Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 849246 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Kávézó
« Válasz #735 Dátum: 2010. November 01. - 21:30:05 »
Én főztem már szappant, de nem tiszta nátrium-hidroxiddal. Nagyváradról hoztak át spéci szappanfőző vegyszer keveréket, azt hiszem 80%-a nátrium hidroxid, a többi szóda meg kálium-hidroxid. Amúgy én most mással kisérleteztem: fahamuból csináltam hamulúgot. A vöröskáposzta szerint 13 Ph körül van(nem simán áztattam, hanem főztem is). Szappanfőzésre még nem használtam, csak mosószer adalékként. Egyébkén itt egy link a hamulugos szappanfőzésre: http://67.222.53.210/frontierfreedom/index.php?option=com_content&task=view&id=105

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Kávézó
« Válasz #736 Dátum: 2010. November 02. - 20:09:26 »
Penge Te biztos tudod,illetékes személy vagy:)Külföldön 1re többet emlegetik a shavocalypse-t...A Lordnál lesz ilyen,h megszüntetik a DE pengék gyártását?Állítólag Oroszországban megszűnik a gyár,vele együtt Astra,Iridium,stb...

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Kávézó
« Válasz #737 Dátum: 2010. November 02. - 21:03:46 »


 Zolio !

Ha jó a 10 %-os oldat, akkor abból szokott lenni nálunk pár ezer liter.....


Salmo
Kösz Salmo, de az már szerintem eléggé megbonyolítaná a dolgomat. Lehet megpróbálok valamit kezdeni hamulúggal, fatüzelésűek lévén hamu akad bőven.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #738 Dátum: 2010. November 02. - 22:13:19 »



Penge Te biztos tudod,illetékes személy vagy:)Külföldön 1re többet emlegetik a shavocalypse-t...A Lordnál lesz ilyen,h megszüntetik a DE pengék gyártását?Állítólag Oroszországban megszűnik a gyár,vele együtt Astra,Iridium,stb...

Konkrétan ilyen info nincs a birtokomban. shavocalypse pedig nem hiszem, hogy lesz, amíg nő a szakál. A St. Pétervári gyárral már régebben is bajok voltak, a PG-nek pedig annyi gyára van, hogy nem csodálkozom, ha a legproblémásakat eladják vagy átszervezik. A DE-k piaca a modern világban annyit szűkült az elmúlt pár évben, ráadásul a nyersanyagárak is az égben vannak (főleg a vasanyag), hogy már nem akkora biznisz DE pengét gyártani. Hozzáteszem, hogy a mamutoknak muszáj 1000%-os árrésekben gondolkozni, hogy tetemes apparátusukat, marketingjüket fedezni tudják. A LORD ahhoz viszont nem elég mamut, hogy akár egy termékétől is megváljon, főleg, hogy az elmúlt pár évben ő volt az, aki piacot nyert a mamutok felett, szóval LORD gyártású penge még jó pár évig biztosan lesz.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #739 Dátum: 2010. November 02. - 22:21:23 »


 Zolio !

Ha jó a 10 %-os oldat, akkor abból szokott lenni nálunk pár ezer liter.....


Salmo
Kösz Salmo, de az már szerintem eléggé megbonyolítaná a dolgomat. Lehet megpróbálok valamit kezdeni hamulúggal, fatüzelésűek lévén hamu akad bőven.
Zolio- az ugyanúgy bonyolult lesz, a hamunak csak pár százaléka KOH és vizzel kell higítani, majd nagyon alaposan leszűrni. Ugyanott leszel, mint a  Salmo féle 10%-os NaOH oldat. Egyébként a Kőrúton van egy vegyszerbolt (Azúr), szerintem engedély nélkül is kiadnak egy kisadag lúgot, de nem biztos.   

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #740 Dátum: 2010. November 03. - 11:16:22 »
Penge Te biztos tudod,illetékes személy vagy:)Külföldön 1re többet emlegetik a shavocalypse-t...A Lordnál lesz ilyen,h megszüntetik a DE pengék gyártását?Állítólag Oroszországban megszűnik a gyár,vele együtt Astra,Iridium,stb...

Penge mellett, ha megengeditek...
Van egy nagyon jó megoldás: Át kell térni a késekre! Akkor kb. 100-150 évre meg van oldva a borotválkozás kérdése a családban...  ;D ;D ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #741 Dátum: 2010. November 03. - 11:25:41 »
Ahogy írod, késekre, mert nem biztos, hogy minden családtagnak megfelelő a néhai ükapa szőrkaparó vasdarabja.

Penge mellett, ha megengeditek...
Van egy nagyon jó megoldás: Át kell térni a késekre! Akkor kb. 100-150 évre meg van oldva a borotválkozás kérdése a családban...  ;D ;D ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #742 Dátum: 2010. November 03. - 11:58:43 »
Ahogy írod, késekre, mert nem biztos, hogy minden családtagnak megfelelő a néhai ükapa szőrkaparó vasdarabja.

Penge mellett, ha megengeditek...
Van egy nagyon jó megoldás: Át kell térni a késekre! Akkor kb. 100-150 évre meg van oldva a borotválkozás kérdése a családban...  ;D ;D ;D

Ne tessen kötözködni! ;D ;D ;D Én a BOROTVAkésekre gondoltam! Bármilyen "szőrkaparó vasdarabból" lehet érdemi b.kést csinálni kis ráfordítással, ha az él nem úgy néz ki, mint az ökörhu...zás!
Nekem is van pár olyan darabom, ami min. 150 éves! És majd, ha egyszer nagy leszek, és lesz rá időm, akkor meg is mutatom, hogy miből-mit lehet kihozni! :P
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #743 Dátum: 2010. November 03. - 12:41:24 »
De, kötözködök...  ;) Én is tisztességes borotvakésre gondoltam, azonban egyre inkább úgy gondolom, hogy nem feltétlen egyezik apa és fiú ízlése a használandó eszközök terén.

Ahogy írod, késekre, mert nem biztos, hogy minden családtagnak megfelelő a néhai ükapa szőrkaparó vasdarabja.

Penge mellett, ha megengeditek...
Van egy nagyon jó megoldás: Át kell térni a késekre! Akkor kb. 100-150 évre meg van oldva a borotválkozás kérdése a családban...  ;D ;D ;D

Ne tessen kötözködni! ;D ;D ;D Én a BOROTVAkésekre gondoltam! Bármilyen "szőrkaparó vasdarabból" lehet érdemi b.kést csinálni kis ráfordítással, ha az él nem úgy néz ki, mint az ökörhu...zás!
Nekem is van pár olyan darabom, ami min. 150 éves! És majd, ha egyszer nagy leszek, és lesz rá időm, akkor meg is mutatom, hogy miből-mit lehet kihozni! :P
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #744 Dátum: 2010. November 03. - 12:58:11 »
Ebben egyetértünk, viszont, ha a lehetőségek korlátozottak (shavocalypse...), akkor marad a kés, meg a "sokpengés reluxák". És akkor inkább már a kés! Valamint, amíg kicsi a gyerek, simán lehet terelgetni a "jó" irányba! ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Vaszilij

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:Kávézó
« Válasz #745 Dátum: 2010. November 03. - 17:48:47 »
Vagy tegyük fel, hogy hírt kapunk, hogy tényleg nem gyártanak többé borotvapengét. Ekkor rémület lesz úrrá rajtunk, elmormolunk egy-két fohászt, majd tollat-papírt ragadunk, és kiszámoljuk, hogy ha átlagosan 2,5 alkalommal borotválkozunk hetente (azaz nagyjából háromnaponta), egy 20Ft-os pengét (Lord) négyszer használunk, mielőtt megválunk tőle, és ötven évet fogunk még ezen a világon tölteni, akkor mintegy 32.500Ft befektetésével megoldjuk a problémánkat életünk végéig. :D

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #746 Dátum: 2010. November 03. - 18:02:59 »
Ezen a savókalipszisen annyit rágódtok.... ;D Azért mert egy gyár kiesik a pixisből a PG-nek körülbelül marad még vagy 30 borotvagyára, legalább az egyikben tuti fognak még DE-t gyártani. Ezen felül még szintén van vagy 20 gyártó (számtalan gyárral) akik nem hiszem, hogy hirtelen kiveszik a DE-üket a portfoliójukból. A másik pedig, hogy ezeket a gyártósorokat valakinek el fogják ám adni...majd lesz Tanzániai Iridium ( wizamet logóval) meg Astra! :-) szóval nem lesz vége ennek az ördögi körnek egyhamar... ;D

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kávézó
« Válasz #747 Dátum: 2010. November 03. - 18:25:05 »
Hát valahogy én sem félek. Ráadásul ott vannak a NOS pengék is. Ha valakinek manapság az lenne a mániája, hogy kizárólag minimum 30 éves pengékkel borotválkozzon, különösebb utánajárás és anyagi romlás nélkül megtehetné azt is.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Kávézó
« Válasz #748 Dátum: 2010. November 03. - 18:59:31 »
PG az Procter és Gamble ?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #749 Dátum: 2010. November 03. - 20:02:37 »
PG az Procter és Gamble ?

Igen. A fene a jó dolgukat, nagyon komoly érdekeltségük van gyakorlatilag minden FMCG szektorban. Ja mi az a FMCG? ( ejtsd efemszídzsí) gyorsan forgó fogyasztási cikk, csak ez még nincs honosítva a magyarban. A borotvapiacon a BIC-en kívül gyakorlatilag mindent bekebeleztek az utobbi pár évben.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici