Szerző Téma: Szappan, krém  (Megtekintve 696267 alkalommal)

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:Szappan, krém
« Válasz #2175 Dátum: 2014. Január 13. - 11:58:06 »
A hab nagyjából 5-10 percig van a képünkön. Hogy ez alatt az idő alatt milyen káros anyagok tudnának felszívódni és milyen mennyiségben a bőrön át azt nem tudom, de azt igen, hogy bosszant, ha egy szappan nem akar habzani rendesen.
Úgy is annyi káros hatás éri a szervezetünket nap mint nap, hogy szerintem a szappanban lévő cucc már nem oszt vagy szoroz.
Ergo én se bánom, ha nem natúr vagy bio, meg különben is, ezeket a jelzőket már a piacon sem szoktam elhinni.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2176 Dátum: 2014. Január 13. - 12:01:17 »
Értem én, hogy a kézműves szappanok nem működnek, mert a kézművesek, csak natúr, meg tiszta cuccokat hajlandóak beletenni a szappanba.
Szerintem rosszul érted/nem érted. Számos jó natúrkozmetikum borotvaszappan van, pl Mike’s Natural Soaps, meg még kismilliót lehetne sorolni.

A választóvonal nem a natúr/tiszta, hanem a működő/nem működő borotvaszappanok között van. Borotvaszappantól elvárunk bizonyos tulajdonságokat, ezért másként kell gyártani mint a sima szappant. Aki ebbe nem teszi be az energiát/kísérletezést/tudást, az nem fog jó borotvaszappant gyártani. Nem azért nem működik mert natúrkozmetikum, hanem azért mert nem jó.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Szappan, krém
« Válasz #2177 Dátum: 2014. Január 13. - 12:12:06 »
Mondtam én Kezdőmókus, hogy nem vagyok szappanszaki.  ;)

Éppen ez a baj, hogy nem kísérletezgetnek. Ha kísérletező kedvvel lennének megáldva, akkor most lenne több jó minőségű natúr borotvaszappanunk. De nincs.

Sima, egyszerű gyári borotvaszappanunk sincs.
Nyilván natúrban nehezebb jól dolgozó szappant készíteni, mint sima gyáriban. Talán előbb összejönne...
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Szappan, krém
« Válasz #2178 Dátum: 2014. Január 13. - 12:32:03 »
Mondtam én Kezdőmókus, hogy nem vagyok szappanszaki.  ;)

Éppen ez a baj, hogy nem kísérletezgetnek. Ha kísérletező kedvvel lennének megáldva, akkor most lenne több jó minőségű natúr borotvaszappanunk. De nincs.

Sima, egyszerű gyári borotvaszappanunk sincs.
Nyilván natúrban nehezebb jól dolgozó szappant készíteni, mint sima gyáriban. Talán előbb összejönne...
Szerintem a készítők úgy vélik/látják hogy elég kicsi a felvevő piac. Ami van az meg nagyrészt a webshopokból megoldja. Amúgy a kézműves szappankészítés annyira nem nagy ördöngősség, ha kikisérletezte már az ember az arányokat. De kiinduló támpontok is vannak a neten. Inkább a keményszappanokkal van macera. Házilag több hét a teljes beszilárdulás. És akkor még az ipari hengerelt sehol nincs.
Nagy tételben érné meg csak, sztem.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:Szappan, krém
« Válasz #2179 Dátum: 2014. Január 13. - 12:46:45 »
Nekem nem okoz álmatlanságot,hogy nincs magyar kézműves/bio/natúr borotvaszappan. Akkora választék van, hogy a végére nem lehet érni , tapasztalt gyártók bevált termékei . Az más kérdés,hogy ehhez nem, vagy csak rendkívül korlátozottan lehet itthon hozzájutni, ráadásul magas áron . Boldog leszek,ha magyar készítő kísérletezik,pénzt,energiát, tudást fektet bele , de szkeptikus vagyok . Most arra nem térek ki,hogy alkalmatlan terméket magas marketing faktorral ököráron eladni etikus-e ?
Egyébként  a tipikus olasz szappanok sem keményszappanok,de nekem tökéletesek ( pl. Proraso ).

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2042
Re:Szappan, krém
« Válasz #2180 Dátum: 2014. Január 13. - 15:46:33 »
Sima, egyszerű gyári borotvaszappanunk sincs.
Nekem van, túl sok is ;) Ha neked nincs borotvaszappanod, csomó helyen tudsz venni.

Ha esetleg úgy értetted, hogy ha lenne magyar szappangyártó, akkor az a "miénk" lenne: ezek a fogalmak számomra értelmezhetetlenek. Azt gondolom hogy mindenki gyártsa, amiben komparatív előnye van, az GDP szempontjából pedig nem tartom rosszabb dolognak ha valaki mondjuk szoftvert gyárt, és nem szappant.

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Szappan, krém
« Válasz #2181 Dátum: 2014. Január 13. - 16:47:32 »
Elsiklottunk a téma felett. Engem pont nem érdekel a GDP, meg a nagy büdös nemzeti miegymás.
Csak szeretném, ha lenne a jó kis szappanunk, mint ahogy van jó kis krémünk is.

Azt szerettem volna csak mondani, hogy talán a natúr borotvaszappan készítése nehezebb és sokrétűbb, mint a hagyományos. Talán hagyományos borotvaszappant kellene készíteni, már akinek van rá adottsága. És nem baj, ha van benne némi adalékanyag, hogy jobban puhítson, vagy krémesebb habot adjon. Ennyi, nem több és nem kevesebb.

Egyébként van borotvaszappanom és krémem is, de ettől függetlenül örülnék ha lenne nekünk borotvaszappanunk.
Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2182 Dátum: 2014. Január 14. - 06:19:37 »
Csak egy kérdés, új élmény a szappan. Karácsonyra kaptam egy Mühle-t tégelyben. Tetszik.

Mi a tapasztalat, napi használatban mennyi ideig elegendő?

Egyértelmű a második- harmadik felkenéshez elegendő a pamacs, erre az első használat után felfigyeltem.

S kellemesebb mint a tubusus gélek, pedig gélfüggő voltam. Hisz a pamaccsal a gélből, egy akár tűzoltásra alkalmas nehézhabot is lehet prezentálni egy szappantartóban pillanatok alatt. De úgy érzem megint a hagyomány áll nyerésre a tudomány ellenében nállam.
 :borotva2:

- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Szappan, krém
« Válasz #2183 Dátum: 2014. Január 14. - 08:07:28 »
Csak egy kérdés, új élmény a szappan. Karácsonyra kaptam egy Mühle-t tégelyben. Tetszik.

Mi a tapasztalat, napi használatban mennyi ideig elegendő?

[...]
Nekem van egy Mühle szappanom, de általában csak télen kerül sorra, szantálos mivolta miatt :) Több mint száz használat van "benne", de még negyede sem fogyott el (inkább egy ötöde). 5-6 különböző pamacs dolgozott már rajta, szóval ebből is kapott finomabbat is, durvábbat is. Így elméletben egy Mühle legalább másfél évig kell bírja, ha minden nap sorra kerül. Viszont... Ha lesz neki egy párja (persze nem ugyanolyan), akkor nem is unod meg, és ráduplázol az időre is ;D
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2184 Dátum: 2014. Január 14. - 08:52:35 »
Én nem szeretem váltogatni. Minden piperét addig használok , ameddig el nem fogy.

Legyen  az tusfűrdő, dezodor, borotvagél, bármilyen tipusú penge. Mindegy jó vagy sem, elhasználom.

Tehát minimum egy-másfél évig társam lesz a reggeleken! Ez nagyon jó hír!

  :thanks:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
Re:Szappan, krém
« Válasz #2185 Dátum: 2014. Január 14. - 09:49:20 »
Elsiklottunk a téma felett. Engem pont nem érdekel a GDP, meg a nagy büdös nemzeti miegymás.
Csak szeretném, ha lenne a jó kis szappanunk, mint ahogy van jó kis krémünk is.

Azt szerettem volna csak mondani, hogy talán a natúr borotvaszappan készítése nehezebb és sokrétűbb, mint a hagyományos. Talán hagyományos borotvaszappant kellene készíteni, már akinek van rá adottsága. És nem baj, ha van benne némi adalékanyag, hogy jobban puhítson, vagy krémesebb habot adjon. Ennyi, nem több és nem kevesebb.

Egyébként van borotvaszappanom és krémem is, de ettől függetlenül örülnék ha lenne nekünk borotvaszappanunk.
Egyik volt osztálytársam szappankészítő. Múlt héten leültem vele beszélgetni. Megmutattam a komplett szappan arzenálomat (17 db), illetve a Mike's-ből vertem is neki habot. Hogy lássa, érezze milyen a jó hab. Érti, hogy miről lenne szó. Nekiáll kísérletezni. Faggyús lesz. :) Fejleményekről beszámolok!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Szappan, krém
« Válasz #2186 Dátum: 2014. Január 14. - 10:13:36 »
Hohohohóóó!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Black

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1613
Re:Szappan, krém
« Válasz #2187 Dátum: 2014. Január 14. - 10:27:12 »
Ez bizony remek hír Gianni!  :thumbup:
Várjuk a fejleményeket!

Lajong és bolotvál! ;-)

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2022
Re:Szappan, krém
« Válasz #2188 Dátum: 2014. Január 14. - 10:50:03 »
Én nem szeretem váltogatni. Minden piperét addig használok , ameddig el nem fogy.

Legyen  az tusfűrdő, dezodor, borotvagél, bármilyen tipusú penge. Mindegy jó vagy sem, elhasználom.

Tehát minimum egy-másfél évig társam lesz a reggeleken! Ez nagyon jó hír!

  :thanks:
Mondjuk valahol ez az épeszű hozzáállás, annyi kitétellel, hogy ha nem használható akkor eladom/ajándékozom.
De ezen a fórumon nem biztos hogy (jó értelemben vett) épeszű embereket találsz. :) :) :)

Bár ha jobban belegondolok.....biztos van aki olcsóbban hozza ki éves szinten a borotválkozását mint DE/késes előtti korszakában...
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7056
Re:Szappan, krém
« Válasz #2189 Dátum: 2014. Január 14. - 10:53:58 »
Bennem az bolond, hogy normális vagyok!  :thumbup:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici