Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 165157 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Módszerek, technika
« Válasz #60 Dátum: 2010. Április 15. - 16:10:08 »
na igen, én is láttam magam előtt a vérfürdőt (sőt még most is a lafogó bőrcafat lebeg a szemeim előtt). Legalább tudom majd ha eljön az ideje hogy nagyon, nagyon, NAGYON óvatosnak kell lenni...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #61 Dátum: 2010. Április 15. - 16:20:40 »
Nem egy élet-halál harc ez, nem kell ennyire túllihegni :) Biztos kéz, éles kés, nyugalom, és nulla nyomás, ennyi a titka. Ha ezek közül valamelyik nincs meg, a legtapasztaltabb is összekaszabolja magát.

Ezt most mry is meg fogja jegyezni, mi legyünk óvatosabbak, és tanuljunk a példájából, ő biztosan tanult belőle :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerek, technika
« Válasz #62 Dátum: 2010. Április 15. - 16:34:57 »
Nem egy élet-halál harc ez, nem kell ennyire túllihegni :) Biztos kéz, éles kés, nyugalom, és nulla nyomás, ennyi a titka. Ha ezek közül valamelyik nincs meg, a legtapasztaltabb is összekaszabolja magát.

Ezt most mry is meg fogja jegyezni, mi legyünk óvatosabbak, és tanuljunk a példájából, ő biztosan tanult belőle :)

Nana, Sanyi, szerintem senki nem lihegte túl...

Meg ez kicsit úgy hangzik, mintha a „biztos kéz...” stb.-t mry mindezidáig nem tudta volna. Márpedig ismervén őt, elmondhatom, hogy nem tegnap kezdett késsel borotválkozni, ráadásul ő nem is DE-zik mellette...  ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #63 Dátum: 2010. Április 15. - 17:18:26 »
Köszi Ed,

azért írtam le ilyen részletesen az esetet (az előzményt is megemlítve egy szó erejéig), hogy mindenki legyen vele tisztában, hogy még egy olyan ember is hibázhat, aki egyébként elég nagy rutinnal rendelkezik (és persze tisztában van az alapokkal is!).

Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #64 Dátum: 2010. Április 15. - 17:26:28 »
Ezért írtam hogy akármelyik is hiányzik, az bajhoz vezet. Nyílván mry-nél nem a gyakorlat hiányzott, nem is a biztos kéz, mivel ő sok tapasztalattal rendelkezik már ezen a téren, hanem az volt a baj hogy tiszta ideg volt, és a kés se volt éles. Én nálam a rutin hiányzik, én amikor lassan haladok akkor is megvágom még néha magam, mert hajlamos vagyok megfeledkezni arról hogy ez nem DE, itt eltűnik a fülem fél másodperc alatt, ha rossz mozdulatot teszek :) Na meg persze az élem se tökéletes még, de gyakorlat teszi a mestert, na meg egy jó kő :D

ui: A túllihegés alatt azt értettem hogy vidak itt már fityegő bőrcafatokról beszélt, mintha valami középkori csatabárddal próbálkozna az ember borotválkozni :) Annyira azért nem vészes a dolog, és szerintem nehéz komolyabban megvágni magad. Bizonyos szabályokat be kell tartani, és akkor ha meg is vágod magad, megúszod pici sérülésekkel. Az első pár hétben úgy néztem ki mint egy kalóz, annyi csík volt az arcomon, lehet többször vágtam meg magam 1 hónap alatt késsel mint itt egyesek összesen, amilyen türelmetlen vagyok :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Módszerek, technika
« Válasz #65 Dátum: 2010. Április 16. - 00:24:03 »
Az első pár hétben úgy néztem ki mint egy kalóz, annyi csík volt az arcomon

:D :D :D
Az első késes borotválkozásom nekem is emlékezetes volt... :)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerek, technika
« Válasz #66 Dátum: 2010. Április 16. - 11:25:35 »
érdekes módon nekem az első késes borotválkozás lényegében sérülésmentesen sikerült (az első DE-s lényegesen komolyabb vérveszteséggel járt, pedig az sem volt vészes). Azóta is azt mutatja a statisztikám, hogy ha nyugodt körülmények között illetve lelkiállapotban borotválkozom késsel, az sérülésmentes esemény lesz. A proraso vérzéscsillapító gél-t is csak akkor tudtam végre kipróbálni amikor az L5-öt :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #67 Dátum: 2010. Április 16. - 12:41:32 »
Nekem kb. 1 hónap után sikerült az első sérülést begyűjteni, úgyhogy a tanácsom, hogy továbbra is csak óvatosan! (Amikor már azt gondolja az ember, hogy flottul megy, és elkezd bátrabban "vagdalkozni", na akkor jönnek a véres emlékek... ;D)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Módszerek, technika
« Válasz #68 Dátum: 2010. Április 16. - 12:44:11 »
Nekem kb. 1 hónap után sikerült az első sérülést begyűjteni, úgyhogy a tanácsom, hogy továbbra is csak óvatosan! (Amikor már azt gondolja az ember, hogy flottul megy, és elkezd bátrabban "vagdalkozni", na akkor jönnek a véres emlékek... ;D)

En is igy jartam valahogy, az elso komolyabb serulest a mult heten szereztem be, pedig januar ota probalkozom, igaz nem tul nagy intezitassal. Pont akkor vagtam meg magam, amikor mar ugy gondoltam nagyon megy a dolog. Epp kerdezni akartam ti mire hasznaljatok a verzescsillapitot, erre tessek megkaptam a valaszt  ;D

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #69 Dátum: 2010. Április 16. - 12:49:47 »
Nyugi, később is lesznek ilyen "holtpontok". Pl. amikor a guillotine technikát próbálgatod, illetve a "kaszálást". Összességében azt lehet mondani, hogy amikor már a sima, élre merőleges húzások (vagy inkább tolások) mennek, és elkezdesz advanced technikákat próbálgatni, na akkor van egy második ilyen hullámvölgy.

Illetve egy másik jó tanács: Mindenkinek javaslom, hogy már a kezdetektől próbáljon mindkét kezével borotválkozni, mert minél később kezdi, annál nehezebb lesz "hozzászokni"! Ja, és itt is lehet szép sérüléseket begyűjteni!  ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Módszerek, technika
« Válasz #70 Dátum: 2010. Április 16. - 14:17:19 »
Több mint egy hónap után végre késsel borotválkoztam az imént. Ennek az az oka, hogy még március tizedikén elszakadt az achillesz-ínam, s gipszes lábbal, két mankóra támaszkodva nem mertem bevállalni a straight-et. Ma viszont megjött a csomagom, aminek a tartalma ez a tükör volt:

http://www.theenglishshavingcompany.com/cgi-bin/psProdDet.cgi/F580218||@cMirror%20Selection@b|0|user||12|

Ülve nem túl kényelmes a borotválkozás, de most, hogy már utána vagyok és az arcom teljesen felfrissült, nagyon happy vagyok. Ma nem vágtam meg magam, de néha nekem is besikerül egy-egy kissebb vágás.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Április 16. - 14:28:22 írta ronin »

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerek, technika
« Válasz #71 Dátum: 2010. Április 16. - 15:29:32 »
Ronin, gratula az új tükörhöz, ha már tükör, akkor 5X-ös legyen!  ;)
Szuper jó, nekem is van hasonló, az még ki is tud nyújtózni 26 cm magasságig. Nekem segít, hogy ne kelljen szemüveget kerülgetnem! :)
Ülve is elég jól lehet azért borotválkozni. A borbélyoknál sem álltak a kuncsaftok.  :D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ronin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Módszerek, technika
« Válasz #72 Dátum: 2010. Április 16. - 16:05:10 »
Idézet
Ronin, gratula az új tükörhöz, ha már tükör, akkor 5X-ös legyen!  ;)
Köszönöm.  :)
Idézet
Szuper jó, nekem is van hasonló, az még ki is tud nyújtózni 26 cm magasságig...
Én is olyat szerettem volna, de jelen esetben nem segített volna. Ezzel viszont nyáron az udvaron is borotválkozhatok.  :P

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Módszerek, technika
« Válasz #73 Dátum: 2010. Április 16. - 18:33:32 »

...Ezzel viszont nyáron az udvaron is borotválkozhatok.  :P


Ilyesmin már én is elméláztam!  ;)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

nemo

  • Vendég
Re:Módszerek, technika
« Válasz #74 Dátum: 2010. Április 16. - 20:52:19 »
Illetve egy másik jó tanács: Mindenkinek javaslom, hogy már a kezdetektől próbáljon mindkét kezével borotválkozni, mert minél később kezdi, annál nehezebb lesz "hozzászokni"! Ja, és itt is lehet szép sérüléseket begyűjteni!  ;D

Köszi a figyelmeztetést, jól is jött hogy írtad a múltkor valahol, hogy késön kezdtél el a másik kézzel is dolgozni, s nehezebb betanítani, így én már rögtön úgy kezdtem. Tegnap volt a harmadik alkalom teljesen késsel és váltott kézzel, és már most nagyon elégedett voltam az eredménnyel. Az elsö kettö azért hagyott kívánnivalót maga után.

Ja, és az irritáció is nulla közeli a pengés elözményekhez képest. Viszon aggódom, mert a késes idöszak óta nincs sérülésem ... nehogy vihar elötti csend legyen  ;D  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici