Szerző Téma: Egyéb solingeniek  (Megtekintve 102435 alkalommal)

Herr

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #210 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 19:54:53 »
Köszönöm a gyors választ.
Benéztem az elad részlegbe,csak lévén "buta "vagyok a dologhoz mint Győzike a magfizikához így kissé tanácstalanul álltam azaz ültem a monitor előtt:)
Ezt találtam ott hirtelen.  http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=3103.0
Meg ezt  http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=2521.0
DOVO ból esetleg valami konkrétumot? Vagy esetleg érdemes benéznem a Váci utcai boltba ?
Kösz még egyszer a gyors választ.
Laci

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #211 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 20:15:40 »
Példának okárt mindkettő tökéletes. :)

Dovo: az extreme metalban szokott lenni 16-20eFt környékén valami alapmodell.

Váci utcai bolt: hááát, szerintem maradj a fórum berkein belül, lényegesen jobb ár-érték arányban találhatsz terméket. Ráadásul sokunknak, sokféle baja van Flaschnerékkel.

Igazából ha nem vágysz mindenképpen újra, nehéz lesz az ittenieknél jobb ár-érték kést találni, úgy meg főleg, hogy itt a "háttér" nagyon erős. Itt egy borotva áráért nem csak egy borotvát kapsz - hanem a legtöbb esetben tapasztalatot, segítséget, további elérhetőségeket, lehetőségeket, stb. Tudod, a csapat jelentős része személyesen, "offline" ismeri a másikat; más egy kávé mellett beszélgetni az adott cuccról, élményekről, illatokról; mint megnyomni a rendelés gombot a neten. Plusz amíg a bolti késeket általában meg kell még éleztetni használt előtt, itt elég sokszor élesen, 'shave ready'-n adják a késeket.

Herr

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #212 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 20:39:53 »
Köszönöm. A fenti kettőből melyiket ajánlod.Nekem a második tetszik,de mint mondottam nem értek hozzá:)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #213 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 07:24:13 »
Köszönöm. A fenti kettőből melyiket ajánlod.Nekem a második tetszik,de mint mondottam nem értek hozzá:)

Ha az tetszik jobban, akkor azt vedd meg ;)
Nyúgodtan megveheted és az ár is baráti.  :thumbup:

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #214 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 09:16:12 »
Herr: Én ezt venném meg de nagyon gyorsan az elad topicból: http://xn--borotvafrum-xeb.hu/index.php?topic=3301.0

 :thumbup:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #215 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 09:41:36 »
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Herr

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #216 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 18:58:34 »
SicTransit.

Köszönöm a tanácsot,meg is fogadtam ,írtam is ,hogy foglalom.
Igazság az,hogy nem vagyok még tisztában a késekkel és ezért is kérdeztem,kértem tanácsot.
Ha ti azt mondjátok ,hogy jó akkor mit okoskodjak én:)

Lenne még egy kérdésem.  Lévén van egy fura becsípődésem,és szeretem a szép dolgokat ,meg ha passzolnak egymáshoz  a tárgyak,na szóval egy ilyen borotvának komplikált új nyelet csináltatni? Avagy lehet venni ?

Na még eszembe jutott valami. A nagy nyilvánosságtól is megkérdezem.
Szóval mindenem van ami a borotválkozáshoz szükséges,viszont bőr az nincs lévén nem volt rá szükségem.  Van e valami ajánlás ez ügyben?:)
Huh. akkor már mindent megkérdezek sebtiben. Budapesten hova érdemes elvinni élezni ezeket a szerszámokat,már ha eljön az ideje az élezésnek.
Mindamellett Karak  úr mutatott még 2 darab borotvát ,lehet az egyből  több is lesz a végére:)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #217 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:03:57 »

Lenne még egy kérdésem.  Lévén van egy fura becsípődésem,és szeretem a szép dolgokat ,meg ha passzolnak egymáshoz  a tárgyak,na szóval egy ilyen borotvának komplikált új nyelet csináltatni? Avagy lehet venni ?

Mindamellett Karak  úr mutatott még 2 darab borotvát ,lehet az egyből  több is lesz a végére:)

Új nyelet a Revisornál lehet kapni.
Ezt még nem is sejtetted, mikor mi már tudtuk, hogy nem fogsz tudni egy darabnál megállni  :fetreng:

Herr

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #218 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:08:32 »

[/quote]Új nyelet a Revisornál lehet kapni.
Ezt még nem is sejtetted, mikor mi már tudtuk, hogy nem fogsz tudni egy darabnál megállni  :fetreng:
[/quote]


 :whoops: Én pipázom is ,na az is úgy kezdődött,hogy 1-2 darab.Most már van vagy 50. Nejem szerint ez nem normális,de ő nem érti a férfi lelket . :jajne:

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #219 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:11:01 »
Herr: Üdv az ápoltak között. Karak úrak nagyon fajin borotvái vannak, mégis azt javaslom, hogy eggyel kezdj, eleinte az is sok lesz! Bőrt valóban érdemes beszerezni.

Majd veszel utána késeket!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #220 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:11:39 »
Én 12 borotvánál bepánikoltam, hogy ebből gyűjtemény lesz, aztán elkezdtem eladogatni őket.

Nem elérhető tankraid

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 323
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #221 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:13:19 »
Idézet
:whoops: Én pipázom is ,na az is úgy kezdődött,hogy 1-2 darab.Most már van vagy 50. Nejem szerint ez nem normális,de ő nem érti a férfi lelket . :jajne:

hát még jó! minden dohányhoz más pipa kell...... nem lehet mindenféle összevissza ízt egy pipából. az milyen már?  :D  :bocs: :offtopik:

Herr

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #222 Dátum: 2014. Augusztus 08. - 21:31:27 »
Herr: Üdv az ápoltak között. Karak úrak nagyon fajin borotvái vannak, mégis azt javaslom, hogy eggyel kezdj, eleinte az is sok lesz! Bőrt valóban érdemes beszerezni.

Majd veszel utána késeket!


Igazad van de van egy BÖKER aminek nem nagyon tudok ellenállni:)))  De lebeszéltük ,hogy először megnézem mennyire is fog ez menni nekem:))

Amúgy ezeknek a borotváknak az anyaga ,anyagösszetétele eltér ,pontosabban ugye mind solingeni  de gondolom van azért különbség köztük. Készítők ,márkák közt milyen eltérések vannak ?

Elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #223 Dátum: 2014. Augusztus 09. - 18:16:54 »
Nem, nem mind solingeni, és sok mindenben tudnak különbözni egymástól láthatóan is: Méret, köszörülés, váll-, nyak-kialakítás, nyél, stb...

És akkor még ott van a nem látható különbség: anyagszerkezet. Nekem nincs sok solingeni borotvám, de Salmo pajtás kezében megfordult már  egynéhány, és ő mondta néhány kevésbé ismert solingeni késemre, hogy fenésnél a "megszokott solingeni élményt adta", könnyen, jól lehetett haladni, a végeredményt már én is érzem, abban nincsenek kiugróan eltérő kések, amiket ne magyarázna a köszörülés (full holllow) vagy az anyag (rozsdamentes pl.).

Mindemellett nyilván nem véletlenül lettek nevesebb solingeni gyártók, Böker, Revisor, Henckles például a sok kis maunfaktúra közül.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Herr

  • Vendég
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #224 Dátum: 2014. Augusztus 13. - 20:05:23 »
Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat,Karak úr borotvája megérkezett és azonmód fel is avattam a Schulze beretvát meg magamat is.
Nem mondom,hogy rövid idő alatt (asszem több mint kellő tisztelettel viseltettem a szerszám iránt)  ,de sikerült abszolválnom egy mondhatom tűrhető beretválást. 2 apró vérzést leszámítva nem történt baleset:)  Gondolom itt is igaz,hogy gyakorlat teszi a mestert:) ,és mint a mondás tartja " tudod e hogy lehet bejutni a carnegie hall-ba? Sok sok gyakorlással! " asszem majd ez egyre jobb lesz:)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici