Szerző Téma: Pamacsokról általában  (Megtekintve 521099 alkalommal)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3915 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:28:22 »
megér annyit szerintetek mint a borotva ára, -------------- nekem nem, másnak, neked? lehet hogy igen
vagy van valami alternatív típus? :) ------------- van, lejjeb leírtuk, de azon kívül még kb 5000 fajta

Szerintem első körben határozd meg, hogy mennyit szánsz rá, mert ez így sehova se vezet....
A legolcsóbb DE nagyon jó minőségű alternatíva a dm-ben kapható Balea szinti, de ezt már leírtuk. Kb ugyanaz a köteg, mint a Mühle black fibre.
Ha nem zavar a pár perces áztatás, akkor pedig válassz egy 24-26 mm kötegű Omega sörtét innen: http://connaughtshaving.com/omegapure.html
(szerintem)

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3916 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 16:50:29 »
Én pl. 2 hónapja kezdtem pamaccsal habosítani. Láttam a balea szintit, mellette a balea sörtét, és a müllerben a borzokat. Végül vettem egy kétezervalahányszáz forintos müller HJM borzot, majd pedig, hogy legyen egy erősebb szálú is, egy 49-es professional Omega sörtét, illetve apámtól van egy 26000 éves kínai sörtém, ami sokkal kisebb. A borz nekem a krémhez tökéletes, szappanhoz pedig a sörtét preferálom. Annyi még, hogy szerintem a festetlen sörte jobb, mint a festett.

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3917 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 20:02:27 »
Köszönöm a javaslatokat. Amúgy egy 5-6 ezret rászánnék. Igazából szappannal szeretném használni és valami olyan sörte kellene ami nem túl erős a vékony arcbőrömhöz. A szintetikusok úgy olvastam puhábbak mint a cocaszőr, hasonlóbbak a borzhoz ha jól tudom. A Baleát elvetném, attól picit jobbat szeretnék. Omega és az akciós Mühle szintetikus között vacillálok még. Az a baj fogalmam sincs róla, hogy ezekből hosszabb szőrűt érdemes e venni vagy rövidebbet.  :nemtom: 

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3918 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 07:22:40 »
Hát-hát!

A Balea, több fórumon is elhangzott vélemény szerint, a Mühle Black Fibre kötege van behelyezve, egy nem túl esztétikus, de ellenben, igen kényelmes fogású nyélben. Itt a fórumon is sokunk használja-ajánlja, ennyiért a TELJES pamacs palettán best buy!

Cocáknál kell egy 8-10 használat, mire bepuhúlnak. Szappahoz nem árt a gerincesebb, nem túl terülő pamacs, de kis gyakorlattal, a legfloppysabb kötegeddel is tökéletes habot gyárthatsz, a legkeményebb szappanból is.

Nincs igazi recept.

A "legkeményebb" gerinces coca se olyan, mint egy belépőszintű gyökérkefe, nem kell az arcbőrődet féltened ennyire tőlük.

Ha módod adja, próbálj ki minél többet a skálán.

Tudunk javaslatokkal szolgálni, de a wetshaving olyan mint a Rambó küldetések, a saját harcaid, amiben mi, csak a kezdőpontot adatjuk neked, a többit a saját "véreden", kell megtanulnod.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3919 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 07:53:48 »
Elnézést, hogy belevau... A Balea szinti nyele valóban ronda, viszont kényelmesnek nem nevezhető. Szerintem :)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3920 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 08:22:34 »
Elnézést, hogy belevau... A Balea szinti nyele valóban ronda, viszont kényelmesnek nem nevezhető. Szerintem :)

Lehet nekem a nagy markomhoz mérem, de volt ormótlanabb pamacsnyél is a kezemben.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3921 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 08:35:44 »
Nem a méretével volt gondom, hanem a formájával. Egyszerűen nem találtam rajta kényelmes fogást.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3922 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 09:12:10 »
Szerintem is kenyelmetlen, a koteg viszont nagyon jo. Ez az arkategoria kompromisszumokkal jar szerintem. En nem banom hogy a nyel a gyenge pontja. En idovel ujra akarom nyelezni az enyem.

Nem elérhető mokush

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3923 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 10:08:08 »
Az enyém új nyelet kapott. Így már kényelmes. Egyébként nagyszerű kis pamacs.

Nem elérhető JadenDave

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 168
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3924 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 15:54:14 »
Én is gondolkoztam most, hogy a borz és a sörték mellé csak kellene egy szinti is, úgyhogy a Baleát szerzem be a közeljövőben.

Nem elérhető Jim74

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 429
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3925 Dátum: 2016. Augusztus 27. - 19:48:49 »
Az a baj, hogy még sosem próbáltam egyet sem, így viszonyítási alapom sincs. Nehéz összeválogatni mindenből jót de mégis olcsón. :( Mindenesetre köszönöm Forri a tippet, szétnézek az oldalon. :)
ÉN próbáltam Omega sörtét, Balea szintit, HJM borzot és végül kikötöttem ennél:

http://www.ebay.com/itm/Extra-Density-Best-Badger-Hair-Shaving-Brush-Free-Drip-Stand-by-Frank-Shaving-/280634508163?hash=item41571ec383:g:gv4AAOxy1klRbPu8

Ráadásul most akciós is....

Nem elérhető montly

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3926 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 16:53:51 »
Még egyszer köszi a javaslatokat. Ezentúl jobban tisztelem a kezdő szintű baleát, de hogy a végén mit veszek az még nem tudom. Olvasgatok, választok aztán majd meglátjuk. :)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3927 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 18:37:05 »
Muhle stf es a tobbi mehet nyugdijba:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3928 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 19:55:11 »
Muhle stf es a tobbi mehet nyugdijba:)
+1

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Pamacsokról általában
« Válasz #3929 Dátum: 2016. Augusztus 28. - 21:02:35 »
Sziasztok,

tôbbek között ez jött ma haza, milyen gyártmány lehet?
A szőr menthetetlen volt, az alumínium gyűrű szintén szétrohadt, gyárilag olyan 26 mm-es köteg lehetett benne, ami érdekes, hogy alig 1 centi mélyen ült a köteg.  A színe barnás árnyalatú volt, kitartó csiszolással ez a réteg eltűnt és előjött a zöld. Mivel a köteget tartó gyanta is barna, gondolom gyárilag kapta ezt a barnás-sárgás színező réteget (valami olajos lakkra tippelek), de nekem nem tetszett.
A felső zöld rész a szaga alapján bakelit, az áttetsző rétegek talán gyanta.

Még egy ideig csiszolni kell, aztán kap egy alapos polírt és valami masszív lakkot, a zárógyűrű talán réz alapú lesz, de meglátjuk majd.







Köszi

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici