Szerző Téma: Gorila  (Megtekintve 4801 alkalommal)

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Gorila
« Dátum: 2010. Január 02. - 11:33:53 »
Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, egy rövid bemutatkozás:

2007 február óta kizárólag borotvakést használok.

Az "arzenál":

Dovo Special 5/8, Fermarud Musica 5/8 - ezeket nagyapámtól örököltem
Wacker Jungmeister 7/8 - ez az egyetlen borotvám, amit újonnan vettem
Dovo 5 (6?)/8 - ennek nem tudom a pontos típusát, a vaterán vettem, asszem éppen longballtól :)
C. Friedr. Ern 4/8 - ez is vatera-szerzemény, még nem sikerült kihoznom a maximumot az éléből, de már érezhető, hogy kiváló penge!
Joseph Smith & Sons 3415 - restaurálás alatt, ez az egyetlen (egyelőre :)), ami nem solingeni, a pontos méretét nem tudom, de tipikus sheffieldi, "mosolygós", "ék" (wedge) keresztmetszetű penge

Majd rakok fel képeket róluk, meg a restaurálás ilyen volt/ilyen lett fázisairól.

Gorila
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 03. - 16:53:17 írta Gorila »

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Gorila
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 02. - 12:07:30 »
Üdv köztünk, Gorila, jó a fegyvertárad! ;)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Gorila
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 02. - 16:50:56 »
Üdv a fedélzeten Gorila!

Itt gondolkodtam...aztán eszembe jutott, mert nem olyan sok jószágot adtam el a vaterán...de már bejött...a széles 6/8-os Dovo kék műanyag dobozban...gyöngyház utánzatú nyéllel...az egyik legszebb borotvám volt! :D És bevált? Én kb két hónapja, v nyolc hete kényszeritem magam a késes borotválkozásra kizárólagosan. Megy a dolog...de nekem a keskenyek jobban bejönnek, főleg a mindennapi borotválkozásra. Most éppen egy DOVO 6-os.

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Gorila
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 02. - 17:52:10 »
Itt gondolkodtam...aztán eszembe jutott, mert nem olyan sok jószágot adtam el a vaterán...de már bejött...a széles 6/8-os Dovo kék műanyag dobozban...gyöngyház utánzatú nyéllel...az egyik legszebb borotvám volt! :D És bevált? Én kb két hónapja, v nyolc hete kényszeritem magam a késes borotválkozásra kizárólagosan. Megy a dolog...de nekem a keskenyek jobban bejönnek, főleg a mindennapi borotválkozásra. Most éppen egy DOVO 6-os.

Igen, ő az... :)
Jó borotva, de nekem úgy tűnt, mintha valami el lett volna tolva az élezésével, mert gyakorlatilag új élszalagot kellett rajta kialakítanom... (?) Most vagy az én kövem nem teljesen sík, vagy azé, aki korábban élezte. Tudnál valamit mondani az előéletéről, te élezted, ill. használtad?
Amikor vettem, akkor azt hittem, hogy nekem a szélesebbek jönnek be, ezért is vettem meg ezt, mert olyan 6/8-osnak tűnt a kép alapján, aztán mostanában rájöttem, hogy talán a kisebbek jobbak nekem is. Hiába, úgy tűnik, hogy ez a 3 év még mindig kevés volt arra, hogy ne tanuljon/tapasztaljon új dolgokat az ember... :)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Gorila
« Válasz #4 Dátum: 2010. Január 02. - 18:06:59 »
Nem, ezt én sosem használtam, bár kb 1990. körül vettem. 1995-ben szerencsésen túlélt -néhány társával együtt- egy kisebb fürdőszobatüzet. Hő ugyan nem érte őket, de az oltás után csak kb két-három nappal később tudtam a nedvességet lepucolni, bár ez az élüket nem kárositotta. Ugyhogy az élezésben nem vagyok ludas... Szélesebb/keskenyebb borotva viszonylatában nem tudok igazán okosat mondani. A személyes tapasztalatom szerint több napos szakállhoz szélesebb borotvát veszek elő, sűrűbb borotválkozáshoz meg keskenyet...pollárt jellegűt. De ez nagyon szubjektiv, függ az arcbőr tipusától, a szőrzettől..és hát a készleten levő borováktól is...:D Én úgy látom, hogy alapos puhitás után szinte minden -esetleg nem első osztályuan megélezett- borotva tud teljesiteni. Ja...nem csak két hónapja használok nyeles borotvát...valamikor már volt ilyenem egy-két évig, de most ujrakezdtem.

Üdv: longball

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Gorila
« Válasz #5 Dátum: 2010. Január 03. - 16:56:31 »
Akkor - már csak ezek alapján is - kalandos előélete volt...
Az élét még igyekszem tökéletesíteni, majd beszámolok az eredményről.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici