Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 257383 alkalommal)

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #120 Dátum: 2011. Január 01. - 11:16:30 »
Ja és még egy jó tanács, talán tudok vele segíteni.
Én szeretem a pénzemet itthon elkölteni. Mert az mindenkinek jó. Sajnos a hazai árak és a kereskedők merevsége megint csak arra sarkallt, hogy Ebay-en keresztül rendeljek. Angliából jött a Futur egy csomag Merkur pengével. 3 nap alatt érkezett meg!!!!!! és 3500 Ft-ot spóroltam rajta!!
Persze sok-sok tényező befolyásolja ezeket az "árszakadékokat" és lehet, hogy az itthoni kereskedők is önhibájukon kívül vannak ilyen helyzetben, de én egyszerűen nem vagyok hajlandó már itthon vásárolni. Szóval kezdőknek egy jótanács. Sok-sok fórumozás és irány az Ebay! :-)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #121 Dátum: 2011. Január 01. - 12:44:38 »

http://www.youtube.com/watch?v=lwr-m13tz98


Na ez egy rossz tanács az érzékeny bőrre! Érzékeny bőrűeknek NEM szabad így borotválkozniuk, főleg újév első napján  :buek:! A legfőbb ok egy hab nélküli területen nem szabad (többször) végigmenni, főleg ilyen agresszív szögben tartva a borotvát. Emberünknek a videón nincs érzékeny bőre, talán ha habot sem használna ugyanezt az eredményt kapná.     

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #122 Dátum: 2011. Január 01. - 13:29:28 »
Elég síkos még ott a bőr, hiába nincs rajta hab. Én ugyan így borotválkozom. WTG, XTG, végül ATG, ugyan ilyen millió kis húzással.
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #123 Dátum: 2011. Január 01. - 14:31:57 »
Elhiszem, de ezek szerint Neked sincs érzékeny bőröd. Ha az lenne sikítanál... (érzékeny, kipattogzott bőrről volt szó)

Nem elérhető protect

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 45
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #124 Dátum: 2011. Január 01. - 14:39:59 »
Hozzá kell szoktatni a bőrt szépen fokozatosan. Régebben nekem is érzékeny volt az arcbőröm. Ahogy írták is korábban, meg kell próbálni három naponta borotválkozni, és csak WTG.
Mindig csak a játék meg a nem odafigyelés!

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #125 Dátum: 2011. Január 01. - 15:41:02 »
Én sem látok különbséget a saját és a videón mutatott borotválkozáskor. De cserébe az arcom nagyon igényli a közel 100%os habot, egy kis vizesedés, és már rossz! Egyébként ez agresszív borotva tartás?

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #126 Dátum: 2011. Január 01. - 16:20:22 »
Sértegetsz Penge?
Úgy érted, hogy nekem vastag a bőr a képemen?  :buek:
A viccet félretéve ez egy nagyon relatív dolog. Mármint az érzékenység. Mindig "hulladékkal" borotválkoztam és sokszor volt másnap pattanásos a bőröm. Főleg a nyak és az állam körül. Rettegtem egy precíz biztonsági borotvától, mert azt hittem, hogy tönkre fogom vele vágni a bőrömet. Megmondom őszintén egy straight razor-t szerettem volna magamnak, de végül is úgy döntöttem, hogy 1-2 évet elidőzök a bizt. borotvák területén.  :) Aztán majd meglátjuk.
Én ettől a faszitól lestem el a "3 irányú" borotválkozást, de én még beépítettem egy 4. rányt is.  :fetreng:
http://www.youtube.com/watch?v=lwr-m13tz98
3 hete használom csak a Futur-t, de egyszerűen lenyűgöz a borotválkozásaim minősége és KÍMÉLETESSÉGE.  Nincs pattanás, nincs horzsolás, nincs semmiféle kellemetlen mellékhatása. Szó szeint alig várom, hogy ismét a kezembe vehessem.
Lehetséges, hogy rinocérosz bőröm lenne? 
Nem használok semmiféle borotválkozás előtti terméket csak beülök a kádba és fél órát áztatom a képem. Barátomtól kaptam egy aloe verás Mühle szappant, de most áttértem a Figaró borotvahabra, mert jobban tetszik. A Figaróba cseppentek egy csepp borsmentaolajat és egy csepp eukaliptusz olajat, ami nagyon kellemes hűsítő érzést ad. Borotválkozás előtt mindig jéghideg vízzel (most télen elérhető a 6 fokos víz) megmosom az arcom. Állítólag a forró víz az igazi, de én nem szeretem. Arra figyelek még, hogy a törölköző tiszta legyen és mindig lemoson magamról a Figaróban található vegyszereket. Hideg vízzel.
Párszor használtam borotválkozás után Himalája sót és hagytam rászáradni az arcomra. Klafán összehúzta a pórusokat és jó érzés volt egész nap az arcomról nyalogatni a sót,  :borz2: de semmi több. Haveromnak a só használatával teljesen megszüntek a bor. utáni kiütései, pattanásai. Ő arra esküszik.
http://www.jomtom.hu/himalaja-so.html
Ha valami baromságot írtam volna bocsánat érte. 3 hetes csak a kapcsolatom a borotvámmal. De szerelem első látásra. :-)
 


« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 01. - 16:31:33 írta Atyafi »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #127 Dátum: 2011. Január 01. - 17:38:32 »
Dehogy sértegetlek!!! ;D
Örüljünk neki, hogy ilyen a bőröd, és megtaláltad a számodra kedvezőbb technikát, technológiát illetve elötte utáni módszereket... valószínűleg azonban nem a problémásabb fajta a bőröd.
Az, hogy a régi reluxától megnyugtatóbb eredményt ( pattanásmentes, benövésmentes) kapsz DE-vel, leginkább annak köszönhető, hogy most csak egy kés dolgozik. Valahol már hosszan lett ecsetelve a miértje, most nem írok róla.
BUÉK!

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #128 Dátum: 2011. Január 01. - 18:27:26 »
Még nem sikerült megnéznem a videót, mert tragikus a sávszélességem, de először a Penge által leírt 'tudományos módszert' fogom alkalmazni 1 lehúzással, valamint kísérletezni fogok a felfekvés szögével.
Sajnos nagyon nehéz a kezem és ehhez hozzáadva a Futur tekintélyes súlyát könnyen megtörténik a 'raskettázás' esetleg még a gyalulás is. Ezt még megtetéztem egy gyenge habbal és többszöri hab nélküli kaparással.
Örülök Atyafi véleményének, hogy neki bevált a Futur, mert már megijedtem, hogy a kitűnő név, anyagminőség és magas ár mögött mégsincs  semmi, ráadásul különböző külföldi fórumokon is elég szélsőséges volt a készülék megítélése. Köszi a vásárlási tippeket, én is 'hazafinak' tartom magam, de a fórumon ajánlott webshopok árait elnézve sajnos még a mai horror fx mellett is sokkal jobban megéri valutáért vásárolni. Nem is beszélve arról, hogy Írországból, vagy GB-ből egy kis-csomagot majdnem annyiért hoz el - biztonságosan - a DHL vagy más valóban európai szolgáltató, mint szeretett Magyar Birodalmi Postánk egy Miskolcon sürgősségi levélként feladott bicskát. (A Vojkó úr által feladott elsőbbségi levél 10 nap alatt érkezett meg, ha jól emlékszem 1.700-ért).

Esetleg tudnátok ajánlani egy jó és valóban bio aftershavet, vagy házi receptet ? A longball féle keverék bevált aftershaveként is?

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #129 Dátum: 2011. Január 01. - 19:16:40 »
Szia Atyafi,

Megnéztem az általad küldött videót (http://www.youtube.com/watch?v=lwr-m13tz98), hát én pont ilyen vadul borotválkoztam, és ezután kellett negyedórás vérzéselállítást alkalmaznom. Mint már említettem, valószínűleg nagyon rányomtam a borotvát és az is lehet, hogy túl nagy szöget fogtam. Szerintem nálam nem válik be a kaparós megoldás, inkább a folyamatos, egyszeri lehgúzást kedveli a bőröm.
Ja és a hab közel sem volt ilyen minőségű.

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #130 Dátum: 2011. Január 01. - 19:41:59 »
Egy-két keresetlen gondolat még...  ;)
Én akkor olvastam véleményeket a borotváról, amikor már megrendeltem. Sokan lehúzták ezt a borotvát. Azt írták, hogy első borotvának nem ajánlott és hogy nagyon kell vezetni. Lehúzták a bumfordisága miatt is. Nem lehet vele precízen dolgozni, sőt nem bordás a felülete és így kicsúszik az ember kezéből. Voltak olyan elvetemült emberek, akik külön gumit ragasztottak rá, hogy meg tudják markolni.  :fetreng:
Aztán voltak megint mások akik azt írták, hogy veszélyes benne pengét cserélni és a hideg futkároz olyankor a hátukon.
Persze az is lehet, hogy 5 évesek írták. Nekik valóban nem való kés, villa, olló a kezükbe.  :fetreng:
Egyébként 2 órája borotválkozam.  :borotva:
Ez volt eddig a legtutibb borotválkozásom vele. A felvitt habbal még játszottam 1-2 percet az arcomon, hogy minél sűrűbb legyen. Nagyon kényelmes volt így a procedúra.
Az asszony már ki van borulva tőlem. Percenként mutatom meg neki a képem.   :borz1:
Nagyon örülök, hogy 37 éves koromra pont annyira tudok örülni egy borotválkozásnak, mint 8 éves koromban egy távirányítós autónak. Meséltem élményeimről munkatársaimnak, barátaimnak is, de azt hiszik, hogy megőrültem. Mindenki műanyaggal dolgozik és mindannyian utálnak borotválkozni. Nem értik, hogy miről beszélek. Kár elmenni az élet nagy dolgai mellett.  :borotva:
Talán ha nincs ez az oldal én is elmentem volna mellette. 
Rutgerhajjer ha gondolod küldök majd egy Feather pengét a dobozomból, ha megadod a postacímed. Bár lehet, hogy most éppen azzal nem szabadna borotválkoznod, de ha már jobban megy feldobok egyet csak azért, hogy tudd mi való a Futur-ba. :-)

 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 01. - 19:49:11 írta Atyafi »

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #131 Dátum: 2011. Január 01. - 20:21:24 »
Bio aftershave kategóriában a Weledát ajánlom  :borz2:: http://pamacsespenge.blog.hu/2010/05/19/unicum_az_arcon
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #132 Dátum: 2011. Január 02. - 23:24:15 »
Én most szemezek a Weledával. Sok jót hallottam róluk. Tervezzük az asszonnyal, hogy kidobjuk sok kozmetikai mocskot a fürdőszobából. Azt hiszem a jó kis Figaró sem ússza meg.  :o
Érdemes egy kicsit itt elidőzni.
http://www.natural-skincare-authority.com/cosmetic-chemicals.html#s

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #133 Dátum: 2011. Január 02. - 23:27:51 »
Én most szemezek a Weledával. Sok jót hallottam róluk. Tervezzük az asszonnyal, hogy kidobjuk sok kozmetikai mocskot a fürdőszobából. Azt hiszem a jó kis Figaró sem ússza meg.  :o
Érdemes egy kicsit itt elidőzni.
http://www.natural-skincare-authority.com/cosmetic-chemicals.html#s

Volt már itt szó többször is ilyes listákról, azt azért tudnod kell, Atyafi, hogy megfelelő fenntartásokkal kezelendők. A Figarót meg biztos nem dobnám ki.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #134 Dátum: 2011. Január 02. - 23:33:52 »
Eddig kevés jobb krémet találtam mint a Figaró és a Barbon, pedig tele van a polcom krémekkel és szappanokkal! Nem rossz az, csak azért mert magyar :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici