Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 294425 alkalommal)

Nem elérhető Blamazs

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #135 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 21:33:37 »
csak bólogatok. a Lime-ot nem próbáltam, félek tőle  ;)

A szantál viszont a kedvencem. Annak fényében pedig, hogy egy 100ml-es SkinFood elég volt majd' öt hónapig, szerintem egyáltalán nem drága.

En most hozattam magamnak egy szantal skin food-ot a nerolibol. Hetfon kapom meg, nagyon varom.
Addig meg kitart a mintam szerencsere. Nagyon szeretem, igen kellemes anyag.
2010 április 15-től Lord L6 + Victoria malac pamacs.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #136 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 22:12:11 »
csak bólogatok. a Lime-ot nem próbáltam, félek tőle  ;)

Egész biztosan wc-illatosító szaga van  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #137 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 22:20:46 »
Egész biztosan wc-illatosító szaga van  ;)

;D    ;D    ;D

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #138 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 22:45:25 »


Magas labda volt  ;D ....éreztem amikor írtam  ;)


Lassan elfogynak az SF mintáim, és bizony - minő szentségtörés  :crazy: - az extract of lime lett a nagy  kiszereléses szívem választottja


Reofil


u.i.: szabadságon voltál Cotag ?
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #139 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 23:08:13 »
Hát igen, ezt illett lecsapni  :)

Bár az extract of lime-mal némiképp enyhítetted a bűnödet. Olyan rég használtam skin foodot, éppen a naopkban gondolkodtam egy üveg lime beszerzésén, bár annak idején a floralt használtam huzamosabb ideig, lime-ból csak mintát.

Igen, egy kicsit távol voltam, de lassan visszarázódom.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #140 Dátum: 2010. Augusztus 31. - 18:38:19 »
Régóta állt a fiókomban a Speick ASB, ma használtam belőle. Először megijedtem kicsit bizarr a színe és állaga, de roppant kevés elég belőle, igazán jó, és nekem az illata is nagyon bejön. Legalább nem az a mű cool szag. Páromnak annyira elsőre nem ízlett...

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #141 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 06:07:34 »
Jelentem: a Rossmannban a Nivea borotvakrém mellé(~600Ft) egy ingyenes Nivea Extreme Comfort ASB is járt(~2200 Ft).

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #142 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 08:12:47 »
Jelentem: a Rossmannban a Nivea borotvakrém mellé(~600Ft) egy ingyenes Nivea Extreme Comfort ASB is járt(~2200 Ft).

Holmerre?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #143 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 08:23:10 »
Rákóczi út 10, rögtön az Astoria után...

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #144 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 09:33:38 »
Azt még hozzátenném, hogy a borotvakrémnek igen markáns szappan illata van, amit az AS-vel sem sikerült hatástalanítani. 

fác

  • Vendég
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #145 Dátum: 2010. Szeptember 01. - 21:35:46 »
sziasztok!
ma voltam (17:45-kor) a rossmannban.  nekem az eladó lány már azt mondta, h csak akkor kapok ingyen asb-t, ha veszek min 1500 ft-ért egy nivea terméket. így aztán vettem egy nivea asb-t érzékeny bőrre, amihez kaptam egy ilyet.[url]http://www.nivea.com/products/show/15553
Jelentem: a Rossmannban a Nivea borotvakrém mellé(~600Ft) egy ingyenes Nivea Extreme Comfort ASB is járt(~2200 Ft).

Holmerre?

Nem elérhető Nyisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #146 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 10:36:33 »
Eljött a skinfood évszaka! ;D
Hihetetlenül jól dolgozik ilyen idöben.

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #147 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 23:17:55 »
Bay Rum arcszeszt lehet kapni Magyarországon? Receptet találtam, de úgy látom, hogy ha az összetevőket megveszem, amikből a maradékkal nem tudok mit csinálni, akkor jóval drágábban jövök ki, mint egy külföldi rendeléssel.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #148 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 07:30:14 »
Én is nézelődtem már Bay Rum ügyben, sajnos eddig sikertelenül... (Mármint itthon),

Valami sample pack-et szívesen rendelnék én is. Ami a saját készítésre vonatkozik: Bay leaf, vagy annak kivonata sem beszerezhető itthon tudtommal...
DE! Ha van forrásod, kérlek oszd meg velem is, szívesen próbálkozok otthoni kotyvasztással... (Volt már próbálkozásom, amikor babérlevelet használtam, nem lett rossz, de nem teljesen ugyanaz, mint a bay rum!)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #149 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 09:25:22 »
Pimenta Racemosa a latin neve. Illóolajként lehet itthon is kapni pl.: http://www.primavera-life.hu/?page=prodlist&open=25&sp=120

Végül is a levélből is ezt nyernénk ki az alkohol segítségével, tehát ebből is lehet bay rumot készíteni, és így egyből ki lehet próbálni, nem kell hetekig áztatni. Tegnap valahol láttam levél formában is rendelhetőként, de nagyon drága volt + postaköltség talán Németországból, noha az oldal magyar nyelvű is volt.

Recept (forrás: http://artofmanliness.com/2010/01/21/diy-bay-rum-aftershave/ ):
1 dl vodka, 2 evőkanál jamaikai rum, 1/4 teáskanál jamaikai szegfűbors (allspice), 1 rúd fahéj összetörve, 1 kisebb narancs reszelt héja, 2 száraz levél Pimenta Racemosa (Bay) vagy illóolaj (kisérletezésre vár, hogy hány csepp). 2 hétig (illóolajjal valószínűleg nem kell 2 hét, mert csak a többi összetevőnek kell összeérnie) kell áztatni jól záró üvegben száraz, hűvös helyen (nem hűtőben), aztán át kell szűrni több réteg kávéfilteren és szép üvegbe töltve használni.

Szerk.: Találtam egy egy receptet, amiben 200ml alkoholhoz 10 csepp bay olajat adnak, de mivel ez a lényege a bay rumnak, gondolom többet is elbír. Narancsolajból pedig 1/2 teáskanálnyit tettek bele.

Néhány termék:
Számomra ismeretlen márkájú sample pack méretű (50ml) és árú (1.8 eur) bay rum: http://cgi.ebay.de/karibische-Bay-Rum-Lotion-Fliegertaugliche-Packung-/290358363211?pt=DE_Beauty_Wellness_Parfum_Damenparfum&hash=item439ab5044b#ht_1331wt_848
De a szállítás 10 eur, akkor már érdemesebb lenne többen rendelni megosztva a postaköltséget és a nagyobb üvegből (284 ml) venni: http://cgi.ebay.de/karibische-Bay-Rum-Lotion-/290348230050?pt=DE_Beauty_Wellness_Parfum_Damenparfum&hash=item439a1a65a2#ht_1313wt_848
Col. Conk bay rum borotvaszappan: http://cgi.ebay.de/Colonel-Ichabod-Conk-Rasierseife-Bay-Rum-/350290851653?pt=DE_Beauty_Rasur_Rasur&hash=item518ef63745
Col. Conk bay rum: http://cgi.ebay.de/Aftershave-Bay-Rum-/350312318542?pt=DE_Beauty_Rasur_Rasur&hash=item51903dc64e#ht_611wt_848  
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 14. - 13:23:27 írta dhorvath »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici