Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 493738 alkalommal)

Nem elérhető Ostor

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Szappan, krém
« Válasz #1605 Dátum: 2013. Február 01. - 08:26:42 »
A sors úgy hozta , hogy hozzám került három szappan. Szép sorjában kipróbáltam mindhármat igaz csak egyszer mindegyiket, de gondoltam leírom az első benyomásokat.

C&E West Indian Lime:  ezt próbáltam ki először , az illata nagyon tetszett. A pamacsot beáztattam ( New Forest 2221 ) egy kicsit kiráztam belőle a vizet és úgy fogtam hozzá. Felvettem a szappanból és elkezdtem dolgozni vele a GP tálkában, megjegyzem nekem jól esik , ha a körök között meleg marad a pamacs - hab kettős. Szóval elkezdtem habot verni de bevallom nem voltam annyira kitartó, meg is lett az eredménye mert kaptam egy híg löttyöt az arcomra. Felvettem még szappant a pamacsra és megpróbálkoztam újra de az eredmény nem lett sokkal jobb. A hab mennyiségét is kevésnek gondolom és nem finom krémes habot kaptam , hanem egy ritkás az arcomon alig látszó valamit . Természetesen megborotválkoztam de valami nem stimmel - biztos én szúrtam el a dolgot. Azért írtam le ilyen terjengősen az egészet mert a másik kettővel sem bántam másképpen.
Ugyan azt a pamacsot használtam , ugyan azt a tálkát és a technikám sem fejlődött pár nap alatt  ;D

C&E Nomad : az illata jobban bejön mint az előzőnek , mert fűszeresebb és elvileg van benne gyömbér ami a személyes kedvencem. Megjegyzem első szaglásra nem jött be az illata , de kentem egy kicsit a bőrömre belőle és amint kibontakozott és megmutatta magát egyből a kedvencem lett.
Mindent ugyan úgy csináltam mint a tesónál és a hab amit kaptam nagyságrendekkel jobban tetszett mint az előzőekben leírtak. A Nomadra nem panaszkodhatok mert megfelel az elvárásaimnak, illat - mennyiség - minőség minden klappol  :borotva:

Floris JF : megjegyzem nagyon vártam, hosszasan gondolkodtam melyik Floris legyen , átolvastam az összetevőket és végül ez lett. Csomagolás első rangú - a fadoboz egy álom . Mikor kinyitottam kicsit meglepődtem na nem az illatán első sorban bár az is kicsit más mint vártam, de erről majd egy sorral lejjebb. A szappan felületén kicsi fehér foltok pöttyök voltak mintha kiütötte volna a só és lötyögött a tégelyben . Nekem ez első pillanatban azt juttatta eszembe hogy ez bíz összement.
Szóval az illat nem az amire vártam, mert én valami fűszeresebb intenzívebb valamire számítottam annak a sok összetevőnek köszönhetően amit felsorolnak szépen. Hangsúlyozom nem rossz de...
A ceremónia megegyezett minden tekintetben az előző kettővel és láss csodát a hab amit produkált ez az angol csoda kicsit  pöttyösen kicsit összezsugorodva az minden képzeletemet felülmúlta , mert sűrű - lágy - finom habot adott akár 4-5 körre valót. Feledtette velem az első benyomással érkező csalódásaimat és ha még lett volna mit borotválnom folytatom.  ;D

Ezek voltak az első benyomások, természetesen mindhármat fogom használni felváltva , hogy további tapasztalatokat tudjak itt megosztani róluk.
Itt a vége fuss el véle.

O. 

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Szappan, krém
« Válasz #1606 Dátum: 2013. Február 01. - 08:37:29 »
A szappanokat én máshogy használom. Az elején mondom, hogy nekem Vulfix coca pamacsom van. A szappanra cseppentek forró vizet, míg arcot mosok. A pamacsot éppen egy picit vizezem be, langyon, de inkább hideg vízzel, s ettől "szúrósabb" a köteg, s a felázott szappan réteget könnyedén felveszi a pamacs, összeáll a habtól. Ezután a langyos víz a tálkában szépen habbá dolgozza az egészet. Borzzal ez nem tudom mennyire kivitelezhető, bár anno így próbáltam a borzzal is, mikor teszteltem egy pamacsot.
Sheffield-England

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Szappan, krém
« Válasz #1607 Dátum: 2013. Február 01. - 08:52:15 »
 :sör: Izgultam.

Floris JF: láss csodát a hab amit produkált ez az angol csoda kicsit  pöttyösen kicsit összezsugorodva az minden képzeletemet felülmúlta, mert sűrű - lágy - finom habot adott akár 4-5 körre valót.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Ostor

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 139
Re:Szappan, krém
« Válasz #1608 Dátum: 2013. Február 01. - 09:05:40 »
Úgy látszik kell vennem egy cocát  ;D - kipróbálom ezt a módszert is és meglátjuk mi lesz az eredmény persze borzzal mert az van.

Én is izgultam de feleslegesnek bizonyult - nem olyan rossz mint aminek látszik  ;D  :sör:

Nem elérhető Apa8

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Szappan, krém
« Válasz #1609 Dátum: 2013. Február 01. - 20:17:24 »
Kezdek gondba lenni borotva szappan használatával. Eddig arcon habosítottam a szappan hjm, és tökéletesen működött. Kemény dús zsíros habot tudtam csinálni. Gondoltam fejlődés útjára kell lépni és vettem Truefitt szappant és Pre-shave olajat . Próbálgatom de csak vékony gyenge habot tudok csinálni  és orcámról pillanatok alatt eltűnik. Az olaj viszont teljesen jól dolgozik. Nem is tudom eddig hogy tudtam meglenni nélküle.. ;D
Szóval be kéne áztatnom egy kicsit a szappant (már próbáltam de akkor se volt sokkal jobb) mégjobban? Lesz-e olyan jó habom mint a hjm szappannal?
Üdv:
Apa8

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Szappan, krém
« Válasz #1610 Dátum: 2013. Február 01. - 22:43:42 »
Hát, Ostor, a te Florisodnak tényleg jó az illata  :crazy: :sör:

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Szappan, krém
« Válasz #1611 Dátum: 2013. Február 03. - 19:30:57 »
Ehhez mit szóltok?  :)
http://divany.hu/tejbenvajban/2013/02/03/meno_vagy_ciki_a_szalonnaszagu_borotvakrem/

Nálam ez egy picit perverzióba hajlik már  :D
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #1612 Dátum: 2013. Február 04. - 08:30:18 »
A gyártó http://store.baconsalt.com/  Ők azzal foglakoznak, hogy szalonna szagú-ízű cuccokat árulnak, minden hülyeséget.  Ez egyfajta vicc, annak aki vevő rá. Részemről kihagyom, ahogy a szalonnaízű/szagú koporsót (tényleg van), műrózsát, és a többi cuccot is, de biztos van aki vesz, és miért ne venne, ha ez tetszik neki.

A borotvakrém meglepett, mert nem gondoltam volna hogy a bolt célközönsége hagyományosan borotválkozik.  Ehhez nekem teljesen más hangulat társul, mint a szalonna.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Szappan, krém
« Válasz #1613 Dátum: 2013. Február 04. - 10:23:35 »
A vicc pedig nem ez. A szalonnát akár simán lehet használni preshave-ként is, persze nem akkor, ha sábeszdeklit is hordasz. Természetesen működik! nem kóser, de minden megvan benne, ami az előzsírzáshoz kell. Hogy ez megvan e füstölve, vagy főzve már részletkérdés. Ha ezt valaki ki akarja próbálni, nosza, mert működik, csak vigyázz, hogy a cigánypecsenyéből a paprikás oldalt kizárólag belsőleg!  :crazy:   

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #1614 Dátum: 2013. Február 04. - 10:42:09 »
szalonnát akár simán lehet használni preshave-ként is
B&B-n nagyon részletesen kitárgyalták ezt a kérdéskört, http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/319518-Things-you-could-conceivably-shave-with-instead-of-soaps-or-creams.  Részemről maradok a TOBS krémeknél 8)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Szappan, krém
« Válasz #1615 Dátum: 2013. Február 04. - 11:08:51 »
Állat! abból kiindulva, hogy disznótor után hogy fel tud puhulni az ember bőre, ez nekem is eszembe jutott már :-) de ezt  én se tudnám összeegyeztetni a borotválkozás körüli illatokkal.

A hétvégén végre én is megtaláltam a pre-shave-emet egy fűszeres masszázsolaj formájában, ami határozottan feldobta a szappanyos borotválkozásomat, legalábbis két körig.

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Szappan, krém
« Válasz #1616 Dátum: 2013. Február 06. - 12:20:15 »
A gyártó http://store.baconsalt.com/  Ők azzal foglakoznak, hogy szalonna szagú-ízű cuccokat árulnak, minden hülyeséget.  Ez egyfajta vicc, annak aki vevő rá. Részemről kihagyom, ahogy a szalonnaízű/szagú koporsót (tényleg van), műrózsát, és a többi cuccot is, de biztos van aki vesz, és miért ne venne, ha ez tetszik neki.

A borotvakrém meglepett, mert nem gondoltam volna hogy a bolt célközönsége hagyományosan borotválkozik.  Ehhez nekem teljesen más hangulat társul, mint a szalonna.

Mindenesetre nagyon meglepett; meg az is, hogy ilyen elvetemült dolgokat készítenek. Még furább, hogy ezek szerint igény is mutatkozik rá  :D
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Szappan, krém
« Válasz #1617 Dátum: 2013. Március 03. - 11:19:24 »
Segítséget szeretnék kérni: utazáshoz keresek sticket.  Olyan lenne jó, ami visszazárható (pl Speick-et imádom, de emiatt kiesett), nem érzékeny a vízkeménységre (mert ki tudja hol milyen, gondolok itt más országokra is), és kis munkával kellemes habot ad.  Arcra szoktam felvinni, úgy ahogy van, ott habosítok.  Tabac?  La Toja?  valami más?

Nem elérhető jpi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 142
Re:Szappan, krém
« Válasz #1618 Dátum: 2013. Március 03. - 11:38:31 »
La Toya +1
"Itt minden ápolt így kezdte. Én is..." © Qttyyy

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Szappan, krém
« Válasz #1619 Dátum: 2013. Március 03. - 11:58:39 »
Tabac  :borz2:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici