Szerző Téma: Egyéni receptek  (Megtekintve 182489 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Egyéni receptek
« Válasz #270 Dátum: 2011. Április 17. - 21:00:08 »
Majd megkérem anyósom, hogy tesztelje  :fetreng:
Komolyra fordítva, tényleg lehet, hogy öreg volt a glycerin. Elsőre rögtön rávágta, hogy elfogyott, utána az üveg alján talált még egy kicsit.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető VerPatak

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 68
Re:Egyéni receptek
« Válasz #271 Dátum: 2011. Május 25. - 18:43:29 »
Végigolvastam az egyéni recepteket, és kedvet kaptam a Longball-féle krémhez, kiegészítve gyógyszertári napraforgóolajjal és glicerinnel.
A patikusunk szó nélkül kikeverte, csak annyit kért, hogy mondjam el a tapasztalatomat, mert kíváncsi az eredményre.

Az eredmény pedig nagyon jó. A krém kellemes mentolos, hűsítő hatású, amely az egész borotválkozás alatt megmaradt.
Tetszik.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #272 Dátum: 2011. Október 01. - 23:11:04 »
Bajszi, így már könnyebben írsz?  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Egyéni receptek
« Válasz #273 Dátum: 2011. Október 01. - 23:28:26 »
Ó! Igen, megnyugodtam.  :)  :borz1:
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Egyéni receptek
« Válasz #274 Dátum: 2011. Október 01. - 23:31:44 »
Üdv!

Gondolkodom mostanában sajátgyártású szerekben.
Jelenleg próbálkozom az alábbiakkal is.

Aftershave balzsam és borotvahab házilag:
http://lukreciakencei.hu/kategoria/recept/ferfiaknak

Itt be lehet szerezni egy-két bio hozzávalót:
http://webshop.cosmio.hu/

másik:
http://antalvali.com/boszorkanykonyha/borotvahab.html

Vannak újabb tapasztalatok/receptek?


Jó kevergetést! ;)
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #275 Dátum: 2011. Október 02. - 10:16:03 »
Aftershave balzsam és borotvahab házilag:
http://lukreciakencei.hu/kategoria/recept/ferfiaknak
:D
"Na jó, hát akkor gyártsunk borotvahabot. Nem árultam el nekik, milyen merényletre készülök, csak hagytam kiürülni a flakont és nem vettem helyette újat. Bármennyire idegenkedni fognak a készítményemtől, tudom, hogy csak a legvégső esetben vennének maguknak másikat. A bevásárlás, az olyan női dolog. Nem tudják (akarják tudni) hogy kell."
 :D
...ezek szerint nem Fórumtag a kedves férj!  ::)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéni receptek
« Válasz #276 Dátum: 2011. Október 02. - 10:50:02 »
Azt nem értem, hogy ha lukrécia hátán fölállt a szőr a flakonos összetevők láttán, akkor miért tesz a krémbe borax-ot?  :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #277 Dátum: 2011. Október 02. - 11:11:00 »
Biztos nem tudja, hogy a bórax férjezett neve E285!    :fetreng:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Egyéni receptek
« Válasz #278 Dátum: 2011. Október 02. - 11:38:56 »
Most, hogy mondjátok...

"Egészségügyi hatások
Emberek esetében 0,1-0,5 g/testsúlykg bórax mérgezést, halált okozhat.[7] A szervezetből a vesén keresztül, nagyon lassan ürül ki. Vesebántalmakat, májbántalmakat, és egyéb betegségeket válthat ki.[8] Ennek ellenére a Tudor dinasztia uralma alatt Angliában, a nők előszeretettel használták az arcbőrük fehérítésének céljából, más kén- és ólomvegyületek porított változatával együtt."
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Egyéni receptek
« Válasz #279 Dátum: 2011. Október 03. - 09:50:54 »
Valamint megjegyezném, hogy a legjobb babapopsi kenőcsben is borax-csukamájolaj tartalmú. Szóval nem mindegy, hogy kenjük, vagy nyaljuk, és az sem, hogy milyen mennyiségben... Bosszantó tud lenni, amikor értelmesen alkalmazott dolgokra is farkast kiáltanak, mert olvasták, hisz, hogy az káros! Az összes gyógyszerész és gyerekorvos pedig tök hüle...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéni receptek
« Válasz #280 Dátum: 2011. Október 03. - 09:58:37 »
Az most nem egészen világos, hogy ellenünk, vagy mellettünk érvelsz, de azt szerintem elmondhatjuk, hogy a fórumtagok többsége nem kemoparanoiás, és nem is ultrabiomániás megközelítésben vizslatja az összetételt. Szerintem mind a hárman kajánkodtunk...  :)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #281 Dátum: 2011. Október 03. - 10:05:15 »
Az igazság meg úgyis az, hogy direkt mérgezik az emberiséget  :evil: (lásd: http://konteo.freeblog.hu/ :D )

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Egyéni receptek
« Válasz #282 Dátum: 2011. Október 03. - 10:14:03 »
Csak annyi,  hogy csíkszemmel reggel (tudom, hogy nem az, de az) nem látom a smiley-kat! Kevesebb  :buek:, több :szundi:

 ;D ;D ;D

Sz'al mellettetek érvelek, semmi kétség!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető saxon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 798
Re:Egyéni receptek
« Válasz #283 Dátum: 2011. Október 03. - 10:22:36 »
No, itt a magyar Barbershop?!?! :o
Mindenesetre tudnék pár javaslatot dobni a hölgynek (fogok is) a beszerzéssel kapcsolatban. Varázsmogyoró kivonatot ebay-ről rendelhet, szerintem viszonylag olcsó is tud lenni. E-vitamin pedig magnéziumporos, vízben oldható formában itt kapható:
http://provitamin.hu/asvanyi-anyagok/calmag-keszitmenyek-c9/sunlife-megnezium-e-vitamin-por-p28109.html

Mint azt már máshol is jeleztem, tervezem saját bay rum készítését, részben az edrose-ék által alkalmazott recept alapján, és esetleg a fenti két összetevővel még megdobnám a dolgot. Először magamon tesztelem, aztán majd legjobb barátaim kapnak belőle, és ha alapvetően pozitívak a visszajelzések, akkor esetleg a fórumtársak részére is készítek.  ;)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéni receptek
« Válasz #284 Dátum: 2011. Október 03. - 10:24:31 »
No, itt a magyar Barbershop?!?! :o
Mindenesetre tudnék pár javaslatot dobni a hölgynek (fogok is) a beszerzéssel kapcsolatban. Varázsmogyoró kivonatot ebay-ről rendelhet, szerintem viszonylag olcsó is tud lenni. E-vitamin pedig magnéziumporos, vízben oldható formában itt kapható:
http://provitamin.hu/asvanyi-anyagok/calmag-keszitmenyek-c9/sunlife-megnezium-e-vitamin-por-p28109.html

Mint azt már máshol is jeleztem, tervezem saját bay rum készítését, részben az edrose-ék által alkalmazott recept alapján, és esetleg a fenti két összetevővel még megdobnám a dolgot. Először magamon tesztelem, aztán majd legjobb barátaim kapnak belőle, és ha alapvetően pozitívak a visszajelzések, akkor esetleg a fórumtársak részére is készítek.  ;)
ÁMEN. (Fogytán van a hazai anyag.)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici