Szerző Téma: Astra  (Megtekintve 43453 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Astra
« Dátum: 2010. Február 25. - 17:30:31 »
Már egy hete nyúzom magam és tesztelek egy Astra Superior Stainless-t, Made in StPétervarrott under lájszensz báj zsilett.
Eddig is volt már a Gillette Adjustable-ben Astra nálam, az még a régi cseh volt mondjuk, azzal nem volt sok bajom, de ez az oroszzsilett már az első alkalommal kifogott rajtam. Pontvérzés ugyan nem volt, de óvatlan pillanatokban most már vagy 3-szorra sikerült megvágni magam, függetlenül a beállításoktól... azt vettem észre, hogy ennél a pengénél a Gót ív igencsak hosszú, tehát a végleges bőrre fekvő szög nem a megszokott kb. 30 fokra jön ki, hanem ennél kisebbre és nincs sok variációs lehetőség eltérni, azonnal bevág, mint egy skandináv él, vagy aggresszíven kaparja a bőröm. Élesnek éles, az él akár hibátlannak is mondható, de a tesztem alapján a geometriája miatt a használhatatlan kategória, nem szeretném ha a további borotválkozásaim több vágásról szólnának... Másnak hasonló tapasztalat?, vagy csak elcseszett szériával próbálkozom?    
 

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Astra
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 25. - 20:19:14 »
A kék Astra nekem sem jött be.Gyenge kissé.De a zöld a Platinum szerintem nem rossz.Az egész használható volt.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Astra
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 16. - 10:44:05 »
Én eddig a pakkból 1 pengét használtam el, nekem nem nagyon volt vele gondom. Egy Astra 901-ben használtam. Nem volt nagyon éles, de én nagyon nagyon gyengédnek éreztem. Lehet hogy csak jó darabot fogtam ki, majd kipróbálok egy másikat is :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Astra
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 16. - 20:16:43 »
Érdekes, nálam pont fordítva teljesített, a pengét túl élesnek értékeltem, és talán pont ezért nem volt sem "megbocsátó" sem nyugodtan használható... Mondjuk mivel orosz prodákt, akár Szergejnek is lehetnek rossz napjai, illetve még az is sokat számít, hogy az Astra 901-ben, akár tökéletesen is viselkedhet.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Astra
« Válasz #4 Dátum: 2010. Március 16. - 22:38:41 »
Mondjuk mivel orosz prodákt, akár Szergejnek is lehetnek rossz napjai
Lehet, hogy itt is érdemes szerdai borotvát venni? (Hétfőn még hat a vodka, kedden még másnapos, szerdán dolgozik is, csütörtökön már a péntekre gondol – vagy hogy is van a viccben?)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Astra
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 16. - 22:46:41 »
Mondjuk mivel orosz prodákt, akár Szergejnek is lehetnek rossz napjai
Lehet, hogy itt is érdemes szerdai borotvát venni? (Hétfőn még hat a vodka, kedden még másnapos, szerdán dolgozik is, csütörtökön már a péntekre gondol – vagy hogy is van a viccben?)

Ed- a mai világban??? H-V vodka!  ;D

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Astra
« Válasz #6 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 16:55:51 »
Tegnap kipróbáltam együtt a régi Astra 901-emet a kék dobozos Astra Superior pengével.Brutális élmény volt,mindamellett a végeredmény nagyon sima lett,habár a borostával együtt vitte a hámréteg jelentős részét is  :crazy:
Az orrom alatt vágásból eredő vérzés,míg a nyak legalsó részén kb.10 forintos nagyságú gyalulás-szerű vérzés.
Utána fekete Adidas after shave(már nem vennék ilyet,csak ezt is el kell használni ;D),amikor is hajszál választott el egy mindent elsöprő halálordítástól :o :evil: :evil: :'(.
Ezután Balea tubusos vérzéscsillapító,majd Evidence AS-balm(by Yves Rocher).
Így utólag nem is értem,hogy éltem túl a 80-as éveket  ;D,mert kb. 10 évig csak Astra borotvám volt  :crazy:,bár igaz,hogy csakis Wilkinson pengét használtam...
Ma reggel áttettem ua.pengét a Lord S.625-be,amivel már egész más élmény volt...elég meggyőzően bebizonyosodott a különbség egy agresszív és egy kíméletes DE készülék között ;)Az eredmény simaságban kb.ugyanaz,de azért maradt arcbőröm is... :borotva:

Holnap a Gillette Slim Twist-el is teszek egy próbát,ami -bár az Astra klón alapja-
kb. a kettő között van kíméletességben.
Egyelőre tehát számomra inkább az a lényeg,hogy milyen DE készülékben használod,minthogy maga a kék Astra mennyire vacak... ::)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 12. - 17:13:09 írta Csubakka »
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Astra
« Válasz #7 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 18:01:38 »
Nem kell neki izomból nyomni mint mással :) Éppen hozzáér a bőrödhöz, és az már elég. Azért szedte le az arcod, mert túlságosan rányomtad a orotvát. vagy ha nem ez a helyzet, akkor nagyon vékony és érzékeny a bőröd.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Astra
« Válasz #8 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 20:45:42 »
Igazad lehet,én is gondoltam erre ;D,meg talán más szögben kellett volna használni,mint ahogy a Lord Smartnál megszoktam :crazy:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Astra
« Válasz #9 Dátum: 2010. Szeptember 18. - 18:45:39 »
Az elmúlt héten végig a kék Astra pengét teszteltem tovább, és jelentem még mindig élek ;D
A második napon a Gillette Slim Twistben,a harmadiktól a hatodikig a Lord S.625-ben használtam és semmi rendkívüli élményem nem volt,szépen működött a dolog.
Ma volt a hetedik próba és szombat lévén nem szorított az idő,-visszatettem az Astra 901-be,-lesz ami lesz-és szép ráérősen két kört mentem vele leginkább slant húzásokkal:WTG-XTG, a harmadik körben én -saját módszerem szerint-bal kézzel simítva keresem a még tökéletlen részeket és ahol még borostát tapintok,ott megint XTG,nagyon ritkán,-főleg az állcsúcsnál: ATG.
Ügyeltem arra,hogy az Astra készülékkel nagyon finoman rövid húzásokat tegyek csak.
A végeredmény a legelső napihoz hasonló szokatlanul tökéletes simaság,csak most elmaradt a véres jelenet... ;D
Konklúzió:Szerintem a pengével nincs gond,szépen működött mindhárom készülékkel,ugyanakkor a régi 901-emet újra elkezdtem tisztelni...ha ügyelek a technikára,akkor meglepően jó végeredmény hozható ki belőle :borotva:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Astra
« Válasz #10 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 16:09:53 »
Ma reggel próbáltam először egy Astra Platinium pengét (a zöldet) egy Lord L6-osban. Nem volt vele különösebb problémám, bár egy árnyalatnyival életlenebbnek éreztem a Lord Super Chrome-hoz képest. Az ára ellenben ennek is baráti, aki még nem próbálta, és esetleg nem jut hozzá hirtelen máshoz, talán érdemes vele tenni egy próbát.

zaultschy

  • Vendég
Re:Astra
« Válasz #11 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 18:50:18 »
érdekes dolog ez a penge kérdés:kinek az jön be kinek az (ez alól talán a feather kivétel,arra még nem hallottam minőségi panaszt :-))szóval nálam a kék jött be a zöld nagyon nem.gillette slim az eszköz.talán a legjobb az ha mindenki átnyálazza és dönt borotvája kedve szerint.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Astra
« Válasz #12 Dátum: 2010. Szeptember 19. - 21:56:39 »
Nekem az Astrák pl. az "életveszélyes" kategória, de abszolút használható.  Azonban annyi szempont van ami szerint pl. én értékelek egy pengét, hogy leírni sem rövid. Az én vélem szerint a kék Astra élesebb, mint akármelyik LORD, élgeometriája pedig leginkább a KAI-hoz hasonlít ( 3 facet, szép hosszú csúcsú), azonban az acél anyaga és a bevonat minősége ( valószínüleg az acélra való felvitel technologiája) már messze elmarad a vártnál, sőt nálam ez elég gyorsan rozsdapöttyös lett magán az élszalagon extrém körülmények közt a zuhanyban. A könnyen elérhető irritáció pedig igen jellemezte ezt a pengét. A zöld nálam valamivel jobban teljesített, de az a széria amit próbáltam nem volt annyira éles, azonban itt is elég volt egy rossz mozdulat és akár belebegett ( a fent említetten túl, még az acél minőségével és az acélszalag vastagságával is gond van az én izlésemhez képest.)
zaultschy- a Feather élesség és tartósság szempontjából tényleg a pengék királya, sőt AAK sok szempontból, azonban, ha már úgy osztályozom, hogy mit érzek és látok az arcomon borotválkozás után 1 órával, illetve 12 órával, hát nálam pl. nem nyert. Ebből a szempontból egy jóval lekerekítettebb  élű penge, mint pl. a Captain vagy csak egy kicsit életlenebb, mint pl. a KAI vagy pl. az Astra,  az én arcomon sokkal jobban teljesítenek. Szóval mindezért és pl az ára miatt van minden működő márkának létjogosultsága.       

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Astra
« Válasz #13 Dátum: 2010. Szeptember 20. - 21:40:06 »
Nekem L6-ban a kék és a zöld is szinte egyformán jól "muzsikál" 4-5 borotválkozást oldalanként remekül kibírnak!
 :borotva:

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Astra
« Válasz #14 Dátum: 2010. Október 05. - 19:57:50 »
A kék Astra pengét a régi Astra 901 borotvámban használom már elég régen...Lehet,hogy szentségtörésnek hangzik,de ma volt kb. a 20-ik alkalom-bár nem számolom szigorúan,de bő 3 hete kezdtem,talán 2-3-szor mással-és még mindig szépen működik :o
Az 5-6. alkalom után-amikor visszatettem a Lordból a 901-be- az idő múlásával azt éreztem egyre inkább,hogy kezd a dolog szelídülni,nem olyan brutálagresszív,mint az elején volt,de valahogy továbbra is szépen vitte annyira,hogy tényleg élmény még mindig a művelet és utána a simaság is. :borz1:
Kb.2-3 napja érzem,hogy néha kicsit húz,de rendesen vitte,még a nyak alsó részét is simára (nem véresre ;D)
Szerintem még 1-2 nap és csere.
Azt látom-oldalról nézve-,hogy a készülék jobban kint hagyja a pengeélt,tehát jobban kiáll az alsó perem széle és a felső rész(pillangó vagy mi) síkjából...például az első ránézésre azonos fejű Gillette  Slim Twisthez képest is, aminek az alsó pereme jobban kinyúlik,így ott az él nem áll ki annyira a síkból.Meg valahogy a pengét sem hajlítja be annyira,oldalról nézve nincs akkora íve.Ezért is a Gillette kíméletesebb,de most már 6-7 borotválkozás után csak szépen átrakom belőle a pengét a cseszkó csodába,és szépen használom tovább :borotva:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 05. - 21:54:23 írta Csubakka »
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici