Szerző Téma: fonthunter  (Megtekintve 83766 alkalommal)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:fonthunter
« Válasz #60 Dátum: 2010. Május 04. - 22:23:18 »
Ugyanakkor ha egy-két számodra fontosabb infót megtalálsz benne, akkor már megérte.

Így van, éppen ezt várom tulajdonképpen... :)

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:fonthunter
« Válasz #61 Dátum: 2010. Május 08. - 18:16:07 »
Borotvás köveim...


Te Fonti!

A rózsaszín árnyalatú kő alatti csavaros alátét micsoda? Előfeszíti a követ, hogy íve legyen, vagy...?

Gyönyörű ez itt mind... Én hajdanában fényképezőgépekből gondoltam hasonlót összehozni, de végülis csak öt van itthon... Illetve a pároméval együtt hat. :-)


Prof
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:fonthunter
« Válasz #62 Dátum: 2010. Május 08. - 18:24:11 »

A rózsaszín árnyalatú kő alatti csavaros alátét micsoda? Előfeszíti a követ, hogy íve legyen, vagy...?


Nem, egyszerűen csak a szükséges magasságban rögzíti a tetszőleges méretű követ. A keménygumi "lábak" pedig a csúszkálást küszöbölik ki...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:fonthunter
« Válasz #63 Dátum: 2011. Február 14. - 22:24:44 »
Megérkezett Belgiumból a sárga, Quality I (extra-extra) Coticule (112) kövem. 200x50 mm-es, egy sötét rögzítő kőre "kasírozva". A Belgischer Brockennél ez tudta a barátom, mint legnagyobbat megszerezni.  



6-8000 gritre mondják, így a finomabb Nortonomat tudja helyettesíteni.

http://www.belgischerbrocken.de/lng/en/bsg-200x50-57.html
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 15. - 07:39:19 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:fonthunter
« Válasz #64 Dátum: 2011. Február 15. - 00:17:25 »
Megérkezett Belgiumból a sárga, Quality I (extra-extra) Coticule (112) kövem. 200x50 mm-es, egy sötét rögzítő kőre "kasírozva". A Belgischer Brockennél ez tudta a barátom, mint legnagyobbat megszerezni.  

6-8000 gritre mondják, így a finomabb Nortonomat tudja helyettesíteni.

Igazság szerint nem fogja helyettesíteni a nortonod, azután szokták használni. Ha simán vízzel használod, akkor egy tiszta finiselő kő, olyan mint a spy UF vagy a 12k kínai, 12k naniwa, stb. inkább csak políroz, nem szed le szinte anyagot. Hacsak nem egy nagyon gyors darabot fogtál ki. Én még nem hoztam ki a sajátjaimból a maxot, de nagyon vajpuha az él mindig, csak még nem elég éles paszta nélkül. Egy 8k kő után olyan 30-50 kör és jó is vagy.

Mennyire puha a kő? Ha meg tudod karcolni a körmöddel, akkor valszeg nagyon jó érzés lesz rajta élezni, olyan mintha szívná magához a borotvát amikor kezdi elérni a megfelelő szintet.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 15. - 07:09:47 írta fonthunter »
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:fonthunter
« Válasz #65 Dátum: 2011. Február 15. - 07:27:47 »
Kösz Sanyi! Majd csak elboldogulok vele valahogy...  :crazy:
Örülök, hogy sikerült sok tapasztalatot gyűjtened, azóta mióta először kipróbálhattad tavaly Nortonomat.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Február 15. - 07:37:35 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:fonthunter
« Válasz #66 Dátum: 2011. Február 15. - 10:30:12 »


Szia Fonti !

Szép kő....   :sör:   :borz2: 

Jómagam is szemeztem a belgákkal a másik oldalon, de miután volt egy kis keveredés lebeszéltem magam róla.......

Kiváncsi vagyok a véleményedre


Használd eredményesen   ;)


salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:fonthunter
« Válasz #67 Dátum: 2011. Február 15. - 11:10:53 »
Én nagyon szeretem a sárga belga követ, remélem, te is elégedett leszel vele!
Egyébként miért akarod helyettesíteni a 8000-es Nortont?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:fonthunter
« Válasz #68 Dátum: 2011. Február 15. - 11:21:38 »
Nincs semmi bajom a Norton 8000-essel, tulajdonképpen nem is akarom helyettesíteni, csak mivel gritben kb. ott van, gondolkodtam a pozicionálásáról. A Coticulet azért vettem, hogy legyen természetes kőből is egy használható sorom, és ez hiányzott a végéről.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:fonthunter
« Válasz #69 Dátum: 2011. Február 15. - 15:21:19 »
Kösz Sanyi! Majd csak elboldogulok vele valahogy...  :crazy:
Örülök, hogy sikerült sok tapasztalatot gyűjtened, azóta mióta először kipróbálhattad tavaly Nortonomat.  ;)

Azért azóta is hálás vagyok, azóta kezdtem el sok mindent vásárolni. Utólag visszanézve eléggé elpazarolt idő volt az amíg ismeretlen eredetű kövekkel tanultam meg élezni. Bár sajnos azóta meg kicsit túllőttem a célon a köveim számával :D Majd azok közül is szelektálni kellene lassan.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető almar

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:fonthunter
« Válasz #70 Dátum: 2011. Február 15. - 16:05:27 »
Fonti!

Szép darab használd egészséggel!
Aztán majd a tapasztalatokról egy beszámolót szeretnénk a közeljövőben!    :sör:
Legyen már végre első kézből is korrekt információ.   :borz1:





Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:fonthunter
« Válasz #71 Dátum: 2011. Február 15. - 17:29:45 »
Grat Fonti! Ilyen van nekem is. :) Csak kasírtalp nélkül. :(

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:fonthunter
« Válasz #72 Dátum: 2011. Február 21. - 11:46:38 »
AS gárdám:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:fonthunter
« Válasz #73 Dátum: 2011. Február 21. - 11:53:01 »
Pamacs csapatom ...update.

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:fonthunter
« Válasz #74 Dátum: 2011. Február 21. - 13:03:55 »
Fonti, ilyen gárdával feltételeznem kell, pusztán a mennyiségből, hogy minden egyes kozmetikumra kevés idő jut. Tehát mondjuk, minden 10 borotválkozásnál kerül egy a terítékre (ha nem számoljuk a kedvenceket...) Amit ki akarok ebből hozni: nem romlanak meg a krémek, asb-ok?
(csak mert az én egyszem asb-om, a speickem, felbontás után 12 hónapig jó, eltelt belőle vagy a fele és még nem tartok az 1/3ánál fogyásban. és az egyszem asb-om :) )

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici