Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: [1] 2 3 ... 10
1
Biztonsági (DE) borotva / Re:Lord
« Utolsó üzenet: írta powerball Dátum 2024. Szeptember 01. - 21:51:37 »
Segítséget szeretnék kérni. Régebben az Extrametálban kb 2012-ben vásároltam egy LORD L6-ot. Hibátlan működik szeretem és semmi gond nincsen vele. (Picike kis apró jószág) Azonban a fejemet is borotválom és arra mondom kiprobálom a mostani LORD L6-ot, a véleményem sajnos szörnyű, eszméletlenül agresszív borotva. Esetleg van vélemény a LORD L5-el ?
(A régebbi LORD L6 nagyon gyengéd és ugyanakkor alapos, de nem tudtam, hogy náluk is volt modell frissítés sajnos kárukra)
A penge amit eddig használtam az ASTRA PLATINUM, Wilkinson, sima ZÖLD ASTRA,  most amivel meg kiprobáltam az az amit adtak vele LORD penge.
Nem tudom mitévő legyek, próbáljam ki a LORD L5-öt?

Minden észrevételt örömmel fogadok és köszönöm.

(Ha van valakinek elfekvőben régi LORD L6 apró nyeles átveszem szívesen, mivel úgy látom a régebbiek jobbak mint az újak)
2
Biztonsági (DE) borotva / Re:Feather
« Utolsó üzenet: írta romsitsa Dátum 2024. Augusztus 24. - 21:27:13 »
Kicsit ki kell húzni a bőrt és bármivel működik.
3
Biztonsági (DE) borotva / Re:Feather
« Utolsó üzenet: írta Tibi11 Dátum 2024. Augusztus 24. - 21:15:07 »
A Gillette slidenak és a Technek az égvilágon semmi köze egymáshoz.
Előbbit már a Double ring esetében is javasolták (opcionálisan):https://mr-razor.com/Anleitungen/1904%20Doublering.jpg

A Tech egyik "újdonsága" pont az volt, hogy a recézett lap miatt nem csúszkál jobbra-balra a penge, csökkentve az esélyét, hogy a delikvens megvágja magát, így a Gillette slide külön vicces a manuálban.

Á értem, köszi a pontosítást! Mindenesetre a Tech fejes borotvákkal nagyon jól működik a slide technika. Múltkor egy ismerősöm próbálgatta a slide technikát agresszív borotvával, és majdnem összekaszabolta magát. Tech fejes borotvával szinte lehetetlen slide technikával összekaszabolni magunkat.
4
Biztonsági (DE) borotva / Re:Feather
« Utolsó üzenet: írta romsitsa Dátum 2024. Augusztus 24. - 19:33:11 »
A Gillette slidenak és a Technek az égvilágon semmi köze egymáshoz.
Előbbit már a Double ring esetében is javasolták (opcionálisan):https://mr-razor.com/Anleitungen/1904%20Doublering.jpg

A Tech egyik "újdonsága" pont az volt, hogy a recézett lap miatt nem csúszkál jobbra-balra a penge, csökkentve az esélyét, hogy a delikvens megvágja magát, így a Gillette slide külön vicces a manuálban.
5
Kozmetikumok, kiegészítők / Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Utolsó üzenet: írta vimi Dátum 2024. Augusztus 19. - 20:22:11 »
Gondoltak azokra is, akik nem rajonganak a klasszikus Pitralonért.  :)
6
Kozmetikumok, kiegészítők / Re:Szappan, krém
« Utolsó üzenet: írta vimi Dátum 2024. Augusztus 19. - 20:20:10 »
Én Romániában vettem D'amaris borotvakrémet fekete dobozban, 60 grammos kiszerelésben. Még nem próbáltam. Érdekesség viszont, hogy arcszeszt hozzá nem találtam Romániában sehol, csak Szerbiában. Pedig jobban szerettem volna ott megvenni, szuvenírnak.
7
Biztonsági (DE) borotva / Re:Feather
« Utolsó üzenet: írta Tibi11 Dátum 2024. Augusztus 19. - 11:01:53 »
Nagyon megoszlanak a vélemények a Feather AS-D2-es borotvát illetően, és sokan leszólják ezt a mérnöki precizitással készült, nagyszerű borotvát. Tudom tehát, hogy sok embernek nem jön be ez a borotva...

A következő sorokat azoknak írom, akik esetleg vásároltak Feather AS-D2-es borotvát, ám elégedetlenek a borotválkozási végeredménnyel, és túlságosan enyhének érzik e csodálatos borotvakészüléket...

Első körben azt javaslom, hogy a gyári Feather penge helyett váltsanak zöld Astra superior platinum pengére, és próbálják ki az alábbi videóban és képen látható Gillette slide technikát:

https://www.youtube.com/watch?v=TQco5PWc2JU





E technika minden irányban jól alkalmazható mindenféle Tech fejes borotvával, tehát WTG, XTG és ATG irányokban is. Ezzel a technikával nem daraboljuk a szőrt, hanem szó szerint vágjuk; viszont agresszív borotvához nem ajánlanám e technikát, mert az agresszív borotváknál a biztonsági lap hosszabb oldalai és a kalap hosszabb oldalai között általában túl kicsi a távolság, ebből pedig az következik, hogy az ilyen fejkialakítással rendelkező borotvákat inkább a kaparós, darabolós módszerhez tervezték, s mivel a biztonsági lap nem lóg úgy ki ezeknél a borotváknál, mint a Tech fejes készülékeknél, így az agresszív borotváknál nem lehetséges beállítani veszély nélkül olyan 45-50 fokos dőlésszöget, mint egy Tech fejes borotvánál. A Feather AS-D2 Tech fejes borotvával a slide technika gond- és veszély nélkül, nagyon hatékonyan működőképes. Nem tudni pontosan, de nagy valószínűséggel a Gillette Tech  borotvát a slide technikához mérten fejlesztették ki, vagy fordítva: a slide technikát fejlesztették ki a Gillette Tech-hez - végülis e történeti háttérinformáció nem fontos itt -, hiszen a pengeszögből, a fej kialakításából (a kalap hosszabb oldalai és a biztonsági lap hosszabb oldalai között ugye itt elég nagy a távolság az agresszív borotvákhoz képest, tehát a Tech fejes borotváknál a biztonsági lap két oldala eléggé kilóg a kalap oldalaihoz képest), és a megkívánt 45-50 fokos használati szögből adódik is, hogy a Tech fejes borotvák sokkal hatékonyabban dolgoznak slide technikával, mint a kaparós módszerrel. Maga a fej kialakítása, a 45-50 fokos használati szög lehetővé teszi, hogy a penge az arccal - ha nem is teljesen, de - közel párhuzamosan haladjon, s a biztonsági lap kilógó oldalainak köszönhetően a vágás mégis mindvégig biztonságos marad (még slide technikával is). Sokat kísérleteztem a Feather borotvával, és az a helyzet, hogy sokkal több szőrt eltávolítok már egy WTG körben is slide technikával, mint a darabolós, kaparászós módszerrel, viszont fontos, hogy kellően feszítsük meg a bőrt, és ne végezzünk nagyon hosszú húzásokat, hanem inkább kisebbeket, és szigorúan tartsuk a 45-50 fokos szöget, tehát a borotva a kalap felé legyen jobban megdöntve (véleményem szerint sokkal kényelmesebb e 45-50 fokos szög nyakon is, és mindenhol, mint a 30 fokos szög, de nyilvánvalóan hozzá kell szokni). A youtube-os videókban is azt látom, hogy a legtöbb tesztelő nem megfelelő szögben tartja, és csodálkoznak, hogy nem dolgozik igazán jól a Feather borotva. Nekem egyébként erős szakállam van, mégis, e japán borotvával 2 napos borostát is könnyedén eltávolítok slide technikával (és jó éles zöld Astra pengével.)

E borotvának időt kell adni, mert slide technikával, 45-50 fokos szögben csodákra képes. 8-10 alkalom sem elég ahhoz, hogy az ember kellően ráérezzen: hogyan is kell megfelelően használni e borotvát. Akik nagyon hozzászoktak a 30 fokos szöghöz, azoknak kezdetben különösen nehéz lesz megfelelő szögben használni a Feather-t. Karcsú fejkialakításának köszönhetően orr alatt is nagyon jól dolgozik. Véleményem szerint a legszebb, legelegánsabb DE borotva a piacon, és a japánok ügyeltek arra, hogy rajta minden apróság nem csak esztétikus, hanem egyben funkcionális is legyen. Például az apró gyémántmintázatú nyél még akkor sem csúszik, ha az ember keze teljesen szappanos; a borotva sűrű hab esetén sem tömődik el, mégpedig olyannyira nem, hogy a penge és a kalap közé sem tud bejutni borotvahab; a penge olyannyira pontosan illeszkedik, hogy ezáltal halkabb a többi borotvánál, mivel a penge a pontos és precíz illeszkedésnek köszönhetően nem tud úgy rezonálni (mozogni), mint egy kevésbé-pontosan illeszkedő penge; a készülék súlyeloszlása is tökéletes, s a súlypont a nyélen meg van jelölve. A Feather nyele nem olyan vastag, mint a többi borotváé, ezért inkább finomabb-kezűeknek ajánlott, tehát akinek vastag ujjai vannak, az lehet, hogy túl vékonynak fogja érezni a nyelet; számomra a nyélvastagság és a nyél hossza is ideális, mert vékonyabb ujjaim vannak, és nem szeretem a vastag-, bumszli-nyelű borotvákat.

A Feather AS-D2-es borotva nyilvánvalóan nem mindenkinek fog bejönni, de aki esetleg érez benne valami különlegeset, és érzi, hogy ebből a készülékből többet is ki lehet hozni, annak feltétlen javaslom a slide technikát, a megfelelő szög megtartását és a zöld Astra SP pengét. (A gyári Feather penge egyszerűen túl vastag a zöld Astra-hoz képest, és nincs olyan finom éle, mint az Astra-nak. Tapasztalatom szerint ez a borotva vékony, nagyon éles pengékkel dolgozik legjobban, mint például zöld Astra, Gillette platinum, és hasonlók. Wilkinson, Feather, BIC, és hasonlóan vastagabb pengékkel nem dolgozik igazán jól; hiába javasolja a gyártó, hogy saját pengéjével használjuk, mert így a leghatékonyabb..., e kijelentés egyáltalán nem igaz.)

Aki esetleg Feather AS-D2-es borotvát szeretne vásárolni, annak azt javaslom, hogy előtte vegyen egy olcsó, használt Gillette Tech borotvát, vagy valamilyen olcsóbb Tech fejes borotvát, és ha úgy érzi, hogy bizonyos idő után is jól és hatékonyan képes használni a a Tech fejes készüléket, csak akkor vágjon bele a Feather borotvába.
8
Kezdők, ide! / Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Utolsó üzenet: írta Forri Dátum 2024. Augusztus 15. - 10:56:31 »
Ha R41 közeli harapósságot szeretnél kipróbálni, vegyél először egy műanyag Lord L111-et fillérekért. Alaposságban ugyanazt tudja.
9
Kezdők, ide! / Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Utolsó üzenet: írta mano66 Dátum 2024. Augusztus 14. - 12:10:35 »
Mostanában már egyáltalán nem vágtam meg magam, lekopogom, de simán megy minden. Viszont alaposságban azért lehetne jobb egy kicsit: én szeretem a babapopsit. Viszont úgy gondolom hogy ezzel nem lesz sokkal jobb: 3 kör 3 irányból és nem tökéletes teljesen. Emiatt gondolkodom egy Muehle R41-en mostanában, ami agresszívebb. Ezzel jobb eredményt lehetne elérni szerintetek? Vagy még korai lenne a váltás? Nem tervezek gyűjtő lenni, csak lehet az én szőrömhöz ez hatékonyabb lenne.

Az R41-et ne vegyél. Azzal össze fogod vágni magad. Nem bocsájtja meg a rossz technikát. Vegyél vagy egy régi Gillette TTO-t vagy Razorock GC .84P-t (ára két R41). A Razorock egy alapos de kíméletes borotva. De csak a P végű. Nem rossz a Rockwell 6C - 6S sem, de amennyiért már majdnem lehet venni a Rex Envoy is. Amiket felsoróltam azok közül az Envoy a legjobb vétel. Még ha a legdrágább is. Egy idő után úgy is venni fogsz ezek közül valamelyiket. Sok csalódástól megkíméled magad.
10
Kezdők, ide! / Re:Módszerekkel, technikával kapcsolatos kérdések
« Utolsó üzenet: írta Tibi11 Dátum 2024. Augusztus 14. - 08:57:56 »
Mostanában már egyáltalán nem vágtam meg magam, lekopogom, de simán megy minden. Viszont alaposságban azért lehetne jobb egy kicsit: én szeretem a babapopsit. Viszont úgy gondolom hogy ezzel nem lesz sokkal jobb: 3 kör 3 irányból és nem tökéletes teljesen. Emiatt gondolkodom egy Muehle R41-en mostanában, ami agresszívebb. Ezzel jobb eredményt lehetne elérni szerintetek? Vagy még korai lenne a váltás? Nem tervezek gyűjtő lenni, csak lehet az én szőrömhöz ez hatékonyabb lenne.

Gratulálok a fejlődéshez! Ha nincs sok helyen bőrégés-érzet, irritáció, nincsenek börotvapöttyök (piros kis foltok, dudorok), akkor pedig már egészen jó a technikád, pláne, ha az adott irányban való borotválkozás után borosta sem marad. Tehát, ha például WTG kör után WTG irányban végighúzod az arcodon az ujjaid, és nem érzel borostát, és ugyanígy majd XTG irányban is, akkor tényleg jó a technikád. Egy nagyítós kis tükröt érdemes beszerezni, mert azzal jól látható, hogy vannak-e borotvapöttyök; a timsó használata pedig jól megmutatja, hogy mennyire vetted igénybe a bőröd, mert ha sok helyen csíp, akkor még van hova fejlődni technikailag.
   
Én anno kezdőként Mühle R41-es borotvával kezdtem, és sokat kínlódtam az irritációval. A technikám sem volt jó akkoriban, hiába gondoltam azt, hogy jó. Az is baj volt nálam, hogy egy agresszív borotvával, kezdő technikával ragaszkodtam a BBS-hez, s így utólag is azt mondom, hogy nem kellett volna. Nem sokkal később el is adtam az R41-est, és vettem egy tech fejes Feather-t, ami enyhe borotva. Te érzed, te tudod, de én kezdőknek nem ajánlanék agresszív borotvát. Azt javaslom, inkább menj 2 kör WTG-t és 2 kör XTG-t, és ha nagyon ragaszkodsz a BBS-hez, akkor utána egy nagyon óvatos ATG-t. Elméletileg - ha jó a technikád, és megfelelő szögben tartod a borotvát - akkor a 2 kör WTG és 2 kör XTG BBS-közeli borotválkozást kell, hogy eredményezzen; de a szőr gyorsan nő, én kb. 8 óra múlva az ujjaimmal már azokon a helyeken is érzem a borostát, amelyeken BBS-re borotváltam az arcom. A patronos borotvák szinte a bőr alatt vágják el a szőrt (ezért sem jók, mert nagyon könnyen benőtt szőrszálakat, gyulladást okozhatnak), de a DE borotvák nem vágnak ilyen mélyen, így egy DE borotvával való borotválkozás után azt fogod tapasztalni, hogy "gyorsabban" nő a szakállad (persze ez egyénfüggő, mert valakinek alapból nem nő olyan gyorsan).
   
Én a helyedben első körben kicserélném a pengét, tehát vennék egy csomag zöld Astra superior platinum pengét, mert ez egy nagyon éles, vékony penge, és lehet sokkal jobb eredményt érnél el vele, mint a borotvád gyári pengéjével. Ha ez sem válik be, és mindenáron ragaszkodsz a borotvacseréhez, akkor Mühle R41 helyett inkább a Rockwell 6C-t javasolnám, hiszen ennél hatféle beállítási lehetőséget kapsz, azaz az enyhétől az agresszívig hatféle pengeszöget tudsz beállítani, így kicsit olyan, mintha egyszerre hat borotvát vennél. 3 db biztonsági lapot adnak hozzá, amelyeket mindkét oldalukon lehet használni, s így jön ki a hatféle pengeszög. Ez azért jó választás, mert ha az agresszív szög például mégsem válik be hosszútávon, akkor csak kicseréled a biztonsági lapot a borotvában, és kapsz egy enyhébb pengeszöget.

https://pbsdepo.hu/rockwell-6c-de-gunmetal-biztonsagi-borotva?keyword=rockwell

(Van ennek a Rockwell borotvának egy sokkal drágább, rozsdamentes acélból készült változata is, ami 6S néven fut, de azt azért nem ajánlottam, mert kezdésnek túlságosan drága darab.)

Elméletileg a Gillette C. King borotva, amit használsz, kb. az enyhe és az agresszív között helyezkedik el, és szerintem a zöld Astra superior platinum penge meg fogja oldani a problémádat, azaz jobb eredményt fogsz elérni zöld Astra pengével. (A japán Feather pengét tartják egyébként a legélesebbnek, azonban például a Feather penge az én Feather AS-D2-es borotvámban közel sem teljesít olyan jól, mint a zöld Astra, másként fogalmazva: nem olyan éles, mint az Astra. Anyagra is jóval vékonyabb az Astra penge, mint a Feather, utóbbinál éreztem is borotválkozás közben, hogy sokkal vastagabb penge, és valahogy nem vág olyan finoman és jól. A zöld Astra ár-érték-minőség-teljesítmény arányban is az egyik legjobb választás.)

Itt van egy jó videó arról, miként borotválj ATG irányban irritációmentesen, azaz a legóvatosabban (05:50-től), de azért ne ilyen gyors mozdulatokkal csináld, inkább szépen-lassan:

https://www.youtube.com/watch?v=F7jxHtxKwAY
Oldalak: [1] 2 3 ... 10
iddaa net geciktirici