Szerző Téma: Eldobható borotvák és -fejek  (Megtekintve 201635 alkalommal)

Nem elérhető nevemsenki

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 102
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #165 Dátum: 2013. Július 28. - 17:41:14 »
Az Aldi kb. 2 eve cserelte a beszallitot. Regen a nemet Feinmechaniktol kaptak a borotvakat es remrosszak voltak. Most Dorco a szallito es a rendszer allitolag egy DE-tipusu borotvalkozast biztositja. A rugozas sokkal erosebb mint a Gilleteknel - Mach3 , Fusion - es attol valahogy alapossabb.
szarvam sunjam - minden ures

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #166 Dátum: 2013. Július 28. - 18:52:49 »
Erről van szó?


Rámegyek egy RazorPit tesztel...
Meddig jutok vajon?
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #167 Dátum: 2013. Július 28. - 20:54:49 »
Nu.
Pit nélkül nem voltak túl jó. Pittel marad jobb, de nem elégséges alapos a nyaki részén. Egy BIC Single edge vagy egy Blue3 elég egy körben, ennek kell kettő a közepes eredményhez.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Katona Soldat Gábor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #168 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 10:33:38 »
Sziasztok!

Végigolvastam a fórumot, és van, amit nem értek és olyan is, amit máshogy gondolok.
Amit nem értek: az elérhető külföldi véleményeket elolvasva az a kép rejzolódik ki, hogy az átlag eldobható vevő kb. 7-14 napig használ egy borotvát. (Azokról az elvetemültekről nem szólva, akik megfenik az eldobhatót, és 6-8 hónapig használják).Ez egyszerűen nem találkozik a saát tapasztalatommal. Az egyik legfapadosabb készüléket, a fixfejű, krémezőcsík mentes Wilkinson 2-t használom, és egy hónapja nem akar tönkremenni. Jó, már nem tűéles, de simán megborotválkozom vele. Most persze könnyű lenne azt mondani, hogy ritka a szőröm, vagy gyenge, de egyrészt nem tudom, ezt hogy lehet mérni, másrészt cimboráim borostáját nézegetve nem úgy tűnik, mintha az enyém ritka vagy gyenge volna.
Nincsen ez az "egy hétig használom, és kidobom" kérdés túlkényeskedve?

Amiben ellenvéleményem van: nem hiszem, hogy csak az első penge dolgozna, még rövid szőr esetén sem. Ha így lenne, akkor a második miért vagy mitől kopik el?

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #169 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 10:47:49 »
Sziasztok!

Nincsen ez az "egy hétig használom, és kidobom" kérdés túlkényeskedve?


Nincs.
Ha jól megfigyeled, akkor észreveszed, hogy a borotva egy ideig jó (azaz élményt nyújt a borotválkozás), majd ezt követően, de jóval hosszabb ideig jön a "meg lehet vele borotválkozni" szakasz. (mit is vársz egy borotválkozástól? Élményt, vagy csak a száraz végeredményt.)
Ezt máshoz nem tudom hirtelen hasonlítani, mint pl. a gasztronómiához. Szendviccsel is jól lehet lakni, de  - hangsúlyozom nekem - élményt a főtt étel nyújt.
Remélem érthetően át jött az élmény és a megfelelt közöti különbség.

Továbbá nem lehet elfelejteni, hogy mindenki arcbőre más. Van, akinek érzékenyebb és van, akinek meg olyan, mint a rinocéroszé. Nekimehet bármivel... Hidd el, van akinek számít, hogy hogyan és mennyi ideig használja az eldobhatót, mert pl. irritálja az arcbőrét. Ez nem kényeskedés kérdése.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Katona Soldat Gábor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #170 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 11:00:04 »
Igen, a kérdés filozófiai természetű, akárcsak a váltásom az abszolút csúcs villanyról a fapados eldobhatóra.
Most azon vagyok, hogy fenés nélkül mi az, amit ki lehet hozni egy eldobhatóból úgy, hogy az általad írt "meg lehet vele borotválkozni" szint alá ne essek be, tehát ne legyen rettegve várt élmény a borotválkozás az életlen pengék miatt.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #171 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 13:37:28 »
Igen, a kérdés filozófiai természetű, akárcsak a váltásom az abszolút csúcs villanyról a fapados eldobhatóra.
Most azon vagyok, hogy fenés nélkül mi az, amit ki lehet hozni egy eldobhatóból úgy, hogy az általad írt "meg lehet vele borotválkozni" szint alá ne essek be, tehát ne legyen rettegve várt élmény a borotválkozás az életlen pengék miatt.
Na ez lesz a dologban a saját tapasztalat, amit nem fogsz tudni másoktól összeszedni.
Valamilyen minőségű (feltehetően az írója számára igaz) infó ott van előtted: 7-14 nap.
Mi a saját igazságod? 1 hónap.
Melyik igaz? Feltehetően mindkettő!
Melyiket hasznosíthatod? Feltehetően a saját tapasztalatodat.

 :handshake:


Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #172 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 13:49:51 »
Én is észrevettem már ezt amúgy.
Mondjuk nyilván nehezíti, hogy erős a szubjektív faktor itt. Ez nem olyan, mint a gombelem, hogy egy darabig jó, aztán egyszer csak se kép, se hang. Ki meddig hajlandó használni - ez egyénfüggő. Nyilván beleszólnak a bőr és szőr tulajdonságai is, de ugyanígy hatással van (ráadásul lehet, hogy csak tudat alatt) a sznobizmus, pénzügyi helyzet (mennyire fáj kidobni egyet?), versengő szellem (márpedig nálam tovább bírja), önigazolás (ez a sz@r csak ennyit bír), stb. Nincs objektív élettartam. Szerintem főleg ez az oka.

Nem elérhető Katona Soldat Gábor

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #173 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 21:19:46 »
Egy kicsit a késre hasonlít a dolog.
Ha egy kést brutál élesre fenek, akkor ez a borotvaél nagyon hamar elmegy, utána viszont beáll egy elég jó, de nem borotvaél. Ez aztán sokáig tart. 


Más: a hagyományos borotvakrém a habnál jobban eltömíti az ikerpengés eldobhatót? (Egyébként ez a krém/hab kérdés sem egyértelmű, mert a magyarul habnak hívott habot angolul néha habnak, néha krémnek hívják, ld. a kedvencem: Barbasol. Az hab, de krém van ráírva.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #174 Dátum: 2013. Augusztus 27. - 22:05:46 »
A szappanok "tömítenek" a legkevésbé.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #175 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 08:10:27 »
...Más: a hagyományos borotvakrém a habnál jobban eltömíti az ikerpengés eldobhatót?

Szerintem nem. A krémekből pamacsolt habok is könnyen ki/leöblíthetőek. Ezzel szerintem nincs gond az eldobhatósoknál.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #176 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 13:53:22 »
Malac, ezt hogy érted? Bármelyik keményszappanomból készítek olyan habot, amit nem fog levinni a folyó víz a pengéről. És bármelyik krémemből készítek neked olyan habot, ami magától lefolyik... Minden az adott összetételtől, és a hozzáadott víz mennyiségétől függ.

A szappanok "tömítenek" a legkevésbé.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #177 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 21:42:47 »
Én is.


Szerintem Malac olyan habra célzott, ami alkalmas borotválkozásra.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #178 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 22:11:45 »
Jól van Zoli, de neked ez az életed,
én meg csak hetente kétszer kutyulok valamit, oszt letolom a szőrt.
 :naughty:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Eldobható borotvák és -fejek
« Válasz #179 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 07:52:05 »
Viccelsz, én még fbp-hez képest is kezdő vagyok...
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici