méret kizárt, de szemezek a GalaxyS3-al... Hogy rohaggyak meg papírzsákban...

S3 nem rossz, de ott van már az S4 és S5 is. Az S4-et megnézheted élőben is csütörtökön.  :) Szeretem, de nem vagyok tökéletesen elégedett így cégesnek inkább iphone-t kértem  ;D

F******m!

Harminc éve az volt a király, akink volt odahaza, olyan tárcsázós telefonja, s ha nem iker vonala volt, akkor ő volt az isten!


Húsz éve az volt a király, akinek aktatáskányi telefonja volt, a Váci utcában röhögtünk rajtuk.

Tíz éve az volt a király, kinek a legkisebb méretű telefonja volt.

Most akinek a legnagyobb.


Ez a telefon evolúciója.   :peace:


S eközben egyet fellejtettünk el, az öreg Bell találmánya még mindig az audiális kapcsolattartás fő eszköze. a többi csak szükséges rossz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1653 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 09:10:41 »
Nokia Lumia 635-öt használ valaki?
625 -öt, céges. Most, hogy 8.1 van rajta, kezd okostelefonra hasonlítani, eddig távirányító-szinten volt. Ha színes hátlap mániás vagy, ill. csak  külső számít, akkor OK. Spec app. jelentősen kevesebb van, ergonómiájuk balkezes orangutánokra van szabva (jobb oldalon vannak a külső gombok, európai ember keze nem éri át a készüléket). A logikai felépítésük "egyéni", a 8.1 -be már emeltek be alap Androidos feature -öket (pl. értesítősáv). A csempés kivitel szerintem egy első féléves Pascal gyakorlat szintűen néz ki, de ez is ízlés dolga.
Ha eddig Androidod vagy Almád volt, nem ajánlom... :)
Relatíve olcsó, jó minőségű a kijelző és a hardver, ez mindenképpen pozitív.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1654 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 09:13:40 »
Köszönöm szépen a segítséget! Ergonómia fontos, színes bizbaszok nem. Azt hiszem Android lesz a befutó.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1655 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 09:34:11 »
Köszönöm szépen a segítséget! Ergonómia fontos, színes bizbaszok nem. Azt hiszem Android lesz a befutó.

ha Android lesz a választásod, akkor ezekben gondolkodnék:

Nexus 5
Galaxy S4/S5
HTC One M8/One
Sony Xperia Z1

anyaghasználatban a samsungok nekem annyira nem jönnek be, ebből a szempontból a nexus és a htc sokkal igényesebb. a nexus mellett szól az is, hogy nincs mindenféle felesleges progival, illetve rosszul optimalizált kezelőfelülettel belassítva a gyári android.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1656 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 10:01:18 »
Galaxykat én lehuznam a listáról. HTC anyaghasznalata parádés. Stock android kéne rá és az lenne a legjobb választás. Mondjuk talán van belőle GPE... :nemtom:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1657 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 10:09:12 »
ASUS PadFone2? Rénézésre tetszik, árban sem olyan durva.
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1658 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 10:40:49 »
Ha már android, akkor én azért szétnéznék a helyedben a topkategóriás kínaiak között is. Ugyanazt vagy többet tud fele árért.
Az pl felháborító, hogh kb másfél után a toptelefonok supportálását megszűntetik, nincs pl  rá új android stb.
A htc-nek rendeződöt már az itthoni szervíze?
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1659 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 11:01:52 »
Az elmúlt 3 évben a Nexus 4 kivételével az összes telefonom gariztatnom kellett, volt amelyiket többször is.
Amíg a kínai készülékeknek nincs itthon szervize, addig sokaknak nem opció.
Az sem tetszik, hogy nem adják meg a készülék SAR értékét (tavaly nézegettem 1-2 telót, de ott nem volt feltüntetve).
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1660 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 11:15:06 »
A telefon (szifon 4g) szétlövés még várat magára. Csináltam egy helyreállítást, most megint működik mint a kisangyal, biztos megijedt a Carl Gustafs 6,5*55-től. Nem csodálom.  :crazy: Telefon vásárlás elnapolva egy kis időre. Köszönöm a segítséget mindenkinek!  :sör:  :bor:  :coffee:  :cimbi:  :handshake:  :thanks:
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1661 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 13:50:19 »
Ha már android, akkor én azért szétnéznék a helyedben a topkategóriás kínaiak között is. Ugyanazt vagy többet tud fele árért.
Az pl felháborító, hogh kb másfél után a toptelefonok supportálását megszűntetik, nincs pl  rá új android stb.
A htc-nek rendeződöt már az itthoni szervíze?

Telemax?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1662 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 19:54:43 »
Nokia Lumia 635-öt használ valaki?
625 -öt, céges. Most, hogy 8.1 van rajta, kezd okostelefonra hasonlítani, eddig távirányító-szinten volt. Ha színes hátlap mániás vagy, ill. csak  külső számít, akkor OK. Spec app. jelentősen kevesebb van, ergonómiájuk balkezes orangutánokra van szabva (jobb oldalon vannak a külső gombok, európai ember keze nem éri át a készüléket). A logikai felépítésük "egyéni", a 8.1 -be már emeltek be alap Androidos feature -öket (pl. értesítősáv). A csempés kivitel szerintem egy első féléves Pascal gyakorlat szintűen néz ki, de ez is ízlés dolga.
Ha eddig Androidod vagy Almád volt, nem ajánlom... :)
Relatíve olcsó, jó minőségű a kijelző és a hardver, ez mindenképpen pozitív.
Most neked tényleg csak a értesítési sáv miatt okostelefon? :)

Nem elérhető zenith

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1492
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1663 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 08:51:17 »
Nokia Lumia 635-öt használ valaki?
625 -öt, céges. Most, hogy 8.1 van rajta, kezd okostelefonra hasonlítani, eddig távirányító-szinten volt. Ha színes hátlap mániás vagy, ill. csak  külső számít, akkor OK. Spec app. jelentősen kevesebb van, ergonómiájuk balkezes orangutánokra van szabva (jobb oldalon vannak a külső gombok, európai ember keze nem éri át a készüléket). A logikai felépítésük "egyéni", a 8.1 -be már emeltek be alap Androidos feature -öket (pl. értesítősáv). A csempés kivitel szerintem egy első féléves Pascal gyakorlat szintűen néz ki, de ez is ízlés dolga.
Ha eddig Androidod vagy Almád volt, nem ajánlom... :)
Relatíve olcsó, jó minőségű a kijelző és a hardver, ez mindenképpen pozitív.
Most neked tényleg csak a értesítési sáv miatt okostelefon? :)
Nem, csak egy olyan alapvető funkció, amit gyakran használ az ember. Pl. wifi bekapcs, leküldeni airplane-be, stb. De ha már fikázás, akkor legyen... :)
Pl. hálózati beállítások (zárt wifi, stb.): hálózatnév, beállít, pörög - további adatokat kér. És ezt játssza háromszor. Ahelyett, hogy egyszer meg lehetne adni mondjuk "további biztonsági beállítások" alatt.
Vagy létrehoztak egy navigációs szoftvert (here, hehe), amit két részre bontottak, "helyek", meg a valódi navi. Minek?
Nagy feature: változtathatsz a csempék színén! Akár naponta! Huhú, szép. Lehet kék meg piros, sárga, szürke... most komolyan? Ikont nem tudsz neki egyedileg váltani, persze színt sem (mind egyforma, pl. piros). Kivéve néhányat, ahol a gyári beállítás vagy az "élő csempe adja a színt". Most ez komoly?
Outlook: szintén WIN termék, meeting emlékeztető késleltetése: 5 perc, 10 perc, következő lépcső 1 óra... E? Naptár, köv. meeting értesítő: ha holnap lesz, akkor azt rakja ki, akár a kezdő képernyőre. Nem állítható, hogy pl. csak aznapit. E?
Hangok: hangerő: csak egyszerre állítasz mindent! Nincsen külön vezérlés mondjuk SMS és hívásra.
Kontaktok: céges Outlook címjegyzékhez lehet szinkrózni, de nem jeleníti meg alapból a címjegyzékedben. Azaz ha vki hív, a számot írja ki, nem ismeri fel, hogy az egy kontakt névvel. Ha rákeresel, külön rá kell keresni az adott címjegyzékben (persze előtte átfutja a default készülék jegyzéket). E?
Ja, mivel egy zárt fos, ezért soha nem lesz olyan, hogy pl. időzítetten alvásba küldő app. vagy hasonlók.

Ehhez képest a BlackBerry egy rocket-science.
Gillette Tech 1951

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Kockológia - számítógépes, telefonos okosságok
« Válasz #1664 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 09:41:37 »
Jól van, Stan, ne lovald bele magad!
:crazy:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici