Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 854740 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #300 Dátum: 2010. Június 09. - 11:56:42 »
Sajnos egyre több van...  ;D  Ezáltal az adminokat szívatják. Az egyik reget megnéztem, aztán rájöttem még nem kell vennem viagrát!  ;D

Nem elérhető bimbi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 572
    • kések
Re:Kávézó
« Válasz #301 Dátum: 2010. Június 09. - 12:00:33 »
Követem :) Tapasztalatlanság ez a fórumos világban, de idővel majd kialakul. Türelem, e-társak :)

A nemzetközi helyzet úgy látom fokozódik, egyre kevésbé értem hogy mi történik ???
Én ma többet tényleg nem írok...  :crazy:
"...tegnapelőtt, amikor még holnapután volt..."

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #302 Dátum: 2010. Június 09. - 12:16:37 »
A mai napon ez jutott eszembe a fórum kissé kaotikus hangulatától: "Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel" /Dante/ :-X
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Kávézó
« Válasz #303 Dátum: 2010. Június 09. - 12:16:57 »
Előre is emelem kalapom az admin ill. mod kollégáknak a takarítást illetően ;)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Kávézó
« Válasz #304 Dátum: 2010. Június 09. - 12:44:36 »
Előre is emelem kalapom az admin ill. mod kollégáknak a takarítást illetően ;)
Teljesen egyetértek
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #305 Dátum: 2010. Június 10. - 22:10:49 »
Estét!
Tudom van itt sok késbu*i is.(pozitív értelemben) Na most egyik hőn áhított vágyam,ma a semmiből egyszerűen teljesült.Leendő szakmámhoz hozzátartozik a késes-világ,ez a dolog is ezzel kapcsolatos.Ma hivatalos volt a család egy névnapi "ünnepségre"...inkább csak összeröffenés.Az ünnepelt hölgy elég sokáig szakácsnőként dolgozott ért a szakmájához,vele szoktam is tanácskozni néha-néha.Volt az asztalon egy fenőacél.Sima semmitmondó kör keresztmetszetű.Mondtam, hogy elég éles a kés amivel épp vágott ezért kérdeztem,hogy csak ezzel az acéllal szokta-e fenni.Erre elővett két régi már-már antik fenőacélt amiktől lementem hídba.Nekem adott egy F.Dick lapos fenőacélt...a másik nem tudom milyen volt,az annyira nem érdekelt amikor megláttam, hogy ez szinte NOS példány.Rozsdás kicsit,de tűrhető állapotban van.Emiatt írok ide...mivel tudnám kicsit kipofozni?Amikor voltam múltkor az ifjabbik Flaschner Kálmánnál a váci utcában,láttam egy szakács hozott egy ilyen típusú acélt "felújításra"...kérdeztem a srácot, hogy ilyet is lehet? És mondta, hogy a lapos acélokat fel lehet újítani (frissíteni) Mellesleg ez most is elég jól "fen",de azért nem szeretném veszni hagyni ezt a "kincset".Ha lesz időm csinálok róla képet.Még egy érdekessége,hogy amikor nézegettem,pakolgattam az asztalon kiderült ez mágneses is.És meglepően erős...egy villa simán "hozzáragad" a levegőben.

Valahogy így néz ki, csak régi kiadásban:


szerk.:
Még valami...aki tudja pontosan!, hogy kell az ilyen acélt használni,írja le légyszi.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 10. - 22:26:24 írta morphin »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #306 Dátum: 2010. Június 10. - 23:35:09 »
morph- Én úgy tudom, hogy az ilyen alkalmatosság a késes világban kb. egyenértékű a bőrrel a STR8 világából. Tehát a fenőacél nem fog jelentős anyagot leválasztani, csak a jól megfent, illetve enyhén használt, vagy az új élezésből fakadó fogakat rendezi a helyére.
Használata pedig viszonylag egyszerű, kb ugyanabban a szögben kell a teljes élfelületen végighúznod a kést jópárszor, mint ahogy élezve volt, de úgy tudom, hogy a nagyon pontos szögtartásnak sincs jelentősége, hiszen csak az él fogait rendezed a helyükre a fenőacéllal.

Tehát amit említettél kést, hogy már elég tompa, azt biza egy ilyennel nem kicsit tartana tovább megélezni, ráadásul hibásan, mivel sem az  egyenletes erőeloszlást, sem az egyenletes szögeket nem lehet ezzel az eszküzzel biztosítani.

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #307 Dátum: 2010. Június 11. - 19:36:13 »
Dani!
Amiről múltkor szó volt...lehet igénybe venném a tudásod!  :crazy:
Itt a nyár, kezdődik a nyári gyakorlatom...durván 4-5héten keresztül mindennap megyek melózni,és biza szükség lesz a késemre.
Kaptam egy "szalonnázó"-kést is...ez húsozni szerintem jó lesz.Hosszú és viszonylag vékony pengéje van.És az éle ennek is felújításra szorul...egyes helyeken nagyon sorjás illetve lepattogzott.
Olvastam késportálon egy ilyen új élszalag illetve élfrissítéses cikket, ott kaszakőtől kezdve volt minden.Csak hogy nézne ki,hogy egy kaszakővel fenem a Zwilling késemet...lehet komolyabb eszköz kell ide.Gondolkodtam kövekben is,valami kerámia megtenné.Ez irányban is várok ötleteket.Konyha-,szakácskések élezése,karbantartása.
Danke für alles.
Morph'

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Kávézó
« Válasz #308 Dátum: 2010. Június 11. - 20:17:07 »
ha rám hallgatsz: spyderco sharpmaker
esetleg ha nagyon meg akarsz vele valakit ijeszteni akkor utána lehet még kicsit bőrözni is :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #309 Dátum: 2010. Június 11. - 20:52:20 »
Morph,

ha igazán jó élet akarsz csinálni, a késportálon Jamescook csinál kerámia fenőköveket, azok kb. 6000-nek felelnek meg, késekhez tökéletesek! Borotván ha minden jól megy a hétvégén fogom tesztelni, de nem kizárt, hogy borotvákhoz is jó!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Kávézó
« Válasz #310 Dátum: 2010. Június 11. - 21:05:20 »
ha rám hallgatsz: spyderco sharpmaker

Ez nem tűnik rossznak,viszont az ára elég húzós...videók alapján nem is bonyolult használni.Megfontolandó

ha igazán jó élet akarsz csinálni, a késportálon Jamescook csinál kerámia fenőköveket, azok kb. 6000-nek felelnek meg, késekhez tökéletesek!

Ami a vaterán is volt 4-5ezer Ft körül? A 6000-es finomság késeknél (nem borotva) milyennek számít? Közepes,esetleg ez már nagyon finom?Mert ha finom akkor kell még egy durvább kő is.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kávézó
« Válasz #311 Dátum: 2010. Június 11. - 22:08:54 »
A vaterás dolgot nem tudom, késeknél a 6000 inkább a felső osztály. Egy durvább kő mindenképp jól jön!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Kávézó
« Válasz #312 Dátum: 2010. Június 11. - 22:39:29 »
Elég sok késem van, a domború él kivételével mindet borotva élesre tudom húzni egy 300 ft-os kaszakő + dc4 élező párossal. és a kaszakő igazából csak azért kell mert nagyon hamar elfogy a dc4 gyémántos része. szóval ha ezen múlik, akkor  :crazy:
(természetesen + fenőacél az élezések közötti karbantartásra.)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Kávézó
« Válasz #313 Dátum: 2010. Június 11. - 23:24:52 »
morph- én már annyira nem hiszek a kések tökéletes szabad kézzel történő élezésében. A fix szögtartás és a fix nyomás a két lényeg, úgyhogy ha már kő akkor valami befogó szerkezet is kell, a fix nyomáshoz pedig rengeteg idő és rutin. És ez még így mindig nem fogja verni a profi gépeket, sem élminőségben sem éltartásban... A Konvex él pedig további tartósságot nyújt az élnek, tehát a profi munkához inkább ez.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Kávézó
« Válasz #314 Dátum: 2010. Június 13. - 01:18:54 »
Pálinkát főzök és mellékcselekvésként netezgetek, volt időm kicsit visszaolvasni. Láttam hogy néhány napja Hamvas Béláról esett szó, s mivel ép egy saját készitésü 2oo6-os Merlot-t iszogatok gyorsan hazaszaladtam Hamvas Béla A filozófiája cimű hangoskönyvért. A megvontam néhány párhuzamot...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici