Szerző Téma: Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 257272 alkalommal)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #105 Dátum: 2010. December 29. - 14:03:22 »
Borotválkozás előtt 5-10 perccel engedj egy kis vizet a szappan tetejére, mondjuk fürdés előtt, amikor kijöttél már használhatod is. Én is használok HJM szappant, semmi gond nem volt vele.

De igen, HJM. Nem mondanám, hogy olyan tragikus, de eddig vagy túl sűrű vagy túl híg volt. Minden esetre ez a külön tálkás habverés elég bíztatónak hangzik. Köszi a videót, otthon mindenkéép áttanulmányozom.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #106 Dátum: 2010. December 29. - 14:10:29 »
Jó eséllyel a kipattogzást már egy normális penge is meg fogja oldani, és egy kis technikai javulás. A túl sűrű habot egyszerű megoldani, teszel még a keverőtálkába egy kis vizet, amíg jó nem lesz.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #107 Dátum: 2010. December 29. - 14:15:01 »
Köszi, és az állítható fokozatokkal kapcsolatban tudna valaki tanácsot adni? Az az igazság, hogy tudom, kísérletezni kellene a fokozatokkal, de azért én néhány lépést kihagynék a nyúzásból, mert ma is tovább tartott a timsózás, mint a borotválkozás. Ráadásul kész csoda, hogy a Rossmannban tartanak timsót, és a 20 körüli eladó hölgy még tudta is, hogy mi az.
Azt hiszem tényleg megkeresem Edroset penge ügyben. De azért elszomorít, hogy a Merkur penge ennyire nem felhasználóbarát

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #108 Dátum: 2010. December 29. - 15:01:44 »
Köszi, és az állítható fokozatokkal kapcsolatban tudna valaki tanácsot adni? Az az igazság, hogy tudom, kísérletezni kellene a fokozatokkal, de azért én néhány lépést kihagynék a nyúzásból, mert ma is tovább tartott a timsózás, mint a borotválkozás. Ráadásul kész csoda, hogy a Rossmannban tartanak timsót, és a 20 körüli eladó hölgy még tudta is, hogy mi az.
Azt hiszem tényleg megkeresem Edroset penge ügyben. De azért elszomorít, hogy a Merkur penge ennyire nem felhasználóbarát

Akármelyik sarki boltban is lehet kapni, nem feltétlen kell addig várnod míg ed kipostázza neked. Megrendeled tőle, amíg nem jön meg veszel egy csomag Cerrus pengét a Rossmanból, vagy egy 100 forintos boltból Lordot. Ha tutira akarsz menni, akkor tekerd fel a futurt arra a fokozatra ahol a legkisebb a rés a penge és a borotva között, aztán próbáld meg úgy. A Merkur pengékről én csak rosszat hallottam, úgyhogy nem csoda hogy neked is problémáid vannak vele.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #109 Dátum: 2010. December 29. - 19:15:13 »
Rutgerhajjer- Kicsit belekotnyeleskednék én is a jótanácsokba, mielött még több timsó kerülne képbe.

Szóval először is Cerrus pengét NE vegyél, ha a Merkur 'nem gyere be', hiszen ugyanazzal a technológiával ugyanott gyártják, mint sajátmárka a Rossmannak   ;D  :crazy:
Másodiknak állítsd a Futurt 1-es fokozatra, ahogy jenessanyi is tanácsolta és eddigi technikádon kicsit változtatva kezd a borotválkozást csak és kizárólag szőrirányba és csak egy kört. Hagyd, hogy a borotva súlya vigye a szőrt, ha megakadna, kezd újra ugyanazon területen. Alkalmazz határozott, rövid húzásokat, a borotválandó felületen a bőröd pedig legyen mindig kifeszítve. Nem leszel teljesen sima, de ne foglalkozz vele egy jópár hétig. Addigra a kipattogzásoknak vége kell, hogy legyen a bőröd megszokja a procedúrát. így minden nap borotválkozz, lehetőleg este egy nagy zuhany után.

Ami viszont a technikát illeti és a leges legfontosabb, hogy kitapasztald, hogy milyen szögben fekszik fel a pengéd a bőrödre úgy, hogy a vágószög a legkisebb legyen. Ugyanis ekkor a legkisebb az irritáció veszélye. Ezt érdemes elkezdeni úgy, hogy a készüléket felfekteted az arcodra, nyéllel merőlegesen az arcsíkra és miközben húzod, kezded csökkenteni a szöget, mig a penge meg nem akad a szőrben. ( Ez kb 60 foknál kéne megtörténnie, de ez még nem ideális a borotválkozáshoz, mivel a pengéknek is van élszögük, ami hozzáadódik) Ezt a Futuron nem biztos, hogy 1-es fokozaton akár érdemes próbálgatni, inkább minél nagyobb hézaggal. Amikor megtaláltad azt a legnagyobb szöget ( penge síkról nézve pedig a legkisebb szöget) amikor a készülék biztonsági lapja hagyja és penge a szőrben már megakad és fel is tud feküdni a bőrre, hogy elvágja azt, na ezzel a szöggel kell kezdeni és fokozatosan csökkenteni, amig a legsimább eredményt nem kapod még irritáció nélkül. A penge márkája pedig ebben a szakaszban gyakorlatilag mindegy, a Merkur is használható darab, bár nekem sem a szívügyem.     

Ha a fentieket és az előkészületekkel kapcsolatos szabályokat betartod, rövid időn belül nem fog gondot okozni a borotválkozás!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #110 Dátum: 2010. December 29. - 22:50:43 »
Penge!

A Cerrus annyira gáz lenne? Nekem úgy rémlett én jól elvoltam vele DE-s borotválkozásom elején, de lehet csak az idő szépített az emlékeimen :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #111 Dátum: 2010. December 30. - 08:51:00 »
Sanyi- Persze használható, de Merkur klón, ami ugye jelen esetben vonzotta a timsót. Ezen van a lényeg, azonban nekem pl. a Merkur használható kategória, csak nem a tuti.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #112 Dátum: 2010. December 30. - 11:58:47 »
Sanyi- Persze használható, de Merkur klón, ami ugye jelen esetben vonzotta a timsót. Ezen van a lényeg, azonban nekem pl. a Merkur használható kategória, csak nem a tuti.

Na, azt nem tudtam hogy Merkur klón, okosodtam ma is egy picit :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #113 Dátum: 2010. December 30. - 17:53:36 »
Helyesbítenék. Nem biztos, hogy klón, de ugyanazon a gépsoron, ugyanazzal a technológiával készül. Sajátmárkás gyártó azonban nincs sok a világon pengéket illetően, kettő németországban, egy amerikában, egy koreában és egy féltucat gagyi kínában és indiában ( de ezek sem függetlenek ). Ha az egyiptomiakat is hozzáadjuk akkor egy tucatra becsülhető az ilyen jellegű sajátmárkázók száma ( ipari gyártók vannak még egy páran). Tesco, Müller, DM, Auchan mind az amerikai mamutot (ASRCO) választották, azonban megfigyelhető, hogy a többi lánc időnként vált. A sajátmárkás cuccokkal továbbá az is gond, hogy biztosak lehetünk benne, hogy ügyelnek arra, hogy ezeknek a termékeknek a minősége csak egy bizonyos szinvonalat üssön meg ( amire a lánc poziciónálni akarja), ami valamilyen szinten biztosan alatta van a saját védjegyén belül forgalmazott márkának. Ezért sem ajánlom senkinek, hogy ilyen sajátmárkás pengét vásároljon: felesleges, viszont ez sok más árufajtára nem igaz ( pl. élelmiszer stb.) ott ugyanazt a terméket kapjuk más márkanév alatt viszont olcsóbban.     

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #114 Dátum: 2010. December 31. - 11:48:20 »
Nagyon köszönöm mindenkinek a jótanácsokat, most még egy-két napig pihentetem a bőröm utána pedig megpróbálam a leírások szerint kialakítani a saját technikám.
Mint kiderült az Extrametálban azt mondta az eladó (aki elvileg szakember és a szúro-vágó szerszámokhoz értenie is kellene), hogy a Futur-hoz csak a saját pengéjét (Merkur Huf 1.400/10 db) szabad használni. Ezt ugyan egy hölgynek sütötte el, de nagy valószínűséggel én is bevettem volna, mivel más vásárlásokból kifolyólag elég nagy bizalmam van az Extrametálosokban, másrészt pedig úgy gondolnám, hogy a horror árért tényleg 100%-os német terméket kapok.
A tapasztalataimról (remélem, sikereimről) mindenképp tájékoztatlak benneteket.

Mindannyitoknak nagyon boldog új évet kívánok!

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #115 Dátum: 2010. December 31. - 12:34:57 »
Hát nem tudom, én mindig bizalmatlan vagyok a kereskedelmi láncokban dolgozó eladókkal szemben. Jellemzően (Saját tapasztalatom alapján: 90% fölötti mértékben) nem értenek ahhoz, amit árulnak. Ide sorolom az extrametált is. Ők sem érthetnek mindenhez, amit árulnak, vásárlói visszajelzést meg nemigen kapnak.

SicTransit

Nagyon köszönöm mindenkinek a jótanácsokat, most még egy-két napig pihentetem a bőröm utána pedig megpróbálam a leírások szerint kialakítani a saját technikám.
Mint kiderült az Extrametálban azt mondta az eladó (aki elvileg szakember és a szúro-vágó szerszámokhoz értenie is kellene), hogy a Futur-hoz csak a saját pengéjét (Merkur Huf 1.400/10 db) szabad használni. Ezt ugyan egy hölgynek sütötte el, de nagy valószínűséggel én is bevettem volna, mivel más vásárlásokból kifolyólag elég nagy bizalmam van az Extrametálosokban, másrészt pedig úgy gondolnám, hogy a horror árért tényleg 100%-os német terméket kapok.
A tapasztalataimról (remélem, sikereimről) mindenképp tájékoztatlak benneteket.

Mindannyitoknak nagyon boldog új évet kívánok!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #116 Dátum: 2010. December 31. - 13:22:47 »
Mint kiderült az Extrametálban azt mondta az eladó (aki elvileg szakember és a szúro-vágó szerszámokhoz értenie is kellene)

He,he...nekem is mondta az egyik Extrametál üzletben az ott dolgozó úriember, hogy az Extrasol borotvakés 60 HRC keménységű szénacél... :fetreng:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #117 Dátum: 2010. December 31. - 15:54:29 »
a Futur-hoz csak a saját pengéjét (Merkur Huf 1.400/10 db) szabad használni.
ha jót, olcsót akarsz, akkor kezd edrose elő-webshopjában, egy csomag Lord SuperChrome pengével, 190 forint, elsőre annál jobb nem kell. (sőt, sokadjára sem, én azt szeretem a legjobban! mondjuk feathert nem használtam...) az meg hogy a későbbikben neked személy szerint mi válik be, annak csak a Jóisten a megmondhatója.

Nem elérhető Rutgerhajjer

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #118 Dátum: 2010. December 31. - 21:10:26 »
A YouTube-on találtam egy videot (Merkur Futur Review - http://www.youtube.com/watch?v=3K6TLeez0i0&feature=related) ahol a Dan nevű fickó azt mondja, hogy neki a Feather, a Derby és az Iridium szuper vált be a Futur-hoz.
Amíg hozzájutok a Lord SuperChrome-hoz, lehet, hogy kipróbálom a Derbyt, amit elég elfogadható áron lehet kapni a Neroliban.

Nem elérhető Atyafi

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 35
Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Válasz #119 Dátum: 2011. Január 01. - 10:54:49 »
Szia Rutgerhajjer!
Én is nemrég vettem át a Futur-t Angliából és az élményeim mesések vele. Én mindig műanyag fosokkal nyektettem az az arcom én nagyon be voltam szarva a lézerkard érkezésétől. Totál kezdő vagyok a téren. Szóval Merkur pengéket adtak hozzá ajándékba... Eddig az összes "szőrtelenítésem" eufórikus élményt adott és alig várom, hogy ma ismét kés alá álhassak.  :borotva:
Én 3-as fokozatot használok, mert az adja a legkényelmesebb érzést. Talán majd idővel feltekerem a 6-os felé. ;) A Futur egy elég súlyos borotva. Sokan mondják, hogy hagyni kell hadd dolgozzon magától. Nekem ez nem igazán jött be. Nagyon finoman nyomd rá nyugodtan a bőrödre. Nem lesz semmi gond vele.
" Mint kiderült az Extrametálban azt mondta az eladó (aki elvileg szakember és a szúro-vágó szerszámokhoz értenie is kellene), hogy a Futur-hoz csak a saját pengéjét (Merkur Huf 1.400/10 db) szabad használni." Extrametál... Valószínűleg az ilyen hasznos tanácsoktól tartják magukat extrának. :-)
Jövő héten jönnek meg a Feather pengéim.  :crazy:
Véres január elé nézek?  :buek:
Kitartás!
http://www.youtube.com/watch?v=lwr-m13tz98
Itt nézhetsz pengékről véleményeket:
http://www.theshaveden.com/forum/showthread.php?t=538

« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 01. - 11:54:59 írta Atyafi »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici