Szerző Téma: Kávézó  (Megtekintve 855260 alkalommal)

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10500 Dátum: 2017. Január 10. - 14:40:13 »
Most megnéztem, épp a NOSZF 99. évfordulóján rendeltem. Két hónapja várom, tessék szíves lenni nem fikázni!  :wiggle:

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kávézó
« Válasz #10501 Dátum: 2017. Január 10. - 14:45:05 »
... csak igazán biztonságos.

Tegyél bele sárga csomagolásos Schick-et(a 7db-ost). Úgy vág mint a Feather AC pengék. Bőrhibákon átmegy, na nem kikerülve :crazy:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #10502 Dátum: 2017. Január 10. - 15:51:37 »
Az melyik?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kávézó
« Válasz #10503 Dátum: 2017. Január 10. - 15:54:56 »

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10504 Dátum: 2017. Január 10. - 23:46:51 »
Supply-jal kapcsolatban igaza van bbuffynak. Legalábbis így elsőre én is hasonlónak találtam. Az injektálás meg hülyeség, helyből elcsesztem egy pengét ezzel a tologatós izével. Mintha rettegni kéne egy inch hosszú éltől, vicc. És pont a fegyverbuzi amcsik paráznak a blédtől : )

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Kávézó
« Válasz #10505 Dátum: 2017. Január 11. - 06:36:42 »
Supply-jal kapcsolatban igaza van bbuffynak. Legalábbis így elsőre én is hasonlónak találtam. Az injektálás meg hülyeség, helyből elcsesztem egy pengét ezzel a tologatós izével. Mintha rettegni kéne egy inch hosszú éltől, vicc. És pont a fegyverbuzi amcsik paráznak a blédtől : )

Az elso penge nalam is a kukaban vegezte. A tobbi mar rendben volt, miutan gugliztam picit. Az esetek 99 szazalekaban ezt a hw hasznalom, teszi a dolgat eszrevetlenul, mindenfele problema, irritacio nelkul. Szoval egy igaslo, a szurke eminencias. En nagyon szeretem, foleg a 3 pottyos fejjel
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Kávézó
« Válasz #10506 Dátum: 2017. Január 11. - 09:44:14 »
Supply-jal kapcsolatban igaza van bbuffynak. Legalábbis így elsőre én is hasonlónak találtam. Az injektálás meg hülyeség, helyből elcsesztem egy pengét ezzel a tologatós izével. Mintha rettegni kéne egy inch hosszú éltől, vicc. És pont a fegyverbuzi amcsik paráznak a blédtől : )

Ok, azt értem, hogy veszélyességi faktor szempontjából DE89-hez hasonlítjátok, de nekem az összes SE (GEM, Schick) penge érzetre, ezáltal borotválkozási élményre is teljesen más mint bármilyen DE. Akármilyen kicsit áll ki a DE penge a készülékből, valahogy másnak érzem stabilitás szempontjából.
Lehet hogy túl felkészült voltam, de nekem nem sikerült injektálással pengét tönkretenni. Ellenben a sok ki-bepakolászással már igen.



Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Kávézó
« Válasz #10507 Dátum: 2017. Január 11. - 10:44:58 »
Megvan. Az első pengét feltétlen tönkreteszi az alsó megtámasztó. Hiába próbáltam felfelé nyomni, a befelé haladó él bal oldalát tönkretette.

"If you leave the razor with no blade, you have a good chance of ruining the next blade in. When you insert it, it might scrape along the blade stops." (Innen.)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10508 Dátum: 2017. Január 11. - 14:39:01 »
Ha egy motor fordulatszáma 2870 1/p, de én azt 60Hz-en üzemeltetem, akkor hogyan alakul a fordultszám? Sima aránypáral kiszámítható (3444 1/p), vagy ez ennél bonyolultabb?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #10509 Dátum: 2017. Január 11. - 15:03:44 »
Ha egy motor fordulatszáma 2870 1/p, de én azt 60Hz-en üzemeltetem, akkor hogyan alakul a fordultszám? Sima aránypáral kiszámítható (3444 1/p), vagy ez ennél bonyolultabb?

Mekkora,az adattáblán az üzemi frekvencia?

S,szinkron asszinron, vagy univerzális motorrl beszélünk
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10510 Dátum: 2017. Január 11. - 15:11:20 »
50Hz
Szerintem aszinkron, ha ez a legelterjedtebb. Ráadásul át lett kötve 3 fázisúra, ha ez számít valamit.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #10511 Dátum: 2017. Január 11. - 15:33:58 »
50Hz
Szerintem aszinkron, ha ez a legelterjedtebb. Ráadásul át lett kötve 3 fázisúra, ha ez számít valamit.


Lényegi fordulatszámot nem tudsz pontosan, mert névleges az asszinron fordulatszáma, mertvterhwléskor késik, lassúlásra hajlamos.

De egy orán belül, max kettö megadom a képletet, cssak érjek haza
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Kávézó
« Válasz #10512 Dátum: 2017. Január 11. - 16:02:14 »
Tehát:

n=f/p*(1-slip)

Ahol az

n = fordulatszám
f = hálózati üzemi frekvencia ( 60Hz )
p = polusok száma, nálad valószínűleg 3
slip = a forgó mágneses mezőhöz viszonyított csúzászás. Adatlapon meg illendő találnod.


- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Kávézó
« Válasz #10513 Dátum: 2017. Január 11. - 16:05:17 »
Tehát:

n=f/p*(1-slip)

Ahol az

n = fordulatszám
f = hálózati üzemi frekvencia ( 60Hz )
p = polusok száma, nálad valószínűleg 3
slip = a forgó
mágneses mezőhöz viszonyított csúzászás. Adatlapon meg illendő találnod.

Wow :thumbup:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Kávézó
« Válasz #10514 Dátum: 2017. Január 11. - 17:16:17 »
Köszönöm szépen! :sör:

Sajnos ez nem jó nekem. A pólusok számát nem ismerjük, a slip pedig nincs az adattáblán. Lehet, hogy nem aszinkron a motor, ehhez nem értek.

Nekem elég lenne az elméleti érték. Csak arra lennék kíváncsi, hogy ha a hálózati üzemi frekvenciát növelem, egyenes arányban nő e vele a fordulatszám.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici