Szerző Téma: Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek  (Megtekintve 305876 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Dátum: 2009. November 14. - 08:58:10 »
Ide az első hozzászólásba összeszedtük a javasolt, aktuálisan elérhető holmikat. Bővebb információért böngésszétek végig a hozzászólásokat.

Nincs kikövezett út, sokan sokféle terméket használunk. Amit egyikünk a legjobb pengének tart, azt másikunk soha nem használná és fordítva.

Zanza:

Vegyél amit akarsz, a következőket kerüld el:

- Extrasol "borotvakés"
- Pakisztáni "borotvakés" vagy szett az ebay-ről
- Wilkinson tégelyes szappan
- Arko keményszappan - csak saját felelősségre (működése jó, szaga megosztó viszont irtó olcsó)


Bővebben:

Ajánlott cuccok növekvő ár szerint (úgy nagyjából)
Borotvakrém, szappan: Barbon, Figaró, Wilkinson rúd, Nivea, Palmolive, Proraso, Cinke szappan, Balatoni szappan, Edwin Jagger/Merkur/Mühle szappanok, Tabac, és az angolok: D. R. Harris, Kent/Mitchell's, Taylor, Trumper
Pamacs: Balea szintetikus, Omega sörte, Semogue sörte, Frank Shaving pamacsok
Borotva (biztonsági): Lord borotvák, antik Gillette, Merkur, Edwin Jagger, Mühle, iKon, Above the Tie
Penge (biztonsági): Lord pengék, Astra, Bic, Derby, Gillette, Feather, Personna,
Borotválkozás után: Ami tetszik. :)

Müller drogéria: Palmolive borotvakrém és szappan, Wilkinson borotvakrém és szappan, Nivea borotvakrém. Ugyanitt kezdő pamacsok.

Neroli (neroli.hu): Trumper Skin Food több illatban ill. a teljes Trumper kínálat, Kent pamacsok és borotválkozási kellékek.

Drogerie Markt (DM): Barbon borotvakrém, Figaro habzó borotvakrém, Balea termékek.

Douglas parfumeriak: Haslinger borotvaszappanok, pamacsok. Időnként kaphatóak Proraso termékek is.

100 és 101 forintos üzlethálózatot: olcsóbb pamacsok, többfajta penge valamit Lord eszközök (borotva, penge). Ezenkívül több olcsó kategóriájú krém, szappan amik még jelenleg tesztelés alatt állnak.


Penge ajánlata a kezdéshez:
a pamacs: ezzel ráérsz kísérletezgetni menet közben, érdemes, egy a tagok által kipróbált és javasolt darabbal kezdeni, szerintem  bármelyikkel elleszel jó ideig. Én egy kínai pár forintos pamaccsal is jól elvagyok már egy ideje.
a preshave: longball által javasolt gyógyszertári egyéni recept, vagy ha ez nem megoldható, a szimpla mosdókenőcs, vagy "babafürdető" (elméletileg 1-2 száz forint), nagyot segít a kényelmes borotválkozás előkészítésében.
Szappan, krém: kezdjél krémmel, figaró, barbon, dalan, amigo stb. ezek olcsók és jók. A szappan azt a hozzáadott értéket tartalmazza, hogy a hozzáadott vízzel, jobban állíthatod be a habod tulajdonságait, egyébként kb. ugyanazokkal az összetevőkkel szolgál. 
aftershave: A Gillette innovatív géljeit felejtsd el akár milyen tipusú bőröd is van. Műanyagok kotyvaléka az egész, drága és felesleges, télen nem segítenek, nyáron meg nem szívódnak fel rendesen és, ha kicsit megizzad az ember, már érzi, hogy van valami az arcán...
Ha a bőröd száraz: inkább célozd meg a fehér krémes balzsamokat, illetve az arckrémeket.
Ha normál: inkább használj alkoholos, panthenol tartalmú aftershavet, az alkohol bódít   ( a bőrödet is) és ami a legfontosabb fertőtlenít.
Ha esetleg pattanásos, benőtt szőrökkel áldott meg az ég, akkor mindenből ultra sensitive... esetleg babáknak kifejlesztett krémek, mint after shave egy alternatíva.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 22. - 15:40:59 írta SicTransit »

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #1 Dátum: 2009. November 14. - 17:18:52 »
Hm... meggondolandó!
Aki viszont szeretne borz pamacsot kezdésnek, annak érdemes bemenni egy Douglasba, kb 1500-2000 forintért lehet náluk kapni borz pamacsot törtfehér/szürke műanyag nyéllel. Érdemes rákérdezni, mert nem mindenhol vannak kirakva!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #2 Dátum: 2009. December 06. - 18:37:24 »
Hm... meggondolandó!
Aki viszont szeretne borz pamacsot kezdésnek, annak érdemes bemenni egy Douglasba, kb 1500-2000 forintért lehet náluk kapni borz pamacsot törtfehér/szürke műanyag nyéllel. Érdemes rákérdezni, mert nem mindenhol vannak kirakva!

Egy ilyenre vevő lennék, ha valaki jár ilyen boltban és fel tudná adni postán. A szegedi üzletükben úgy látszik, nincs, legalábbis mindenáron egy drága aranyszínű nyeles darabot akartak rámsózni... :)
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #3 Dátum: 2009. December 06. - 19:14:40 »
OKK, ha utamba kerül ilyen Duglász, mindenképp megnézem. ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #4 Dátum: 2009. December 06. - 19:19:16 »
Hú, nem tudtam, mit ígérek meg: ezek mind plazákban vannak!   >:(
http://www.douglas-parfumeria.hu/0603.php

Na mindegy most már, legalább ez lesz az alkalom, hogy megnézzem az Allée-t – oszt ha füstmérgezést kapok, én leszek a hagyományos borotválkozás mártírja!  ;D

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #5 Dátum: 2009. December 06. - 19:37:19 »
En gyori duglaszban neztem regebben, de 10ezer felett voltak mindahanyan.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #6 Dátum: 2009. December 06. - 20:36:53 »
Akkor pontosítok, én a Camponában vettem, mondjuk az már vagy 2 éve volt, lehet, hogy azóta már kihaltak ezek. :(
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #7 Dátum: 2009. December 06. - 20:42:47 »
Na, ebben lehet látni, az utolsó előtti oldalon.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Szűcs Róbert

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #8 Dátum: 2009. December 07. - 00:21:40 »
Ez elég régi, úgy nézem.
Style: safety razor
Hardware: Gillette Adjustable | Crystal | Jagger best badger
Software: Musgo Real Glycerin Lime Soap | Trumper Violet Soap | Bloc Osma | Trumper Coral Skin Food

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #9 Dátum: 2009. December 07. - 18:21:18 »
Sziasztok!
Nos én elhatároztam(szerencsére), hogy átállok a DE borotvára-nemsokára megis jön elvileg. ;D És hamár DE, akkor illene pamacsot és borotvaszappant/krémet is beszereznem.  A kérdésem az lenne-mivel 0 tapasztalatom van eme téren-hogy mient lenne érdemes vennem és meik az, ameiket biztos hogy ne vegyem meg...Meik az előnyösebb, a szappan, vagy a krém?Esetleg van-e olyan, ami olcsó, de ugyanakkor minőségi is? Hol lehet kapni? Esetleg DM-ben, vagy Tescoban? ??? Előre is köszönöm a válaszokat.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #10 Dátum: 2009. December 07. - 18:24:05 »
Sziasztok!
Nos én elhatároztam(szerencsére), hogy átállok a DE borotvára-nemsokára megis jön elvileg.És hamár DE, akkor illene pamacsot és borotvaszappant/krémet is beszereznem. ;D A kérdésem az lenne-mivel 0 tapasztalatom van eme téren-hogy mient lenne érdemes vennem és meik az, ameiket biztos hogy ne vegyem meg...Esetleg van-e olyan, ami olcsó, de ugyanakkor minőségi is? Hol lehet kapni? Esetleg DM-ben, vagy Tescoban? ???


Ha van a kozeletekben Muller drogeria, akkor arra biztatnalak borotvakremet inkabb ott nezz. Van Speick, ami kivalo, aztan kaphatok a Palmolive kremjei, amibol az Aloe Verasat ismerem, nagyon jo es olcso is, illetve a sotet kek Nivea krem is kifejezetten rendben levo. Utobbi minthalenne DM-ben is.

A pamacs neheztebb kerdes, a DM-ben van a Balea pamacs ezresert, ez elfogadhato minoseg, de azert nagyon nem jo. Mullerben van sokfele pamacs de emberesen melle lehet nyulni en pl vettem ott egy botranyosan rosszat. Ettol fuggetlenul lehet, hogy csak en fogtam ki.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #11 Dátum: 2009. December 07. - 18:26:08 »
Szappan vagy krem? Nekem elinte konnyebb volt kremet hasznalni, a szappanhoz kis ido kellett mire raereztem a helyes aranyokra. Ma mar inkabb szappant hasznalok. Egy jo szappan joval tovabb tart egyebkent, mint a krem.

Nem elérhető Valentin

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 36
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #12 Dátum: 2009. December 07. - 18:31:26 »
Köszi a tanácsokat, holnap körülfogok nézni. Remélem jól választok majd :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #13 Dátum: 2009. December 07. - 18:40:36 »
Valentin, a (habzó) Figaró, illetve a Barbon is tökéletes kezdeni. Ezeket elég általánosan lehet kapni, és szintén a legolcsóbbak közé tartoznak.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Kezdésnek mit vegyek és hol? – tippek
« Válasz #14 Dátum: 2009. December 07. - 18:47:42 »
Valentin én figarót használok,szerintem jó.Próbáltam a DM-s krémet,nekem nem jött be,kevés habot ad és égő érzés kísérte.Egyébként a figaró olcsó is.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici