Szerző Téma: Boltok, webshopok  (Megtekintve 320433 alkalommal)

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1890 Dátum: 2020. Január 12. - 15:32:13 »
Nem kamu, valóban változik:

https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/digital-single-market-modernising-vat-cross-border-ecommerce_en

Szerintem ez alapvetően jó, sok dolog egyszerűbb lesz, csökken a tranzakciós költség, és a kínai áruk csalásból származó implicit versenyelőnye.
Milyen tranzakcios koltseg csokken?
Kb lottek a kinai apro holmiknak, ha a filleres cuccokra rajon a vamon es afan kivul meg egy 3500 Ft-os vamkezelesi dij is.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1891 Dátum: 2020. Január 12. - 15:58:46 »
Hát ez az... Mert a bevétel túlnyomó része ezeknél az apró csomagoknál a kezelési költség lenne  :fejfal:
Már ha eltekintünk az egész dolog volumenének kezelhetetlenségétől  :nemtom:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1892 Dátum: 2020. Január 12. - 17:18:13 »
Ha jól értem, akkor pont az a lényege hogy a küldő (cég) elvégez minden adminisztrációt elektronikusan, és nem lesz külön vámeljárás. Ha ez jól működik, akkor semmit nem kell csinálni, csak megrendeled a csomagot és aztán megkapod.

Az, hogy kamuznak az értékhatárral, valóban meg fog szűnni ha ezt rendesen betartatják, de a jóhiszemű kereskedelem pont egyszerűbb lesz.

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1893 Dátum: 2020. Január 12. - 17:31:27 »
Ha jól értem, akkor pont az a lényege hogy a küldő (cég) elvégez minden adminisztrációt elektronikusan, és nem lesz külön vámeljárás. Ha ez jól működik, akkor semmit nem kell csinálni, csak megrendeled a csomagot és aztán megkapod.

Az, hogy kamuznak az értékhatárral, valóban meg fog szűnni ha ezt rendesen betartatják, de a jóhiszemű kereskedelem pont egyszerűbb lesz.
Akkor is bekaphattyak. Ennyi erovel rakenyszerithetnek a kinaiakra azt is, hogy csinaljak ugyanezt kotelezoen, de csak 22 euro folott. En ertem az europai piac vedelmet, de ha ezekbol az aproszarokbol a minosegi darabok szallitassal felebe-harmadaba kerulnek, mint a kozepszar europai boltokban kaphato cuccok, akkor nekem ne vedjek ennyire.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1894 Dátum: 2020. Január 12. - 18:09:26 »
Ha fele-harmadába kerül, akkor valszeg még mindig jól jársz a kínaival, nem? Akkora nem lesz a pluszköltség.

Kicsit messzebbről nézve: az egy anomália hogy $1.50ért tudsz rendelni postával mindenféle cuccot, ami esetleg rabszolgamunkával készült, de környezetvédelmi előírásokat biztos nem látott, a postaegyezmények reciprocitási vonatkozásai miatt a Magyar Posta önköltségi ár alatt szállítja ki neked, és persze semmilyen adót sem fizetsz rá, ami azt jelenti hogy a többi adózótól kell majd beszedni ezt a költségvetésbe. Szerintem szuper hogy ez megszűnik, és nem fáj a szívem érte.

(Akit érdekel: Alexandra Harney The China Price könyve témábavágó).

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1895 Dátum: 2020. Január 12. - 18:37:42 »
Alapvetoen igazad lehet az adozassal, de nem vagyok benne biztos. A masok altal ugyesnek mondott ismeroseimnek, akik minimalberre vannak bejelentve, meg szlovak rendszamos touareggel kerulik meg a regadot, (ez letezik meg?) azoknak en is azt mondom, hogy OK, majd en fizetem helyetted a hianyt a miattad magasabb SZJA-mbol. Gondolom ok az oka, hogy csokkentek a jovedelem~ es egekbe nottek a forgalmi adok. Evente 3 Baseus USB kabellel es ketevente egy mobil tokkal nem erzem magam annyira cinkosnak, plane, hogy ezzel az adobevetellel nem szamol ma az allam, hiszen a 22 dodoig terjedo vam es adomentesseg nem trukkozes. Ha ez megszunik, boritekolom, hogy az extra bevetel mellett nem fog csokkenni a tobbi adonem.


A kinai small parcel posta ingyenessege ha jol tudom olyan kinai allami szubvencio, ami az ottani kisvallalkozasokat segiti. A magyar postaert nem ejtettem meg konnyeket, egyreszt igazad van, tenyleg ingyen dolgoznak ezekkel a csomagokkal, masreszt ez egyszeru gazdasagi tervezes, hogy az olyan mukodesi koltsegeket, mint ez is, bearazzak a sajat termekeikbe, tehat szerintem ok sem a kedvenc kifogasuk, a "megnovekedett csomagszam" miatt vesztesegesek.


De teny, az 1000 Ft-os USB kabel igy 1333-ba (plussz amit kezelesi dijkent felszamolnak a kinai kereskedok) fog kerulni, es nem 1333+3500-ba, nyilvan ezt veszem majd es nem a Hama-t 3500-ert, annyira nem gaz. Arra gondolok csak, hogy ha a Baseus 1000-ert megcsinalja kurva jo minosegben, akkor azt kell venni, nem a sokszorosaert a gyengebb minosegu europait, vagy az itthon dragan forgalmazott kinait.


A rabszolgamunkaval vagy kizsakmanyolassal nem tudok mit kezdeni, abba nem gondoltam bele, elkeserito, ha minden ilyen cuccal kapcsolatban ez jogosan merul fel.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1896 Dátum: 2020. Január 12. - 19:52:36 »
Nem csak a kínai "rabszolgamunkás"apróságoknak fellegzett be szerintem, hiszen a szabályozás általános. Bárhonnan a világból fizetni kell bármiért, ha ez EU-n kívülről érkezik, vagy rosszul értelmezem? Mondjuk ha az ebay-ről veszek borotvapengét (pl. vettem egy izraeli csávótól 100-as pakk izraeli Personna Platinumot tavaly 14 dolcsiért szállítással) akkor arra is kell áfát (meg ki tudja még mit) fizetni 2021-től?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1897 Dátum: 2020. Január 12. - 19:59:44 »
Ha nincs 3500 ft-os "ügyintézés" fedőnevű sarc, hanem csak az van hogy az áfát ezentúl be kell építenie az eladóknak az árba, az nem feltétlenül öli meg a kis csomagokat.
Lehet hogy jó lesz ez, kíváncsi leszek az implementációra  ::)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető szekelya

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 963
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1898 Dátum: 2020. Január 12. - 21:13:07 »
A 22 euros hatar eltorlesetol teljesen fuggetlenul, csodalom, hogy nincsenek Luxemburgban uzemelo magyar cegek, akik helyetted vasarolnak es adoznak (az EU legalacsonyabb 17%-os AFA kulcsaval) es postaznak tovabb mar afa es vammentesen EU-n belul.
"I mustache you a question but i'll shave it for later."-- Sean Connery

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1899 Dátum: 2020. Január 13. - 08:23:07 »
Bárhonnan a világból fizetni kell bármiért, ha ez EU-n kívülről érkezik, vagy rosszul értelmezem?

Szerintem jól értelmezed, kivéve ha más egyezmény nem rendelkezik. Pl ha jól értem amikor hamarosan a CETA életbe lép, Kanadából egyszerűbb lesz importálni (és oda exportálni).

Azt gondolom hogy elvi változás nincs: eddig is voltak vámok mindenhonnan, csak (főleg technikai okok miatt) a kisértékű küldeményekre nem érte meg ezekkel vacakolni, de pont a határ felett cserébe relatíve drága volt. Most ha jól értem egységesen fizetni fog mindenki, csak az ügyintézés lesz jóval egyszerűbb és olcsóbb, mert fogyasztónak nem kell vámeljárást csinálnia.

Kíváncsi vagyok hogyan csinálják meg a gyakorlatban (azaz majdnem borítékolom, hogy Magyarországon az átmeneti időszakban kavarodás lesz, de ez mindennel így van), ugyanakkor elvben ez egy jó dolog lehet.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1900 Dátum: 2020. Január 13. - 10:38:10 »
A kavarodás enyhe kifejezés lesz szerintem :(

Most az merült fel bennem, hogy mi lesz akkor, ha valami garanciális (vagy bármilyen) probléma miatt visszafizetést kér az eladótól a vásárló? A befizetett áfa bukó, vagy az visszajár? Ha visszajár, akkor gondolom szórakoznak majd azzal hogy igazolja a vásárló a sztorit, aztán majd hónapok múlva a lóvét is küldik...

Vagy mi van azzal, ha hibás cuccot küldtek és emiatt másikat küld az eladó? A hibás meg a jó cucc után is kell áfát fizetni, merthogy a második csomagon is fel kell tüntetni a tartalmat és annak értékét? Bizonygatni kell majd, hogy pirosat kértem, de kéket küldött először, aztán most jött a jó piros, de valójában ez egy tételnek számít?

Az ilyen problémák leginkább az olcsó cuccoknál fordulnak elő, legalábbis nekem azoknál voltak ilyenek. Nem elég hogy egy filléres szirsz@rról van szó, aminek a vásárlását megbonyolítják, de a problémák miatt további időt rabolnak az eladóktól, vevőktől, hatóságoktól. Erre mondják szerintem, hogy többe kerül a leves mint a hús...

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1901 Dátum: 2020. Január 13. - 11:17:16 »
Úgy tudom mindkét esetet kezeli jelenleg a vámhivatal, csak papírmunka van vele, tehát gondolom a forgalmi adóra is hasonló lesz csak kevesebb papírmunkával, és az eladó majd lemeccseli a hivatallal, te visszakapod az egész összeget.

Ha jól értem pont arról szól a változás hogy ne kerüljön többe a leves mint a hús. De simán el tudom azt is képzelni, hogy míg mondjuk Hollandiában vagy Svédországban ez simán működni fog úgy hogy észre sem veszik, Magyarországon kitéped a hajad tőle. Lásd pl az elektronikus recept kalandjait: egy elvileg szuper ötlet, ami, a gyakorlatban, hogyismondjam... úgy járt mint az Istenek a fejükre estek c. filmben a kólásüveg.

Mindenesetre a dolog már eléggé eldőlt, így max annyit tudunk tenni hogy meglátjuk ;)

Nem elérhető Szabika90

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1902 Dátum: 2020. Március 04. - 13:59:02 »
https://www.yourshaving.com

Most találtam ezt a webshopot, még nem próbáltam, (talán holnap) de gondoltam megosztom veletek, egész ígéretesnek tűnik! :)

Nem elérhető Joey

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 55
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1903 Dátum: 2020. Március 12. - 20:24:16 »
Ma jött innen csomagom, múlt hét szerdán rendeltem, ma hozta a DPD. Minden szuperül becsomagolva bubisba, plusz a doboz üres helyei passzentosan kitömve rendes csomagoló papírral. Ja, és olcsóbb mint a G&C, ott hiába ad még -10%-ot, még úgyis. Meg a szállítás is kedvezőbb. Amúgy Malagából indult a csomag, ez is spanyol bolt.

Nem elérhető Szabika90

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Boltok, webshopok
« Válasz #1904 Dátum: 2020. Március 16. - 11:11:25 »
Nekem is rendben megjött a csomag, nem késtek vele, stb.  Mit rendeltél amúgy?  :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici