Szerző Téma: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)  (Megtekintve 2187905 alkalommal)

Nem elérhető Ser Renly

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5835 Dátum: 2013. Január 07. - 09:08:14 »
Jó reggelt!



HJM borz
Weleda krém
IKEA tálka
Futur @ 1.5
Feather
SZM, SZOx1
Weleda ASB

("Fehéregyensúlyt" ne bántsátok, mert mobillal készült és azzal is "javítva"  ;D)


Futurba Feathert - olvastam már jó párszor itt a fórumon, úgyhogy végül SicTransit segítségével hozzá is jutottam életem első csomagjához. A szintén új szerzemény Weledákat sem próbáltam még, ez a mai egy amolyan tesztkör volt.

A krémből, noha nem spóroltam túlzottan, csak két környi, inkább levegős és könnyű habot tudtam készíteni... Nem lett az igazi. Elteszem, "száraz, hűvös helyen, hő- és fényforrástól elzárva" tárolom, aztán majd visszatérek rá.
A pengéről: egyszerűen "csak" működik. Néha nem is hallottam/éreztem, hogy nyes, mintha üres borotvát húztam volna a bőrömön. A Futurt amúgy is ebből a szempontból "érzéketlennek" találom, nincs meg az a tapintásbeli visszajelzés, mint pl. a Super Speedben, mert olyan nehéz, hogy teljesen elnyeli a rezgéseket. Szőr mentén és szőrrel oldalirányban azonban sikerült az, ami az első Wilkinson borotvámmal és Lord pengémmel három kör alatt sem sokszor: teljesen irritáció/tépelődés/akadás-mentes borotválkozás, közel BBS eredménnyel (eltekintve egy csúnyán kihagyott szigettől a nyakamon, amit most vettem észre :D)

A Weleda aftershave balzsam pedig nagyon tetszik, kellemes állagú, az illata is szimpatikus levendulás-citrusos-fűszeres. Az alkoholos AS-eim mellett remek alternatíva lesz így télen. (Valószínűleg el is kell használnom, ha nem akarom hogy "megromoljon".)

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5836 Dátum: 2013. Január 07. - 10:42:19 »
Ma reggel nekiláttam a MERKUR + Feather összeállítással megborotválkozni. Nos a bőrömön érezetem, hogy pirul, de a sörték nem csökkentek. Át kellett váltamon egy 5/8 os Dovo Bismarckra, amivel tökéletesen be tudtam fejezni, amit elkezdtem.

Ilyenkor mi van? Amúgy az élszög ugyanaz volt mint a tegnapi EJ De borotvámnál, amikoris jó sikerült a borotválkozás- Lásd korábbi, a témába tett bejegyzésem.

Ugyen nem azért történik ez, mert egy borotválkozás után uj feather pengét kellett volna tennem a borotvába?


Üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5837 Dátum: 2013. Január 07. - 11:11:07 »
Topi, pontosan milyen Merkur volt, amit ma használtál? Könnyebb, vagy nehezebb, mint a tegnapi EJ? A fejek tömege hogy viszonyul egymáshoz?
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5838 Dátum: 2013. Január 07. - 11:14:58 »
1.5os ellasban ez ilyen. Tekerd meg 6ra és serceg majd rendesen! >:D
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5839 Dátum: 2013. Január 07. - 11:22:48 »
Feather penge az ilyen, nagyon kis szög tartományban és hézaggal lehet vele élvezkedni, de akkor nagyon. A használt pengét átrakni egy másik készülékbe pedig szvsz pont ezért sem kéne. A magasabb (túl magas) szögtartomány ( sercegés ) pedig megint bosszul.

Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5840 Dátum: 2013. Január 07. - 11:58:47 »
Délelőtt megérkezett Liverpoolból a Yuma borotvám, úgyhogy mindjárt ki is próbáltam.

A feeling miatt igyekeztem a többi cuccból is a borotvához árban igazodó termékeket használni. :)

Szóval az előbbi:

pre: semmi
krém: Figaró
pamacs: Semogue 1470
penge: Derby
borotva: Yuma
after: CHH Tobacco

A pamacs és penge blogon olvasott cikk miatt óvatos voltam a borotvával, de így egy menet után azt mondom, hogy nem kell félni tőle. Szerintem nem durva és korrekt módon meg lehet vele borotválkozni. Mondjuk az igaz, hogy a szárat a fejjel rendesen meg kell húzni, hogy tartsák a pengét.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5841 Dátum: 2013. Január 07. - 12:11:32 »
Köszi, Ostor! Lehet, hogy kipróbálom a samponját.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5842 Dátum: 2013. Január 07. - 13:02:06 »
Klasszikus, nyitott fogas.

Az EJ ből raktam át a pengét a Merkur nyitott fogasba.

Elvileg a késnél nincs gond, hogy ilyen vagy olyan szöggel húzod az arcodon, azért nem értem, miért olyan kényes egy borotválkozás után átrakni a pengét egy DE-ből egy másikba.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5843 Dátum: 2013. Január 07. - 13:38:10 »
A mai borotválkozásnál nem az eszközöket mutatom, csak az eredményt, meg apropót!



Egyébként: Proraso Pre/Klar's/Golddachs/GilletteTech-Feather/Proraso AS

A síma eredmény érdekében kivételesen volt ATG, nehogy már a LÁNYOM!!!! bőröcskéjét felsértsem....  :buek:  :buek:  :borz1:  :borz1:  :buek:  :buek:
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5844 Dátum: 2013. Január 07. - 13:55:15 »
Szívből gratulálok, és jó egészséget mindenkinek!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5845 Dátum: 2013. Január 07. - 13:56:43 »
Köszönöm, a két bátyó is várja már nagyon, hogy láthassák a hugicát!
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5846 Dátum: 2013. Január 07. - 14:03:15 »
Sok örömötök legyen a Kicsiben, gratulálok!  :) ;D :boldog:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5847 Dátum: 2013. Január 07. - 14:08:34 »
Gratulálok! Jó egészséget Babának, Mamának!  :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5848 Dátum: 2013. Január 07. - 14:10:19 »
gprinz- szerintem mostantól ATG minden nap kötelező! :D Gratulálok a kicsihez!  :buek:

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:MAI BOROTVÁLKOZÁSOM (kinek-mivel-milyen volt...)
« Válasz #5849 Dátum: 2013. Január 07. - 14:12:51 »
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Csak, hogy érhető legyen, miért ide raktam: kicsit sűrű az élet, dec. eleje óta kb. ez volt a 4. borotválkozásom, kellett hozzá mindig valami komolyabb motiváció.

Közben leendő helyünket felújítása folyamatban van még a tervekkel ellentétben, de talán hamarosan tudok majd képet tenni a "Fürdőszobáink" topicba is, de most még csak olyat tudnék, mint Imre nem is olyan régen: puszta vakolat...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici