Szerző Téma: Borotválkozás előtti szerek  (Megtekintve 151369 alkalommal)

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #135 Dátum: 2011. Augusztus 26. - 21:52:04 »
Én természetesen tálkában körkörösen keverem, majd tunkolom és megint keverem, majd körkörösen tunkolom...és az arcon körkörösen, majd ecset mozdulatokkal kenem fel...most melyik mozdulattal van baj :fetreng:
Így valószínűleg a Te pamacsod kétszer jobban tönkre fog menni!  :fetreng:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Sweeney Todd

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #136 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 17:25:20 »
Kérem uraim engedjétek meg hogy megmutassam tisztelettel ezt a számomra a késes borotválkozás etalonjaként számontartott kis videót,gondolom már biztos "elhangzott" ebben a borotválkozós fórumban,de ebből sosem elég egyszer :) .Ezen a videón szerintem minden benne van,amit erről a fajta borotválkozásról tudni kell.Szerintem.

http://www.youtube.com/watch?v=XIM0Coix6Gg

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #137 Dátum: 2011. Augusztus 29. - 17:38:01 »
Kérem uraim engedjétek meg hogy megmutassam tisztelettel ezt a számomra a késes borotválkozás etalonjaként számontartott kis videót,gondolom már biztos "elhangzott" ebben a borotválkozós fórumban,de ebből sosem elég egyszer :) .Ezen a videón szerintem minden benne van,amit erről a fajta borotválkozásról tudni kell.Szerintem.

http://www.youtube.com/watch?v=XIM0Coix6Gg
http://pamacsespenge.blog.hu/2010/07/28/nemi_keses_modszertan

Nem elérhető Sweeney Todd

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #138 Dátum: 2011. Augusztus 30. - 09:00:30 »

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #139 Dátum: 2011. December 02. - 20:05:38 »
Ma este voltam a Douglasban és vettem Proraso pre shavet.Alig várom hogy kipróbáljam,vajon vele tovább bírja zsilett penge? ???

FBP

  • Vendég
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #140 Dátum: 2011. December 02. - 20:11:30 »
Ma este voltam a Douglasban és vettem Proraso pre shavet.Alig várom hogy kipróbáljam,vajon vele tovább bírja zsilett penge? ???
Nem a penge, hanem az arcod fogja tovább bírni  :fetreng:

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #141 Dátum: 2011. December 02. - 20:15:22 »
Ezen marha nagyot aszaltam.  :fetreng:  Kössz a felvilágosítást. :idea:

Nem elérhető Juby

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 136
  • Mr
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #142 Dátum: 2011. December 11. - 15:50:30 »
Csak az első kör előtt,vagy minden kör előtt érdemes felvinni a pre shavet?

Nem elérhető isti79

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #143 Dátum: 2011. December 11. - 15:52:06 »
Sztem, csak az első kör előtt.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #144 Dátum: 2011. December 11. - 16:15:51 »
Juby: A pre szereket alapvetően két csoportra oszthatjuk: amelyik ken, és amelyik vegyileg puhítja a szőrt. Én a másodiknak nem vagyok híve (arra jobb a meleg törcsi), az elsőnek viszont annál inkább. Én olivaolajat használok, kb. egy arcszesznyi mennyiségűt, forró kézzel jól bemasszírozva a bőrbe, utána olyan meleg vízzel kézmosás, amit csak elvisel a kezem, majd arcon habosítás. Így a bőrömön nem marad a borotválkozás kezdetére annyi olaj, hogy ne tudnám megfeszíteni a bőrt, viszont olyan, de olyan jótékony hatással van a bőrömre, hogy ihaj:

1. Sokkal ruganyosabb a bőröm, így kevésbé hajlamos a kis vágásból eredő pontvérzésre,
2. Nem száraz, nem húzódik borotválkozás után, akár nem is kell használni -utáni terméket,
3. Fantasztikusan hidratált akár még 2-3 nappal is a borotválkozást követően.

Szóval hogy a kérdésedre is válaszoljak: Szerintem ez a pre-től függ. Én az olajból nem használok, de pl. amikor cremor aqasous-t használgattam, bizony volt, hogy 2 kör után a "hibajavításhoz" nem pamacsoltam, hanem egy kis cremor-t dobtam még föl.

SicT.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető yoee

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 396
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #145 Dátum: 2011. December 22. - 02:16:08 »
Sic!

Tehát ha jól értem, akkor arcon habosításkor nem mosod le az olajat, ugye?
És ha tálban habosítasz, akkor lemosod? Vagy lemosnád?

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #146 Dátum: 2011. December 22. - 08:25:16 »
Sic!
Tehát ha jól értem, akkor arcon habosításkor nem mosod le az olajat, ugye?
És ha tálban habosítasz, akkor lemosod? Vagy lemosnád?
Én pl. tálban habosítok, és a hab felvitele előtt lemosom az olajat...illetve a kifejezés nem pontos, mert ugye a sima víz az arcon levő olajból nem tud túl sokat eltávolítani. S éppen ez benne a jó. Borotválkozásra marad annyi az arcon amennyire szükség van.

Még annyit hozzátennék Tranyó korábbi bejegyzéséhez, hogy én, pl. ha 1-2 napig nem borotválkozok, inkább a longball-féle preshave krémet használom. Mindennapi borotválkozásnál ez viszont túlságosan felpuhítja az arcbőrt, ezért ilyenkor inkább olajat használok a jobb eredmény érdekében...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #147 Dátum: 2012. Január 05. - 14:34:14 »
Felmerült bennem pár kérdés, mert még preshave-et nem használtam, de egyre jobban érdekel a dolog..!
Aki oliva olajat használ, az milyet vesz? Olyat amit pl. a tesco-ban is lehet venni..? És mennyire kell lemosni a borotvahab felkenése előtt az arcról..?

Aki forró törölközőt használ, hogyan forrósítja..? Vizesen beteszi a mikróba? Vagy csak egyszerűen beáztatja forró vízbe? (Csapi forróságúba, vagy forraltok fazékban vizet, külön erre?)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #148 Dátum: 2012. Január 05. - 14:52:45 »
Moe: Én használok mindkettőt, egymás után.

Forró törcsi: 50-60 fokos víz a csapból, vagy a vízforralóból, belemárt, ha esetleg csak ennél melegebb víz van, akkor kicsit meglenget, hogy hűljön, és rá az arcra. Jó, ha nem egy réteg a ruha, mert hamar kihűl. Ezt elkövetem 4-5 ször egymás után, és utána jön az

Olivaolaj: Sima, élelmiszerboltban kapható "DeSpar" márkájú extra szűz oliva, mert az volt otthon, én nem tettem bele illóolajat, de amint megkapom Imitől a receptet  ;) ki fogom próbálni. Szóval a jómeleg vízzel " kezelt" tenyerembe 8-10 csepp, és szétkenem a gőzpuhított borostán, de inkább az az alatti bőr a cél. Utána amilyen meleg vizet bír a kezem lemosás szappannal. Utána én arcon habosítok, egyáltalán nem gáz, talán csak a rúdszappanok nem működnek ilyen formában... Nem mosom tehát le az olajat az arcomról, sőt úgy találtam, hogy olivaolaj + arcon habosítás = tökéletesen hidratált bőr. Több szappannal is kipróbáltam, minddel jól működött!

Forróvizes törcsi eredménye:

- Felpuhított szőr

Az oliva olajos előkezelés eredménye:

- Nincs megvágás, mert siklik a penge
- Hidratált bőr.

God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető moe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Borotválkozás előtti szerek
« Válasz #149 Dátum: 2012. Január 05. - 14:59:48 »
Köszi!
Van is itthon olivaolaj, legközelebb kipróbálom..!  ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici