Szerző Téma: Merkur  (Megtekintve 320504 alkalommal)

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Merkur
« Válasz #105 Dátum: 2010. December 06. - 21:54:45 »
Nem rosszak, bár annyira megszoktam már a műanyagot, hogy a másik kettő tűnik már nem pásszentosnak :)

(akartam keresni még másik gombot is, de közben ed beírta már Bobot...)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Merkur
« Válasz #106 Dátum: 2010. December 07. - 06:57:39 »
az elefántcsontszínű műanyag gomb gyakorlatilag a Progress modell védjegye, anno, nagyon régen már ilyen volt. Egyfajta hagyományőrzés is tehát.
Ami ronda, az ronda!  :crazy:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Merkur
« Válasz #107 Dátum: 2010. December 07. - 07:15:58 »
Az a védjegy igencsak megérett a ráncfelvarrásra  :fetreng:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Merkur
« Válasz #108 Dátum: 2010. December 07. - 11:23:06 »
Fő a tárgyilagosság: a Progressen a műanyag gomb olyan,mint a műanyag lökhárító egy Bentley-n  :crazy:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Merkur
« Válasz #109 Dátum: 2010. December 07. - 11:35:08 »
Nem értek veletek egyet – nem mintha nem tetszenének azok a fémgombok, hisz elsőként dicsértem őket.
Nekem a tárgyilagosság inkább a következő.
Egyrészt, műanyag és műanyag között van különbség, nem kevés. Ez azért nem egy sorjás, fröccsöntött valami, hanem jó minőségű műanyag. Másrészt, amikor a Progress kijött, akkor egy ilyen műanyag valszeg drágább volt, mint a fém. Ha pedig valami így vált híressé, emblematikus modellé és egy cég ragaszkodik ehhez a hagyományhoz, akkor az azért tiszteletre méltó. Ha ez nem jön át, vagy nem tetszik, akkor ott van a Futur meg a Vision, vagy a gombpimpelő szakik – de azért nem fikáznám az eredetit.  ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Merkur
« Válasz #110 Dátum: 2010. December 07. - 11:48:17 »
Fő a tárgyilagosság: a Progressen a műanyag gomb olyan,mint a műanyag lökhárító egy Bentley-n  :crazy:

A legtöbb Bentley-n ma már műanyag a lökhárító  :crazy:

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Merkur
« Válasz #111 Dátum: 2010. December 07. - 12:41:08 »
Fő a tárgyilagosság: a Progressen a műanyag gomb olyan,mint a műanyag lökhárító egy Bentley-n  :crazy:

A legtöbb Bentley-n ma már műanyag a lökhárító  :crazy:
Ja bocs,nem tudtam,mert az enyém egy 20 éves darab :fetreng:
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Merkur
« Válasz #112 Dátum: 2010. December 07. - 13:04:06 »
Végül is ízlés dolga,de másutt is felkeltette sokak érdeklődését :)
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=10173
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Merkur
« Válasz #113 Dátum: 2010. December 07. - 13:09:10 »
Visszatérve a kocsikhoz, azt hiszem előírás, hogy a lökhárítónak milyen puhának kell lennie, ezért műanyag. Ez a változás kb. 20 éve kezdődött. A Merkurnál viszont biztosan nem praktikus okokból maradt meg a műanyag tekerőgomb, hanem hogy a régivágásúak is észrevegyék?  :D

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Merkur
« Válasz #114 Dátum: 2010. December 07. - 13:21:14 »
Még nem volt a kezemben Progress, de már utazik felém, számomra szimpatikusabb volt, mint a Futur, pedig az is tetszik.

Egyrészt, műanyag és műanyag között van különbség, nem kevés. Ez azért nem egy sorjás, fröccsöntött valami, hanem jó minőségű műanyag. Másrészt, amikor a Progress kijött, akkor egy ilyen műanyag valszeg drágább volt, mint a fém. Ha pedig valami így vált híressé, emblematikus modellé és egy cég ragaszkodik ehhez a hagyományhoz, akkor az azért tiszteletre méltó. Ha ez nem jön át, vagy nem tetszik, akkor ott van a Futur meg a Vision, vagy a gombpimpelő szakik – de azért nem fikáznám az eredetit.  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Csubakka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 125
Re:Merkur
« Válasz #115 Dátum: 2010. December 07. - 15:25:52 »
Visszatérve a kocsikhoz, azt hiszem előírás, hogy a lökhárítónak milyen puhának kell lennie, ezért műanyag. Ez a változás kb. 20 éve kezdődött. A Merkurnál viszont biztosan nem praktikus okokból maradt meg a műanyag tekerőgomb, hanem hogy a régivágásúak is észrevegyék?  :D

Az,hogy 20 éves-e a Bentley-m,abban nem vagyok biztos,de az biztos,hogy még a Merkur-nál vettem ;D ;D
A Marsból csináljunk Földet, a Földből meg Marsot...

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Merkur
« Válasz #116 Dátum: 2010. December 07. - 17:31:16 »
Már azt hittem OFFolunk, de ha Merkur, akkor nem OFF.. ;D Mer ...  8) Biztos Bentley volt?  :borosta:

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Merkur
« Válasz #117 Dátum: 2010. December 09. - 20:37:05 »
Megjött végre a Progress-em, valóban nem igénytelen élőben a műanyag gomb, nagyon remek szerkentyű.  :borz2:

1barber.be oldalról rendeltem, nagyon korrekten ideért (pont 1 hét alatt), nagy dobozon belül szép csomagolásban volt minden, viszont a Progress fején van 1 sérülés, ami miatt nem felhőtlen az örömöm. Egy Lord esetében szóva sem tenném, de egy ilyen árú termék esetében szerintem ez nem elfogadható, kartonon belül semmilyen csomagolóanyag nem volt, ahogy nézem az ED borotvák a dobozon belül is be vannak csomagolva, ami nem elvetendő ötlet.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Merkur
« Válasz #118 Dátum: 2010. December 09. - 20:55:03 »
Megjött végre a Progress-em, valóban nem igénytelen élőben a műanyag gomb, nagyon remek szerkentyű.  :borz2:

1barber.be oldalról rendeltem, nagyon korrekten ideért (pont 1 hét alatt), nagy dobozon belül szép csomagolásban volt minden, viszont a Progress fején van 1 sérülés, ami miatt nem felhőtlen az örömöm. Egy Lord esetében szóva sem tenném, de egy ilyen árú termék esetében szerintem ez nem elfogadható, kartonon belül semmilyen csomagolóanyag nem volt, ahogy nézem az ED borotvák a dobozon belül is be vannak csomagolva, ami nem elvetendő ötlet.

Biztos, hogy sérülés? A fej oldalán van egy jelölés, ahogy a borotva másik részén is. Ezeknek egy felé kell néznie, amikor összerakod. Nem ezt nézted sérülésnek?

Imhol ni:

http://badgerandblade.com/gallery/showimage.php?i=4488&original=1&c=



Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Merkur
« Válasz #119 Dátum: 2010. December 09. - 21:06:57 »
Nem sajnos, a képen feketével jelöltem a karcolást, az ujjammal is érezhető, ahogy áthúzom rajta.:

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici