Szerző Téma: Piacos élmények  (Megtekintve 124103 alkalommal)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #480 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 13:52:50 »
"A forgácsoláson gondolom a polírozás közbeni anyag lemunkálást érted. Nem midegy." Mi nem mindegy? A polírozás is forgácsolás.

A megfelelő eszközökkel az ezüstig sem jutunk el. Teljesen jelentéktelen mennyiség eltüntetésével is lehet polírozni, de veled egyetértve én is azt mondom, hogy vannak más módszerek is. Főleg azért mert az oxidációk, baktériumtelepek, rozsda feltapadások nem egyenletesen borítják a tárgyakat és esély van rá, hogy ezek még mindig ott maradnak, amikor a bevonatok már eltűntek. Szóval a gépi forgácsolás nem feltétlenül a legjobb módszer ilyen bevonatokon. Egy anyagból készült tárgyon, pl. egy gyűrűn általában tök mindegy. Eltűnik egy szellentésnyi anyag, ennyi.


Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #481 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 13:53:44 »
Ja és  :sör:
Bár nem ihatok, fogyózok.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #482 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 14:22:02 »
Azt elfelejtettem írni, h az a roszmanos kendő egy impregnált kendő, ott inkább a kémiai tisztításon van a hagsúly.

Nem elérhető atteeharp

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1550
Re:Piacos élmények
« Válasz #483 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 14:25:28 »
Ezen az Old Type-on alig van patina. Felesleges alufóliával kémiailag ezüstté alakítani rajta az ezüst-szulfidot. Ami után ezüst tisztítóval úgy is át kell pucolni - az említett recept szerint is.
Ha egyre gondolunk. (Remélem nem szódabikarbónás átdörzsölésre gondolsz, mert az egy nagyon durva mechanikai tisztítás. Sterling ezüstön is kerülendő!)

A tök fekete ezüstbevonatos készüléket is csak óvatosan ezzel a kémiai redukcióval - vagy mifenével. Nekem egy OT eközben lett láthatóan hajszálrepedéses, mert a recept minél forrób oldatban áztatást írt. A fürdővel járó jelentős hőmérséklet változást a vékony cső nyél nem vette jól.
Valószínűleg, mert előtte nagyítóval átszőröztem, nem láttam a nyakán semmit.

Én forróvíz+szódabikarbónában fürdettem. Ilyen lett:
http://borotvaforum.hu/index.php?topic=4.msg149415#msg149415

Előtte eléggé fekete volt. Már ahol nem volt róla lekopva a bevonat. Én nem vettem észre több kopást a fürdő után. Forralni nem forraltam az egészet, hanem alufólia medencébe raktam a borotvát, rá egy evőkanál szódabikarbónát, aztán leöntöttem már nem forrásban lévő vízzel.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #484 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 15:09:31 »
Mondjuk én még nem mertem ezeket forróvízbe rakni.
Olyan tisztást meg sztem nem létezik, hogy valami picike anyag el ne távozna, de ez annyira minimális. Ez engem nem  hat meg. Sztem egy légyszarban is több anyag van.

Ilyen a kendő 1-2 perc alatt, most sikáltam egyet ezen az elnyűtt darabon.




Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #485 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 15:19:36 »
Egyúttal ezen a sapkán jól látszik, hogy mitől is szoktak ezek az OT-ok agresszívak lenni. Oldal irányban görbül a sapka. Ennél a típusnál ez tipikus, némi képzavarral élve. Ha erősen meg van húzva, akkor az eredeti méretre csökkenthető a GAP. Valószínűnek tartom, hogy ezek a nyelek ezért is repedtek szét.

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Piacos élmények
« Válasz #486 Dátum: 2016. Szeptember 04. - 22:08:59 »
köszönöm a tippeket, segítséget

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Piacos élmények
« Válasz #487 Dátum: 2016. Szeptember 10. - 18:01:00 »
Ma bécsi élmény:
Rengeteg elhasznált régi borotva. Egy fehér bakelit ferde fácán dobozzal, csak az eladója tűnt el. Illetve egy ember akinél több vállalható formájú kés volt. 30eurot kért darabjáért. Az egyetlen ami miatt vissza mentem (sajna már nem volt ott a faszi) egy böker volt, amin egy enyhe rozsdafolt volt a pengefalon.


Úgyhogy ennyi. :/

De legalább Ikeából van egy tálam amiben jó habot lehet "legyezni".

Kérek egy kést.  :'(

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #488 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 04:20:01 »
Tarts ki, nálam lesz egy csak még nem tudom melyik... :)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #489 Dátum: 2016. Szeptember 11. - 04:28:21 »
Ja, postaköltségért (400ft) tudok küldeni egy orosz kést ami nekem sehogy se jött be. Éles meg minden, de mégis húz mint a wilki penge csak jobban :) de neked hátha beválik. Ha nem, akkó dobd ki!

Nem elérhető Gab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 252
Re:Piacos élmények
« Válasz #490 Dátum: 2016. Szeptember 12. - 12:40:59 »
Szombaton kinéztem a világ végére, az ecserire. Sztem kínosan kevesen voltak a „vevők”, érdeklődők, már amennyire én ezt fel tudom mérni. Mindez szombaton. Borotva vadászoknak elég vékony volt a felhozatal. DE vonalon 1-2 nagyon leharcolt, leginkább kukába való slim twist. Késeket viszont láttam de egyik se tetszett annyira h alkudozzak. Pecsa jobb volt múltkor, de feltételezem ez eléggé kiszámíthatatlan.

Nem elérhető siorak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 546
Re:Piacos élmények
« Válasz #491 Dátum: 2016. Szeptember 17. - 21:43:51 »
Ma újabb kör volt Bécsben a Nashmarkton. Valszeg nagy a forgalom, mert egyet se láttam a múlt heti darabok közül, viszont legalább a rozsdás élű viszonylag vállalható 5-6/8 körüliek is már 40 ajrót kóstáltak.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Piacos élmények
« Válasz #492 Dátum: 2016. Október 01. - 16:57:15 »
Pár hónap üresjárat után egy leheletnyit repedt nyelű Wilkinson Sword (viszont hibátlan a feje és megvan az emblémája) és egy jó tartású Gillette ABC jött szembe.





Üdv

Á

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Piacos élmények
« Válasz #493 Dátum: 2016. Október 02. - 08:59:48 »
Én még a fenti ruszki gagyin kívül semmi jót nem találtam piacon.
Pedig a múltkor leszart a madár... a piacon...

https://www.youtube.com/watch?v=MbhwYtmfQY0

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Piacos élmények
« Válasz #494 Dátum: 2016. Október 02. - 11:49:10 »
Majd jönni fog egyszer, türelem. Nálam négy vagy öt értelmes darab került elő kb. száz látogatásra.

Üdv

Á

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici