Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 529509 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1635 Dátum: 2012. Július 18. - 21:27:16 »
Grade A jó minőségű, de a finest is remek  ;)

Nu, a tgn-nél az alap silvertip rizikós. Az egyik szúr engemet, a másik meg mint az álom.  :nemtom: A finest mind jó volt eddig.

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1636 Dátum: 2012. Július 18. - 21:27:54 »

Száradás közben szépen formára állt a szőr köteg. Első használat közben pár szőrszálat hullatott. (Átfésülés közben még egy szőrszál jött ki belőle.)

Konklúzió: A pure badger köteg teszi a dolgát, habot ad rendesen.
Ha megszabadul a penetráns szagától és a használattól betörik kissé - nem tudom, hogy pure badger kötegnél ilyesmiről lehet-e beszélni egyáltalán ??? - egyszer szerethetővé válik.

A ~4500 Ft-os akciós áron az ár-érték aránya rendben van. A kétszeres lista áron semmiképp nem éri meg az árát!


Az enyém is potyogtatott kb 4-6 szálat. Viszont érdekes módon nekem nem büdös. Mondjuk az enyém eléggé régen lehetett nyitva, mert az volt a bemutató darab. Nincs ezzel a pamattal semmi baj, a fogóka tényleg kompromisszumos, de nem rossz. Szeretem én is, amióta megvettem csak ezt használom. Tesztelem még, de szép összefoglalója volt az én tapasztalataimnak is.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1637 Dátum: 2012. Július 19. - 18:27:35 »
...azé' az a 16% nem olyan sok...

Hát én személy (illetve cég szerint) 37 % EVA-t, és 2 % IPA-t fizetek. Ja, és ha a maradék keresményemből ki is akarok venni (mondjuk a W&B-re), akkor azt az előzőeken felül még 16 % SZJA is terheli. Ha gyártasz valamit, akkor ott van még a környezetvédelmi termékdíj, szakképzési hozzájárulás, és még sok más (pl. cégautóadó, amit akkor is fizetsz, ha pénz híján nem tudsz tankolni). Meg az osztalékadó. Ilyenek miatt megy a cégek jó része Magyarország Szlovákia néven ismert részére. Ott kifizeted a 19 %-ot, oszt jónapot.

PaT kedvéért egy kicsit offolok is. Ilyen lelkem Viktóriája:



Most láttam csak, hogy elfelejtettem átméretezni :hamutsajátfejreszór:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1638 Dátum: 2012. Július 19. - 18:47:27 »
Tisztelettel javítanék: én adóhegyekről írtam.
EVA = Egyszerűsített Vállalkozói ADÓ
IPA = Iparűzési ADÓ

"Az adó magán- vagy jogi személyek által felettes hatalomnak kötelezően fizetett rendszeres (esetenként rendkívüli) anyagi ? leginkább pénzbeli ? juttatás.

Korunkban a ?felettes hatalom? szerepét az állam vagy az önkormányzatok, illetve ezek szervei töltik be. Ezen szervek az adókon kívül más kötelező juttatásokban is részesülnek; az adókat ezektől (például a járulékoktól és az illetékektől) az különbözteti meg, hogy az adófizetőknek befizetésükért cserébe nincs joguk ellenszolgáltatást kérni. Az adózás kötelező jellegét napjainkban törvények biztosítják."


 :sör:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1639 Dátum: 2012. Július 19. - 18:52:49 »
Társasági adó...
Általános Forgalmi ADÓ B+ FBP  :fetreng:

és ha MINDENT (azaz a kötelező SARCOKAT) összeadok, akkor minden nettó megkeresett 1 Ft-hoz kb 3 Ft-ot kell megkeresni. Érti kend miért nincs 3 FT-ért magyar sebtapasz? :D


Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1640 Dátum: 2012. Július 19. - 18:58:53 »
Ez k...va jó!
Matamatikailag: SARC = SZUM (ADÓ + JÁRULÉK + ILLETÉK + HOZZÁJÁRULÁS + mindenegyéb, ami állambácsi így,vagy úgy, de lenyúl). Többségében ellenszolgáltatás nélkül.  :crazy:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1641 Dátum: 2012. Július 19. - 20:53:40 »
Peti, fogódzkodj meg, de így van. Ha a cég adózott eredményét kiveszed osztalékként, akkor fizetheted a 16%-ot be a kasszába! Feltéve, hogy nem a cég veszi WB-t, de ez azért viszonylag szűk tevékenységi körnél tűnik elszámolható költségnek. Ja, és az Eho-t nem is említettem. Az legalább korlátos felfelé... Hidd el a vállalkozók sokszor tényleg jogtalanul sírnak, de a versenyképesség szempontjából ezek azért nem jelentéktelen tételek. Ha csak kicsit menne összébb a lopás a rendszerben, már sokkal előrébb lennénk...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1642 Dátum: 2012. Július 19. - 20:55:23 »
Peti- Csak azért nincs igazad, mert mi speciel kiszámoltuk már egy párszor elméletben a lehetséges varikat, modelleztük az összes lehetséges adózási formulát ( szlovák, offshore, joint venture stb.) valamint gyakorlatban megélem a mindennapokban. A "3 Ft-ot kell keresni minden nettó 1Ft"-ért ez a mi esetünkben teljesen valós. Ebben benne van minden sarc, ahogy írtam, ami kötelező jellegű egy átlagos árbevételű hónapban. Az ÁFÁ-val kicsit tévedsz csak, valós ügyvitel esetén egy kereskedő cégnél komoly ÁFA befizetés van. Arról nem is beszélve, hogy nincs olyan sok tisztességes vállalkozás, ahol a tulajok/ügyvezetők 10,1 millát visznek haza havonta és csak azért zavarja őket, hogy ha csak 10 millát vinnének haza, mert valójában csalás nélkül csak 3-at vinnének... Ezt egyébként meg lehet nézni a KSH-nál, hogy hányan keresnek havi nettó 10M felett hivatalosan... szerintem van belőlük 826 db ebben az országban és nem több.        

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1643 Dátum: 2012. Július 19. - 20:58:56 »
Az egyszerűsített vállalkozói adóról szóló 2202. évi XLIII. törvény 18. paragrafus (5) bekezdése alapján:
"(5)109 A jogi személy, a jogi személyiség nélküli gazdasági társaság és az egyéni cég adóalany által a tagja, volt tagja (örököse) részére tagi jogviszonyára tekintettel juttatott bevételt a tag, a volt tag (örököse) jövedelmének meghatározásakor nem kell figyelembe venni. E rendelkezés nem vonatkozik a tag személyes közreműködésének és a tag által teljesített mellékszolgáltatásnak a díjára, amelyet a személyi jövedelemadóról szóló törvény alkalmazásában nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek kell tekinteni."

és mint ilyet, 16 százalékos személyi jövedelemadó terheli...  :nemtom:

Ja, és azt nem is említettem, hogy minden hónapban a bérminimum (108.000 Ft) TB terheit akkor is be kell fizetnem ha van bevételem, meg akkor is ha nincs.

 :sör:

"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1644 Dátum: 2012. Július 20. - 16:41:34 »
Oké, oké, bevallom, egyet kért tőlem SicTransit a pamacs tesztelésért - azt, hogy írjam meg róla a véleményemet. Kissé csökönyösen lusta vagyok, de ma kaptam tőle még egy pamacsot, így nem halaszthatom már tovább a bemutatást.

Ez pedig nem más lenne, mint a Mühle 33K256 cikkszámú Silvertip Fibre 23 mm-es pamacsa.


A pamacs maga gyönyörűen kidolgozott, odaadtam a barátom kezébe egy másik borzecsettel, nem vette észre, hogy az egyik műszál. De én sem venném észre elsőre. Remek kialakítás, szép "szőrszálak", tényleg mintha egy igazi lenne.
Használat: egyrészt nem kell áztatni, ez némiképp furcsa lehet, csak a víz alá tartottam kissé és hajrá. Szappant, krémszappant is nagyon jól habosít, ez a rész kiváló. Az Ed által leírt "visszapattan eredeti állapotába elhajlás után" tulajdonságát messze nem értékeltem ennyire drasztikusnak, gyakorlatilag nem tűnt fel. A pamacsnak egyetlen hátrányát fedeztem fel: engem bizony szúr. Meg lehet szokni, nem is bántó, de azért szúr.

Összességében szerintem ajánlott vétel.

Nem elérhető Xaba

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 214
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1645 Dátum: 2012. Július 20. - 20:36:56 »
Itthon esélytelen a beszerzése offline, igaz?

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1646 Dátum: 2012. Július 20. - 20:43:21 »
Köszönöm a kiegészítést, bizony, a könnyű tisztán tartást majd' elfeledtem.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1647 Dátum: 2012. Július 20. - 22:44:45 »
Hagy árnyaljam saját véleményemmel Kunei szavait.

Kidolgozás: Valóban elsőrangú. Ha meg az igényes (dísz)dobozzal kapja kézbe az ember, eleve elrendeltetett a vélemény. Szerintem nem lehet összetéveszteni egy igazi borzpamaccsal, max. egy avatatlan szemnek, de mesze jobb az imitáció, mint más műszálas pemzliknél.

Működés: Nincs vele semmi baj, hibátlanul teszi a dolgát habképzésnél, igazi mindenes pemzli, glicerin- és triple milled szappannal ugyanolyan jól bánik el, mint borotvakrémmel. Nem jobb, mint egy NF Tubby vagy egy TGN-es finest köteg, sőt! Miért? Bizony szúr. Talán nem annyira, mint egy pure borz, de érezhető azért. Nem érdekel, hogy ez miből ered, jelen van, és pont.

Szerintem ennyi pénzért van jobb pamacs is, aki kifejezetten az előnyeire hajt (pl. Allergiás, vagy mohamedán, vagy az 1 perces száradást várja el), én csak annak ajánlanám.

Oké, oké, bevallom, egyet kért tőlem SicTransit a pamacs tesztelésért - azt, hogy írjam meg róla a véleményemet. Kissé csökönyösen lusta vagyok, de ma kaptam tőle még egy pamacsot, így nem halaszthatom már tovább a bemutatást.

Ez pedig nem más lenne, mint a Mühle 33K256 cikkszámú Silvertip Fibre 23 mm-es pamacsa.


A pamacs maga gyönyörűen kidolgozott, odaadtam a barátom kezébe egy másik borzecsettel, nem vette észre, hogy az egyik műszál. De én sem venném észre elsőre. Remek kialakítás, szép "szőrszálak", tényleg mintha egy igazi lenne.
Használat: egyrészt nem kell áztatni, ez némiképp furcsa lehet, csak a víz alá tartottam kissé és hajrá. Szappant, krémszappant is nagyon jól habosít, ez a rész kiváló. Az Ed által leírt "visszapattan eredeti állapotába elhajlás után" tulajdonságát messze nem értékeltem ennyire drasztikusnak, gyakorlatilag nem tűnt fel. A pamacsnak egyetlen hátrányát fedeztem fel: engem bizony szúr. Meg lehet szokni, nem is bántó, de azért szúr.

Összességében szerintem ajánlott vétel.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1648 Dátum: 2012. Július 20. - 22:46:39 »
Nem esélytelen, nem tudom, deka pajtás eladta -e már pl. az övét. Ha az volt a kérdés, tudtommal itthoni boltban nem árulják.

Itthon esélytelen a beszerzése offline, igaz?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #1649 Dátum: 2012. Július 22. - 19:51:09 »
Megjött a Vulfix Old Original coca pamacsom, ami a köteg méretét tekintve elsőre csalódás volt! Pontosan átnéztem az adatlapját a rendelésnél, hozzámértem fejben a HJM pamacshoz, a köteg hosszát és a szélességét is és a valóságban sokkal kisebbnek tűnt. De nem ám a köteg "sűrűsége"...majdnem olyan tömött, mint a borz, amit próbáltam és sokkal jobban veszi és tartja a vizet. Kis, körkörös mozdulatokkal gyorsan képezi a habot, kellően nehéz a nyele a kezemnek, könnyen használható. Tuti befutó nálam, bár a rendelés utolsó percében változtattam a típuson a Vulfin belül. Alig egy-két szőrt hullajtott eddig 3-4 pamacsolásnál és nem asszociálok a sonkára sem használat közben.

A TOBS Jermyn szappan és a Vulfix, mind a Connaught-tól jött, gyorsak, pontosak!(még mindig)
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici