Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 529699 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1620 Dátum: 2012. Július 18. - 16:59:46 »
Én avval nem vitatkozom, hogy szabályozásra szükség van, de nem véletlenül kell egyesíteni Európát, sőt a világot is, az egységes szabályozásra, hogy egyenlőek legyenek a feltételek. Erre mindig csak próbálkozás lesz csak....  Svájc vezetése sokkal jobb, mint a miénk, és ez csak politikai kérdés, hogy tehénbőgésre akarnak e kellni vagy sem.. Nyilván ki van tiltva az olcsó ( államilag szépen megtámogatott termeléses) Szlovák tej. Nyilván az íze sem jobb! Azonban, ha egyenlőek a feltételek, győzzön a jobbik. Van számtalan ágazat is, ahol a szaktudás nem mindegy, és a feltételek sem egyenlőek. Én erre mondom, hogy ez most jelenleg a világpiaci helyzet, ez nem fog javulni, amig emberek uralják a bolyót... De ez engem mind nem érdekel, én most élek itt.
 
gprinz- utolsó mondatodban. A profit nem nagy vezérlőelv. Az egyetlen vezérlőelv, az önellátáson túl, különben nem működne az ember. Innentől meg piacgazdaság + politika. Azt pedig, hogy a magyar borászok nem kapnak kellőképpen támogatást és motivációt, hogy normálisan tudjanak termelni, erről nem nagyon tehetek és ez csak egy a sok közül... magyarul nem fogok csak azért 6Ft-ért venni 3 Ft-os sebtapaszt, mert "idióta" ideológia áll mögötte, de szerintem Te sem! ha meg mégis, akkor valami más fogyasztásból fogod kipótolni azt az elvesztegetett 3 Ft-ot. Ez így működik... kár jobb rendszert keresni.. Ha a borászokat támogatnák meg, hogy legyen fain bor fillérekért, akkor a sebtapasz gyártók hőzöngenének...  ;D

Peti- Ne beszélj már hülyeségeket! Érdekel Téged, hogy milyen gyártású a csomagolása??? ( Kérdezd már meg magad, hogy tudod-e, hogy hol gyártották a DM-es sebtapaszt vagy a csomagolását, vagy a ragasztóanyagot, vagy a grafikusukuk milyen származású volt??? erre nem gondoltál ugye mikor vetted?  ;D ) Ha van 2 egyforma sebtapasz az egyik 3 Ft a másik 6, melyiket fogod megvenni??? Tudom Te dafke a 6 Ft-osat, de csak addig míg van 6 Ft-od! :-)     

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1621 Dátum: 2012. Július 18. - 17:26:59 »
Penge, az önellátást említed te is. Én is, de ezt nem csak egyéni szinten kell kezelni. Egységes világ, sőt egységes Eu sem lesz, ebben is egyetértünk. De nem is kell, nem is lehet! Nem értem a szlovák tejes mondatodat. Én bizony visszateszem a polcra azt a dobozt, ami külhoni származásra utal... Vagy nézz körül az utakon No-ban, és Fro-ban! Ugye, látsz különbséget lelki szemekkel is: a Peugeot, Citroën nem kissé gyakoribb Párizsban mint Münchenben, vica versa pedig a VW/Ódi/Bömös/Merci. És itt nem az anyagi lehetőségek különbözősége az elsődleges.

Mellesleg az egész Eu vámrendszere azt a célt szolgálja, hogy a belpiaci magasabb árakat óvja a világpiacitól - miközben befelé minden hasonló lépést szigorúan tilt. (A regadót azért átvertük a rendszeren...) Engem meg zavar, hogy le akarják nyomni a torkomon a spanyol zöldség/gyümi termesztés alját, sokszor olyan szinten, hogy a madarasban nem is találok haza idényterméket, csak külföldről behozott, jelentősen utóérlelt vackot. Még több pénzért sem. Ezért szépen elmegyek a piacra, és megveszem ott, ahol legalább az van ráírva, hogy hazai, és úgy is néz ki...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1622 Dátum: 2012. Július 18. - 17:35:50 »
Hosszan beszélgettünk a világ jövőjéről ismerősi körben többször is. Odáig sajnos nem nehéz eljutni, hogy a hitelpénzre épített, alapvetően profit- és erőhatalom által irányított világrend egy ponton túl nem fenntartható. Ezt szépen összefoglalja a pénz természetről ide korábban belinkelt film is. Csak sajnos a működőképes, reálisan elérhető megoldást nem akaródzik megtalálni, az előbb említett film is ott hibázik. Én pesszimista vagyok, és azt gondolom, hogy nem lesz elkerülhető egy jelentős kataklizmán keresztüli visszazuhanás. Ahonnét majd ismét el lehet indulni az organikus fejlődés útján, persze a múlt hibáiból ismét nem tanulva. Legalábbis eddig soha nem sikerült. A kérdés csak az, hogy a kataklizma, a mi, a gyermekeink életében valósul meg, vagy csak később.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1623 Dátum: 2012. Július 18. - 17:48:19 »
Én meg már ide sem merem írni, hogy mega-csúcsszuper Victoria Bechhofen pamacsot vettem tartóstul a Müllerben alig több, mint 3000 pénzért.
Persze, a témához csatlakozva, én is jobban örültem volna ha magyar a pamacs, de nincs...  :(
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1624 Dátum: 2012. Július 18. - 18:16:18 »
gprinz- a szlovák tejről. Ezt ide beengedi a szabályozás, Svájcba nem. Csak ezért nincs szlovák tej svájcban, és van itthon. A magyar és a szlovák tejtermelés is csak ott különbözik, hogy a magyar tejet nem lehet eladni Szlovákiában. Ez abból is fakad, hogy jobbak a legelők kint, de abból is, hogy kint jobban megtámogatják a termelőket, könnyebben vehetnek gépeket, legelőket, karámot, füvet stb. állami támogatásból. Itthon, amivel meg vannak támogatva, az mindenféle könnyelmű szabályozás, meghogy a multikat rákényszerítik, hogy ne tegyenek különbséget szlovák és magyar tej közt, ha árképzésről van szó. Persze, ha jön a dakota és a legelőről elviszi a magyar tehenet, a szegény magyar termelő máris rosszabbul van védve, mint Szlovákiában és még sorolhatnám... Esetleg vehet a magyar tehenész egy traktort 17%-os hitelre, kint ez csak a fele stb.  A kettő termelés közt nagy különbség van, ami persze visszaüt az előállítási árakban is.

Hogy Te visszateszed a polcra, ami nem szimpatikus számodra... Én erre azt írtam, hogy szíved joga, amíg megteheted.... addig lesz választásod, sőt addig lesz létjogosultsága a drágább, számodra minőségibb tejnek is....kb. 5 millióan élnek azonban itthon, akik egyáltalán nem válogathatnak, örülnek ha tejet tudnak venni... Ami a Peugeot, Citroen és VW/Audi kocsikat illeti, amiket említesz. Párizsban és Münchenben is piacgazdaság van... nézik ám az árakat az emberek, ugyanúgy, ahogy Bangladeshben is. A különbség a jólét mértéke, ezáltal a választás lehetősége. Nyilván van ezer más szempont is ha már a választás lehetősége megvan, mint pl. a márkahűség, amit említesz, az evvel vonható párhuzamba, meghogy egy bömös jobb ám, mint egy szitroen. Nyilván számít az is, hogy egy francia jobban egy olcsóbb pözsóhoz ragaszkodik, míg egy német az audit favorizálja, ez pedig marketing és helyi szokások kérdése.

Ami a világrendet és hogy a jelenlegi helyzet hova vezet... hát egyet kell értenem. Ha majd eljön az idő amikor a Föld nem tudja kiszolgálni az embereket, jön az összeomlás. Az újbóli organikus fejlődés nagybani eltérésében én nem hiszek, ha az ember marad az uralkodó faj, valami nagyon hasonló ciklus lesz megint... szerintem ez az említett összeomlás még messze van.
Nem 1-2 generáció, kivéve, ha váratlanul jönne egy nagy meteorit, vagy egy hirtelen 3-ik világháború...

Qttyyy- igazad van bocsi! összeoffoltuk szegény pamacs topikot

    

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1625 Dátum: 2012. Július 18. - 18:36:12 »
Ugyan a legmélységesebben nem szeretnék egyetérteni Pengével, mégis egyet kell. Ma Magyarországon a profit és ezáltal a fogyasztói ár a legjelentősebb tényező a vásárlásoknál. Lehet ezzel egyetérteni, lehet ezt kritizálni, de ez attól még sajnos így van. Az is így van, hogy egy igen jelentős gazdasági hatásnak vagy valamilyen konfliktusnak kell ahhoz lennie, hogy egyáltalán az emberek megpróbáljanak változtatni ezen.

Mert lehet, hogy mi itt a borotvafórumon megvesszük az C&E-t, GFT-t, MdC-t, a CF-et, a Rooneyt, de Mo. legnagyobb részének ezek bizony messze-messze luxustermékek. És ha bemennek a boltba, szó nélkül megveszik az olcsóbb tejet, MERT CSAK ARRA TELIK.
Lehet ezen siránkozni, lehet nagyobb béreket, olcsóbb hazai szállítást, stb. követelni, de egyhamar nem fog változni.

@GPrinz: igen, én is megveszem a magyart, addig amíg tehetem. De egy ponton túl nincs választási lehetőségem, mert nincs rá fedezet.
@Peti: ha te megvennéd kétszeres áron a sebtapaszt, akkor meg tán nem kéne telekürtölni a fél borotvafórumot, hogy nem veszel magyar bort.

Nem elérhető PaT

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 215
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1626 Dátum: 2012. Július 18. - 19:38:48 »
Én meg már ide sem merem írni, hogy mega-csúcsszuper Victoria Bechhofen pamacsot vettem tartóstul a Müllerben alig több, mint 3000 pénzért.
Persze, a témához csatlakozva, én is jobban örültem volna ha magyar a pamacs, de nincs...  :(

Ha már itt offolsz, megkérdezném, hogy van-e róla fotód?
Borz vagy malac?

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1627 Dátum: 2012. Július 18. - 19:47:48 »
Kicsit még folytatom az offot:

Penge, KunEmber, igen, igazatok van a tényhelyzetben, miszerint az ár az elsődleges meghatározó tényező, ezt én sem vitatom. Inkább arról szól. amit írtam, hogy mi lenne jobb. És Penge, a tej kapcsán igazad van a szlovák versenyelőnyök kapcsán is. Igen, ezeket a területeket nálunk is fejleszteni kell. Bürokrácia oldalról, legeltetés oldalról, pályzati oldalról. Kérdés, hogy az, hogy szlovák tejet veszek, segíthet-e abban, hogy a megfelelő emberek az egyes területeken ráébredjenek arra, hogy lépni kell, és visszacsábítsanak a hazaira. Nem hiszem, hogy ez nagyon működne.

Az autóknál én az azonos kategóriákat hasonlítanám össze: ott is kijön a difi. Igen, főleg azért mert megtehetik.

Ami viszont az egész kérdéskör legfontosabb pontja, hogy mi, egyén szinten mit tudunk azért tenni, hogy a helyzet változzon.

A négyévenkénti x, vagy az otthonmaradás csak kis része a dolognak. Szerintem számít az is, hogy miként költjük el a pénzünket, vagy ha tehetjük, akkor pedig tudunk-e értéket teremteni akár termékelőállítással, akár azzal, hogy munkát tudunk biztosítani másoknak. Talán segítünk azzal is, hogy az emberünket és magunkat bejelentjük, az adókat pedig befizetjük. De itt már sok kérdés felmerül: mi van, ha pont ezek a terhek teszik lehetetlenné, hogy munkát adjunk? Ha azt látjuk, hogy amit befizetünk, az látványosan olyan helyen landol, ahol semmi keresnivalója nem lenne? Sőt, még az is bele van kalkulálva a rendszerbe, hogy úgyis csak x% fizet? Félreértés ne essék, nem válaszokat várok ezekere, az úgy sem lehet...

Persze, a nagy változás, összeomlás kapcsán az ember inkább a teóriák szintjén mozog. Hiába tudom, hogy a gazdaság alapját adó bankrendszernek mik a hátulütői, rövid távon én is azt szeretném, hogy a (z elődlegesen vállalati, fejlesztéseket finanszírozó) hitelezés újból lendületet kapjon, mert megmozdítaná a gazdsaságot, akkor is, ha alapvető kérdések megoldását csak elodázza.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1628 Dátum: 2012. Július 18. - 20:05:54 »
Persze, a nagy változás, összeomlás kapcsán az ember inkább a teóriák szintjén mozog. Hiába tudom, hogy a gazdaság alapját adó bankrendszernek mik a hátulütői, rövid távon én is azt szeretném, hogy a (z elődlegesen vállalati, fejlesztéseket finanszírozó) hitelezés újból lendületet kapjon, mert megmozdítaná a gazdsaságot, akkor is, ha alapvető kérdések megoldását csak elodázza.
Hát nah ja... Nekünk jobb lesz. Talán. A gyermekünknek pedig biztos rosszabb. Itt nincsen jó és rossz, csak rossz és rossz  :'(

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1629 Dátum: 2012. Július 18. - 20:39:55 »
"Pamacsok" topikban már kétszer kértek elnézést, hogy pamaccsal kapcsolatos információval ne offoljanak...  :fetreng:

gprinz- egyetértek amit írsz, és avval is, hogy ez az egész írássor oda konklúdál, hogy egyén szintjén vajon mit tudnánk segíteni a helyzeten. Avval is egyetértek, hogy elég egy kicsit tudatos vásárlónak lenni, és már segítettünk egy ici picit a helyzeten. Amiben talán van némi eltérés gondolkozásmódunkban, hogy én nem a luxuscikk kategóriában gondolkozom, hanem a napi fogyasztási cikkek körében, amiben én is támogatnám azt a logikát, hogy magyar zöldséget-gyümölcsöt, bort és stb. fogyasszunk, ha finomabb lenne és megtehetnénk... De evvel biztos megoldjuk a problémát amit Peti feszeget, hogy miből él ez az ország? Szerintem egyén szintjén nem lehet tömegeket hosszútávon meggyőzni és mozgatni, hogy vegyétek a drága magyar sebtapaszt, meg a drága magyar zöldséget, meg a drága magyar mindent, ha valóbban drága, és nincs semmiféle hozzáadott érték benne, csak a magyarsága. Ez megint matematikai képlettel úgy nézne ki, hogy egy nagyobb tömeg(fogyasztók) leadózik egy kisebb tömegért (magyar termelők) és ugyanott vagyunk, mint amit két kommentel ezelőtt írtam a szlovák tejjel kapcsolatban. Csak a hogyan változna, de a probléma maradna. Szóval én azt gondolom, hogy tudatosan úgy vásárol jól az egyén, hogy mindig az ár/érték arányt figyeli és ennek megfelelően vásárol, függetlenül, hogy milyen származású a termék. Evvel lehet igazán segíteni azokon a termelőkön, akik beleadnak apait anyait, dolgoznak mint a kisangyal, mégsem akarnak 2 nap alatt látványosan meggazdagodni. Magyarból ilyen üzleti tervvel kevés van, de azért van...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1630 Dátum: 2012. Július 18. - 20:43:01 »
Ne offolj Feri  :fetreng:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1631 Dátum: 2012. Július 18. - 20:48:51 »
Az eddigi eszmfuttatást itt a pamacsok topikban a magam részéről azzal zárnám le, hogy már csak azért is érdemes idejárni, mert épeszű emberek hajlandóak gondolkozni is. Ha az a fajta hozzállás, ami itt akár kisebb-nagyobb hangsúlyeltoldódásokkal is, de megjelenik, egy kicsit általánosabb lenne, a problémák java része megoldódna. Ha az ember szétnéz néhány nyílt fórumon, akkor látja, hogy mit is akartam ezzel mondani...

A pamacsokhoz: fonti, vagy tán ed volt az, aki már említette, hogy hazai borzvadásszal is beszélt már. Lehet, hogy a magyar, egyedi borzszőr pamacs sem csak álomvilág lesz valamikor, még ha a hazai ipar nem is ettől fog fellendülni.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1632 Dátum: 2012. Július 18. - 21:09:15 »
Ha már itt offolsz, megkérdezném, hogy van-e róla fotód?
Borz vagy malac?

Fotót holnap megpróbálok feltenni. A felirat tanulsága szerint borz a lelkem.
Ezt a szaga is tanúsítja: borz-almas volt, amíg kétszer-háromszor át nem mostam szappannal.

Petinek válaszolva: hát én igenis szeretném, ha a hazai ipar (ideértve a kisipart is) is állítana elő mindennapi használati tárgyakat elfogadható minőségben és elfogadható áron. Egyébként is az a véleményem, hogy magyar s...be magyar lóf@szt. Ez azt hiszem még nem nacionalizmus, és nem is sovinizmus (mert az a "minden s...be magyar lóf@szt" lenne).
Nem kívánom én, hogy magyar reaktorok dübörögjenek Pakson, vagy mi gyártsuk a stratégiai bombázóinkat, vagy az elfogó vadászrepülőket, de azért lehetne arany középút is. Persze állam bácsinak sem kellene a vállalkozót (már amelyik gyártásra vetemedik) adóhegyekkel megnyomorítani.   
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1633 Dátum: 2012. Július 18. - 21:12:18 »
No ezért nem szabad pure borz pamacsot venni, ha vele ki nem S/M felhasználást tervez... Pedig tényleg szép a kis C&E. Esetleg főzd ki belőle a szúrós kötetet, és válassz bele egy finestet a The Golden Nib-től. :borz2: Vagy marad a kis 11047-és Omega...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1634 Dátum: 2012. Július 18. - 21:23:54 »
Nu, a tgn-nél az alap silvertip rizikós. Az egyik szúr engemet, a másik meg mint az álom.  :nemtom: A finest mind jó volt eddig.

Alapból én inkább egy 22 mm Silvertip TGN-es kötegre gondolnék, szőr hullást meg sem várva.  ;D
A nyél, tok nagyon rendben van. Megérdemelne egy minőségi borz köteget.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici