Szerző Téma: KunEmber  (Megtekintve 18377 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:KunEmber
« Válasz #30 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 15:05:31 »
Jajj, jajj...meghajlok a tudás előtt!  ;) Én sajna nem jutottam el az egyetemen a kolabanyia-ig (rezgéstan). Nade akkor is azt mondom mint a székely gyerek az állatkertben a medvénél: -De nagy nyúl!  :P

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:KunEmber
« Válasz #31 Dátum: 2010. Augusztus 05. - 15:08:26 »
longball, nem állt szándékomban...  ;D

Písz ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #32 Dátum: 2010. Augusztus 11. - 18:47:30 »
Nos, egyelőre a tanulmányaim kezdő időszakából ez az utolsó jelentésem, lévén, hogy unalmasnak tűnhet. Lényegében ma annyira sikerült korrektül megborotválkoznom, hogy mehetett rá újra az alkoholos lé. Néhányszor megvágtam még magam, de azok sima ügyek. Ami izgalmas, hogy a kiborotválásnál a jobb kéz - jobb nyak alja kombináció valamiért teljességgel nem megy. Ki kell derítenem a videókból, mivel oldhatom meg, hol hibázok, mert...  >:(

Egyébként lassan borotvaszappan, Ed Zenithje szépen muzsikál, illetve a Figaró szerintem túl gyorsan szárad...





+++++++++++++++++
Zenithről jutott eszembe, (de lehet, már mondtam), hogy Edtől kaptam/vásároltam egy szépséges fanyelű Zenithet. Kissé döcögősen indult a kapcsolatunk, történt egy-két kétségbeesett PÜ váltás (Ed azóta nem beszél velem, azt hiszi mindig ilyen hisztérikusan problémázó vagyok ;) ), de mára összeszoktunk. Egyébként valamennyire a habkeverési stílusomon is igyekeztem változtatni, de tény ami tény: ég és föld a Balea és a Zenith, szerintem aki teheti, kerülje el a Baleát.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Augusztus 11. - 18:56:56 írta KunEmber »

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:KunEmber
« Válasz #33 Dátum: 2010. Augusztus 11. - 21:25:43 »
Nem akarok gonosz lenni, de szerintem nem a figaró szárad gyorsan, hanem kevés vizet használsz :) Nekem a figaró és a barbon volt az ami szerintem soha nem száradt meg rajtam. Úgy se ha 15-20 percig rajtam volt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:KunEmber
« Válasz #34 Dátum: 2010. Augusztus 11. - 22:46:58 »
Szép apránként sok vizet bele lehet dolgozni - egy jó pamaccsal. :borotva:

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:KunEmber
« Válasz #35 Dátum: 2010. Augusztus 12. - 07:25:39 »
...Ami izgalmas, hogy a kiborotválásnál a jobb kéz - jobb nyak alja kombináció valamiért teljességgel nem megy. Ki kell derítenem a videókból, mivel oldhatom meg, hol hibázok, mert...  >:(

Próbáld magad szoktatni a kétkezes borotválkozáshoz. Jobb nyak+BAL kéz. Hidd el, előbb-utóbb menni fog!
Ja, és érdemes még így az elején kétkezes technikával próbálkozni, mert később nem nagyon fog akaródzni.  :borotva:
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #36 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 17:15:20 »
Ma megjött Longballtól az особая "különleges" borotvám :) Megborotválkoztam vele, az SFKhoz képest könnyed, szinte légies. Sokkal egyszerűbb nekem ezt kezelnem, mint az SFK-t.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #37 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 15:08:45 »
Egy időre leteszem a hagyományos borotvákat, visszanyergelek a zsilettekre. Ok: nem teljes velük a borotválkozás, nem tudunk rendesen összeszokni, elvágom magam, ilyenek. Nem adom el őket, nem is felejtem el őket, de egy időre mindenképp fióklakók lesznek. Úgy gondolom, kár erőltetni, lehet h még nem vagyok elég érett rájuk.
Cserébe lehet ajánlani nekem szép Gilletteket (Slim Adjustable, SuperSpeed, ...) megvételre ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:KunEmber
« Válasz #38 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 15:34:27 »
Azért ne add fel!!!, én is így vagyok vele, bár már összeszoktunk a késekkel. Ha sietek azért nem jó, ha pedig nem sietek, akkor meg bosszant, hogy miért is nem sietek...lenne jobb dolgom is :-) Viszont néha rájön az emberre, hogy "most kés" és akkor bizony a fenéstől a bőrözésen át a végéig megvan az aznapi vagy heti élmény.   

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:KunEmber
« Válasz #39 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 19:51:44 »
KunEmber, nem kell ám vagy-vagy kategóriákban gondolkodni. Én hol ezzel borotválkozom, hol azzal. Ha már a kétnapos borostát kénytelen vagyok levakarni, mert olyan melóm van, vagy reggel mindenképp kell borotválkoznom, akkor DE. Ha van időm, hangulatom, vagy ha hosszabbra engedtem nőni a borostát, akkor meg kés. Vagy fordítva. Összevissza. Mikor mivel. Ez az egészben a legszebb, sőt, egyfajta hedonizmus is, és még több szabadság – mert a választás lehetősége mindig szabadság.

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:KunEmber
« Válasz #40 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 20:31:42 »
Osztom Ed véleményét. Én késsel jobb szeretem, de 3 Gillette be van készítve ha bármikor úgy gondolnám. Szappan-krém téma dettó. :borotva:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #41 Dátum: 2010. Szeptember 23. - 20:57:57 »
Ed, Thaly, Penge:
habár elég kategórikus vagyok, igyekszem pont ezért nem kategóriákban gondolkodni és élni. így van ez a borotválkozással. sohasem volt nálam téma, hogy csak kés, csak DE, csak krém vagy csak szappan. hangulat, ahogy mondjátok ;) mindig más, vagy éppen ugyanaz ha tetszett :)pusztán annyit jelent ez a mostani, hogy pihentetem őket. semmi nagy elhatározódás, semmi kategória. csak nem fektetek bele görcsösen annyit, amennyit. Lehet, hogy pont ezek miatt fogom egy fél év múlva újra a világ nagy csodájának tartani :)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:KunEmber
« Válasz #42 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 01:14:24 »
A fél évet kategórikusan viszont nem javaslom! :-) Az túl hosszú idő: a felejtésre. Biztos lesz majd olyan, hogy késztetést fogsz érezni, hogy most késsel borotválkozz...és nem az újrapróbálkozás kedvéért kéne....
Szóval ahogy én értékeltem magamban az egész késsel való ismerkedést: kűzdelem, míg elsajátítod, de meghálálja és úgy érzem, hogy egyfajta "műveltséget" ad. A késélezés csínyját-bínját is megtanítja. Utána valóbban objektíven nézve az egész tök értelmetlen, mivel maga a borotválkozás nem akkora hobbi, hogy elvegyen az ember életéből akár plusz 10 percet.. ( legalább is nekem elvesz és akárhogy is, van egy halom sokkal jobb hobbim...) Azonban amióta késsel is teljesen jól meg tudok borotválkoznil, sokszor rámjött, hogy ma bizony előszedem a csonthéjjút és letolom az arcom vele, ilyenkor előjátékként kis kő, kis bőr és pepecs vagy egy jó óráig de utána jobban érzem magam...  ;D Ha így nézzük, akkor viszont hobbi lett.     

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:KunEmber
« Válasz #43 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 18:45:24 »
Egy időre leteszem a hagyományos borotvákat, visszanyergelek a zsilettekre. Ok: nem teljes velük a borotválkozás, nem tudunk rendesen összeszokni, elvágom magam, ilyenek.

Aztán, ha valóban kun vagy, akkor megkérdezném, a konok kunt melyik sarkon hagytad el ???  ;D :D  :crazy:  ;)

Amit meg Penge írt, annyira igaz, hogy kár hozzá tenni bármit is...


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:KunEmber
« Válasz #44 Dátum: 2010. Szeptember 24. - 19:13:49 »
A konok kunt melyik sarkon hagytad el ???
- vállvon - nem lehetek mindenben konok. már így is megkérdezték a munkahelyemen h mivel vágom el magam rendszeresen. de, a téma lezárásaképpen: nincs semmi végleges, szeretem őket, szeretem az élményt, de egy kicsit pihenünk! Köszi ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici