Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 319538 alkalommal)

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #225 Dátum: 2010. Október 08. - 16:17:54 »
A budakeszi Müllerben lehet még kapni Speick AS splasht?

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #226 Dátum: 2010. Október 10. - 19:12:17 »
A budakeszi Müller Speick kínalata, ha valakit érdekelne:

-borotvahab
-AS balzsam

Tabac termékeket is lehetett kapni, sajnos szappan/krém nem volt.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #227 Dátum: 2010. Október 14. - 09:42:27 »
 :borz2: :borz2: :borz2: Jelentem, tegnap este elkészült a HM(Home Made) Bay Rum! :borz2: :borz2: :borz2:

Az elkészítést dokumentáltam, majd teszek fel képeket!

Mivel én voltam a szerencsés, aki elkészíttethette (a Kedves Párom végezte az érdemi munkát ;)), ezért már ki is próbáltam!

Első benyomások:
Nagyon kellemes fűszeres illat, először a bay dominál, később átmegy enyhén fahéjasba az illat.
Az alkoholtartalom szerintem megfelelő, ha erősebb lenne, valszeg kiugrottam volna a fürdőszoba nem létező ablakán... ;D
Használat után kellemes érzést hagy a bőrön, az alkohol elillanása után csak az illat marad meg, az viszont egész sokáig.

Ami enyhe negatívum:
Mivel az alkoholon (és vízen) kívül csak illóolajok vannak benne, ezért a színe nem a megszokott Bar Rumos (barnás), hanem tört fehéres.


Ha legközelebb készítünk, valszeg a fahéj, és narancshéj olajok helyett "szilárd" összetevőket kellene alkalmazni.

Dani,

kérlek találd ki, hogy hogyan juttassam el hozzád az anyagot, illetve a maradék olajokat.
Postára nem szívesen adnám, nehogy összetörjék. (Szívesen elviszem személyesen, ha Neked is megfelel.)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #228 Dátum: 2010. Október 14. - 10:00:33 »
Hoppá-hoppá :D:D:D:D:D:D

Az a baj, nincs megfelelő üvegem...  ???

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #229 Dátum: 2010. Október 14. - 10:03:17 »
No problemo.

A Tied, illetve az Ed-é külön lesz porciózva (igaz, műanyag flakonba), de hazáig biztosan kibírja.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #230 Dátum: 2010. Október 14. - 10:06:19 »
PÜ indul.

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #231 Dátum: 2010. Október 14. - 10:47:09 »
:borz2: :borz2: :borz2: Jelentem, tegnap este elkészült a HM(Home Made) Bay Rum! :borz2: :borz2: :borz2:


Ne izgass ;D Engem a színe nem zavar, de egy sötét üveggel orvosolható, ha valakit igen. Majd tedd fel azt is, hogy pontosan miből mennyi került bele.

(Használat előtt felrázandó, azt olvastam az olajos receptekben.  :borz1:)

pü ment

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #232 Dátum: 2010. Október 14. - 13:17:25 »

(Használat előtt felrázandó, azt olvastam az olajos receptekben.  :borz1:)

Ha áll, akkor igen, tegnap este még "meleg" volt, amikor én próbáltam, akkor még nem rázogattam... ;D

A pontos mennyiségeket természetesen majd megírom, most nincs nálam a papír, amire felírtuk.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #233 Dátum: 2010. Október 17. - 21:04:50 »
Kipróbáltam a BayRumot, igen-igen harapós. Miután nekem sincs ablakom a fürdőn, ezért szerencsésen megmenekültem, valami kegyetlenül csíp. Jelenleg kissé úgy érzem magam mint egy túlméretezett karácsonyi süti  :borz1:
(Javaslatok: ez így jó ahogy van, de variációk a témára: autentikusabb (színesebb, no :) ) lehetne szilárd összetevőkkel. Aki szereti, annak nyugodtan elbír még egy csomó narancsot)

Köszi a cuccot, igen tetszik!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #234 Dátum: 2010. Október 18. - 07:17:27 »
KunEmber: Igen, ezt már kitárgyaltuk, legközelebb szerintem úgy lenne érdemes elkészíteni, hogy több rumot teszünk bele, valamint a többi illatanyagot szilárd összetevőből, áztatással "nyerjük ki".ú

Azért örülök, hogy tetszik. (esetleg, ha nagyon csíp kicsit lehet még vízzel hígítani).
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #235 Dátum: 2010. Október 18. - 14:31:49 »
Még egy "apróság", jót tesz a bőrnek, korrekt AS!

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #236 Dátum: 2010. Október 22. - 10:34:31 »
Az imént megérkezett az én adagom is. Egyelőre még csak szagolgatom. Hiányzik belőle valami, mert nagyon dominál a fahéjas-szegfűszeges süteményillat, de még nem tudom, hogy mi lenne az. Szerintem a narancs kimaradt, a bayből pedig túl sok került bele, mert a narancsos üvegcse tele van, a bayes meg majdnem üres. Az egyik recept narancsolajból negyed kiskanállal írt 2 decihez, ezért tettem bele bőven. De hiába narancsos az üvegben, pár perc után a bőrömön elillan, és megint csak a sütiilat marad, még kísérletezni kell vele.
Végül is nem az előre kinézett régi gyógyszertári üvegbe raktam, mert nem sikerült rendesen kimosni. Foltokban rátapadt valami az üvegre, és nem akarom feloldani az ismeretlen vegyszert az arcszeszben. Erős versenyző volt egy kis decis snapszos üveg az 50-es évekből, de nem zár rendesen a parafadugója. A nyertes egy 3.5 decis szögletes zöld ja:ger üveg lett, amit nem mostam ki, hogy hozzáadjon az is az aromához. Remélem nem fognak miatta szondáztatni a munkahelyemen, pláne, hogy egyébként nem iszom alkoholt :)
Köszönet a résztvevőknek, nekem nagy örömet szerzett a projekt, és már alig várom, hogy este majd beretválás után is kipróbáljam  :borz2:
 

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #237 Dátum: 2010. Október 22. - 13:09:14 »
Dhorvath,

nem maradt ki belőle semmi, először mindenből a megadott mennyiséget tettük bele, de elsőre a narancs nagyon dominált, később a fahéj lett domináns, majd a végső összetételnél jutottunk arra a konklúzióra, hogy sem a narancs, sem a fahéj nem dominál már annyira, hogy elnyomja a bay-t. Simán beleszagolva még így is van egy kis narancsos-fahéjas illata, de a bőrön kb. 10-15 perc után ez erősen visszavonul. Legalább is szerintem. Nekem (és a feleségemnek) is tetszik ez a mostani illat, ezért bátorkodtunk így hagyni. Eredeti Bay Rumot még nem próbáltam, lehet, hogy annak más az illata, de most már mindegy.

Én az elején azért bátorkodtam megkérdezni, hogy mindenből illóolajat tegyünk-e bele, mert szerintem így olajokkal a narancs, és a fahéj jobban dominál (valószínű, hogy ha "szárazanyagot" tettünk volna bele, kevesebb illatanyag oldódik ki, így ezen két összetevő dominanciája csökkent volna).
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #238 Dátum: 2010. Október 22. - 13:13:25 »
Pimenta Racemosa a latin neve. Illóolajként lehet itthon is kapni pl.: http://www.primavera-life.hu/?page=prodlist&open=25&sp=120

Végül is a levélből is ezt nyernénk ki az alkohol segítségével, tehát ebből is lehet bay rumot készíteni, és így egyből ki lehet próbálni, nem kell hetekig áztatni. Tegnap valahol láttam levél formában is rendelhetőként, de nagyon drága volt + postaköltség talán Németországból, noha az oldal magyar nyelvű is volt.

Recept (forrás: http://artofmanliness.com/2010/01/21/diy-bay-rum-aftershave/ ):
1 dl vodka, 2 evőkanál jamaikai rum, 1/4 teáskanál jamaikai szegfűbors (allspice), 1 rúd fahéj összetörve, 1 kisebb narancs reszelt héja, 2 száraz levél Pimenta Racemosa (Bay) vagy illóolaj (kisérletezésre vár, hogy hány csepp). 2 hétig (illóolajjal valószínűleg nem kell 2 hét, mert csak a többi összetevőnek kell összeérnie) kell áztatni jól záró üvegben száraz, hűvös helyen (nem hűtőben), aztán át kell szűrni több réteg kávéfilteren és szép üvegbe töltve használni.

Szerk.: Találtam egy egy receptet, amiben 200ml alkoholhoz 10 csepp bay olajat adnak, de mivel ez a lényege a bay rumnak, gondolom többet is elbír. Narancsolajból pedig 1/2 teáskanálnyit tettek bele.

Néhány termék:
Számomra ismeretlen márkájú sample pack méretű (50ml) és árú (1.8 eur) bay rum: http://cgi.ebay.de/karibische-Bay-Rum-Lotion-Fliegertaugliche-Packung-/290358363211?pt=DE_Beauty_Wellness_Parfum_Damenparfum&hash=item439ab5044b#ht_1331wt_848
De a szállítás 10 eur, akkor már érdemesebb lenne többen rendelni megosztva a postaköltséget és a nagyobb üvegből (284 ml) venni: http://cgi.ebay.de/karibische-Bay-Rum-Lotion-/290348230050?pt=DE_Beauty_Wellness_Parfum_Damenparfum&hash=item439a1a65a2#ht_1313wt_848
Col. Conk bay rum borotvaszappan: http://cgi.ebay.de/Colonel-Ichabod-Conk-Rasierseife-Bay-Rum-/350290851653?pt=DE_Beauty_Rasur_Rasur&hash=item518ef63745
Col. Conk bay rum: http://cgi.ebay.de/Aftershave-Bay-Rum-/350312318542?pt=DE_Beauty_Rasur_Rasur&hash=item51903dc64e#ht_611wt_848  

Ez volt ugye a "vitaindító", de sajnos ebből nem derül ki, hogy a csak olajokkal készített recept milyen alkoholhoz ajánl 1/2 tk narancsolajat, illetve hogy a Bay-en, és a narancson kívül van-e benne más is...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #239 Dátum: 2010. Október 22. - 13:38:00 »
Nem vitaindítónak vagy kritikának szántam, izlések és pofonok, csak leírtam az első benyomásom, és hogy szerintem sokat elbír még a narancsból.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici