Szerző Téma: Gillette  (Megtekintve 357082 alkalommal)

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1170 Dátum: 2016. Június 28. - 00:47:09 »
A két menetemelkedés (M5*0,8 5/32) között hivatalosan 0,007 mm a különbség. A probléma a 60 és 55 fokos szögekben van.
Persze ki lehet javítani egy Whitworthöt UNF meg M készlettel, csak olyan is lesz.

UI: A kérdéses szériák nem 1918-asak. A borotvák akkor már Made in USA felirattal futottak és az amerikai számozás elején nincs nulla, hogy hat jegyű legyen a szériaszám. Ez az angolok sajátja, csak 1918-ban nem volt angol gyár.

Üdv

Á

Nem elérhető Takuun

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 677
Re:Gillette
« Válasz #1171 Dátum: 2016. Július 01. - 10:34:35 »
Gillette OT OC Tuckaway nyéllel:
A Lord L6-ot váltotta és nagyon elégedett vagyok vele. Sokkal jobban meg tudtam borotválkozni, annak ellenére, hogy még kezdő voltam. A legtöbbet használt készülékem.
A rövid (7-7,5 cm) nyél szokható, bár tény, hogy ha 1 cm-el hosszabb lenne kényelmesebb lenne. Nagyon harapós, nagyon alapos készülék. Szerintem a Mühle R41-nél (2013) harapósabb. A penge jobban kiáll és érzem ahogy végig siklik a bőrömön. Ezzel a készülékkel 1 kör is elég. A Lord L6-ból az elhasznált pengéket, mindig ebbe a készülékbe teszem át, mert új életre kelne benne a pengék, melyekkel még több alkalommal is meg tudok borotválkozni.
A súlyelosztása kiváló, a készülék méretéhez képest nehéz, a nyele megfelelően recézett. Szerintem korához képest (1920.01.13) egy kiváló készülék. Azt gondoltam korábban, hogy az R41 (2013), majd übereli, de nem.





Ja és még egy kép, hogy mennyire dobja ki a pengét az OT OC fej:

A reggeli borotválkozás voltaképpen egy próba, mely az ember naprakészségének vizsgája.

Nem elérhető fixy007

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Gillette
« Válasz #1172 Dátum: 2016. Július 04. - 21:22:10 »
Gillette Vienna borotváról valakinek van infója?
Használhatóság, agresszivitás....

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1173 Dátum: 2016. Július 04. - 22:05:54 »
A fej azonos bármelyik vastag lemezes old typepal, elég agresszív, de nem halálos. A nyél nekem nagyon nem ergonomikus, az üreges kialakítás miatt "súlytalan", így a borotva súlypontja kicsivel a fej alatt van, de rövid a nyél, nekem kényelmetlen megtámasztani az alját. Másoknak viszont bevált.

Üdv

Á

Nem elérhető fixy007

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Gillette
« Válasz #1174 Dátum: 2016. Július 04. - 23:29:54 »
Köszönöm a választ, örülök hogy az agresszívebb csoportba tartozik mert már ott is ismerkednem kellene.
A rövid nyelek nekem bejönnek, kíváncsi leszek milyen érzés lesz hogy fejnehéz.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1175 Dátum: 2016. Július 28. - 14:45:22 »
Hello,

már majdnem vettem egy ilyet az ebayen amikor a piacon szembejött egy teljes készlet. Cambridge fantázianevű, a huszas évek közepének terméke, a borotva számozatlan ezüst, a doboz és pengetartó nikkel bevonatos.

A nyél és a gomb réztiszta volt, ezért újra ezüstöztettem, a fej csak egy kis sütőporos kezelést kapott.





Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1176 Dátum: 2016. Július 28. - 18:32:59 »
 :2thumbup:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Gillette
« Válasz #1177 Dátum: 2016. Július 28. - 18:44:17 »
Szép munka!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Gillette
« Válasz #1178 Dátum: 2016. Július 28. - 23:26:30 »
Köszi, átadom a mesternek, ha legközelebb viszek valamit.

Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1179 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 19:01:51 »

TTO open comb Gillette-je van valakinek? Egy olyat még szeretnék.
Ha ilyened lesz, feltetlenul pakolj rola :kepet:

Nem felejtettem el! :-)
Még nem próbáltam, mert fél napig puceváltam. Nem első darab ami olajosan érkezik az amcsiktól. Úgy látszik, ott mindenki Detroitban születik.















Bocs, kicsit hosszú lett.

Nem elérhető abel

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 117
Re:Gillette
« Válasz #1180 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 22:59:02 »

TTO open comb Gillette-je van valakinek? Egy olyat még szeretnék.
Ha ilyened lesz, feltetlenul pakolj rola :kepet:

Nem felejtettem el! :-)
Még nem próbáltam, mert fél napig puceváltam. Nem első darab ami olajosan érkezik az amcsiktól. Úgy látszik, ott mindenki Detroitban születik.















Bocs, kicsit hosszú lett.
Gyönyörűség <3 (mármint a borotva )

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1181 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 13:18:56 »
Kipróbáltam. Egy újabb nagyon kíméletes OC.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Gillette
« Válasz #1182 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 13:27:55 »
Kipróbáltam. Egy újabb nagyon kíméletes OC.

No és mennyire alapos? Egyébként nagyon szép, de látva a közeli képeket, már nem is akarok ilyet. Az ajtók nagyon vastagok ahogy néze, penge kiállás meg mintha alig lenne. Jó, bevallom, azért kicsit irigykedem, szerintem iszonyű menőn néz ki (de amilyen árakon eddig láttam Ebayen ....)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Gillette
« Válasz #1183 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 14:01:19 »
Van ettől jóval szebb is Aristocrat verziókban, de az már elég horror. Mondjuk itt is kiadnak 40-et egy Featherért, szóval...

Úgy alapos, ahogy a kíméletesek. Kell egy-két kör jó ATG. Cserébe büntetlenül lehet a nyakon kalandozni. Szóval R41-Futur fanoknak nem való, nálam viszont nem eladó az ilyen kíméletes jószág. Ez egy használatban megkopott darab, így az is kérdés, hogy eredetileg is ilyen kíméletes volt-e, vagy állítottak rajta? A fogak nagyon egyenesben vannak, úgyhogy nem hiszem, de ki tudja?
Nem vastagok az ajtók, de egy picivel vastagabb a penge élénél, mint a Fatboyon. Borotválkozás után én is ezt nézegettem.

Volt valami fura az egészben. Legörbülő hosszú fogak, mint az New LC-okon, de ezek jóval ívesebbek. Más ez a cucc, mint CC TTO, vagy akár bármelyik OC, ami nálam megfordult.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Gillette
« Válasz #1184 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 09:02:12 »
Érdekesnek ígérkező Signatured Old Type.





Az érdekessége annyi, hogy angol szabadalmi dátumos a nyele. A top cap belsején van King C Gillette beütő. Valszeg a fésűs alaplemez alján nincs - ha az eladó jól látta. Bár nagyon bénán válaszolt az erre  vonatkozó kérdésre.
Ákos (romsitsa)! Nem te kérdezted a francia eBay-en? (Akos volt az érdeklődő.)


Talán ma kézbe vehetem, és kiderül.


Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici