Szerző Téma: Régi DE borotvák  (Megtekintve 206403 alkalommal)

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #240 Dátum: 2012. Január 06. - 17:49:57 »
Ja értem, az is jó lehet.

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #241 Dátum: 2012. Január 17. - 15:35:36 »
Kicsit kutakodtam a neten.  :crazy:

D.R.G.M = Deutsches Reichs-Gebrauchsmuster , magyarul "Német Birodalmi Szabványminta"

Nem 100%-os információk alapján 1944 vagy 1945-ig használták ezt a szabványjelzést.

Üdv!

Megerősítem: a rövidítés használata valóban a Birodalom időszakára tehető.
Ezen és az egyéb D. R. ... rövidítéseken kívül a korszak korai szakaszában még a a Ges. Gesh. (Törv. Védve), majd a későbbiekben az RZM (Reichs Zeug Meisterei) rövidítéseket is megfigyelhetjük. Utóbbi csak a párt és az SS számára készített termékeken volt feltüntetve.

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #242 Dátum: 2012. Január 17. - 16:14:48 »
Polírozva valószínüleg nem lesz,egyrészt nincs meg hozzá a megfelelő eszköz,másrészt meg szeretném megőrizni a patinás mivoltát :)
Egyébként már most jobban néz ki mint a fotón,holnap még kap egy jó kis vizes-citromlés kezelést.

Oh, no!!! Restaurátorként mindenkit óva intenék a citromlé és a citromsav, ecet, ecetes só, fogkrém és hasonló nagymama praktikák intenzív (és általános...) használatától.
A rezet valóban nem bántaná, de lévén, hogy majdnem minden esetben ötvözetekkel állunk szemben és nem tudjuk a pontos összetételt, így a citromlé a puhább ötvözőfémeket kioldja, mely eredményeként gödrös lesz a felszín.
Helyette szükség szerinti töménységű szódabik oldatot / nedvesített szódabiket, vagy extra szűz oliva olajat ajánlok.
Vas igényes tisztításához általában oxálsav (sóskasav) oldatot használok. Ez is csak az oxidot oldja és olyan kíméletesen dolgozik, hogy a jobb minőségű felszíni festést is elő lehet vele csalogatni a rozsda alól.

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #243 Dátum: 2012. Január 17. - 16:43:14 »
Kösz az információkat.
Földi halandónak oxálsavat hol lehet beszerezni?

Üdv!

Általános (Azúr) vegyszerboltban, pl. a József krt.-on a Pál(?) utca saroknál, vagy méhészeti szakboltban (zsírtalanításra használják).
Fontos, hogy kapható steril (méhészti) és nem steril kivitel. A steril úgy 8000 forint/kg, a sima 2500 forint/kg körül mozog - restauráláshoz az olcsó változat teljesen kielégítő és nagyjából 1 kövér teáskanálnyi elegendő egy borotvához egy pohár vízben oldva.

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #244 Dátum: 2012. Január 17. - 17:11:39 »
Köszönöjük! Így már mindenkinek tuti és kerek a téma.

Bár ezeknek az információknak a 'Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés' topicban lenne igazán jó helyük. 

Igazad van, de itt, a "régi borotvák" topicban is aktuális.

;]

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #245 Dátum: 2012. Január 17. - 17:31:40 »
Köszönöjük! Így már mindenkinek tuti és kerek a téma.

Bár ezeknek az információknak a 'Felújítás, tisztítás, javítás, fertőtlenítés' topicban lenne igazán jó helyük.  

Off:_

Közben felmerült bennem az oxálsav és a borotválkozás közti szorosabb összefüggés: ha megvágod magad borotválkozás közben és a kedvenc fehér inged gallérjába kimoshatatlanul beleivódott a vérfolt, akkor benedvesített oxálsavat (mely kb. konyhasó állagú oldatlanul) a foltba jól beledörzsölöd, megvárod amíg beszívódik és ezután dobod be a mosógépbe, akkor nyomtalanul eltávolítja a foltot. Ez a vegyület a legtöbb folteltávolító alapkomponense. Alkalmazható rozsda -, csoki -, vörösbor - és fűfolt eltávolítására is.

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #246 Dátum: 2012. Január 17. - 18:00:40 »
Csak a régi borotvakés után érdeklődők nem biztos, hogy olvassák ezt a topikot.
Ráadásul a felújítás topic-ban is most citromsavazott, fogkrémezett egy éltársunk ...

Utoljára egy Böhlerstahl kést csilliztem újra: pár napig műszerolajba (autentikusan gázolaj javallott) tettem, fémspirál dörzsipogácsával lecsuszakoltam róla a felpuhult rozsdát, majd minifúróba fogott, félkemény fogászati polírozó koronggal és műanyag polírkefével kb. 2 perc alatt kifényeztem, végül ultra finom polírozóronggyal áttöröltem.
Ezek hiányában egy (tinta)radír is jól szuperál, de ebben az esetben a 2 perc munkaidő tetemesen felduzzad...

Nem elérhető schlüssler

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #247 Dátum: 2012. Január 17. - 20:09:19 »
Úgy emlékeztem, hogy múltkor már megkérdeztem, de nem találom azt a hozzászólásomat, amiben a Perma penge története után érdeklődtem. Mikorra vezethető vissza a márka eredete?

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #248 Dátum: 2012. Február 10. - 00:12:12 »
Kedves Urak!

Apóstól rám maradt egy lerobbant kinézetű, borotvának látszó tárgy.
Majd az első szakasz tisztítás után ez jött elő a kosz és a rozsda alól! :borz1:
http://www.ende.hu/kepek/56718

Még ráfér ugyan a további restaurálás, de közben kutatom, hogy miféle lehet.
Talán valamelyik Kelet-európai eresztés. Úgy a 70-es évek vége - 80-as évek-re tenném.
A jelzése: W-6
Szerintetek melyik márka lehet?
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #249 Dátum: 2012. Február 10. - 00:26:29 »
Talán Wizamet?  :nemtom: Annak volt hasonló logoja, ezeknek volt W+szám tipusjelzése.
Érdekes olvasmány:
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/03/22/konyortelen_de_igazsagos_wizamet_nc

Google képkeresője is ad hasonlót, mint a Tied.

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #250 Dátum: 2012. Február 11. - 01:14:09 »
Igen, Wizamet lesz és valószínűleg ez a típus: Wizamet W-6 :)
http://tablica.pl/oferta/nowa-maszynka-do-golenia-wizamet-w-6-jak-gillette-IDA0PL.html
Már csak a gyártási dátumot kell kiderítenem.

Köszönöm az irányítást  ;)

Amúgy léteznek, olyan oldalak ahol ki lehet keresni egy-egy adott borotva típusát illetve gyártási idejét?
A gillette-s gyűjteményt ismerem, de jó lenne pl. egy Kelet-europai adatbázis is.
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #251 Dátum: 2012. Február 12. - 22:49:46 »
A MOFÉM, magyar készülékről,
http://retronom.hu/node/32114
van valamilyen vélemény, illetve ismeret?
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Zsolbe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 222
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #252 Dátum: 2012. Február 13. - 08:31:59 »
Bajsz, köszönöm linket, pont egy ilyet próbálok hetek óta beazonosítani, de ezzel most végre sikerült. (Egy munkatársam hozta készletben, kis műbőr táskában, dobozokkal, és egy pofás apró utazós pamaccsal együtt. Még nem próbáltam ki....)

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #253 Dátum: 2012. Február 13. - 09:37:17 »
Bajsz, köszönöm linket, pont egy ilyet próbálok hetek óta beazonosítani, de ezzel most végre sikerült. (Egy munkatársam hozta készletben, kis műbőr táskában, dobozokkal, és egy pofás apró utazós pamaccsal együtt. Még nem próbáltam ki....)

Nohát, ennek örülök!
Ígéretesnek hangzik ez a dobozka.  :)
Kiváncsi lennék, hogy milyen lehet vele dolgozni, mert nyitott/fésűs, de bajusz és szakáll ígazítás terén úgy tudom ez a változat a nyerő!
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Régi DE borotvák
« Válasz #254 Dátum: 2012. Február 16. - 01:10:30 »
Bajsz, köszönöm linket, pont egy ilyet próbálok hetek óta beazonosítani, de ezzel most végre sikerült. (Egy munkatársam hozta készletben, kis műbőr táskában, dobozokkal, és egy pofás apró utazós pamaccsal együtt. Még nem próbáltam ki....)
Nahát, én is most szereztem be egy példányt!  :borz2:
http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/pipere_kellekek/regi_mofem_borotva_gillette_penges_1ft_rol_1539239000.html
Bár másmilyen mint a retronomos példány. Nyilván nem csak egy típus volt.
Neked milyen van?
Helyes kis darab, meglepett milyen kicsi, de viszont van súlya! 8)

Akit még érdekel, van fenn egy példány épp:
http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/pipere_kellekek/mofem_regi_borotva_1542936740.html
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici