Szerző Téma: Pietro  (Megtekintve 15863 alkalommal)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pietro
« Válasz #30 Dátum: 2010. Május 03. - 07:28:19 »
Pietro -

en is DE-rol tertem at, pontosabban atteroben vagyok  ;) Januar ota hasznalok kest, de csak akkor, ha tenyleg tudok ra figyelni. Nem surgetem a dolgot, nem erdemes eroltetni, ezt a DE-s kezdetekbol megtanultam. Hogy a hab miert szarad nalad, azt nem tudom, de tenyleg probald meg tobb vizzel, nekem kesnel amugy is jobban bevallt a vizesebb hab, kevesbe hajlamos a kes megcsuszni igy. En is DE-vel kombinalom, a problemas reszeken meg nem tudom hasznalni (orr alatti, bajusz resz), de itt DE-vel is kellett vagy egy ev mire a megfelelo eredmenyt el tudtam erni. Huzni meg mindig huz sajnos egy picit (foleg ATG korben), es en sem tudom, hogy miert. Lehet a technika, vagy a shave ready kes megsem annyira shave ready. Ed-nel van most ket kesem, kicsit meg fen rajta, majd ha az visszajott kiderul, hogy a kes volt a problema vagy a technikam... Praktikus tanacsot nem nagyon tudok adni, hacsak nem annyit, hogy itt hatvanyozottan ervenyes a 'no pressure'-elv. Illetve amit en megjartam: par vagasom volt csak es egyik sem akkor, amikor a kest huztam az arcomon, hanem amikor nem figyeltem elegge es a kessel az arcom kozeleben hadonasztam es a penget nekilobaltam az arcomnak  :-\

nemo

  • Vendég
Re:Pietro
« Válasz #31 Dátum: 2010. Május 03. - 11:02:21 »
...Illetve amit en megjartam: par vagasom volt csak es egyik sem akkor, amikor a kest huztam az arcomon, hanem amikor nem figyeltem elegge es a kessel az arcom kozeleben hadonasztam es a penget nekilobaltam az arcomnak  :-\

Pontosan ez történt velem is már kétszer. Amikor az arcomhoz akartam illeszteni, nem éreztem még a kés magasságát. Már csak azt hogy csíp  :), mert belenyomtam a börbe. Mindkétszer csak felületi sérülés keletkezett, de megtanultam, hogy már a közelítéskor is több figyelmet igényel. Borotválkozás közben még nekem sem volt vágásom (majd lesz), de erre tényleg érdemes figyelni. Más kárán tanul ... aki nem a sajátján  ;)

Ha húz a kés, akkor az biztos hogy nem elég éles. Szerintem. Valahol (talán éppen itt) írta valaki, hogy a gyártók a viszonteladókhoz nem shave ready-ként szállítják a késeket, mert nem mindenki borotválkozásra veszi, egy gyüjtö meg nem venné jó néven, ha élt köszörülnének neki rá. A viszonteladóé lenne elvileg a feladat, hogy használatkész állapotba hozza igény esetén.

Az is tény, hogy néhány kés csak az elsö 5-6-7 borotválkozás után kerül a végleges állapotába. Ezt én is tapasztalom a Wacker-emmel, az élezés után most használtam harmadszor, és tényleg érezhetö, hogy minden alkalommal egyre finomabb. De húzni nem szabadna neki az elsö alkalommal sem, ha elég éles.



Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Pietro
« Válasz #32 Dátum: 2010. Május 03. - 11:47:45 »
morphin, azt mondták a boltban, meg mindenhol azt olvasom, hogy a DOVO shave readyként szállítja a termékeit. ???...
Igen, azt mondják / írják, de ez nem igaz. Apropó, a zöld pasztát ne használd! A bőrre a sárgát (évente max. 1x), a vászonra pedig a fehéret ajánlom! Amúgy gratulálok!

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #33 Dátum: 2010. Május 03. - 12:43:04 »
mindenkinek nagyon koszonom a hozzaszolasokat! Tenyleg nagyon sokat segitettek.  A mai nap mar -egy kicsit- jobban ment ugy erzem, technikailag. Viszont tovabbra is huzza szort (eros borostam van de erzekeny a borom). Egyre jobban azon morfondirozok vajon tenyleg shave-ready a kes? Az eladoholgy (profi fodraszboltban vettem, akik wetshave termekeket is forgalmaznak, link www.britva.ru) nyilvan nemigen vagta a temat es persze erdeke volt, hogy eladja a borotvat egy szimpatikus uriembernek ;)  majd felhivom az egyik gurujukat, akivel a regebben kommunikaltam hazhozszallitasi rendeleseknel, o asszem str8-es. Nem tudom relevans-e, de a kes olajozva volt, ugy olvastam koszorules utan igy szoktak konzervalni,  ezert is gondoltam, hogy shave-ready...

Alkartesztet kiprobalom, koszi a pasztaajanlast :)  a boltban ugy irtak, hogy a feher a leggyengebb, a sarga a kozepes es a zold a legerosebb (jobb??), ezert valasztottam.  Az is elkepzelheto hogy eletem 1 fenesenel "megreformaltam" az elt... Hat ugye az elso probalkozas az mindig az elso probalkozas ;)

Remelem a forumtalin folytathatjuk az eszmecseret szemelyesen, tenyleg, most akkor  lesz tali? Mar jopar napja semmi hir...

Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pietro
« Válasz #34 Dátum: 2010. Május 03. - 12:59:50 »
...  a boltban ugy irtak, hogy a feher a leggyengebb, a sarga a kozepes es a zold a legerosebb (jobb??), ezert valasztottam.  ...

Ha a DOVO pasztákról beszélünk, akkor a fehér az valamilyen krétaporhoz hasonló anyagot tartalmaz (vagy kréta, vagy kaolin, vagy valami ilyesmi, most nem ugrik be), és kifejezetten a szövet oldal kezelésére szolgál, a sárga az a bőr számára egy bőrzsír szerű anyag. Ezek nem tartalmaznak abrazív anyagot! A zöld az krómoxid, a piros pedig vasoxid tartalmú, ezek külön szíjra/fára felhordva használandók, DE! az él élettartamának meghosszabbítására szolgálnak a kövön való fenések között! Tehát NEM!!! mindennapos használatra vannak!!!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #35 Dátum: 2010. Május 03. - 14:23:24 »
Koszi mry, majd beszerzek fehéret és sárgát is  ;) 

Ezt el sem hiszem, találtam tőlem kb 10 perc sétára egy élező-kisiparos-köszörűst (hja, a 10+ milliós város előnye  :D), a cégére szerint minden fodrászkelléket élez!  Ma munkaszüneti nap van itt, de holnap reggel hozzá vezet az első utam  ;), remélem utána a "shave-readység" letudva  :)  A környéken ahol lakom barangoltam, végiglátogattam az összes általam ismert és ma nyitva tartó kulcskészítőt, cipőjavítót és végre egy cipőjavító igazított útba ahhoz a köszörűshöz, mondván hogy neki nincs olyan spec.köszörűköve, de annak van.
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #36 Dátum: 2010. Május 03. - 14:25:23 »
morphin, azt mondták a boltban, meg mindenhol azt olvasom, hogy a DOVO shave readyként szállítja a termékeit. ???...
Igen, azt mondják / írják, de ez nem igaz. Apropó, a zöld pasztát ne használd! A bőrre a sárgát (évente max. 1x), a vászonra pedig a fehéret ajánlom! Amúgy gratulálok!

Köszi ronin!  :)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #37 Dátum: 2010. Május 03. - 14:40:16 »
...Illetve amit en megjartam: par vagasom volt csak es egyik sem akkor, amikor a kest huztam az arcomon, hanem amikor nem figyeltem elegge es a kessel az arcom kozeleben hadonasztam es a penget nekilobaltam az arcomnak  :-\
Ha húz a kés, akkor az biztos hogy nem elég éles. Szerintem. Valahol (talán éppen itt) írta valaki, hogy a gyártók a viszonteladókhoz nem shave ready-ként szállítják a késeket, mert nem mindenki borotválkozásra veszi, egy gyüjtö meg nem venné jó néven, ha élt köszörülnének neki rá. A viszonteladóé lenne elvileg a feladat, hogy használatkész állapotba hozza igény esetén.

Az is tény, hogy néhány kés csak az elsö 5-6-7 borotválkozás után kerül a végleges állapotába. Ezt én is tapasztalom a Wacker-emmel, az élezés után most használtam harmadszor, és tényleg érezhetö, hogy minden alkalommal egyre finomabb. De húzni nem szabadna neki az elsö alkalommal sem, ha elég éles.

Pár hónapja emléxem, vmi dokumentum-, vagy riportfilmet néztem a DOVO-ról, ott mondta a főnök/tulaj/geschaftsführer ;), hogy minden terméküket készreélezik a gyártási folyamat utolsó fázisában, de valszeg ez nem elegendő a 38 éves borostának  ;D (cirka 20 éve borotválozom rendszeresen, szinte mindennap)

Lehet ebben a 5-6-7 alkalmomban vmi, a mai nap mintha jobban csúszott volna, de lehet, hogy a frissebb hab miatt volt, de húzta a szőrt, ill. "megakadt a szőrön", az tény
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici