Szerző Téma: Pietro  (Megtekintve 15001 alkalommal)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #15 Dátum: 2010. Március 16. - 22:00:02 »
Hmmm, a Tabac ammilyennek' számít? Bocs a tájékozatlanságomért :)

(még) nem tudom, de nagyon jó a kritikája (leginkább igaz tengerentúl), nagyon sokan dícsérik, de vannak ugyanakkor nagy számban, akik ki nem állhatják, de inkább az illatát, a minőségét/hatékonyságát már sokkal kevesebben vonják kétségbe. Gondoltam, kipróbálom, legyen nekem is véleményem.  ;D  Amint megtettem, megírom a véleményem. A "klasszikus/ tradicionáis" zsír-alapú "triple-milled" szappancsaládba tartozik (amit nagyon szeretek), német termék. Már csak azért is vagyok nagyon kíváncsi, mert a másik német szappan amihez van (illetve inkább volt) közöm a Dovo, de az valamiért nagyon nem jött be a várakozással ellentétben... amúgy egy teljes termékcsalád/ vonal, van balzsamuk, ASB-juk, AS splash, cologne, stb. ... mármint a Tabac-nak  :)

tényleg, valakinek volt tapasztalata Tabac-al?
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pietro
« Válasz #16 Dátum: 2010. Március 16. - 22:07:43 »
Hmmm, a Tabac ammilyennek' számít? Bocs a tájékozatlanságomért :)

tényleg, valakinek volt tapasztalata Tabac-al?

Én csak szagolgattam a termékeket, de itt meg is álltam... ;D Szóval kinek a pap, kinek a papné...
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pietro
« Válasz #17 Dátum: 2010. Március 16. - 22:11:08 »
En hasznaltam Tabac szappant, pontosabban egy kis darabot kaptam belole. Kifogastalan minosegu szappan, majdnem mint a legjobb angolok, csak olcsobban. Illetve van aki szerint jobb azoknal. Az illata izles dolga, nekem tul fuszeres, olyan ferfi-parfum illatu, jobban kedvelem a termeszetes illatokat. Az alkoholos aftershave-juk pedig alkoholos, de rendesen es jo eros illatu - nem birtam elhasznalni. Douglas-ben szokott lenni, bar a szappanban nem vagyok biztos, a tobbi pipere cucc igen.

Ja igen, ahogy Pietro mondja, az amerikaiak meg vannak erte veszve, de hat ugye ki tudja ok mit miert szeretnek :-)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #18 Dátum: 2010. Március 16. - 22:23:14 »
... nem erősségem sajna a német nyelv, így nemigen tudok utánaolvasni a német fórumokon (ha egyáltalán vannak..), de gondolom a Tabac "otthon" vmi kultusz-szappan lehet, szerintem megtalálható minden valamennyire magára adó "német wetshaver"  (:D) szekrényében (ugyanúgy, ahogy teszem azt az olaszoknál a Proraso..., ami egy kiváló termék szerintem  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #19 Dátum: 2010. Március 16. - 22:30:24 »
Hmmm, a Tabac ammilyennek' számít? Bocs a tájékozatlanságomért :)

tényleg, valakinek volt tapasztalata Tabac-al?

Én csak szagolgattam a termékeket, de itt meg is álltam... ;D Szóval kinek a pap, kinek a papné...

na látod!  :) Akkor te valszeg "Tabac-szag nemszeretők" táborába tartozol  ;D  Én szeretem az erősebb illatokat (lehet, hogy azért mert sokat vagyok megfázva a moszkvai télben  ;D ;D) a kedvencem pl. a szantál-vonal az Art of Shaving-től... erős, de szeressem  :D    . vagy az Occitane lila szignatúra-illata... tele van borssal/paprikával
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pietro
« Válasz #20 Dátum: 2010. Március 16. - 22:45:19 »
Hmmm, a Tabac ammilyennek' számít? Bocs a tájékozatlanságomért :)

tényleg, valakinek volt tapasztalata Tabac-al?

Én csak szagolgattam a termékeket, de itt meg is álltam... ;D Szóval kinek a pap, kinek a papné...

na látod!  :) Akkor te valszeg "Tabac-szag nemszeretők" táborába tartozol  ;D  Én szeretem az erősebb illatokat (lehet, hogy azért mert sokat vagyok megfázva a moszkvai télben  ;D ;D) a kedvencem pl. a szantál-vonal az Art of Shaving-től... erős, de szeressem  :D    . vagy az Occitane lila szignatúra-illata... tele van borssal/paprikával

A GFT szantál (meg rózsa), Proraso és L'Occitane levendula nálam is használatban van, így ez már felér egy közös nevezővel, nem?  ;D
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #21 Dátum: 2010. Március 16. - 22:52:39 »
Hmmm, a Tabac ammilyennek' számít? Bocs a tájékozatlanságomért :)

tényleg, valakinek volt tapasztalata Tabac-al?

Én csak szagolgattam a termékeket, de itt meg is álltam... ;D Szóval kinek a pap, kinek a papné...

na látod!  :) Akkor te valszeg "Tabac-szag nemszeretők" táborába tartozol  ;D  Én szeretem az erősebb illatokat (lehet, hogy azért mert sokat vagyok megfázva a moszkvai télben  ;D ;D) a kedvencem pl. a szantál-vonal az Art of Shaving-től... erős, de szeressem  :D    . vagy az Occitane lila szignatúra-illata... tele van borssal/paprikával

A GFT szantál (meg rózsa), Proraso és L'Occitane levendula nálam is használatban van, így ez már felér egy közös nevezővel, nem?  ;D

többel is!  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pietro
« Válasz #22 Dátum: 2010. Március 17. - 07:18:44 »
... nem erősségem sajna a német nyelv, így nemigen tudok utánaolvasni a német fórumokon (ha egyáltalán vannak..), de gondolom a Tabac "otthon" vmi kultusz-szappan lehet, szerintem megtalálható minden valamennyire magára adó "német wetshaver"  (:D) szekrényében (ugyanúgy, ahogy teszem azt az olaszoknál a Proraso..., ami egy kiváló termék szerintem  :)

Igaz, mostanában keveset látogatom a német fórumokat (vannak...  ;D), de anno nem tapasztaltam akkora kultuszát a tabac-nak a németeknél, mint pl. az ámeriakiaknál.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pietro
« Válasz #23 Dátum: 2010. Március 17. - 08:48:18 »
Hát perszem hisz a német kolléga úgy nőtt föl, hogy gyerekkora óta Tabacot lát a polcon mindenhol. Némi (de egyáltalán nem nagy) túlzással ez nekik olyan, mint nekünk a Figaró. Na jó, inkább mint annak idején a Derby. ;)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #24 Dátum: 2010. Március 17. - 12:57:48 »
Hát perszem hisz a német kolléga úgy nőtt föl, hogy gyerekkora óta Tabacot lát a polcon mindenhol. Némi (de egyáltalán nem nagy) túlzással ez nekik olyan, mint nekünk a Figaró. Na jó, inkább mint annak idején a Derby. ;)

ja, ja :)  még a Speick lehet ilyen "staple product" a németeknél, talán jobban is van elterjedve, lévén olcsóbb, azt hiszem.
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pietro
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 17. - 15:26:06 »
meg a Pitralon...
Pamacsból meg a Golddachs...
Krémből a Palmolive-ot, meg a Caloderma-t láttam inkább
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #26 Dátum: 2010. Május 02. - 20:46:40 »
Sziasztok,
Mai beszerző-(ruházó) körutam eredménye a képen látható 5/8-as DOVO Black Star 1/1 + fenőszíj, paszta és a tartó (a pamacs már megvolt).  Életem első borotvakése  ::)

Elkezdem a hosszú utat, mert hosszú lesz, azt ma már megtapasztaltam a borotva és az arcom felavatásánál...  :) cirka félóra balkezeskedés a jobb kézzel, az eredményt nemigen fogom kitenni díszkeretbe...  :D messze nem alapos, nyakam tele "nick"-el, éget is egy picit... "szal a szokásos, gondolom én...  bár, megvágni nem vágtam meg magam, mert nagyon óvatósan (tisztelettel  :)) álltam hozzá a procedurához.

A legnagyobb bajom az (is) volt, hogy gyorsan szárad ez a fránya szappanhab  :) amikor odaérek, addigra már porlik...  ;D

Egy ideig DE-vel akarom kombinálni, hogy azért reggelelenként időben beérjek a mhelyre  ;D

De egyértelműen tetszik  ;)  gondolom van itt pár kolléga, aki DE-ről (vagy plasztikról) tért át késre, nagyon érdekelnének a tapasztalataitok, illetve tanulságok, bármilyen praktikus tanácsnak örülnék. Ezer köszi előre is!  ;)



Megyek bújni a borotvakéses részt... :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Pietro
« Válasz #27 Dátum: 2010. Május 02. - 21:05:40 »
Biztos shave ready? Nem húzza kicsit a szőrt? Amúgy a szappan nekem is szárad...mostanában már nem annyira,próbálok mindig kicsit több vizet hozzá adni. Tanács: ne kend be az egész arcod előre...fázisonként kend magad és akkor nem szárad.Amúgy drága volt ez a szett gondolom.Milyen pamacsod van és hol vetted? Ha nem vagyok túl tolakodó  ;D

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #28 Dátum: 2010. Május 02. - 21:18:23 »
morphin, azt mondták a boltban, meg mindenhol azt olvasom, hogy a DOVO shave readyként szállítja a termékeit. ??? Előtte fentem alaposan. Húzta a szőrt, de a tapasztalatlanságomra hárítottam (megfelelő szög keresése, stb)  Hát igen, a szappannal majd biztos sikerül vhogy kitalálni...  :) már a végén én is inkább egy kisebb területet szappanoztam be mielőtt nekikezdtem volna

Hát nem volt olcsó a szett, már csak azért sem, mert Moszkvában szereztem be, észrevételem szerint itt minden drágább legalább 30%-al mint Pesten...  :( a képen a pamacs egy Art of Shaving szürkevégű, kezdeti felindulásból vettem még meg (ma lehet, hogy nem venném meg, főleg itt), de nem bántam meg, nagyon jó pamacs, szvsz jobb mint a KENT (BK4)

Forintosítottam az árakat, kb. ennyire jött ki (kerekítve): borotvakés 40.000, szíj 27.000, tartó 5.500 és a paszta 2.400.  A pamacs úgy emlékszem úgy 150 USA-dolcsi körül lehetett (ha nem több)... ::)  azt az itteni helyi AoS dílernél vettem még január elején http://www.theartofshaving.ru/barber-spa.php?trk=home4
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 03. - 17:10:19 írta Pietro »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pietro
« Válasz #29 Dátum: 2010. Május 03. - 07:23:59 »
Pietro, próbáld meg az "alkar tesztet" (fogod a kést, kb. 30 fokos szögben ráfekteted az alkarodra-olyan helyen, ahol szőr is van ;)- kissé elemeled, és így próbálod levagdosni a szőrszálakat.) Ha szépen "lepattognak" a levágott szőrök-értsd: nem húz, nem akad bele a szőrszálakba- akkor valószínűleg jó a kés.

A bőrön való fenéssel is ki lehet nyírni az élet! Például: Ha nincs rendesen megfeszítve a bőr, esetleg az élen "fordítod" át a kést, túl nagy erővel nyomod rá a szíjra, stb....

U.I.: Nem akarom senkinek a kedvét szegni, örülök, hogy egyre többen hódolunk eme remek szenvedélynek kishazánkban!  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici