Szerző Téma: Módszerek, technika  (Megtekintve 167069 alkalommal)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #285 Dátum: 2012. December 20. - 19:35:35 »
1-2-3 darabos bőr szivartok.

Malac!

bőrszivar tok?

Ne má! Ez nem az a fórum! Csak semmi buzilás! Buzulás nuku!
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerek, technika
« Válasz #286 Dátum: 2012. December 20. - 20:42:26 »
1. Nem kell tesztelgetni, azt megteszem majd én helyetted  ;D A hajszál és más szőrzet nem tesz neki rosszat, de a köröm papír és hasonlók azok kivégzik gyorsan.
2. Valóban nem  ;D
3. Az első előtt nem, posta előtt megbőrözöm. Az első után minden borotválkozás előtt kell.
4. Enyhe nyomással, amivel még kényelmesen a bőrön tudod tartani a kést. Egy kis nyomástól nem lesz még baja, de izomból ne nyomd.
5. Amikor úgy érzed hogy kezd tompulni a kés. Én azt mondanám hogy 10 borotválkozásonként 10-20 belefér.

A tuti tipp, amivel nagy újdonságot nem fogok mondani:

Kitartás! A borotva éles lesz, abban biztos lehetsz. Ezzel a témakörrel ne is foglalkozz, ha nem cseszel el valamit nagyon, akkor elég sokáig éles is fog maradni. Ha nekiállsz össze-vissza élezgetni és pasztázgatni 1-2 borotválkozásonként akkor rövid időn belül oda fogsz jutni ahova most is. Figyelj a rendes habra, arcelőkészítésre, és nézz videókat a késes borotválkozás mikéntjéről. Pici rövid húzásokkal csináld, óvatosan, és szép nyugisan. Próbálgasd hogy milyen szögben visz a legjobban, de átlagban minél kisebb szöget zár be az arcodhoz képest annál jobb lesz egy bizonyos szög eléréséig. Ezt videókból tudod megnézni hogy kb. milyennek kell lennie, és utána tudod magadnak próbálgatni.

A tuti tipp No.2: Ne add fel! Nem 5 perc megtanulni az egészet, de ha ráérzel az ízére, akkor nem fogod tudni letenni. Az utóbbi 2 évben 2x borotválkoztam csak DE-vel, minden más késsel történt, és dögunalom volt a DE Featherrel a kések után.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #287 Dátum: 2012. December 20. - 22:34:50 »
Betyár: Nekem az jött be a helyes szögtartásnál, hogy kipróbáltam combomról leborotválni a szőrt, és teszteltem a szögeket. Ott ugyan jóval vékonyabb a szőr, mint az arcon, de a szög nagyjáboli belövéséhez jó volt. Mondjuk utána viccesen néztem ki a strandon.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Módszerek, technika
« Válasz #288 Dátum: 2012. December 26. - 20:08:12 »
MInek nekünk rambo? van itt orosz is. ;D
http://www.youtube.com/watch?v=GVSyeXQsP9w
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Módszerek, technika
« Válasz #289 Dátum: 2012. December 26. - 20:28:28 »
Érdekes volt az orosz kést bemutató kisfilm.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Módszerek, technika
« Válasz #290 Dátum: 2013. Február 11. - 10:50:03 »
Tessék már valami szőr puhító gyorstippet adni esetleg megtalálok itthon.
Múltkor el is felejtettem leírni, hogy az asszony kilós hajbalzsamos kecsegéből kentem beretválás előtt az arcomra, mandulásmézes.
Ha hajat puhit, selymesít akkor lehet jó arcra is. De kérdem én késnek nem e jobb ha keményebb a szőr és nem hajlik el a penge elől?  ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Módszerek, technika
« Válasz #291 Dátum: 2013. Február 11. - 19:53:32 »
Oliva olajos preshave...

Kell! NAGYON kell a szőrpuhítás! (Nekem legalább is ez a személyes tapasztalatom!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #292 Dátum: 2013. Február 11. - 20:27:45 »
Betyárka- longball féle prehave, illetve ha majd asszonykáddal lesz kicsi a háznál, ez a kérdésed egyből megoldódik a nonionicum ungentum formájában, ami a babafürdető. A hajbalzsam is jó mindenre, de nem mindegy milyen hajbalzsam. Ami nagyon antisztatizál vagy esetleg viztaszító anyagokat is tartalmaz, az szerintem nem jó.
Nálam otthon van egy Rusk márkanevű amcsi made balzsam, amit nemhogy preshave-nek, de néha borotvagélnek is használok, nálam simán bevált, veri a zsilette géleket... A swartzkopf Golf nevű vacka ( asszony egyik kedvence) viszont nem gyütt be egy kicsit sem, úgyhogy itt is vannak jók és nemjók. Volt még egy jópár balzsam amivel régebben próbálkoztam, van amelyik jól sikosít, van amelyik nem annyira, de a közös bennük, hogy mind puhítja a szőrt valamilyen szinten. 

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #293 Dátum: 2013. Február 11. - 21:10:51 »
Feri: Nekem a gyógyszerész javasolta a kölköknél, hogy vízzel hígítsam duplájára a fürdetőkrémet, no úgy pont jó állagú, nem zsíros, lemoshatatlan, de még szépen ken.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #294 Dátum: 2013. Február 12. - 04:04:59 »
A longball féle receptúra NEM pontosan a mosdókenőcs alapra épül és a mentol sem "szennyezőanyag" bár az említett receptúra számomra is kicsit sok mentolt tartalmaz a maga 1%-ával. Jótékony hatása az lenne, hogy enyhén fertőtlenít ( valójában kámforral együtt lenne az igazi, de borotválkozás előtt minek? a szublimáló mentol csak a szemet birizgálja) a mentolnak itt van egy ál stimuláló hatása, enyhén felgyorsul tőle a vérkeringés, jótékonyan hatva a bőr és szőr borotválkozáshoz szükséges állapotára, tehát nem hülyeség! Visszatérve a kenőcs alapanyagra, a Gyógyszerkönyvben u.n UNGUENTUM HYDROPHILICUM ANIONICUM, ami Natrium laurylsulfuricum, Aqua destillata, Alcoholum cetylstearylicum, Paraffinum liquidum, Vaselinum album, magyarul a tusfürdőkben található, rendesen kifújolt SLES, víz, zsíralkoholok, paraffinolaj és fehérvazó keveréke. A preshave receptúra még tartalmaz további +vizet, glicerint, és akár valamilyen illóolajat is. 

A babafürdető kenőcs pedig amit fehege használ az egy másik recept, amit a magyar gyógyszerkönyv úgy hív, hogy UNGUENTUM HYDROPHILICUM NONIONICUM, ami nemionos felületaktiv emulzió, ebben van még egy kis etilalkohol, meg -SLES helyett- Polisorbate 60, a paraffin olaj és a vazó ebből sem hiányzik, sem a metilparabén. Állítólag nem oldódik vízben, de elegyíthető, higitható és higitandó vele. ( ahogy Transit írta, kötelező is, elméletileg nem felhasználó-ready a cucc még a tubusból, ezért kapja a szidalmakat, hogy túl sűrű, ragacsos, semmire nem jó stb. )

Mindkettő használható preshave-ként, lemosva, vagy nem lemosva, azonban a "hivatalos" cucc az anioni, a nonioni vizzel higítva kiszáradás ellen van kitalálva babáknak, érzékeny bőrűeknek, vagy valamilyen bőrbetegségben szenvedőknek. Tisztító hatása csekély, azonban a paraffin olaj és a vazelin egyben remek utánzsírzó, főleg vizes rendszerekben, ahol csak  filmréteget hagy. (A nedvességet bezárja a szőr és bőr puhul)   

A nagyobb mennyiségű nonionit szappannal vagy tusfürdővel le is kell mosni a tényleges borotválkozás előtt, a vékony, jól higított nonioni, azonban nem okoz gondot.

Az anioni, az SLS miatt könnyebben lemosható, illetve jobban engedi habozni a borotvakrémet, jobban nedvesít, jobb az állaga, jobban puhítja a szőrt is. Úrak! Inkább a longball féle recept használandó pre-shaveként, nem a baba kenőcs.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Módszerek, technika
« Válasz #295 Dátum: 2013. Február 12. - 07:56:42 »
Penge, a "Pond's jellegű" gyógyszertári krém is ezek testvére? A Ung. Hydro. Non-hoz laikus felhasználóként nézve nagyban hasonlít. Borotválkozás után használom, a szappan esetleges szárító hatása miatt, mert most kifogyóban van a finomítatlan kakaóvaj tömböm.
Sheffield-England

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #296 Dátum: 2013. Február 12. - 16:03:04 »
Melyik legyen az a Pond's jellegű gyogyi krém ( sajnos igy konkrétan nem ismerem ) ? Olyan nagy csodák illetve eltérések ezeknél a kenőcsöknél hatásmechanizmusukban (arcra kell kenni valamiért) és alapösszetevőkben nincs.
A Pond's krémet ismertem, kb van egy elképzelésem mire gondolsz. Van esetleg gyógyszerkönyvi neve ennek a "Pond's jellegű gyogyi krémnek", mert akkor megpróbálom megnézni.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerek, technika
« Válasz #297 Dátum: 2013. Február 12. - 19:54:34 »
fehege- ha anioni-t nyomtak a kezedbe, (nekünk az kell), akkor a jót használod, akkor bocs, rosszul gondoltam a leírásod alapján. Viszont, ha a recept szerint kellően felhigították, akkor az annyira nem kéne, hogy ragadjon, tapadjon, zsírozzon... mint a nonioni, amit nehezebb higítani, homogenizálni. Nem lehet, hogy nem mai keverés és egy kevéske víz már elpárpolgott belőle?

A nonioni és anionit nem szabad összekeverni, mind a kettő kenőcs, mind a kettő "mosakodó" kenőcs, a különbség, hogy az anioni anionos felületaktív anyagot tartalmaz (Nátrium Lauryl Sulf.), míg a nonioni nemionos felületaktív anyagot és ez utobbi a nagy közönség által ismert "mindenre jó és mégis semmire sem igazán" babafürdető kenőcs.

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Módszerek, technika
« Válasz #298 Dátum: 2013. Február 12. - 19:56:32 »
Csak lessek mikor repked itten a tudomány.  ;D ::)
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerek, technika
« Válasz #299 Dátum: 2013. Február 12. - 19:59:51 »
Mondjuk gyereket fürdetni pont jó szerintem.  :D A hígítás-homogenizálás dologban igazságod van, általában jó 10 perc szokott lenni, mire két "gyári" tégelyt négyfelé hígítok.

míg a nonioni nemionos felületaktív anyagot és ez utobbi a nagy közönség által ismert "mindenre jó és mégis semmire sem igazán" babafürdető kenőcs.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici