Szerző Téma: Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás  (Megtekintve 319537 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #240 Dátum: 2010. Október 22. - 13:42:00 »
A vitaindítót azért tettem idézőjelbe az előbb, mert én sem vitázni akartam ezen, bocs, ha félreértetted...  ;)

Majd bepötyögöm a pontos mennyiségeket is, abból azért sok mindent ki lehet már találni!

Ha esetleg a tiszta illóolajos receptet, vagy linkjét bedobnád, azt megköszönném  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #241 Dátum: 2010. Október 22. - 15:12:44 »
Raktam még bele az allspice-ból is, és az imént ki is próbáltam. Először az jutott eszembe, hogy kb ilyen lenne, ha erős paprikával kenném be az arcom, szóval elég férfiasan csípős lett :). 1 percen belül elmúlt, és a helyét kellemes melegség vette át, ami azóta is tart, tehát ideális arcszesz az előttünk álló hónapokra. Most már teljesen meg vagyok elégedve az illatával is, részemről bódottá  :borz1:


Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #242 Dátum: 2010. Október 22. - 22:53:45 »
Drága Ed, Önnek nem ízlik?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #243 Dátum: 2010. Október 23. - 16:46:35 »
Ed bizony csupán ma reggel próbálta ki először...
Viszont roppantmód elégedett! Úgy az illatával, mint a tartalmával és a működésével. Van itthon némi narancs (bergamott) olajam, de lejhet, hogy nem is cseppentek bele, annyira tetszik így is. Egész nap a városban mászkáltam, megfútta a szél az orcámat, de jól védett, azaz nem szárít, sőt, ápol. Kiváló. Levédetjük. Sőt, ahogy vannak éves klub- meg fórum- meg portál- ez-azok, lehetne éves portálaftersévünk is akár, keresnénk szép üvegcsét, kiszámoljuk a mennyiségeket-arányokat-árakat, és hajrá.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #244 Dátum: 2010. Október 23. - 16:58:00 »
Ezen pörögtünk toxinnal pár hsz-szel ezelőtt, én még most is támogatom az ügyet! Sample-t a népnek!

... Sőt, ahogy vannak éves klub- meg fórum- meg portál- ez-azok, lehetne éves portálaftersévünk is akár, keresnénk szép üvegcsét, kiszámoljuk a mennyiségeket-arányokat-árakat, és hajrá.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #245 Dátum: 2010. Október 23. - 17:10:16 »
Sample-t? És azt ki finanszírozza?   ;)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #246 Dátum: 2010. Október 23. - 20:14:00 »
Sample-t? És azt ki finanszírozza?   ;)
Sample-t lehet pénzért is, ahogy a nagyok csinálják ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #247 Dátum: 2010. Október 23. - 20:19:58 »
Az OK, de most mintha egy közösségi szervezkedésből indultunk volna ki... Az meg kissé macerás, hogy összeszervezni egy minta elkészítését, azt szétküldeni, onnantól az egyiknek a narancs kevés, a másiknak a babér a sok stb., és csak utána jönne a projekt – de már nem is fog jönni, mert aki elkezdte, az rövid úton besokall.   :crazy:

Asszem, a fórumaftersévet akkor inkább hagyjuk is!   :evil:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #248 Dátum: 2010. Október 23. - 23:10:30 »
Ed, te olyan vagy ebben a témában, mint a rossz horgász. Elhúzod a csalid, de mielőtt ráharapnánk, feladod. Biztosíthatlak róla, hogy lennénk néhányan, akik nem nyafognának, és mindenféle hisztizés nélkül, kizárólag az előnyeit élvezve katonás fegyelemmel használnánk/próbálnánk ki saját anyagi és egészségügyi kockázatunkra az éves fórumaftersévet, presévet, stb...

Én nagyon jó ötletnek kezdeményezésnek tartom a fórum/portál időszakos "hivatalos" kence fölvetésedet, sőt, minden erőmmel mellé állok. Ha kell szervezkedek, ha az kell, postázok, vagy személyes átvételezek. Vannak itt a fórumon nagyon előremutató, közösségépítő dolgok (hirtelen pl: a webshopod, a fórumtársi szolgáltatások, a közös rendelések, hogy csak néhányat emeljek ki), és szerintem ezek jelentős hozzáadott értéket képviselnek. Az a tök jó bennük, hogy aki felvállalja, az nem a saját hasznára teszi, hanem inkább a máséra, természetesen úgy, hogy ne okozzon azért nagy kényelmetlenséget neki.

Remélem meg tudod/tudjátok ezt erősíteni, és csak valami nem múló ASB vagy életlen penge okozta a lenti rosszkedvedet.

Az OK, de most mintha egy közösségi szervezkedésből indultunk volna ki... Az meg kissé macerás, hogy összeszervezni egy minta elkészítését, azt szétküldeni, onnantól az egyiknek a narancs kevés, a másiknak a babér a sok stb., és csak utána jönne a projekt – de már nem is fog jönni, mert aki elkezdte, az rövid úton besokall.   :crazy:

Asszem, a fórumaftersévet akkor inkább hagyjuk is!   :evil:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #249 Dátum: 2010. Október 24. - 01:07:24 »
Működhetne olyan formában is a dolog, amihez nem kell plusz energiabefektetés senkitől, hogy pl. utazókészlet lesz az aromákból, ehhez a maradékot felajánlom. Így mindenki a szája íze szerinti verziót keverhet magának, olyan alkoholban oldva, amilyet vesz. Akinél éppen van, az vállalja a következő érdeklődő felé a továbbküldést, ill. ha nála fogy el valami, akkor annak a pótlását.
B verzió: Megvásárolható kis csomag, benne fórumos üveg, egy adagra elegendő olajok, vagy száraz alapanyagok, és alkohol, amelyeket megint csak a felhasználó kever össze. (Anyagilag és időben ez valószínűleg nem éri meg, ha csak a fórumon belül marad.)
C verzió valaki vállalja egy újabb adag keverését és palackozását, amire az előrendelők összedobják a pénzt.

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #250 Dátum: 2010. Október 24. - 16:02:40 »
A mai napon a miskolci müllerben voltam és sikerült szert tennem egy speick as balzsamra féláron, ami az utolsó fellelhető darab volt (sima, nem a sensitive), valamint egyetlen fellelhető szappan amit találtam az wilkinson volt. Közeljövőben őket fogom tesztelni. Láttam még pár pamacsot, de nekem valahogy a zenith sörtéjéhez képest ezek a hjm-ek igencsak kicsikének tűntek.

Nem elérhető Pasternak

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #251 Dátum: 2010. Október 24. - 21:54:32 »
SickTransit szőrtárs jóvoltából hozzájutottam egy Speick AS splash-hez. Jelentem, teszi a dolgát, az alkoholos pacsulikra egyébként érzékeny bőröm hálásan fogadta az új szerzeményt.

Wilkinson szappan megéri az árát? Arkot már nem árulnak a török boltban.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #252 Dátum: 2010. Október 25. - 08:12:21 »
Először is bocs, hogy csak most kapcsolódok be, de vidéken voltam, nem volt a közelemben sz.gép...

Én is támogatom ezt az A/S dolgot, és a következő formában tudnám elképzelni:

Feldobjuk az ötletet, hogy milyen illat legyen, kb. milyen összetevőkkel. Aki vállalja, hogy kikeveri az beszerzi (vagy eljuttatjuk hozzá) az alapanyagokat, megtörténik a "pancsolás".
Ezután mindenki kap belőle egy kevés "mintát" kb. 20-50 ml.-t, ami ahhoz már elegendő, hogy megtapasztaljuk, hogy mit "főztünk", viszont ha valakinek nem "ízlik" az illat, nem olyan sok, hogy hónapokig/évekig ott álljon a polcon.

Természetesen a receptet közzétesszük itt a fórumon, így aki akar, az tud még magának keverni belőle nagyobb mennyiséget.

Ami a fórumos jelleget adhatja, az pl. az üvegcse (szerintem ilyen űrtartalmú üvegcséket kedvező áron lehet beszerezni, akár nagyobb mennyiségben is). Illetve az alkotás folyamata (amikor is kitaláljuk közösen, hogy kb. milyen "illatvonalon" induljuk el.) ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #253 Dátum: 2010. Október 25. - 08:17:50 »
Véleményem szerint is működhetne olyan formában, mint amit Imi felvetett. Szerintem ez a fórumos jelleg mellett még közösségépítő hatású is lehet. :)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Utána: arcszesz, balzsam, olaj, hidratálás
« Válasz #254 Dátum: 2010. Október 26. - 19:05:52 »
Yeah, yeah, yeah. Ma raktam a HMBR-be 10 csepp narancsolajat, nagyon ott van a szeren  :borz2:  :borz2: :borz2: De egy kicsit már sok az illatösszetevő, ugyebár ha majd újra csinálunk, lehetne narancsosabb. De úgy, h közben a mézeskalácsillatért felelős egyéb összetevőket csökkentsük!

Csodálatos, csodálatos! És ma, már egy Flensburger csatosüvegéből figyel  :borz2: :borz2: :borz2:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici