Szerző Téma: Egyéb solingeniek  (Megtekintve 101397 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Egyéb solingeniek
« Dátum: 2010. Február 01. - 20:07:45 »
Nálunk a legelterjedtebbek...

nemo

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 23. - 21:26:08 »
Sziasztok!

Napok (inkább hetek) óta olvasgatok fórumokon, tervezem egy kés vásárlását. Van valakinek tapasztaalta az NTS márkával? Mint solingeni hirdeti magát, de nincs nagy ismeretsége a külföldi fórumokon sem. Összesen 2 német oldalt találtam, ahol árulják. A DE változatokról azt írják, hogy valahol indiában készülnek, kíváncsi lennék, igaz-e ez a borotvakésekre is? Mert ha már nem német, akkor tudok venni annak az árnak a töredékéért is... http://www.rasierladen.de/rasiermesser-schwarz-p-2525-0.html?shop_ID=2&sessID=ucqlnvqvci90fp89hjml9l37jnu7ue26 Ez lenne az, a leírásban nagyon óvatosan fogalmaznak ("solingeni minöség").
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 23. - 21:34:00 írta nemo »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 23. - 21:42:29 »
Új borotvából szerintem vagy a nagy megbízható márkák, vagy semmi. Ilyen áron itthon kapható Bismarc, amit sokan dicsérnek, vagy ez alatti árban ugyancsak nagyon szép régi késeket lehet kapni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

nemo

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 23. - 21:57:15 »
Elöször is köszi a gyors választ. Ha megírnád (akár privátban is) hol lehet a Bismarck-ot ennyiért kapni, hálás lennék. Német oldalakon ennek közel a duplájába kerül (106 Euro). Ami miatt attól viszont tartok, valahol olvastam, hogy az aranyozás miatt az utánélezés nem túl egyszerü, mert hiába csak a teteje aranyozott, az is fekszik a kövön... ettöl eltekintve teszik, még az egyszerübb változata is, ami nem viseli a Bismarck feliratot.
A másik, hogy ha nem jön be a borotválkozás ezen fajtája, nem mindegy mennyit "dobtam ki".
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 23. - 22:02:50 írta nemo »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 24. - 08:29:07 »
Én tegnap jártam kedvenc köszörűsömnél...szakács késeket csináltattam nemrég.Nagy meglepődésemre már árulnak borotvakéseket is(sőt felújítást is vállalnak).Idő hiányában nem tudtam végig nézni mindet,de némelyik 20-30ezer Ft is volt,akadt néhány olcsóbb/felújított darab is.Szval szerintem érdemes megnézni őket,kezdésnek(és később is) teljesen jó kis darabok...a bolt pedig a Váci utcában van, Flaschner Kálmán műköszörűst kell keresni.Azt hiszem a Rustico étterem van vele szemben. (Váci 60. környékén van,Fővám tértől 3perc séta sincs)
Ha valaki több mindent visz szóljon van -20% kártyám  ;) ;D

nemo

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 24. - 09:01:24 »
Szóval akkor ezt úgy kell értenem, hogy az NTS-el nem nagyon van tapasztalat ... kár, mert árban jó lenne, tekintve hogy használtat nem akarok venni, viszont noname-t sem. Akkor szemezgetek az ismertekböl 2x annyiért ...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 24. - 09:05:24 »
NTS-t nem ismerem, akkor már inkább az a Mühle 59 ajróért. (ugyanott találtam a mühle fül alatt.)
Esetleg a nassrasur fórumon érdemes utánaérdeklődni, hogy ismerik-e ezt az NTS-t.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

nemo

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 24. - 09:34:38 »
Azon a fórumon az NTS márkával kapcsolatban van egy 3 hónappal ezelötti bejegyzés, ami 4 hozzászólásig jutott. OK, ez felejtös.
A Mühle történetét nem ismerem, viszont ez a késük kísértetiesen hasonlit a noname-ként vagy más "gyártók" neve alatt futókra. Lehet hogy csak túl gyanakvó vagyok, mégis az az érzésem, mintha palettájuk legalább egy szegmensét nem gyártanák, csak feliratoznák. Ennél a késnél hiányolom a mélygravírt, ami a Friodur és a Dovo esetében mindig megtalálható. Azonkívül a hivatalos honlapjukon kések nem is találhatók, a pamacsok inkább a profiljuk ahogy látom.

Hát nem egyszerü ez, pedig azt hittem ... Pláne, hogy a kerekített végü késekkel nem annyira szimpatizálok, mégis zömében ilyenek készülnek.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 24. - 09:43:56 »
Kezdő késnek szinte mindenki a "kerekített fejűt" ajánlja. Új kések közül (ami nem saját kérésre egyedileg készül) szerintem nem is nagyon készítenek mást. (Eléggé összezsugorodott a piac...)

Ha minőségi új kést szeretnél, akkor azok közül válassz, amiket leírtál, a többi mind kétes eredetű (50-60 euróért ne várj egy profi, szép kést!!!)

Csak azért ajánlottam inkább a Mühlét az NTS helyett, mert a Mühle mégis egy presztízs márka! (még ha késeket nem is csinálnak!!!)  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 24. - 09:49:42 írta mry314 »
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 24. - 10:38:21 »
Hát ismételni tudom csak hogy 50-60 Euró körül...ami 15ezer kb. a legjobb vétel az extrametálnál a Bismarck.Vagy amit említettem köszörűs műhely,ott 5ezertől is vannak újak,és minőségiek...menj el nézz szét,így neten keresztül nehéz lesz szerintem...amúgy nem tudom mi a bajod a használtakkal.Azokból sokkal nagyobb a választék...de kinek a pap kinek...igaz nekem még csak 1 kísérletem volt egy nem eléggé éles késsel,és az sem kerekített fejű volt.kis 4/8as kb. szval nem értem mi lehet a dolog mögött talán annyi, h a kerekítettek végével nehezebben vágod meg magad.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #11 Dátum: 2010. Március 24. - 12:23:12 »
Jelentem, a kezdő késes hsz-ek átkerültek a "kezdők ide" topicba...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 19. - 16:01:32 »


Sziasztok !


Remélem itt jó helyen van: http://www.archivingindustry.com/cutlers&toolmakers/razormakers.htm

Üdv.: Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 19. - 16:08:16 »
Salmo, köszi, indulás óta ott van a linkgyűjteményben! ;)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #14 Dátum: 2010. Május 19. - 22:00:19 »
Idézet
Salmo, köszi, indulás óta ott van a linkgyűjteményben!

ED, töbször is átnéztem, de nem találom Stehlo-t.
Ezekszerint egy noname borotvát vettem  ;D

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici