Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2169179 alkalommal)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5700 Dátum: 2012. December 25. - 17:56:56 »
Tesztkör nekem is  :)


 - HJM borz (pure? vagy milyen lehet?)
 - Merkur Futur (1-es fokozaton, hatalmas odafigyeléssel és "tisztelettel")
 - kék Astra (mert már jól ismerem)
 - ARKO (mert nekem ez csúszik a legjobban, és ismerem a habját, valamint az új borzot is szagtalanítani kell valamivel  ;D)
 - timsó (hogy tudjam, hol rontottam el)
 - Alpa 378 (mert "ünnepi" illata van :))

Szőr mentén, és szőrrel oldalt két irányba: óvatosan, nem nyomva, figyelve a szögre. Megúsztam egy karcolás nélkül, 95%-os BBS eredmény, és 0% irritáció. Hihetetlenül tetszik a Futur, egyelőre jó lesz így 1-esen, aztán majd később felváltok magasabb fokozatra, de így is igen jól működik. És milyen szép hangja van!

A borz pedig: húh... Még sosem próbáltam a sertés sörtésen kívül más, úgyhogy eléggé letaglózott ez a puha simogató érzés  ;D. Szivacsként tartja magában a vizet, a végén nem győztem elmosni a sok habot.

Van 10 db Merkur pengém is. Az olvasottak alapján jól sejtem, hogy jobb is, ha megmaradnak dísznek? Az axióma szerint pedig meg kéne próbálnom Feathert szerezni majd?

Meg.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5701 Dátum: 2012. December 25. - 19:38:49 »

Proraso Pre
Institute Karite
Omega 10275
Merkur 43C
Feather
Musgo AS

Még tegnap. A Perma Sharp kicsit megkinozta a nyakam. Ez csak ekkor derült ki. Persze én is hülye voltam, mert a 89es fej nálam nem illik össze a Featherrel. Izzott a nyakam rendesen. IK amúgy jó volna. Musgo hibátlan.
(Remélem Topi sok pénzt locsolt össze.)

 :crazy:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5702 Dátum: 2012. December 26. - 09:34:13 »
pre: CHH Tobacco
szappan: L'Occitane
pamacs: Hans Baier Siberspitzen
penge: Feather
borotva: Mühle R89
after: Avon Quadra fx
illat: Tommy Hilfiger




Bár csak ilyen ráérősen telne minden napom, mint most az ünnepek!
Ébredés után kitalálom az aznapi eszközöket, majd jön a regeli rutin. Utána szépen előveszem az állványt, gépet, elrendezem a cuccokat, pár képet kattintok. Ezeket mindjárt gépen megszerkesztem aztán iziben fel is teszem a tárhelyemre.
Utána kezdek borotválkozni, szintén kényelmesen.
Ma már nem teszteltem, így csak egy kört mentem.

A tobacco pre kifújt, hogy lesz-e utódja még nem tudom. Túl nagy szükségét nem érzem. ( De már most biztos vagyok benne, hogy tuti lesz valami, ha elkap a gépszíj.  :D )
A HB pamacsot nagyjából majd végigpróbálom az összes itthon fellelhető szappannal, krémmel. Ma a Loxitánnal próbáltam, lett hab ebből is.
A viszonylag megbocsájtó borotvába egy középkorú fedör került, ennek eredményeképp bbs-nek a közelébe sem kerültem, de nálam az már nem is cél.
Érdekes módon egy vérzés azért keletkezett, de olyan helyen, ahol nagyon ritkán vágom meg magam. Nevezetesen az orrom alatt, ahol szerintem csak szökőévenként fordul elő ilyesmi.
A visszafogott, szinte illat nélküli balzsamra nyak alatt egy kis Hilfigerrel rásegítettem.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5703 Dátum: 2012. December 26. - 17:02:51 »
Mai:
Orosz kés 11/16
Omega 11137
Nanny's French lavender
Lavanda

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5704 Dátum: 2012. December 26. - 20:12:43 »
Húú igazi szovjet csoda, hasonlónak törtem el a nyelét szegecs kiszedés során olyan frankó anyag, kicsit hasonlít a mai kínai motorokon lévő ABS műanyagokhoz (nem minden ABS műanyag gagyi,törős).
Ha minden igaz a jővőben új köntösben fog majd szolgálni.  :boldog:

Pár mondatban leírhatnád Ákos, milyen acél jellemzi.
 :sör:

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5705 Dátum: 2012. December 26. - 20:14:14 »
Nanny rockol nálam is!  :borz2:
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5706 Dátum: 2012. December 26. - 20:43:56 »
Egyik kedvemcem   :borz1:

Nanny rockol nálam is!  :borz2:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5707 Dátum: 2012. December 26. - 20:50:54 »
Bitang kemény anyag, elég melós a fenése.
(szegecs kiszedésekor én is törtem már nyelet  :fenek: )

Húú igazi szovjet csoda, hasonlónak törtem el a nyelét szegecs kiszedés során olyan frankó anyag, kicsit hasonlít a mai kínai motorokon lévő ABS műanyagokhoz (nem minden ABS műanyag gagyi,törős).

Pár mondatban leírhatnád Ákos, milyen acél jellemzi.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5708 Dátum: 2012. December 27. - 00:25:51 »
Józsi!
Bocsánat hogy nem reagáltam előbb, kicsit el voltam havazva az elmúlt napokban :)

Nagyon örülök hogy bejött a kés, szívem-lelkem benne van abban a darabban. Rossz volt kiadni a kezemből, annyira megtetszett az egésznek a formája és az arányai. Hasonló kést biztosan fogok még csinálni nem egyet, nagyon jó ez a párosítás (francia hegy, vállnélküli holker, ujjtámasz)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5709 Dátum: 2012. December 27. - 08:16:30 »
Józsi!
Bocsánat hogy nem reagáltam előbb, kicsit el voltam havazva az elmúlt napokban :)

Nagyon örülök hogy bejött a kés, szívem-lelkem benne van abban a darabban. Rossz volt kiadni a kezemből, annyira megtetszett az egésznek a formája és az arányai. Hasonló kést biztosan fogok még csinálni nem egyet, nagyon jó ez a párosítás (francia hegy, vállnélküli holker, ujjtámasz)
Nem adom/adnám vissza semmiképpen!!!  :D  :sör:
Nagy kedvencem! Köszönöm Neked!  :sör:  :sör:  :sör:
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5710 Dátum: 2012. December 27. - 10:13:35 »
A mai  :borotva:

- Proraso Preshave Cream
- 24 mm Shavemac D01 Extra Silver Tip 2 Band Version
- Arabian Spice Shaving Soap, Chelsea's Soap Garden - Natural Handmade Soap
- Georgetown Pottery Scuttle
- Frederick Reynolds
- Kanayama Cordovan #60000
- WTG/XTG
- Acqua Di Parma Colonia, Collezione After Shave Balm
- Madame Scodioli - Step Right Up (Cedar, Saffron + Vetyver)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5711 Dátum: 2012. December 27. - 10:40:43 »
Tiszteletem minden kedves éltársnak.
Edwin Jagger DE89
Astra superior platinum
Loccitane cade szappan
Victoria pamacs /röfi/
parajdi sótömb
4711 arcszesz



Megtörtént a Loccitane felavatása. Jelentem 10/10. Illat, finom, kellemes. 10/10.  Fergeteges habot tudtam varázsolni belőle mindenféle hókuszpók nélkül. ;)
Titok nyitja nálam pamacs beáztatva fürdés közben. Majd vízkiöntés, pamacs kirázás, hogy ne vizet kenjem a szappanra hanem minél többet vegyen fel a szappanból. Loccitane szappan hasra fektetése, /ugye a felirat érték ;D/  és az alján jó bedörzsölés a pamaccsal. Majd a tálkában habosítás apránként adogatva a vízet, Igaz sokat kell dolgozni de állítom, hogy sokkal bőbb habot kaptam mint fél kg figaróból, barbonból stb stb.
Arcon nálam nagyon jól viselkedik siklat, nem szárad kiváló. Még egy kis titok, hogy úgy veszem észre, hogy körök közt mintha megpihenne a hab a tálban ezért minden kör előtt kicsit megdolgozom és csinos kis hab lesz. A pamacs majd szétpukkant úgy felhabosodik, felszívja magát habbal. ;D
Végszóként kiváló szappan, szerintem ha csak egy terméket lehetne használni vagy kinövöm  a vásárlási, gyűjtési mániát ez marad a Proraso-al /by Bubu/ együtt.

Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5712 Dátum: 2012. December 27. - 15:42:01 »
...Rossz volt kiadni a kezemből, annyira megtetszett az egésznek a formája és az arányai. Hasonló kést biztosan fogok még csinálni nem egyet, nagyon jó ez a párosítás (francia hegy, vállnélküli holker, ujjtámasz)

Háát igen. ...és kísértetiesen hasonlít az én Max Sprecher custom borotvámra a pengéje - formában, arányban, "párosításban" -,  ami szintén nem egy rossz borotva.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5713 Dátum: 2012. December 27. - 17:44:25 »
Barbus tégelyes szappan
Hans Baier Silberspitzen
Gillette SS
Feather
CHH Tobacco after

Mivel a borotva rendkívül megbocsájtó, ezért bátran mentem 3 kört vele, mert a pamacsban annyi hab lett, hogy sajnáltam kidobni. Persze lett pontvérzés is, szokás szerint. Csaknem bbs, de maradjunk a 98%-nál.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5714 Dátum: 2012. December 28. - 08:23:50 »


Járt út.

Proraso pre.
Full CandE Nomád.
T2
Futur Feather (6oson)
Wtg x1

Ennyi. Sose rosszabbat.
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici