Szerző Téma: Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink  (Megtekintve 101038 alkalommal)

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #180 Dátum: 2013. Július 04. - 20:07:49 »
Engem meg az asszony azért szokott megszólni ha sima az arcom. Szereti ha kicsit borostás vagyok eseménykor.  :censored:
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #181 Dátum: 2013. Július 04. - 20:46:43 »
Én nagyjából 10 nap után borotválkoztam ma, de úgy bökött mint az állat már. Persze szakáll az van is, marad is :)
engem már második nap szokott zavarni, hogy birtok ki 10 napot  ???

Annak idején körülbelül havonta vettem elő a szakállnyírót, mikor már untam, hogy piszkálnak. Persze, mikor levágtam, az ismerőseim fele azzal jött, hogy miért vágtam le a szakállam, sokkal jobb volt amúgy. Ezért határoztam el, hogy akkor vágom, mikor nekem jól esik.(ez volt az eredeti koncepcióm is ;)) Soha nem viszketett, nem zavart, nyáron sem, rendszeresen mostam, ahogy lehetett.

Két éve van ez az izé...borotválkozásféle dolog, azóta 5napos borostát tudok már csak elviselni.

Változik az ember, ki így, ki úgy. :bor:
Sheffield-England

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #182 Dátum: 2013. Július 04. - 20:59:10 »
Szakál maradhat, jól áll.

És igen, ha maradni akarsz, akkor a cuccokat tessék bedobni az elad topikba!!! :sör:

...nem gondoltam komolyan...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #183 Dátum: 2013. Július 04. - 21:52:52 »
gprinz: Baró, egész ügyészes! :hat:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #184 Dátum: 2013. Július 04. - 22:31:33 »
egész ügyészes!
Aha, csak a védelem megfélemlítésére szolgál!  :fenek:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #185 Dátum: 2013. Július 05. - 11:39:27 »
gprinz: Baró, egész ügyészes! :hat:

Át kéne állnom arra az oldalra? Még eddig  nem gondolkodtam rajta.

Az elismerő szavakat mindenkinek köszönöm, de lehet dobálni is mindenfélével nyugodtan!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #186 Dátum: 2013. Július 05. - 13:08:15 »
de lehet dobálni is mindenfélével nyugodtan!
Ez nem az a fórum.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #187 Dátum: 2013. Július 05. - 14:04:09 »
Dobálás majd talin, sokkal szórakoztatóbb  :crazy:

Az elismerő szavakat mindenkinek köszönöm, de lehet dobálni is mindenfélével nyugodtan!
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető iltirisz

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #188 Dátum: 2013. November 25. - 12:32:01 »
Sziasztok,
Bajuszpedrővel kísérletezgetek mostanában. Kipróbáltam egy méhviasz-ricinusolaj-illóolaj triót, de nem igazán jött be. Mondjuk az is igaz, hogy nincs még igazán min tesztelni a tartását, az első tapasztalat az volt, hogy a szőrszálakon ott maradt a viasz. Állagra, színre elég jó volt, mert a használt mennyiség szépen megolvadt az ujjaim között.
Ma főztem egy új adagot, kicsit több tapasztalattal a tarsolyomban bepróbálkoztam a következő recepttel:
  • Méhviasz - 30 g
  • Shea vaj - 3.5 g
  • Fenyőgyanta - 5 g
  • Oliva olaj (extra szűz) 6 ml
  • Kubeba olaj pár csepp hogy friss legyen a cucc :D

Itt van két kép a delikvensről: http://bajuszpedro.tumblr.com/
Még nem tudom hogy működik nagyobb bajuszon. Most próbáltam ki, a hajszárítót igényelte, hajlamos ez is ott maradni szóval jól el kell dolgozni. A receptet pedig itt találtam: http://apothecarysgarden.com/recipes/recipes/

Nem elérhető Bajsz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #189 Dátum: 2013. November 30. - 23:24:29 »
Sziasztok,
Bajuszpedrővel kísérletezgetek mostanában. Kipróbáltam egy méhviasz-ricinusolaj-illóolaj triót, de nem igazán jött be. Mondjuk az is igaz, hogy nincs még igazán min tesztelni a tartását, az első tapasztalat az volt, hogy a szőrszálakon ott maradt a viasz. Állagra, színre elég jó volt, mert a használt mennyiség szépen megolvadt az ujjaim között.
Ma főztem egy új adagot, kicsit több tapasztalattal a tarsolyomban bepróbálkoztam a következő recepttel:
  • Méhviasz - 30 g
  • Shea vaj - 3.5 g
  • Fenyőgyanta - 5 g
  • Oliva olaj (extra szűz) 6 ml
  • Kubeba olaj pár csepp hogy friss legyen a cucc :D

Itt van két kép a delikvensről: http://bajuszpedro.tumblr.com/
Még nem tudom hogy működik nagyobb bajuszon. Most próbáltam ki, a hajszárítót igényelte, hajlamos ez is ott maradni szóval jól el kell dolgozni. A receptet pedig itt találtam: http://apothecarysgarden.com/recipes/recipes/

Szia!

Jó kis receptnek tűnik!
Próbálkozhatsz még egyéb arányokkal/összetevőkkel, melyeket korábbi bejegyzésekben elolvashatsz.
A ricinus olajnak jó tulajdonságai vannak, de elég ragacsos, tehát az arányoknak megfelelően nyilván kevesebb kell a többi összetevőhöz képest belőle. Feltételezem a fenyőgyanta meg elég kemény, sűrű anyag lehet.
Véleményem szerint a jó bajuszpedrő, se nem túl lágy, se nem túl kemény. Azon kívül nem jó ha túl sokat kenünk a bajuszra, ha csicsogósra kencézzűk, mert akkor nem lesz pozitív az eredmény. Ha meg túl rideg/sűrű az anyag, akkor meg nem kenhető és megmarad, tehát látható lesz a bajszon a sok darabka. Tehát ez sem jó. A kettő közé kell valahogy belőni az arányt.

Viszont míg a bajusz szőrhossza csekély, vagyis pár hetes/egy hónapos, még nem igen használható a pedrő, mert ugye annak az lenne a lényege hogy formázzon, megtartson, de ez csak akkor lehetséges, ha már elegendően hosszú az a bajusz. Ahogy írtad is, még kezdeti stádiumban van a dolog.
Függ még az adott ember szőrsűrűségétől és erősségétől/puhaságától.
Tehát, ha igazán ki akarod próbálni a viaszokat/recepteket, akkor növeszd még a bajszod kb. két hónapot legalább, hogy kellően hosszú, illetőleg tömött legyen az állaga. Esetleg ha óhajtasz pedert bajszot, vagy netán kackiásítani szeretnéd, akkor a végénél is növeszd legalább egy centisre.
Szóval ha ez az állapot már beállt, akkor lehet igazán használni és kipróbálni a bajuszpedrőket.
Én használom, sikerrel a saját receptemet. Télen puhábbra készítem, nyáron pedig keményebbre, a külső hőmérsékletnek megfelelően.
Ha igazán kíváncsi vagy az általad készített kence működésére élesben, és nem akarsz várni míg megnő a bajszod, akkor én szívesen letesztelem, ha gondolod.

Jól jön még a bajusz gondozásához egy kicsi, sűrű fogazatú fésű és egy kis kefe.


Jó kevergetést!
"bajusz nélkül nincsen csók!"

Nem elérhető Beretva

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #190 Dátum: 2014. Január 03. - 17:43:52 »
https://www.facebook.com/pages/Bajuszpedr%C5%91/556310954453603?ref=hl
Amit a pajuszpedrőröl és a pedrésről tudni illik.

Nem elérhető csigafrédi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #191 Dátum: 2014. Január 07. - 11:58:39 »


...
Én használom, sikerrel a saját receptemet. Télen puhábbra készítem, nyáron pedig keményebbre, a külső hőmérsékletnek megfelelően.


Ez a recept az 1 rész méhviasz  + 1 rész olaj + pár csepp illó?

Nekem mostanra nőtt meg olyanra, hogy szívesen kipróbálnám a pedrő használatot, viszont rendelni nem akarok, inkább kotyvasztani valamit.
Két kérdés:
Méhviaszt hol lehet beszerezni? Festékbolt, biobolt, kozmetikai kellékes?
Carnauba viasz nagyon vad ötlet? (az van otthon és imádom az illatát is, viszont ha jól tudom fényesebb és tartósabb, mint a méhviasz)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #192 Dátum: 2014. Január 07. - 14:29:24 »
Carnauba viasz nagyon vad ötlet? (az van otthon és imádom az illatát is, viszont ha jól tudom fényesebb és tartósabb, mint a méhviasz)
Mivel viszed fel, polírkoronggal?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető csigafrédi

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #193 Dátum: 2014. Január 07. - 15:07:15 »
Mivel viszed fel, polírkoronggal?

Eszed tokja  :fetreng:

Közben utánakotorásztam, és mint kiegészítő összetevő szerepel pár receptben, de csak adalékként.

Valami ilyet fogok megpróbálni:
10 méhviasz
10 kókuszolaj
2 carnauba viasz
2 extra szűz olívaolaj

Elméletileg az olajak viaszhoz adása következtében lesz az állag pedrő finomságú. Ezek mind egészségre ártalmatlan anyagok, úgyhogy veszíteni való nincs. (Shea vajon is filóztam, de elsőre nem kutyulom bele.)
Külön üvegekbe rakom az alkotóelemeket. Elsőnek a viaszos üvegeket rakom forró vízfürdőbe, majd az olajakat.  Mikor minden szépen felolvadt és egységes a hőmérsékletük, összeöntöm őket.

Majd írok, hogy milyen lett, csak előbb vadásznom kell méhviaszt valahonnan. 


Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Bajusz, szakáll, barkó - gondozott és ápolt büszkeségeink
« Válasz #194 Dátum: 2014. Január 07. - 18:19:39 »
Majd írok, hogy milyen lett, csak előbb vadásznom kell méhviaszt valahonnan. 
Innen tedd: http://goo.gl/maps/OjNJE

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici