Szerző Téma: Légy üdvözölve!  (Megtekintve 448338 alkalommal)

Nem elérhető runner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #105 Dátum: 2010. November 15. - 19:26:41 »
Üdv Mindenkinek!

Én ez év tavaszán tértem át a DE borotvára azután, hogy mint sokan közületek végigpróbáltam szinte az összes patronos és eldobható borotvát. Ezek után vettem egy műanyag Wilkinson DE-t de még ez sem volt az igazi! Ekkor kezdtem el a neten IGAZI borotva után nézelődni aminek az lett a vége,hogy az Extrametálnál vettem egy nyitott fésűs Merkurt (15C) és rátaláltam Orosz Péter cikkére a Kispad.hu-n. Onnan már egyenes út vezetett ide!regisztrálásom előtt már végigolvastam szinte az egész fórumot és sok hasznos tanácsot találtam rajta. Azóta már a borotvák száma megduplázódott (Lord L6 Ed-től). Nagyon örülök, hogy ide találtam, ennek hatására már az összes patronostól megszabadultam már csak ketten maradtak nálam (Merkur, L6).
Kozmetikumok:
-Nivea krém
-Palmolive krém aloe verás
-egy Proraso féle kemény szappan amit a Douglasból vettem rendelésre (bár nem ilyenre gondoltam de jól habzik és kiválóan síkosít, igaz illata aznemigen van)
-Speick after shave (imádom)
-Proraso after shave
-Nivea sensitiv balzsam

Pengék:

Lord kék, Astra Platinum, Captain (még nem próbáltam ki, de ez következik). Próbáltam még a merkurt(adták a borotvához) és a wilkinsont de egyik sem vált be.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #106 Dátum: 2010. November 15. - 20:29:33 »
Uram, üdv itt!  :borotva: :borz2:

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #107 Dátum: 2010. November 15. - 20:41:13 »
üdv köztünk! ;)Lord-ból ajánlanám még a Super Chrome-t,szerintem nagyon jó.

Nem elérhető runner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #108 Dátum: 2010. November 16. - 10:55:04 »
Azt is szeretném majd kipróbálni!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #109 Dátum: 2010. November 16. - 15:53:41 »
Az olcsók közül a Derby-t se hagyd ki!

Nem elérhető runner

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #110 Dátum: 2010. November 17. - 20:29:14 »
Előbb utóbb mindegyik sorra kerül még a Feather is!

Nem elérhető Daniel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #111 Dátum: 2010. November 26. - 10:25:30 »
Üdv Mindenkinek!
Decemberben töltöm a 19-et szóval gondolom én vagyok a fórum  legfiatalabb tagja.  :borosta:
Ez az egész borotvakéses őrület nekem szükségből jött ugyanis volt már 3 pengés mach3-am elektromos borotvám és minden egyéb ami hozzá kell.
Ennek ellenére minden borotválkozás után 1-2 napig borzasztóan fáj az arcom ha hozzáértem ojan érzés volt mintha lenyúzták volna.
Egyszer aztán találtam itthon egy nagyon elhasznált kopott régi sfk-t ami annyira rozsdás volt hogy már csak nehezen lehetett kivenni h mi is volt valójában azelőtt.
Első dolgom volt hogy végigkérdezősködtem a nagyszülőknél hogy s mint volt is ez.
Ők elmondták nekem hogy s mint működik a dolog.
Egyből éreztem ez lessz a megoldás számomra másnap végigjártam a várost találtam is egy köszörűsmestert akinek volt egy kis boltja is az emeleten.
Mondtam neki h mit szeretnék majd előhozott egy átlátszó műanyag tasakban egy Duisberg borotvát elis hoztam párc perc beszélgetés után.
Itthon aztán nekiláttam megfentem és irány a fürdő.
Jó 45 perc volt mire lehúztam mindenhonnan a szőrt és tökéletesen sima lett az arcom és semien irritációt nem éreztem mintha minden rendben lenne.
Azóta lassan már egy éve csak ilyen módszerrel borotválkozom.
Kb 1-2 hónapja találtam rá a fórumra és nem tudok leakadni róla minden nap többször felnézek hátha van valami új érdekessék :) :)
Azóta vettem a vaterán egy használt Dovo-t és egy kis köszörüsnél Pécsen egy Alcosa-t amit elsőre sikerült is tönkretennem :(:(
Apropó módszer mióta olvasgatom a fórumot mindenhol látom hogy mindenféle szereket használtok én egyetlen egyszer próbáltam ki borotvaszappannal de annyira nem jött be hogy folyamatosan azt használjam így még a mai napig ahogy a dédapám mondta csak forróvízzel bevizezem az arcomat vagy zuhany után borotválkozom, annyi a lényeg hogy nedves legyen a bőröm ne pedig száraz.
Tegnap próbáltam először azt a bizonyos szappant mikor sikerült elrepesztenem azt a gyönyörű aranyozott pengét.
Kicsit hosszúra sikeredett, nagyonjó a fórum így tovább.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #112 Dátum: 2010. November 26. - 10:42:48 »
Üdv Daniel,

milyen pamacsot használtál a szappanhoz?
Ha ilyen érzékeny a bőröd (a sokpengés reluxák nálam is hasonló irritációt okoztak régen...) érdemes valami kellemes ASB-t beszerezni, az sokat segít.
Esetleg ajánlom még a GFT skin foodjait. Nagyon jók akár borotválkozás előtt, akár után!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Daniel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #113 Dátum: 2010. November 26. - 10:57:05 »
Szia mry
Mióta borotvakést használok azóta egyáltalán nem érzékeny a bőröm.
DM-be vettem a pamacsot disznószőr-ből van tudom nem a legjobb de nem is azért mondtam le róla mert bajom lett volna vele.
Csak mert nemvolt annyival jobb az eddig bevált forróvizes módszernél.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #114 Dátum: 2010. November 26. - 13:06:15 »
Szia mry
Mióta borotvakést használok azóta egyáltalán nem érzékeny a bőröm.
DM-be vettem a pamacsot disznószőr-ből van tudom nem a legjobb de nem is azért mondtam le róla mert bajom lett volna vele.
Csak mert nemvolt annyival jobb az eddig bevált forróvizes módszernél.

A bőröd attól érzékeny, csak a borotválkozás nem okoz irritációt, mióta késsel borotválkozol... ;)

Ha Neked bevált ez a puritán módszer, akkor ne is változtass! :sör:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Daniel

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 84
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #115 Dátum: 2010. November 26. - 13:57:45 »
Puritán módszer! Ez tetszik :)

Nem elérhető susogós

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #116 Dátum: 2010. December 01. - 15:08:49 »
Üdv mindenkinek!

Jónéhány év "reluxás" beretválkozás után úgy döntöttem, hogy kipróbálom a hagyományos késes módszert.

Szeretem a klasszikus, régimódi eljárásokat, a jó eszközöket (borotvakés) pamaccsal habotverni, miegyéb. Az pedig már csak hab a tortán, hogy még környezetbarát is  és multiknak pofánköpés :)

Üdv:
susogos

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #117 Dátum: 2010. December 01. - 17:02:59 »
Üdv köztünk susogós! Érezd jól magad a ebben a jó kis társaságban és élvezd a hagyományos borotválkozást.  :borotva:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #118 Dátum: 2010. December 01. - 17:05:48 »
"és multiknak pofánköpés "
Nana! Nyugtával dícsérd a napot.Veszel Te még a tezkóban 250-ért figarót... :fetreng:

Nem elérhető boxer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Légy üdvözölve!
« Válasz #119 Dátum: 2010. December 24. - 11:53:00 »
Üdvözlök mindenkit boxer vagyok heves megyében élek van két gyönyörű lányom és feleségem.  A szakmám borász de jelenleg őrködök és van egy tanyánk ahol állatokat tartunk, szeretem a különböző szákáll formákat próbálgatni és a fejemet is borotválom   ;D  Mégegyszer üdv. mindenkinek    :evil:
Az acéltól senki sem keményebb !

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici