Szerző Téma: Truefitt & Hill  (Megtekintve 31534 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #60 Dátum: 2010. Június 18. - 23:35:36 »
Na még egy rajongó....  :borz2:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #61 Dátum: 2010. Július 26. - 13:57:56 »
Urak,

tapasztalt valaki olyat, hogy az A/S balzsamtól ég az arca? (Mármint konkrétan ezektől)
Vagy ez csak nálam jött elő, és egyedi eset?
Igazság szerint nem nagyon akaródzott használni ezeket a mintákat pont ezért, de erőt vettem magamon, és most már többedik alkalommal tapasztaltam ugyanezen "élményt".

Esetleg lehet, azért van, mert egyébként nem használok ilyen balzsamot, csak arcszeszt?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #62 Dátum: 2010. Július 26. - 18:23:46 »
Nekem. A Barbon csíp, mint egy moszkító, de legalább 10 mp után elmúlik. A T&H ASB nem csíp annyira, de legalább órákig. :borosta:

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #63 Dátum: 2010. Július 26. - 18:47:23 »

A T&H After shave balm összetevőit találjátok below:

Ult Comfort
Aqua, Stearic Acid, Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Cetyl Alcohol, Modified Lanolin, Sodium PCA, Cetearyl Alcohol, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Allantoin, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Triethanolamine, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Carbomer, Disodium EDTA, Propylparaben, Limonene, Linalool, Red 40, Yellow 5, Yellow 6

1805
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Propylene Glycol, Glycerine, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Extract), Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Lanolin, Sodium PCA, Ceteatyl Alcohol, Imidazolidinyl Urea, Carbomer, Methylparaben, Allantoin, Propylparaben, CI 19140

WIL
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Propylene Glycol, Glycerine, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Extract), Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Lanolin, Sodium PCA, Ceteatyl Alcohol, Imidazolidinyl Urea, Carbomer, Methylparaben, Allantoin, Propylparaben, CI 42090, CI 42053

Trafalgar
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Propylene Glycol, Glycerine, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Extract), Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Lanolin, Sodium PCA, Ceteatyl Alcohol, Imidazolidinyl Urea, Carbomer, Methylparaben, Allantoin, Propylparaben, CI 420980

Grafton
Aqua (Water), Isopropyl Myristate, Stearic Acid, Propylene Glycol, Glycerine, Aloe Barbadensis (Aloe Vera Extract), Parfum (Fragrance), Triethanolamine, Lanolin, Sodium PCA, Ceteatyl Alcohol, Imidazolidinyl Urea, Carbomer, Methylparaben, Allantoin, Propylparaben, CI 42053


Egyikben sincs sok minden ami kifejezetten pH- vagy pH+, sós vagy savanykás vagy lúgos ami különösképpen indokolná a hosszantartó csípést. Valószínüleg borotválkozáskor lehantolt bőrréteg irritációja erősödik fel Nektek. De pl. Limonene, Linalool ezek már kis koncentrációban is okozhatnak irritációt a sérült bőrön.

mry- azt próbáljátok ki, hogy borotválkozás nélküli használattal ( 2 napig szünet ) majd csak T&H AS okoz e égő érzést. Ha igen, pl. allergiás vagy valamelyik összetevőre. (Könnyen előfordulhat) 

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #64 Dátum: 2010. Július 27. - 19:40:57 »
Jelentem, nekem szintúgy ez volt a tapasztalatom! Ráadásul nem az a fajta "kellemes" csípés, int egy jó arcszesz
után, hanem mintha csípős paprikával kentem volna be! (talán jobb is az "éget" kifejezés)  :'(

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #65 Dátum: 2010. Július 27. - 20:53:27 »
Nekem egy csíkban csinálta ezt az állkapcsom vonalában
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #66 Dátum: 2010. Július 27. - 21:13:20 »
Nah, de legalább nem vagyok egyedül!

Bezzeg a GFT :borz2: cuccokkal nem nem volt ilyen "élményem"...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #67 Dátum: 2010. Július 28. - 12:24:48 »
Geo. F. Trumper for President!

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #68 Dátum: 2010. Október 21. - 15:00:31 »
Kipróbáltam már többször is az Imitől kapott T&H mintákat (West Indian Limes borotvakrém, Grafton balzsam).
A borotvakrém maga tetszett, jó habot adott. Az illata nem lesz a kedvencem, bár nem olyan rossz. Viszont legelső használatkor a második körnél elkezdett csípni az arcomon, szerencsére gyorsan végzek egy körrel. :)
A Grafton illata nagyon bejövős nekem! 8) A balzsam hatása sem volt rossz, bár nekem is csípett egy ideig utána (kb .15-20 perc), de nem olyan erős égető érzés. Többszöri használat után kezdi megszokni a bőrön, és egyre kevésbé érzem a csípést utána.
Ha nem lenne ilyen drága, akkor még talán vennék is a Graftonból, de ennyit szerintem nem ér meg.
 ;) :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #69 Dátum: 2010. Október 21. - 15:13:46 »
Jelentem a találkozó óta én is csak az Imitől potyázott T&H ASB-t használom (Ultimate Comfort). Nekem nem csíp, pedig marha érzékeny a bőröm, többnyire nem is használok AS-t. Illatra mint valami öregebb bőrre való női krém, nehéz, zsíros. Felkenve is hasonló érzést ad, igaz, én vizes kézzel applikálom. Hatása kb. mint a Nivea sensitive-nek, és az illata is hasonló.

A levander borotvakrémről is beszámolok majd, ha sorra kerül.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #70 Dátum: 2010. Október 22. - 22:55:01 »
Toxin, SicT, múltkor átnyálaztam a fórumot, de nem találtam. Egy ilyen minta mennyi ideig elég?

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #71 Dátum: 2010. Október 22. - 22:58:27 »
Azattól függ... Az ASB-t eddig 2x használtam, és úgy nézem, még 2-3 adag van benne. A borotvakrém szemre 2-3 adagnak tűnik összesen, még nem bontottam ki.

Toxin, SicT, múltkor átnyálaztam a fórumot, de nem találtam. Egy ilyen minta mennyi ideig elég?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #72 Dátum: 2010. Október 23. - 10:03:21 »
Toxin, SicT, múltkor átnyálaztam a fórumot, de nem találtam. Egy ilyen minta mennyi ideig elég?
A borotvakrém nálam 3 alkalomra volt elég, az balzsamot már használtam 4-szer, de még van benne 3-4 (esetleg 5) adag.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #73 Dátum: 2010. Október 23. - 14:10:32 »
Kipróbáltam én is az Imitől faszolt krémet (Grafton) és balzsamot (Limes). A krém rendben van, nem száradt ki, és nem is csípett, ahogy korábban írták páran. Az illata bejövős, csak az ár/érték arány ugye...
A balzsam illatától nem vagyok elájulva, a GTF Limes-ban sokkal jobbat alkotott szerintem. Az első gondolatom az volt, hogy rámborult egy citrusféléket szállító kamion  :crazy: Maga a krém vastag, zsíros, teszi a dolgát, ideális most, hogy közeleg a tél (aki érti, érti ;) )
A kiszerelése viszont borzasztó - szép nagyon, és értem én hogy mintacsomag, de azért mégis jó lett volna egy visszazárható valamit adni hozzá :(

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Truefitt & Hill
« Válasz #74 Dátum: 2010. Október 23. - 16:15:11 »
Köszönet!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici