Szerző Téma: Slant borotvák  (Megtekintve 76273 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Slant borotvák
« Dátum: 2013. Március 06. - 11:29:20 »
.

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #1 Dátum: 2013. Március 06. - 11:33:50 »
Egy a Walbusch B5 Adjustablehez hasonló fejkarakterisztikával bíró német antik "slant" (torsionshobel) - ferde - bakelit biztonsági borotva.





Kellően alapos. Nem annyira megbocsátó, mint a fehér Merkur antik Bakelit készülék.
Ezért ebbe is egy kicsit visszafogottabb élű penge ajánlott. Nekem a Personna Super pengével tökéletes eredményt ad.

Aki kíváncsi, hogy kb. mit tud az állítható Walbusch B5 Slant biztonsági borotva. Annak olcsón kíváló megtapasztalás.  :sör:


fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #2 Dátum: 2013. Március 16. - 16:21:58 »
Nem tudom ki követte a témát - Merkur Bakelit Slant. ( #587 hozzászólás áthozva a Merkur topikból.)

2012 június végén egy olasz embör az ebay-en fix árasan (18,8 USD + 5 USD posta) árult 23 db ilyen NOS borotvát.
Azóta min 40 USD áron lehet hozzájutni ezekhez - hébe hóba, aki hajlandó eladni, mert nem jön be a slant mivolta. (Kevés van.)

Eléggé megpezsdítette ezzel a világ borotva fórumait. Ami azóta is izgalmakat hoz egyeseknek. Pld. nekem. ;D

Erről lenne szó:









(Képek a The Shave Nock-ról kölcsönözve.)

Italianbarber.com-tól a NOS állapotú ferde borotva ára 29.99 USD + 9,95 USD posta. (2012.novemberi árak.)
Érdemes rámozdulni szerintem, mert az olvasottak alapján nagy élmény ez a bakelit slant. (Sajnos jelenleg nem kapható.)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Slant borotvák
« Válasz #3 Dátum: 2013. Március 16. - 16:27:29 »
Az arak kisse magasabbak mar es jelenleg out of stock az emlitett oldalon.  :sör:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

fehege

  • Vendég
Re:Slant borotvák
« Válasz #4 Dátum: 2013. Március 16. - 19:06:35 »
Köszönöm Zoli a pontosítást! Aktualizáltam.

Bakelit után egy fém Slant-et mutatnék be.
Ez a korai Merkur Vintage Slant "amerikásított" változata.
Merkur készítette a Pomco kereskedelmi cégnek "POMCO CHIKAGO ILL. GERMANY" felirattal.
Ugyan ez a "torsionshobel" készülék készült Merkur gyártással Hoffritz és Coles feliratozással is.
Ezek a készülékek folyamatosan nagy keresletnek örvendenek a nagyvilágban. Tipikusan a modern Merkur 37C-nél jóval nagyobb használtcikk áron.
(Repedt - de használható - nyéllel is simán adnak értük 70-80 USA Dollárt.)

Merkur Solingen a korszakra jellemző gyártástechnológiának megfelelően nagyon igényes kivitelt készített. Tökéletesen krómozott fejrész, vastag ezüst bevonatos nyélrész jellemzi. Tehát ez a színbeli eltérés normális.
A lelakott állapot nem nagyon jellemzi ezeket a használt készülékeket, mert a vastag felületi bevonatok nagyon sokat bírnak.

Tulajdonképp ezek a modern Merkur 37C elődmodelljei.
Szerintem a régi "vintage" készülék minden méretében teljesen egyforma, csereszabatos az új Merkur 37C-vel.
(Ezt jelenleg Snake éltársunk tudja pontosítani.  :sör:)

Egy fontos eltérés mutatkozik a nagyon régi és a modern 37C fejkiképzésében. A öreg készülékek penge záró lemezei simák, a modern Merkur slantok lemeze "hullámos".
(Érdekes kivétel Snake éltársunk Vintage Hoffritz Slant készüléke. Mert valószínűleg az utolsó évek szériájába tartozó Hoffritz gyártás lehet a maga modern Merkur slant "hullámos" fejével.)

A hírek szerint működés szempontjából a sima fejlemezes Pomco fejben körülményesebb a penge helyes pozícionálása. A modern "hullámos" fejlemezes Merkur 37C készüléknél ezt javították.
Én a használat során nem tapasztaltam a penge pozícióval semmilyen problémát. Masszívan ül a torziósan megcsavart helyén.  :nemtom:

A használati komfortja a készüléknek nagyon jó - nekem tökéletes.
A Slant technika alkalmazásának csúcs sikerekor nem létezett még Feather vagy Lord Super Crom (... stb) szerű baromi éles DE borotvapenge.
Ezért én - normál adottságaimnak megfelelően - kicsit visszafogott éllel rendelkező pengét választottam hozzá (Personna Super). Aki erős drót borostával bír, annak természetesn nyugodtan választaható hozzá a Feather szerű top élű penge.

Pontvérzés vagy irritáció mentes borotválkozásokon vagyok  túl vele.
Nem annyira megbocsátó a kezünk apró hibái esetén, mint a bakelit slant készülékek. De ez talán nem véletlen.
A pille könnyű bakelit készülékeket szinte önkéntelenül az arcára nyomja egyszer kétszer - állandóan  :fetreng: - az ember fia.
Ez a megfelelően súlyos fém Slant készülék meg tollpihe simagatás az arcon "technikával" csodálatosan adja magát. Alapos, abszolúte nem agresszív készüléknek tapasztalom.
(Feather pengét használva benne nagy valószínűséggel nem merném ezt leírni! De talán egy próbát megér ez is a későbbiekben.)

Bátran ajánlom a tökéletes borotválkozási eredményre törekvő éltársaknak. Kiborotválás üzemmódban is "kockázatmentesen" működik. (Gondolom a baromi hatékony vágásmechanizmusából adódóan.)

Ezek után kíváncsian várom a modern Merkur 37C készülékkel a találkozást. Gyanítom, nem fogok csalódni.  ;D


 
A készülékért köszönet Attila éltársunknak! :sör:


Nem elérhető Attila

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Slant borotvák
« Válasz #5 Dátum: 2013. Március 21. - 22:32:53 »
Hasznald egeszsegben a Semogue OC es Pomco borotvat Feri!  Nagyon orulok hogy sikeresen at usztak a tengeret es egy magyar othont talaltak ahol igazan ertekelve vannak!    :sör:      :boldog:

Nagyon jo oszefoglalot irtal.  Te igazan ertesz hozza es nagyon is ertekeled ezeket a slant borotvakat.  Le a kalappal!!

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Slant borotvák
« Válasz #6 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 06:51:46 »
iKon slant.
fb.me/3eaDDHXRu
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Slant borotvák
« Válasz #7 Dátum: 2013. Augusztus 25. - 09:31:13 »
iKon slant.
fb.me/3eaDDHXRu
Nem. Nem kell.
(Remélem, sikerül meggyőznöm magam. Pedig múlt hét óta 5-6 slant borotválkozásom volt.)
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Slant borotvák
« Válasz #8 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 17:09:22 »
Eközben a Twitteren :

@mantic59 1st shave impressions w/ @ikonrazors slant: razor heavy, well-balanced, well-built. razor sings with  a deep baritone note
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Slant borotvák
« Válasz #9 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 18:13:09 »
Na ne már...

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Slant borotvák
« Válasz #10 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 20:10:24 »
?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Slant borotvák
« Válasz #11 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 21:14:47 »
Mélybariton, mi?

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:Slant borotvák
« Válasz #12 Dátum: 2013. Augusztus 30. - 06:10:51 »
Mitomén. Mantic szerint  világ...
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Slant borotvák
« Válasz #13 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 17:09:58 »
Nem csak Mantic Bá tesztelte:
http://www.youtube.com/watch?v=QiANYUhHYgg

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Slant borotvák
« Válasz #14 Dátum: 2013. Szeptember 14. - 23:42:56 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici